[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
A repesz akár 100m -ig elrepül, vagy tovább. A három lövedékből egy csapódott be a mesterséges töltés megfelelő oldalán, az ott elvileg tarolt. Míg a másik kettő becsapódásnál a földsánc eléggé megfoghatta a repeszhatást. Biztos, hogy voltak halottak, de nem az összes embert tarolta le az a három becsapódás. Jó lett volna látni még a porfelhő eloszlása után is az adott területet.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Lelőttek egy orosz katonai helikoptert a magát Iszlám Államnak nevező terrorszervezet tagjai a szíriai Palmüra közelében. Két pilóta vesztette életét. A gép olyan területre zuhant, melyet a szíriai kormányerők tartanak ellenőrzésük alatt. Moszkva közlése szerint eddig 12 orosz állampolgár vesztette életét az Iszlám Állam elleni küzdelem során.
https://www.youtube.com/watch?v=xW7FsKq_XaI
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 330
26 534
113
Elég érdekes, hogy "csak" a farok rotor robbant le, a farok rotor tartó szerkezet pedig teljesen sértetlennek tűnik. Lehetséges, hogy egy közvetlen robbanás esetén csak a meghajtó tengelyről szakadjon le a rotor?
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 919
113
Június 19-én Szíriában elesett orosz Andrej Timosenkov tengerészgyalogos haláláról megjelent egy videó.... Srác állítólag ott áll utolsóként 0,35 - nél pick-up motorház tetőnél és tüzel....
https://www.youtube.com/watch?v=dK7NKU5yC1o
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 325
10 379
113
A repesz akár 100m -ig elrepül, vagy tovább. A három lövedékből egy csapódott be a mesterséges töltés megfelelő oldalán, az ott elvileg tarolt. Míg a másik kettő becsapódásnál a földsánc eléggé megfoghatta a repeszhatást. Biztos, hogy voltak halottak, de nem az összes embert tarolta le az a három becsapódás. Jó lett volna látni még a porfelhő eloszlása után is az adott területet.

Igen az a kettő kicsit félre ment,csak nem úgy esnek össze akik lent vannak mint itt azért voltam kiváncsi, mondjuk ez aknavető. https://www.youtube.com/watch?v=BPoF98blzFo
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 787
113
Most már iszlamista források sem tagadják, hogy a Castello Road visszavételére irányuló éjszakai támadások sikertelenek voltak.
Elesettek listáit, távozott parancsnokok képeit teszik közzé.
Az Al Jazeera korábban szétharsogta az út megnyitását, persze sima hazugság volt.
A legegyértelműbb jel: az elvágott iszlamista körzetekben máris megugrottak az élelmiszer árak. A teljesen mérsékeltek börtönnel fenyegetik a kereskedőket árdrágításért, a nem annyira mérsékeltek meg még többel.
CnAEtNFWEAAzPPv.jpg

Aleppo másik felében közben tömegsírba temetik az esztelen rakétázás áldozatait.
Cm70WrJXgAA0zUG.jpg
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 787
113
Chuck Pfarrer, az egyik fő térképkészítő manbijról közli: az SDF kérésére ma 17 óráig nem lesz új Manbij tétkép közzétéve.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
<blockquote rel="beta">A lelőtt helinél jól látszik, hogy tényleg mennyire érzékenyek a helikopterek a farokrotor elvesztésére. Az meg már idegesítő, hogy alacsony sebességnél és alacsony magasságnál is milyen katasztrofális lehet a helikopter lezuhanása.

Nekem az a furcsa, miért van az hogy a MI-24/25 és ezek szerint a 35-ös is ha elmegy a farokrotor akkor az oldalára esik? (ezen a videón is látszik hogy a végén az oldalára esett és múltkor a találatot kapott ukrán MI-24 videón is az oldalán ért földet a heli)

Code:
https://www.youtube.com/watch?v=94HDvJWUQFs
(1:27-től)


Múltkor amikor a MI-28-nak ment el a farokrotor az gyönyörűen talpon maradt és a személyzet egyik tagja meg is úszta a balesetet.

Code:
https://www.youtube.com/watch?v=Hk-SYJWBp9o



</blockquote>

Én azt nem értem, hogy ha a farokrotor elszáll akkor mi a franctól zuhan. Mert ok, hogy nélküle elkezd pörögni a gép, mert a fizika már csak ilyen g*ci, de felhajtóereje csak kellene legyen. Vagy a hajtómű állt le és ilyenkor van rá lehetőség, hogy lekapcsolja a farokrotort, hogy több mozgási energia maradjon a fő rotoban?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 349
113
Hát én se vagyok helikopter szerelő de ha mondjuk megsérülnek vagy elszakadnak a drótkötelek a farokban és felcsavarodnak valahova az okozhat e egy hasonló sérülést? A 3-ik lángcsóva a farok tövét érte.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Én azt nem értem, hogy ha a farokrotor elszáll akkor mi a franctól zuhan. Mert ok, hogy nélküle elkezd pörögni a gép, mert a fizika már csak ilyen g*ci, de felhajtóereje csak kellene legyen. Vagy a hajtómű állt le és ilyenkor van rá lehetőség, hogy lekapcsolja a farokrotort, hogy több mozgási energia maradjon a fő rotoban?

A helikopter rotorja csak akkor szolgáltat felhajtóerőt ha megfelelő sebességgel mozog a környező levegőhöz képest. Ehhez kell a megfelelő fordulatszám (~400-500 rev/min) amit ráadásul elég szűk tartományban kell tartani a repülés folyamán végig.

Ha nem a rotor forog körbe hanem alatta a helikopter, akkor fájdalom, de abból nem lesz felhajtóerő... :-(

Ha a hajtómű áll le az kicsit más helyzet mert ilyenkor megfordul a helyzet és nem a hajtómű forgatja a főrotort hanem a légellenállás (mint az autogiróknál) és ilyenkor a helikopter is mint egy vitorlázógép szépen levitorlázhat.
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 325
10 379
113
Na a közelin látszódik szerintem, második és harmadik rakéta indítás között valami pörögve hozzácsapódik a rotorhoz!