[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

KöztünkVannak

New Member
2016. június 22.
20
0
1
<blockquote rel="notaricon"><blockquote rel="szatomi69"><blockquote rel="rudi"><blockquote rel="eSeM">takarodjatok már a fenébe basszus, rohadtul nem azért járok ide, hogy bombázásban széttépett testű gyerekek képeit és videóit nézzem, mi a frászért kell állandóan itt folytatnotok a politikai hitvitáitokat.....

más

http://combatgear.blog.hu/2016/06/23/magyar_kezigranatok_sziriaban

Sajnos egyre valószínűbb hogy Szatomi egy abberrált barom aki ilyemire recskázik esténként...

</blockquote>
Öregem, ha neked egy szerencsétlen gyerek haláláról a recskázás jut az eszedbe, akkor talán mégsem velem van a baj.

</blockquote>

Inkább meg se szólalj, épp ettem, mikor megláttam a posztodat.
Gusztustalan amit művelsz, akár a képanyag amit ide posztolsz, akár az ostoba csúsztatásaid.
Akibe annyi jóérzés nem szorult, hogy az ilyen anyagot ne mutogassa, az minimum beteg ember, a te esetedben én rosszabbra tippelek.

Itt abbahagyom mert a többi mondanivalóm már igencsak "nyekulturnüj" lenne...

</blockquote>
Hát a háború bizony nem sétagalopp és kellemes asztali étkezéshez való téma. És bizony nemcsak lefejezett terroristák vannak benne, hanem Assadnak "hála" rengeteg civil is.
</blockquote>

Pfffff szerinted a másik oldal kiflit osztogat a civileknek?Haló ébredj már fel.Nézd csak meg mi lett a vége Líbiában a "mérsékelt" támogatásnak.Nincs egységkormány káosz és zűrzavar+Iszlám Állam.Természetesen amerikai módra "zavarjukelagonoszdiktátort".Lehet ha a CIA nem tevékenykedik a térségben,akkor nem is lett volna olyan rossz ez a Kadhafi.Most ugyanezt akarták Szíriában is,csak az oroszok belepiszkáltak.Persze ettől nem ők az istenek,csak most már ők is kérnek a lehulló morzsákból.De úgy látom igazi fanatikus vagy hiába érvelek bármivel is neked.Remélem a Nemzetbiztonsági Hivatal azért figyel téged.Már alig várom,hogy megnézhessem holnap az "Aleppo bombázás után" posztjaidat.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 788
113
Érdekes jármű.
ClqY2-aWAAQ-lqj.jpg

ClqY7iKWEAAioW9.jpg

ClqZBESWkAEIiqy.jpg
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 788
113
Tartálykocsik érkeznek IÁ területről Azazba. Az üzlet az üzlet.
https://www.youtube.com/watch?v=aiDnLq4QdIk&feature=youtu.be
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 788
113
Az ENSZ légihidat tervez Damaszkuszból Qamishliba a segélyszállítmányok eljuttatására. 25 x 40 tonna a terv, 70% élelmiszer. Azért légi úton, mert szárazföldről nem érik el. (Nem írják, hogy Törökország felől miért nem, de azért lehet sejteni.)
https://www.yahoo.com/news/un-planning-airlift-aid-syrias-qamishli-171045661.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter&ref=gs
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 788
113
Nem szoktam hinni az ilyen számoknak, de a semminél több.
A 3 hete tartó Manbij elleni akció eddigi vesztesége SDF oldalon 63 fő, míg az IÁ-nál legalább 458 fő.
http://rudaw.net/english/middleeast/syria/230620161
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 788
113
Raqqa: Bemo Bank koalíciós légicsapás előtt, után.
CllW-SJVEAASPnM.jpg

CllW_QiVYAA-IIy.jpg

Orosz/szír légicsapásoknál ilyenkor jön a civil áldozatok száma. Ez itt most elmaradt. Meg az is: mi üzemelt az épületben?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
Targeting ISIL Gathering by coalition aircraft in Manbij 22-06-2016
https://www.youtube.com/watch?time_continue=16&v=0a4V4cpo8Fc
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
Kefraya, Aleppotól nyugatra, ajándék a VKSz-tol
https://www.youtube.com/watch?v=UA0gZNh2myI
 

meister

Active Member
2015. május 8.
798
31
28
a kamukislanyos azt allitja ujabb twittjeben egy iszlamista forrasra, hogy egymast lovik a saa egysegei:

https://twitter.com/NorthernStork/status/746118887247208448

legalabb fotot nem linkelt
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="notaricon"><blockquote rel="szatomi69"><blockquote rel="rudi"><blockquote rel="eSeM">takarodjatok már a fenébe basszus, rohadtul nem azért járok ide, hogy bombázásban széttépett testű gyerekek képeit és videóit nézzem, mi a frászért kell állandóan itt folytatnotok a politikai hitvitáitokat.....

más

http://combatgear.blog.hu/2016/06/23/magyar_kezigranatok_sziriaban

Sajnos egyre valószínűbb hogy Szatomi egy abberrált barom aki ilyemire recskázik esténként...

</blockquote>
Öregem, ha neked egy szerencsétlen gyerek haláláról a recskázás jut az eszedbe, akkor talán mégsem velem van a baj.

</blockquote>

Inkább meg se szólalj, épp ettem, mikor megláttam a posztodat.
Gusztustalan amit művelsz, akár a képanyag amit ide posztolsz, akár az ostoba csúsztatásaid.
Akibe annyi jóérzés nem szorult, hogy az ilyen anyagot ne mutogassa, az minimum beteg ember, a te esetedben én rosszabbra tippelek.

Itt abbahagyom mert a többi mondanivalóm már igencsak "nyekulturnüj" lenne...

</blockquote>
Hát a háború bizony nem sétagalopp és kellemes asztali étkezéshez való téma. És bizony nemcsak lefejezett terroristák vannak benne, hanem Assadnak "hála" rengeteg civil is.
</blockquote>

Meséld már el nekem, az IÁ vagy bármely más terrorista csapat aknái, hordó-lövedékei, gránátjai hogyan tudják megkülönböztetni a civileket és elkerülni őket?! Vevő lennék bármiféle működő megoldásra, de szerintem nemcsak én lennék erre vevő.
 

szatomi69

Active Member
2015. december 22.
1 477
7
38
<blockquote rel="szatomi69"><blockquote rel="notaricon"><blockquote rel="szatomi69"><blockquote rel="rudi"><blockquote rel="eSeM">takarodjatok már a fenébe basszus, rohadtul nem azért járok ide, hogy bombázásban széttépett testű gyerekek képeit és videóit nézzem, mi a frászért kell állandóan itt folytatnotok a politikai hitvitáitokat.....

más

http://combatgear.blog.hu/2016/06/23/magyar_kezigranatok_sziriaban

Sajnos egyre valószínűbb hogy Szatomi egy abberrált barom aki ilyemire recskázik esténként...

</blockquote>
Öregem, ha neked egy szerencsétlen gyerek haláláról a recskázás jut az eszedbe, akkor talán mégsem velem van a baj.

</blockquote>

Inkább meg se szólalj, épp ettem, mikor megláttam a posztodat.
Gusztustalan amit művelsz, akár a képanyag amit ide posztolsz, akár az ostoba csúsztatásaid.
Akibe annyi jóérzés nem szorult, hogy az ilyen anyagot ne mutogassa, az minimum beteg ember, a te esetedben én rosszabbra tippelek.

Itt abbahagyom mert a többi mondanivalóm már igencsak "nyekulturnüj" lenne...

</blockquote>
Hát a háború bizony nem sétagalopp és kellemes asztali étkezéshez való téma. És bizony nemcsak lefejezett terroristák vannak benne, hanem Assadnak "hála" rengeteg civil is.
</blockquote>

Meséld már el nekem, az IÁ vagy bármely más terrorista csapat aknái, hordó-lövedékei, gránátjai hogyan tudják megkülönböztetni a civileket és elkerülni őket?! Vevő lennék bármiféle működő megoldásra, de szerintem nemcsak én lennék erre vevő.</blockquote>

Ha arról akarsz meggyőzni, hogy a települések, városok éheztetése és "lehordóbombázása" Assadék leghumánusabb cselekvése, a szíriai nép érdekében, akkor ez nem nagyon fog menni. Assad már lejáratta saját magát, előbb-utóbb úgy is vége lesz a hatalmának. Vagy csak egy Diktátorocska marad az országa maradványának szögletében, vagy Hágában végzi mint Milosevic és Taylor, vagy elmenekül a "barátaihoz". Csak az a kérdés, hogy a görcsös hatalomhoz, erőszakhoz való ragaszkodása mennyi szenvedést hoz még Szíriára.