[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Jevgenyij Szatanovszkij neves katonai szakérto szerint is a Pentagon áll az Isis Palmira elleni támadása mogott K-Aleppo miatt.

http://warfiles.ru/show-138143-satanovskiy-rasskazal-kto-organizoval-ataku-boevikov-na-palmiru.html
Ugyanezt mondtam én is csak nem értem a miértet. Ezzel a folyamatos próbálkozással jól láthatóan egy olyan reakciót akarnak kiprovokálni belőlük amiből a világ közvéleménye számára semmiképpen nem majd tudnak jól kijönni. Ezeket a próbálkozásokat én azonnal és kegyetlenül megtorolnám mielőtt egy valóban embertelen és irgalmatlan csapással lesznek majd kénytelenek példát statuálni. Azt nehéz jól eladni.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Hozzád írom de többeknek szól mert folyton visszaköszön.
5000ember (inkább jó ha 4000 az) sok pl. Palmyra ellen de nem olyan sok a területet nézve mint felvonulási tényező.
Ma reggelre az első hullámot tényleg szétbombázták de a Twittek szerint éjjel Rakkából és Irakból jött az újabb adag.
Nincs akkora távolság,hogy valamiféle táborokat csapat összevonási pontokat kelljen elképzelni amit miért is nem bombáztak szét az oroszok.Irakba nem is bombázhatnak!

Mit kellett volna csinálni tegyük fel tudják.Leállítani a sikeres Aleppoi offenzívát?Ér Palmyra annyit?Nem, tényleg csak presztízs kérdés.
Miért nem csinálnak valamit az oroszok?De hisz két napja mentik a menthetőt a légi technika fele ott ügyködik + az oroszból jött bombázók.
Iráni bázis kellett volna igen Irán hisztizett az oroszok tudták,hogy kéne.
Miért nem előzték meg.Bombázzák le Rakkát atommal? Repüljenek be Irakba stratégiai erőkkel?
És nem utolsó sorban ki gondolná,hogy ezek az idióták nekimennek Palyrának aminek semmi értelme miközben Al-Bab,Rakka,Moszul alatt akkora szükség van az IA. katonákra mint egy falat kenyér. (tudom a választ csak költői volt)

"Nincs akkora távolság,hogy valamiféle táborokat csapat összevonási pontokat kelljen elképzelni amit miért is nem bombáztak szét az oroszok.Irakba nem is bombázhatnak!"
Oszt már mér ne bombázhatnának? Az amerikaik és társaik milyen alapon bombázgatanak ott? Vagy Líbiában, vagy bárhol máshol?
Az izraeli légierő bombázhatja Damaszkusz környékét? Ezeknek engedélyük van Assad- tól?
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 246
20 407
113
IÁ autóbomba Al Babnál.
Czbllg-WEAAxat1.jpg

Czbll77WQAA2cwV.jpg
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 246
20 407
113
Az SDF szóvivő megerősítette, hogy valóban kaptak páncéltörő (ATGM) és légelhárító (MANPADS) eszközöket az USA-tól.
A törökök tiltakoznak.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 618
55 371
113
Ugyanezt mondtam én is csak nem értem a miértet. Ezzel a folyamatos próbálkozással jól láthatóan egy olyan reakciót akarnak kiprovokálni belőlük amiből a világ közvéleménye számára semmiképpen nem majd tudnak jól kijönni. Ezeket a próbálkozásokat én azonnal és kegyetlenül megtorolnám mielőtt egy valóban embertelen és irgalmatlan csapással lesznek majd kénytelenek példát statuálni. Azt nehéz jól eladni.
Ebben is van valami. Mintha megpróbàlnàk az oroszokat provokâlni, hogy jan 20 előtt tegyenek egy lèpèst, amire "jogosan" lehet drasztikusan reagàlni.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 618
55 371
113
Hozzád írom de többeknek szól mert folyton visszaköszön.
5000ember (inkább jó ha 4000 az) sok pl. Palmyra ellen de nem olyan sok a területet nézve mint felvonulási tényező.
Ma reggelre az első hullámot tényleg szétbombázták de a Twittek szerint éjjel Rakkából és Irakból jött az újabb adag.
Nincs akkora távolság,hogy valamiféle táborokat csapat összevonási pontokat kelljen elképzelni amit miért is nem bombáztak szét az oroszok.Irakba nem is bombázhatnak!

Mit kellett volna csinálni tegyük fel tudják.Leállítani a sikeres Aleppoi offenzívát?Ér Palmyra annyit?Nem, tényleg csak presztízs kérdés.
Miért nem csinálnak valamit az oroszok?De hisz két napja mentik a menthetőt a légi technika fele ott ügyködik + az oroszból jött bombázók.
Iráni bázis kellett volna igen Irán hisztizett az oroszok tudták,hogy kéne.
Miért nem előzték meg.Bombázzák le Rakkát atommal? Repüljenek be Irakba stratégiai erőkkel?
És nem utolsó sorban ki gondolná,hogy ezek az idióták nekimennek Palyrának aminek semmi értelme miközben Al-Bab,Rakka,Moszul alatt akkora szükség van az IA. katonákra mint egy falat kenyér. (tudom a választ csak költői volt)
Èn is hasonlókat gondolok.... :)
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Egy pillanatra nem gondoltam, hogy saját véleményed lenne. De nyugodtan felteheted ide az aktuálisan megkapott irányadó protokollt is, nem kell attól kicsinyt eltérő kommenteket fogalmaznod! Mi több, ha betekintést nyerhetnénk az orosz propagandagépeket működésébe, azt sokkal inkább inkább honorálnánk lájkokkal, mint ezeket a kommenteket, hivatalos közlemények utóközléseit, amelyek akár néhány óra alatt önmaguk paródiájává válnak!

hihi
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 929
11 515
113
Amig a sajto es mindenki obegat es Palmirazik addig Aleppot szepen viszonylag csendben behuzzak es annak a felvonasnak vege. Szerintem ez buvesz trukk es nem feltetlenul a jo kezre figyelunk eppen.

igy van, a ma reggelre virrado termese az Aleppoi offenzivanak: Karm Al-Dada es Fardous keruletek felszabaditva, az Aleppoi zseb mar csak 6 km2

CzdaZvQXUAA2-JA.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: minszk2

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 929
11 515
113
az SAA felszabaditotta a Al Shahadeen, Karm Al Afnde,Al Ferdus keruleteket is. Az utobbi 24 oraban 740+ nagyon demokrata adta meg magat Kelet Aleppoban. Ezek orisasi szamok, Naponta 700 - 1000 kozti dzsihadista adja meg magat. Mennyien lehettek eredetileg a zsakban?
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 929
11 515
113
Nincs semmilyen hír orosz helikopterveszteségrol. Ezt a feketék dobták be tegnap.

HA leesett vas, akkor az ezek kozul kell hogy legyen:

6 Mi-24p , 4 Ka-52 , 4 Mi-28n , 4 Mi-35m

ezek tamadtak az ISIS-t Palmiiranal. Nem latok amugy en sem sehol hirt a vas elveszteserol.


Mas: Allitolag az ISIS Palmirat szeretne uj fovarosanak :D Hat eleg kozel hoznak a fronthoz...