[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="emel"><blockquote rel="szatomi69"><blockquote rel="notaricon"><blockquote rel="szatomi69"><blockquote rel="rudi"><blockquote rel="eSeM">takarodjatok már a fenébe basszus, rohadtul nem azért járok ide, hogy bombázásban széttépett testű gyerekek képeit és videóit nézzem, mi a frászért kell állandóan itt folytatnotok a politikai hitvitáitokat.....

más

http://combatgear.blog.hu/2016/06/23/magyar_kezigranatok_sziriaban

Sajnos egyre valószínűbb hogy Szatomi egy abberrált barom aki ilyemire recskázik esténként...

</blockquote>
Öregem, ha neked egy szerencsétlen gyerek haláláról a recskázás jut az eszedbe, akkor talán mégsem velem van a baj.

</blockquote>

Inkább meg se szólalj, épp ettem, mikor megláttam a posztodat.
Gusztustalan amit művelsz, akár a képanyag amit ide posztolsz, akár az ostoba csúsztatásaid.
Akibe annyi jóérzés nem szorult, hogy az ilyen anyagot ne mutogassa, az minimum beteg ember, a te esetedben én rosszabbra tippelek.

Itt abbahagyom mert a többi mondanivalóm már igencsak "nyekulturnüj" lenne...

</blockquote>
Hát a háború bizony nem sétagalopp és kellemes asztali étkezéshez való téma. És bizony nemcsak lefejezett terroristák vannak benne, hanem Assadnak "hála" rengeteg civil is.
</blockquote>

Meséld már el nekem, az IÁ vagy bármely más terrorista csapat aknái, hordó-lövedékei, gránátjai hogyan tudják megkülönböztetni a civileket és elkerülni őket?! Vevő lennék bármiféle működő megoldásra, de szerintem nemcsak én lennék erre vevő.</blockquote>

Ha arról akarsz meggyőzni, hogy a települések, városok éheztetése és "lehordóbombázása" Assadék leghumánusabb cselekvése, a szíriai nép érdekében, akkor ez nem nagyon fog menni. Assad már lejáratta saját magát, előbb-utóbb úgy is vége lesz a hatalmának. Vagy csak egy Diktátorocska marad az országa maradványának szögletében, vagy Hágában végzi mint Milosevic és Taylor, vagy elmenekül a "barátaihoz". Csak az a kérdés, hogy a görcsös hatalomhoz, erőszakhoz való ragaszkodása mennyi szenvedést hoz még Szíriára. </blockquote>

Nem arról akarlak meggyőzni, hanem arról, hogy a háború mocskos dolog, és mindenki részéről előfordul, hogy akarja vagy sem, civileket is megöl, ez minden háborúban törvényszerű. Te akarsz arról meggyőzni mindenkit, hogy ezt csak az egyik oldal, nevezetesen Asszad csapatai és az oroszok követik el, ez pedig tévedés lenne, ha nem TUDNÁNK pontosan az ellenkezőjét IS, így viszont tudatos hazugság részedről.
Egyébként ha utánanéznél, mióta van A. hatalmon, és mióta folyik a "polgárháború" Szíriában, talán arra is rájöhetnél, hogy nem a kormányoldal kezdte a gyilkolást, nekik épp elég volt (sőt sok is!!) hogy évtizedek óta hadban álltak Izraellel a győzelem minden esélye nélkül.
 

KöztünkVannak

New Member
2016. június 22.
20
0
1
<blockquote rel="emel"><blockquote rel="szatomi69"><blockquote rel="notaricon"><blockquote rel="szatomi69"><blockquote rel="rudi"><blockquote rel="eSeM">takarodjatok már a fenébe basszus, rohadtul nem azért járok ide, hogy bombázásban széttépett testű gyerekek képeit és videóit nézzem, mi a frászért kell állandóan itt folytatnotok a politikai hitvitáitokat.....

más

http://combatgear.blog.hu/2016/06/23/magyar_kezigranatok_sziriaban

Sajnos egyre valószínűbb hogy Szatomi egy abberrált barom aki ilyemire recskázik esténként...

</blockquote>
Öregem, ha neked egy szerencsétlen gyerek haláláról a recskázás jut az eszedbe, akkor talán mégsem velem van a baj.

</blockquote>

Inkább meg se szólalj, épp ettem, mikor megláttam a posztodat.
Gusztustalan amit művelsz, akár a képanyag amit ide posztolsz, akár az ostoba csúsztatásaid.
Akibe annyi jóérzés nem szorult, hogy az ilyen anyagot ne mutogassa, az minimum beteg ember, a te esetedben én rosszabbra tippelek.

Itt abbahagyom mert a többi mondanivalóm már igencsak "nyekulturnüj" lenne...

</blockquote>
Hát a háború bizony nem sétagalopp és kellemes asztali étkezéshez való téma. És bizony nemcsak lefejezett terroristák vannak benne, hanem Assadnak "hála" rengeteg civil is.
</blockquote>

Meséld már el nekem, az IÁ vagy bármely más terrorista csapat aknái, hordó-lövedékei, gránátjai hogyan tudják megkülönböztetni a civileket és elkerülni őket?! Vevő lennék bármiféle működő megoldásra, de szerintem nemcsak én lennék erre vevő.</blockquote>

Ha arról akarsz meggyőzni, hogy a települések, városok éheztetése és "lehordóbombázása" Assadék leghumánusabb cselekvése, a szíriai nép érdekében, akkor ez nem nagyon fog menni. Assad már lejáratta saját magát, előbb-utóbb úgy is vége lesz a hatalmának. Vagy csak egy Diktátorocska marad az országa maradványának szögletében, vagy Hágában végzi mint Milosevic és Taylor, vagy elmenekül a "barátaihoz". Csak az a kérdés, hogy a görcsös hatalomhoz, erőszakhoz való ragaszkodása mennyi szenvedést hoz még Szíriára. </blockquote>


Mit szeretnél Líbia 2-t?Téged fizetnek a hülyeségért?Nem mondta senki,hogy Asszad jófiú de még akkor is örülsz mikor visszavonulnak és az iszlamisták teret nyernek.Ez már beteg dolog,hogy terroristáktól várod az "igazságszolgáltatást" Assad és az oroszok fölött.Miközben a "jógyerek" iszlamista barátaid majd tönkretennének mindent,mert kormányzásra képtelenek lesznek.Felfogtad,hogy egyedül a törvényes szíriai kormány és a YPG harcol csak a terroristák ellen Szíriában?Míg az FSA,NSA stb mind iszlamista terrorszervezetekkel veszi körbe magát.
 

szatomi69

Active Member
2015. december 22.
1 477
7
38
<blockquote rel="szatomi69"><blockquote rel="emel"><blockquote rel="szatomi69"><blockquote rel="notaricon"><blockquote rel="szatomi69"><blockquote rel="rudi"><blockquote rel="eSeM">takarodjatok már a fenébe basszus, rohadtul nem azért járok ide, hogy bombázásban széttépett testű gyerekek képeit és videóit nézzem, mi a frászért kell állandóan itt folytatnotok a politikai hitvitáitokat.....

más

http://combatgear.blog.hu/2016/06/23/magyar_kezigranatok_sziriaban

Sajnos egyre valószínűbb hogy Szatomi egy abberrált barom aki ilyemire recskázik esténként...

</blockquote>
Öregem, ha neked egy szerencsétlen gyerek haláláról a recskázás jut az eszedbe, akkor talán mégsem velem van a baj.

</blockquote>

Inkább meg se szólalj, épp ettem, mikor megláttam a posztodat.
Gusztustalan amit művelsz, akár a képanyag amit ide posztolsz, akár az ostoba csúsztatásaid.
Akibe annyi jóérzés nem szorult, hogy az ilyen anyagot ne mutogassa, az minimum beteg ember, a te esetedben én rosszabbra tippelek.

Itt abbahagyom mert a többi mondanivalóm már igencsak "nyekulturnüj" lenne...

</blockquote>
Hát a háború bizony nem sétagalopp és kellemes asztali étkezéshez való téma. És bizony nemcsak lefejezett terroristák vannak benne, hanem Assadnak "hála" rengeteg civil is.
</blockquote>

Meséld már el nekem, az IÁ vagy bármely más terrorista csapat aknái, hordó-lövedékei, gránátjai hogyan tudják megkülönböztetni a civileket és elkerülni őket?! Vevő lennék bármiféle működő megoldásra, de szerintem nemcsak én lennék erre vevő.</blockquote>

Ha arról akarsz meggyőzni, hogy a települések, városok éheztetése és "lehordóbombázása" Assadék leghumánusabb cselekvése, a szíriai nép érdekében, akkor ez nem nagyon fog menni. Assad már lejáratta saját magát, előbb-utóbb úgy is vége lesz a hatalmának. Vagy csak egy Diktátorocska marad az országa maradványának szögletében, vagy Hágában végzi mint Milosevic és Taylor, vagy elmenekül a "barátaihoz". Csak az a kérdés, hogy a görcsös hatalomhoz, erőszakhoz való ragaszkodása mennyi szenvedést hoz még Szíriára. </blockquote>


Mit szeretnél Líbia 2-t?Téged fizetnek a hülyeségért?Nem mondta senki,hogy Asszad jófiú de még akkor is örülsz mikor visszavonulnak és az iszlamisták teret nyernek.Ez már beteg dolog,hogy terroristáktól várod az "igazságszolgáltatást" Assad és az oroszok fölött.Miközben a "jógyerek" iszlamista barátaid majd tönkretennének mindent,mert kormányzásra képtelenek lesznek.Felfogtad,hogy egyedül a törvényes szíriai kormány és a YPG harcol csak a terroristák ellen Szíriában?Míg az FSA,NSA stb mind iszlamista terrorszervezetekkel veszi körbe magát.
</blockquote>
Látom egyáltalán nem veszed figyelembe amit írok, csak amit te akarsz belemagyarázni az írásaimba. Én aztán egyáltalán nem örülök ha az ISIS vagy a más terroristák teret nyernek. De amit Asssadék "harcolás" címén művelnek az megmutatkozik, hogy az bizony kevés, csak a "kormányterrort" tudják fenntartani. Assadot már csak az Oroszok és Irániak tartják a felszínen, a saját szándékaiknak megfelelően. Azt meg azért nem hinném, hogy amit az SDF megszerez azt majd boldogan adja át Assadnak az "egységes szíria" jegyében.
De hagyjuk a politikai vitát, úgyis elbeszélünk egymás mellett. Meg aztán ez itt nem is erről kéne, hogy szóljon.
 

szatomi69

Active Member
2015. december 22.
1 477
7
38
<blockquote rel="szatomi69"><blockquote rel="emel"><blockquote rel="szatomi69"><blockquote rel="notaricon"><blockquote rel="szatomi69"><blockquote rel="rudi"><blockquote rel="eSeM">takarodjatok már a fenébe basszus, rohadtul nem azért járok ide, hogy bombázásban széttépett testű gyerekek képeit és videóit nézzem, mi a frászért kell állandóan itt folytatnotok a politikai hitvitáitokat.....

más

http://combatgear.blog.hu/2016/06/23/magyar_kezigranatok_sziriaban

Sajnos egyre valószínűbb hogy Szatomi egy abberrált barom aki ilyemire recskázik esténként...

</blockquote>
Öregem, ha neked egy szerencsétlen gyerek haláláról a recskázás jut az eszedbe, akkor talán mégsem velem van a baj.

</blockquote>

Inkább meg se szólalj, épp ettem, mikor megláttam a posztodat.
Gusztustalan amit művelsz, akár a képanyag amit ide posztolsz, akár az ostoba csúsztatásaid.
Akibe annyi jóérzés nem szorult, hogy az ilyen anyagot ne mutogassa, az minimum beteg ember, a te esetedben én rosszabbra tippelek.

Itt abbahagyom mert a többi mondanivalóm már igencsak "nyekulturnüj" lenne...

</blockquote>
Hát a háború bizony nem sétagalopp és kellemes asztali étkezéshez való téma. És bizony nemcsak lefejezett terroristák vannak benne, hanem Assadnak "hála" rengeteg civil is.
</blockquote>

Meséld már el nekem, az IÁ vagy bármely más terrorista csapat aknái, hordó-lövedékei, gránátjai hogyan tudják megkülönböztetni a civileket és elkerülni őket?! Vevő lennék bármiféle működő megoldásra, de szerintem nemcsak én lennék erre vevő.</blockquote>

Ha arról akarsz meggyőzni, hogy a települések, városok éheztetése és "lehordóbombázása" Assadék leghumánusabb cselekvése, a szíriai nép érdekében, akkor ez nem nagyon fog menni. Assad már lejáratta saját magát, előbb-utóbb úgy is vége lesz a hatalmának. Vagy csak egy Diktátorocska marad az országa maradványának szögletében, vagy Hágában végzi mint Milosevic és Taylor, vagy elmenekül a "barátaihoz". Csak az a kérdés, hogy a görcsös hatalomhoz, erőszakhoz való ragaszkodása mennyi szenvedést hoz még Szíriára. </blockquote>

Nem arról akarlak meggyőzni, hanem arról, hogy a háború mocskos dolog, és mindenki részéről előfordul, hogy akarja vagy sem, civileket is megöl, ez minden háborúban törvényszerű. Te akarsz arról meggyőzni mindenkit, hogy ezt csak az egyik oldal, nevezetesen Asszad csapatai és az oroszok követik el, ez pedig tévedés lenne, ha nem TUDNÁNK pontosan az ellenkezőjét IS, így viszont tudatos hazugság részedről.
Egyébként ha utánanéznél, mióta van A. hatalmon, és mióta folyik a "polgárháború" Szíriában, talán arra is rájöhetnél, hogy nem a kormányoldal kezdte a gyilkolást, nekik épp elég volt (sőt sok is!!) hogy évtizedek óta hadban álltak Izraellel a győzelem minden esélye nélkül.</blockquote>

Én nem akarok meggyőzni másokat arról, hogy csak az egyik oldal követi el a "háború törvényszerűségét", csak közreadtam azt amit más is tud, hogy a bombák még hová potyognak azonkívül, amilyen felvételeket itt még mások közreadnak. És szerintem éppen, hogy Assad kezdte amikor a tüntetőkbe belelövetett, és brutálisan lépett fel velük szemben a dolgok kezdetén.
De javaslom hagyjuk a politikai vitát, egyetérteni nem fogunk és ez a fórum itt ,amúgy is főként mást igényel.
 

KöztünkVannak

New Member
2016. június 22.
20
0
1
Bassár Al-Aszad elnök január 31-én, hogy a tüntetéseknek elejét vegye, a The Wall Street Journalnak adott interjújában bejelentette, hogy fontos gazdasági és politikai reformokat fog bevezetni. Egyúttal kinyilvánította rokonszenvét az arab országokban zajló tüntetésekkel és felszólította az országok vezetőit, hogy tegyenek eleget a tömegek követeléseinek.Az elnök nyilatkozata ellenére azonban elkezdődött a Twitter és Facebook internetes közösségi oldalakon a tüntetések szervezése.
A tüntetés elérte a célját de ők tovább akartak tüntetni.Nincs egy kicsit CIA szaga a dolognak?
 

KöztünkVannak

New Member
2016. június 22.
20
0
1
Március 11-én hajnalban azonosítatlan elkövetők éles lőszert használva a sötétség leple alatt támadtak a darai Omari-mecset mellett éjszakára letáborozó tüntetőkre. A lövöldözésben legkevesebb 5 ember halt meg, többek között egy orvos, egy ápoló és egy mentősofőr is. A tüntetők szerint az orvlövészek végeztek az áldozatokkal; a kormány ezt tagadta.Megint csak CIA gyanús.Miért akarnának kormánykatonák gyorsan lelőni pár embert aztán elhúzni?Semmi logika alapja nincsen.Annak már inkább van,hogy így össze lehet uszítani őket.
 

KöztünkVannak

New Member
2016. június 22.
20
0
1
A szíriai kormány reformok bevezetését ígérte, valamint Bassár el-Aszad elnök elrendelte a letartóztatott tüntetők szabadon bocsátását is, egyúttal pedig ígéretet tett arra, hogy bíróság elé állítják azokat, akik részt vettek a darai tüntetők meggyilkolásában.
Március 26-ára a szíriai ellenzék egyes tagjai Facebookon keresztül népfelkelésre szólították fel az embereket. Időközben a kormány katonai egységeket vezényelt Latakiába, valamint el-Aszad elnök hívei is tüntetéseket tartottak az ország nagyvárosaiban.Március 27-én két újabb tüntető halt meg Latakiában. A hatóságok szerint a gyilkosságot „fegyveres banditák” követték el, a tüntetők szerint azonban a két személyt katonák lőtték le.
 

KöztünkVannak

New Member
2016. június 22.
20
0
1
Március 29-én a zavargások hatására Muhammad Nádzsi al-Otari miniszterelnök lemondott és feloszlatta kormányát.Egy nappal később el-Aszad elnök beszédet tartott, amelyben összeesküvésnek nevezte a szíriai eseményeket, de egyúttal általános reformokat ígért és a szíriai tüntetők haláláért felelős személyek bíróság elé állítását.
 

KöztünkVannak

New Member
2016. június 22.
20
0
1
Április 8-án újabb nagyarányú tüntetésekre került sor Szíria nagyvárosaiban. A karhatalom ismét a tömegbe lőtt, Darában mintegy 25 ember meghalt. A kormány továbbra is tagadta, hogy a rendfenntartó erők állnának a mészárlás mögött, a hivatalos közlemények szerint fegyveres bandák támadásai okozták az emberek halálát.Április 15-én ismét több tízezer fős tüntetésekre került sor Damaszkuszban és Szíria nagyvárosaiban. A damaszkuszi tüntetők a futballban használatos jelzést, sárga lapot lobogtatva figyelmeztették a kormányt, a rendőrség azonban ismét közbeavatkozott, könnygázzal és gumibottal feloszlatva a tömeget.Nem tűnik úgy neked,mintha végig békülni szeretett volna miközben "valakik" tűzharcot szítottak szándékosan,nehogy ez sikerüljön?
 

KöztünkVannak

New Member
2016. június 22.
20
0
1
Persze aztán Assad sem szent,de ha nem szítják a tüzet egy kevés diktatúrával elvannak az emberek a Közel-Keleten.Talán akkor nem halnak meg emberek.
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 325
10 381
113
Allah megajándékozta az Iszlám Állam harcosát eme hitetlen csodafegyverrel. KGK
ClpRkGgWAAAhivV.jpg
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
A kannibálok az m20-as főút mentén nekifutnak Palmyrának már be is horpadt az SAA. frontvonal.
Remélem szól a vekker végre az orosz barakokban és felemelik a seggüket akarom mondani a gépeket végre.
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
A kannibálok az m20-as főút mentén nekifutnak Palmyrának már be is horpadt az SAA. frontvonal.
Remélem szól a vekker végre az orosz barakokban és felemelik a seggüket akarom mondani a gépeket végre.

mondjuk, ha az oroszok segítsége nélkül nem tudnak semmit megtartani és nem tudnak semmit elfoglalni akkor megette a kutya az egészet, így nem tudom, hogy akarják megnyerni ezt a háborút és utána bármit is stabilizálni...
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Ebben van is igazság.Ugyanakkor a konfliktus összes szereplőjét közvetlen vagy közvetett módon támogat egy nagy vagy lokális hatalom így nehéz objektív erőviszonyokról beszélni.
Nekem az a véleményem,hogy valami oknál fogva törés következett be Moszkva és Asszad viszonyában,elég látványos az orosz immel- ámmal teszem veszem a korábbiakhoz képest.
Lehet most idomítják a majmot családon belül is megesik az ilyesmi.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 788
113
Az SDF tegnap nem vette be a manbiji silót csak bekerítette. Nyilván nem szeretnék lerombolni az egészet, de ez nem csak rajtuk múlik.
Cltf2wXXIAAEdMs.jpg

A város nyugati részén lévő kórházat viszont bevették.
Clsq5RwUkAAEt8Y.jpg
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 788
113
A rakkai hadműveletnek nincs vége. Most értékelik az eredményeket és ki fogják javítani a hibákat.
https://www.youtube.com/watch?v=OiNUVpAyIuM
Az elmúlt napok hírei alapján ez bizony erősen reklámízű.