[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
GRU. tiszt még juniusban esett el,most hozták nyilvánosságra (akna végzett vele)
_BHhN1WEeG8.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo and gacsat

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Mióta hoznak nyilvánosságra a GRU-val-, annak tagjaival-, balesetekkel-, műveleti területen történt dolgokról (akár halálesetekről) kapcsolatban bármit is?
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 761
113
Ez a csoportos sétàlgatàs, vizipipàzàs vagy nagy bàtorsagra, vagy nagy ostobasàgra vall. Én az utolsóra tippelek. Az oroszok se mentesek ettől...
 

mirella

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
175
269
63
Több orosz hajó is áthalad a két szoroson most, csak érdekességképpen a következő 2 kép. A törököknél az őrhajók üzemanyaggal való ellátása jó üzlet lehet. :):)

" 1 hr1 hour ago
Török parti őrség Kaan class járőrhajók TCSG106 & TCSG19 monitor Axentu, Kunikov & Priboy áthaladó déli Boszporusz háttal"

Cx9zPUQWgAAhH5D.jpg


Cx9zO_sXEAAgdJp.jpg
Az őrhajók törökök,egyébként megingyen kapják a terroristáktól a katonai segítségért cserébe......
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 990
12 025
113
Van hozza ott lőszer? Nem gyenge, hogy szép lassan 40 éves fegyver és még mindig modernnek néz ki, gondolom nézhettek ki a fejükből anno amikor megjelent.
Ilyenkor az osztrákokat nem lehetne kifaggatni, hogy mégis kinek adták el ezt a sorozatszámú fegyvert?

Tuneziaban az osszes korforgalom, nagyobb hotel elott fegyveres orseg van. Azoknal a fegyvereseknel is mindnel ezt a Steyr AUG fegyvert lattam.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
Az ausztrálok sem panaszkodnak rá(nem rég modetnizálták őket)pedig ott lent délen és Afganisztánban is van por.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 990
12 025
113
4 percnyi tomeny sikeres ISIS VBIED tamadasok, koztuk egy VBIED vs. M1 Abrams, Mosulban. Szinte hihetetlen, hogy hany esetben latni, hogy a haditechnika egyetlen helyre van osszevonva, van ugy hogy 10-12 harci jarmu zsufolodik ossze egyetlen utcatorkolatban. Kezdem erteni miert megy ilyen lassan, ekkora vesztesegekkel az Assad -fele hadmuvelet...

 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Elég jól összevgáják a felvételeket, viszont az M1-nél nem tudom mit csináltak, hogy oda tudott érni, a másik amelyik először belerohant a lánctalpasba, ott is ki kellett volna tolasson, mert volt még 7-8 másodperce, hátramenetben padlógázzal le tudott volna lépni ha be van indítva a motra. Hiányoznak az őrök akik kiszúrják a VBIED-eket, mert sokszor letolt gatyával éri őket egy ilyennek a megjelenése.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 990
12 025
113
Elég jól összevgáják a felvételeket, viszont az M1-nél nem tudom mit csináltak, hogy oda tudott érni, a másik amelyik először belerohant a lánctalpasba, ott is ki kellett volna tolasson, mert volt még 7-8 másodperce, hátramenetben padlógázzal le tudott volna lépni ha be van indítva a motra. Hiányoznak az őrök akik kiszúrják a VBIED-eket, mert sokszor letolt gatyával éri őket egy ilyennek a megjelenése.

Azon en is csodalkoztam, mert elotte par masodperccel meg lottek a kocsira a lanctalpasbol. Gondolom a panik az oka, akkor nem tudnak esszeruen gondolkodni.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
Elég jól összevgáják a felvételeket, viszont az M1-nél nem tudom mit csináltak, hogy oda tudott érni, a másik amelyik először belerohant a lánctalpasba, ott is ki kellett volna tolasson, mert volt még 7-8 másodperce, hátramenetben padlógázzal le tudott volna lépni ha be van indítva a motra. Hiányoznak az őrök akik kiszúrják a VBIED-eket, mert sokszor letolt gatyával éri őket egy ilyennek a megjelenése.

Mondjuk lehet én látom rosszúl, de nem úgy tűnik nekem mintha az Ambramsnek bármi baja is lett volna ettől a bombától.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Az ausztrálok sem panaszkodnak rá(nem rég modetnizálták őket)pedig ott lent délen és Afganisztánban is van por.
Én nem tudom csak a hallottak alapján nyilatkoztam.Viszont azt tudom és ezt te is,hogy annak,hogy mit rendszeresítenek nem sok köze van ahhoz mennyire felel meg valaminek (M-széria,G36).És szerintem azok az ausztrálok akik választhatnak nem aug.-ot visznek magukkal mint ahogy a német sem g36.-ot ma már. Én mint hadi alkalmasságról írtam és elég csak keresni rajta a fix optika mellett a nyílt irányzékát :) (tudom hogy a modernizált már RAS.-os)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
Én nem tudom csak a hallottak alapján nyilatkoztam.Viszont azt tudom és ezt te is,hogy annak,hogy mit rendszeresítenek nem sok köze van ahhoz mennyire felel meg valaminek (M-széria,G36).És szerintem azok az ausztrálok akik választhatnak nem aug.-ot visznek magukkal mint ahogy a német sem g36.-ot ma már. Én mint hadi alkalmasságról írtam és elég csak keresni rajta a fix optika mellett a nyílt irányzékát :) (tudom hogy a modernizált már RAS.-os)
Beszéltem jó pár német katinával az ég adta egy világin semmi bajuk nem volt a G36-al.Ráadásul már az A3 verziót kapják a botrány miatt.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas