[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 595
25 870
113
Van ehhez valamilyen lépték, mert nehèz elképzelnem a tàvolsàgokat?

CuRKXLgWcAA0-2J.jpg
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 608
8 052
113
USA szerint itt az idő, hogy Moszkva abbahagyja az aleppói civilek lemészárlását. A francia külügyminiszter Srebrenicához, Guernicához és Groznijhoz hasonlította az aleppói vérfürdőt. Spanyolország azt kérte, hogy engedjék be a humanitárius segélyeket.
Bár ilyen erővel harcolnál a jemeni vérengzés megállításán is.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 294
26 349
113
Két hét kihagyás után, több mint 3 hét kellett, hogy a végére érjek. Lehet, hogy nem vagyok 100-as, de minden hsz.-t elolvastam. Sokszor gondolkoztam, hogy hozzá szóljak, mert vagy a nevetéstől majdnem lefordultam a székről, vagy mérgemben rá csaptam az asztalra.
Ulippo, szatomi69 látom hozza a formáját itt is. Voltak oldalak aug. végén, amikor már gondolkodtam, hogy végig olvassam-e a sok fölösleges hsz.-t, de megérte tovább menni.
Mint várható volt, amennyiben megkezdődik Aleppo bevétele, a nyugat mindent meg fog tenni, hogy ezt megakadályozza. Döbbenetes számomra az a cinizmus és képmutatás, ahogyan az USA és csatlósai politikai elitje az embereket és a háborút kezelik. Hol is voltak akkor, amikor fordított helyzetben foglalták el Aleppót a mérsékeltek, vagy hogyan is hívják őket? Vagy pl. Dajr ez-Zaur ostroma nekik nem számít, ott lehet a civileket gyilkolászni nyugodtan.
Kiket is védenek most meg a grál lovagok? Az IÁ haverjait. Néha ugyan egymásnak esnek, de hát ahol ennyi csoport, felekezet, katonai csoportosulás van, ott az érdekek is ütközhetnek, meg hát a konc, amin osztozni szeretnének.A szabadságharcosok már régen nincsenek sehol, csak terroristák vannak, akiket a a nyugati politikusok (háborús bűnösöknek nyugodtan lehetne őket is nevezni) támogatnak. Vannak diktátorok, akik a saját országukban tartanak rendet és vannak szuper diktátorok, akik a világon tartanak rendet, vagy káoszt?! Ők sokkal gusztustalanabbak, mert közvetve (a felelősséget nem vállalva) irányítanak, manipulálnak és öldösnek embereket, ember csoportokat, romba döntve országokat katonai, gazdasági, pénzügyi szervezeteken keresztül. Mind ehhez még keményen zsarolnak, fenyegetnek, sarokba szorítanak és elpusztítanak mindenkit, akik nem hajlandóak a derekukat beadni és úgy táncolni, ahogyan ők fütyülnek.
Sok szó eset az orosz és SAA töketlenkedéséről. Most végre a sarkukra álltak és úgy tűnik végre magukra találnak. Nincs vissza út, ahol most elindultak végig kell menni, bármi legyen is az ára, mert különben elvesztek. Az ENSZ gittegyletet megint sikerül a nyugatnak irányba állítani, de a lényegen nem változtat a röfögésük . Aleppo (ulippo, micsoda véletlen egybeesés) ki lesz pipálva, mehetünk tovább.
HÁBORÚ VAN, AMIT A NYUGAT INDIKÁLT ÉS TÁMOGAT folyamatosan, nem árt tudomásul venni, hogy vannak civil? áldozatok, akiknek lett volna bőven ideje nyúl cipőt venni, amikor kinyitották a zsák száját. Nem tették, most ne nyafogjanak. A nyugat se, aki cinkos (felbújtó és támogató) és most egyértelműen be is bizonyosodott. Ha most őket is ütni kell, akkor nem remeghet meg a kéz, mert az övéké nem fog, ezt már régen tudjuk.
Pontosan itt volt az ideje, hogy az oroszok a sarkukra álljanak és azon a sakk asztalon játszanak, ahol az ellenfél is játszik.
Nem tudom, hogy mi lesz ennek a vége, több év, vagy évtized múlva mit írnak majd a 2015-2016 esetleg 2017 évről, de lehetséges, hogy a III. vh. nem csak papíron létezik már. Csak mi maradjunk ki belőle! Nyugat-Európa lassan szánalmas lesz. A határoktól távol feleslegesen erősködik, közben a határokon belül egyre impotensebb lesz. Nem lesz ez így jó!
Szíria mindenki játszótere, de előbb, vagy utóbb meg kell küzdeni a grundért, mint a Pál utcai Fiúkban. Csak ne mi legyünk a Nemecsek!!!!!!!!
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 325
20 748
113
Az Ahrar al-Sham egy csomó ellopott régiséget talált, amikor Idlib körzetében megtámadta a Jund al-Aqsa egyik telephelyét.
CuQwQzTVYAAwLd_.jpg

CuQwQzhUMAAaE8V.jpg
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 345
4 977
113
A szombat eddig sem akadályozta őket abban, hogy hülyeségeket írjanak.
A hülyeség oka az agy hiánya.

A mai ENSZ BT-s zabhegyezésről egy kis összefoglaló. Ukrajna miért van benne a BT-ben?
Az ENSZ BT-nek vannak állandó és ideiglenes tagjai, Ukrajna az utóbbiak között került be, ahogy velünk is megesett már. Majd elmúlik, súlyuk amúgy sincs.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 844
113
Tudom, hogy ideiglenes tagok, csak azt nem értem miért. Elméletileg elég sok kis országot le kell fizess a szavazatáért hogy bekerülj, amire nekik pénzük nincs. Olyan nagy önkéntes szavazótáboruk meg nem lehet, ráadásul a szavazás is titkos ha jól emlékszem.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Tudom, hogy ideiglenes tagok, csak azt nem értem miért. Elméletileg elég sok kis országot le kell fizess a szavazatáért hogy bekerülj, amire nekik pénzük nincs. Olyan nagy önkéntes szavazótáboruk meg nem lehet, ráadásul a szavazás is titkos ha jól emlékszem.

A BT ideiglenes tagjainak kötött földrajzi összetétele van. Mindenképpen van köztük egy kelet-európai tag. Mivel a leköszönő tag nem választható azonnal újra, cserélődnek az országok. Hallgatólagos megállapodás szerint forgó rendszerben előbb--utóbb mindenkire sor kerülne. De persze ez csak a szalonképes országokra vonatkozik, ami azt jelenti, hogy az USA-nak megfelelőekre, lévén az USA/EU/NATO/egyéb USA szövetségesek blokk a legerősebb. Az elmúlt 25 évben a kelet-európai tagok sorrendben: Románia, Magyarország, Csehország, Lengyelország, Szlovénia, Ukrajna, Bulgária, Románia, Szlovákia, Horvátország, Bosznia, Azerbajdzsán, Litvánia és most Ukrajna. Önkéntes szavazásról szó sincs. A szavazás egy politikai alku, amiben a nagyok fújják a passzátszelet. Ukrajna nyilván érdemeire való tekintettel került be.