[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

szatomi69

Active Member
2015. december 22.
1 477
7
38
...69
Látom téged se érdekel, csak fröcsögni jársz ide. Miért nem foglalkozol inkább azzal, amivel egyidős vagy. A Manbij körüli események, az USA és haverjai dolgai miért nem zavarnak vajon? Mert egy nagy ... vagy.
Felszabadul Manbij
CpMuFm7XYAAJ49I.jpg
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Remélem a személyeskedő "böfögéspártit" a kulturált viselkedése miatt egy időre parkolópályára teszik.
Nem teszik ,és már írtam a személyeskedés 0 a valódi problémához képest.De legalább hagyják,hogy belerúgjunk az is valami:)
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Azért valamit látnunk kell. Amikor bezárult a "zsák szája", a terroristáknak teljesen egyértelművé vált, hogy mindent egy lapra kell feltegyenek. Most olyanok, mint a sarokba szorított vadállat. Minden tartalékukat bedobják, még ha ezzel hosszú távon sokat veszíthetnek is. Az SAA jobb helyzetben van, csak kifárasztani kell aránylag elfogadható veszteséggel az ellenséget, hiszen azt látjuk, hogy iszonyatos veszteségeket szenvednek aránylag kis sikerekért is a férgek. Az, hogy az orosz légierő szíriai kontingense miért ilyen passzív, biztos, hogy nem katonai kérdés, hanem politikai. Nagy sakkjátszma ez és nemcsak Szíriáról szól. Nem véletlenül írtunk itt sokáig arról, hogy az Aleppói csata kemény és kíméletlen lesz, ez láthatjuk is. Az SAA-nak jól kell gazdálkodnia az erőivel és az is lehet, hogy pont a férgek átcsoportosítása miatt máshol kisebb erőkkel nagyobb területeket foglalhatnak el könnyebben.
Véleményem szerint még nem jött el az ideje, hogy az SAA végleg lezárja az Aleppói kérdést. A "rugalmas elszakadás" szinoníma jut eszembe, amikor a visszavonulásokat magyarázzák. Ha az oroszok most sz&rrá bombáznák a férgeket, az lehet, hogy az USA-ban, vagy nyugaton kiverné a biztosítékot. Én különben az SAA helyében Észak Aleppóban indítanák hamarosan egy nagy támadást, ahol ki lehetne menekíteni a lakosság egy nagy részét is.
Katonai szemmel nézve azért én nagyon keskenynek tartottam ezt a gyűrűt, főleg itt a nyugati dél-nyugati részen. Mielőbb körbe zártam volna végleg Aleppot, én kiterjesztettem volna a külső peremet.

Egyetértek egy dolgot kivéve az pedig a tartalék.Az ember anyag és a technika ki meríthetetlen egy Szaudi (és akik nekik adnak,hogy tovább adják) és Török háttérrel.Ezen csak tényleges brutális az élőerőre koncentráló pusztító bombázás tudna enyhíteni,illetve tényleg nagy számú rakéta tüzérség a megfelelő töltetekkel.Vagy Irán tényleges belépése szárazföldi erőkkel.

Az északi támadás jó ötlet az bezavarna most nagyon,a benti féreg erők zöme most nyilván a résnél ügyködik.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
47 féreg hulla az elmúlt 24óra alatt ebből 5pk.
Ez semmi a támadók létszámához viszonyítva meg se érzik főleg,hogy agyhalottak.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
férgek tegnap este sétafikálnak az akadémia területén
https://www.youtube.com/watch?v=k384xjsOYAs
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 195
20 187
113
Nemrégiben olvastam, hogy az orosz katonai költségvetés a 60 milliárd dollár környékén van, míg csak a szaúdi majdnem 70 milliárd dollár.
Amíg nem tudják lezárni az ország határait addig nem lesz nagy változás. Bármennyi az anyagi veszteség pótolják. Amíg van agyhalott aki havi 2-300 dollárért lövöldöz, addig emberi utánpótlás is van.
Az emberi hangulatváltozás módosíthatná a helyzetet, de ilyesmiről nem olvasok. Csak kurd területeken van ujjongás ha megérkezik a YPG vagy a pesmergák & tsai.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Igen ám De SZA katonai költség vetése meddig lesz ennyi?
Hátérbe ma törökök új helyzetet teremtettek. Ha onnan elmegy az AI Európába jön. Lehet az oroszoknak csak nem lenne jó.
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 904
15 158
113
Autóbomba, ami nekem úgy tűnik, nem ott durrant ahova szánták.
https://www.youtube.com/watch?v=1esE7wCfPg8


Nem tudtam, csak sejtettem, mik repkednek a felvételen, itt
vannak :

https://twitter.com/Interbrigades/status/762208411429855232
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Nemrégiben olvastam, hogy az orosz katonai költségvetés a 60 milliárd dollár környékén van, míg csak a szaúdi majdnem 70 milliárd dollár.
Amíg nem tudják lezárni az ország határait addig nem lesz nagy változás. Bármennyi az anyagi veszteség pótolják. Amíg van agyhalott aki havi 2-300 dollárért lövöldöz, addig emberi utánpótlás is van.
Az emberi hangulatváltozás módosíthatná a helyzetet, de ilyesmiről nem olvasok. Csak kurd területeken van ujjongás ha megérkezik a YPG vagy a pesmergák & tsai.

1 v 1-be mégis 20 perc alatt le lenne rendezve köztük egy háború. Nem lehet csak arra alapozni, hogy egyiknek vagy másiknak dollárban mennyi az éves hadi költségvetése.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 045
113
szatomi69

Fejtsd már ki nekem,hogy te milyen alapon érzed a terroristák/felkelők(kinek hogy tetszik)harcát helyesnek és hogyan tudsz szemethunyni a módszereik felett?Még mielőtt elkezded Asszadot fikázni na az nem érdekel!!!A felkelők/terroristák melletti érvek érdekelnek!
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
szatomi69

Fejtsd már ki nekem,hogy te milyen alapon érzed a terroristák/felkelők(kinek hogy tetszik)harcát helyesnek és hogyan tudsz szemethunyni a módszereik felett?Még mielőtt elkezded Asszadot fikázni na az nem érdekel!!!A felkelők/terroristák melletti érvek érdekelnek!

Ezt majd az AVH tisztjei előtt tisztázza :D
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
<blockquote rel="gioo">47 féreg hulla az elmúlt 24óra alatt ebből 5pk.
Ez semmi a támadók létszámához viszonyítva meg se érzik főleg,hogy agyhalottak.

És mennyi a sebesült? -Az is egy érdekes szám.
</blockquote>
Hát ezt nem írták de duplája/triplája szokott lenni a könnyebbekkel is.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
<blockquote rel="szegcsab">Itt egy video a nagy összeborulásról :

https://youtu.be/0X9FAJJ1w-E

Ezek tényleg nem emberek hanem állatok....</blockquote>
Hát ez kevés lesz ,hogy bejusson oda bármi érdemleges is.