[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Én úgy tudom avval volt a gond ,hogy a hirtelen hőingadozásra ami Afgánba jött a képbe a test vetemedett és így a RAIL.-is a tetején ami vitte magával az optikát így romlott a pontosság.Ráadásul a korai verziókon is ugye fix. optika volt használható nyílt nélkül.
De valami csak volt ha botrány is volt meg új verziót gyártanak.
Basszus ez nem olyan mint az autógyártás,hogy jaj visszahívunk 1500db.-ot mert lehet elmegy a szervo benne :)
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
új orosz technika kórházra kihegyezve
CyA1MrjWIAEMECN.jpg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
Én úgy tudom avval volt a gond ,hogy a hirtelen hőingadozásra ami Afgánba jött a képbe a test vetemedett és így a RAIL.-is a tetején ami vitte magával az optikát így romlott a pontosság.Ráadásul a korai verziókon is ugye fix. optika volt használható nyílt nélkül.
De valami csak volt ha botrány is volt meg új verziót gyártanak.
Basszus ez nem olyan mint az autógyártás,hogy jaj visszahívunk 1500db.-ot mert lehet elmegy a szervo benne :)
Nem sínes fegyverek voltak így a rail biztos nem mozdult el.Állítólag a csőfar bekötésnél olvadt meg a műanyag emiatt elmozdult a cső és ez okozta a pontatlanságot.Ellenben akivel beszéltem használta kint és nem tapasztalt ilyet.Vuszont ezek a kritikák magas rendfokozatú tisztektől származnak...Nem mobdom,hogy nem volt baj a G36-tal de fura,hogy a spanyolok akiknél melegebb van mint Afganisztánban nem cserélik le a fegyvereiket!
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Nyugat Aleppoban nincs kedve az embereknek annyira játszani.
Éjjeli rakétázás eredménye civil negyedre
Cx-tG7KXUAc_zG2.jpg
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Nem sínes fegyverek voltak így a rail biztos nem mozdult el.Állítólag a csőfar bekötésnél olvadt meg a műanyag emiatt elmozdult a cső és ez okozta a pontatlanságot.Ellenben akivel beszéltem használta kint és nem tapasztalt ilyet.Vuszont ezek a kritikák magas rendfokozatú tisztektől származnak...Nem mobdom,hogy nem volt baj a G36-tal de fura,hogy a spanyolok akiknél melegebb van mint Afganisztánban nem cserélik le a fegyvereiket!
Igaz nem rail. hanem egy tök felesleges dizájn majré műanyag a tetején :)
Igen,nem akartam belemenni mert felesleges azon vitázni ki kivel beszélt.De amit írtam azt egy magyar országon járt magas beosztású tiszt mondta privátba egy jó ismerősömnek (a részletek elcsúszhattak persze de a lényeg ugyan az).
Lehet lobbizás az egész és csak a SIG. van a háttérben.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
A SIG biztos nem inkább a HK mert Líbia után nagyon megbüntették a céget amiért az embargó ellenére fegyvert szállított Líbiába.
Majd 200000 fegyver lecserélése elég jó kasszafeltöltés miután a kormány elutasította a pénzügyi segítséget.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

vata

Well-Known Member
2015. december 5.
640
2 773
93
"Mondjuk lehet én látom rosszúl, de nem úgy tűnik nekem mintha az Ambramsnek bármi baja is lett volna ettől a bombától."

Én is úgy látom az Abrams meg se mozdult a robbanástól.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
K Aleppo északi felében együttes Kurd és SAA. támadás zajlik.Több település felszabadult.
CyB_r6NW8AALnxe.jpg