[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szatomi69

Active Member
2015. december 22.
1 477
7
38
Várható volt, hogy a vége az lesz, hogy osztják érdekeltségi területre az országot, és Asszad vagy megy, vagy csak egy Oroszbarát részen maradhat vezető. A lényeg az, hogy a szélsőséges muszlim csoportok el lesznek tüntetve, az Oroszoknak marad a mostani Szír befolyás, Assszaddal vagy nélküle, de ugyan úgy egy nekik lekötelezett vezetővel - néppel azon a területen, az Irániak-Hezbollah szintén befolyási övezethez jut, és a Törökök is csípnek egy szeletet a tortából. A nagy kérdés az az lesz, hogy mennyi jut - juthat majd a Kurdoknak, valamint mennyit tud majd az érdekeiből érvényesíteni az USA a térségben. A szerintem egyértelmű vesztesek azok a gazdag öböl menti arab olajosok, Szaud-Arábiával az élen. ŐK jól rábasznak a végén, mert egy csomó pénzük ráment már eddig is, és az eredeti terveikből SEMMI sem fog összejönni...
És gondolod, hogy a gazdag Öböl menti olajországok és Izrael egy ilyen rendezési tervet nyugodtan végignéznek, anélkül, hogy nem borítanák fel az így, nélkülük, kialakuló helyzetet? Mert ezek az országok azért mindent megtennének, hogy az Iráni befolyását visszaszorítsák a térségben. Tartós lehet egy olyan rendezés amiből a térség néhány befolyásos hatalma (Szaúd-Arábia, Izrael) kimarad?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 764
46 869
113
Ezek a gazdag olajos arab országok, nyilván ahogy eddig is mindent megtettek azért, hogy erősítsék a befolyásukat a térségben, ez után is meg fognak tenni mindent, amit csak tudnak. Ez lesz szerintem egyre kevesebb, ki fognak merülni azok a zsoldosok, akik odamennének majd a Szaudi olajpénzért meghalni a már egyre kilátástalanabb helyzetben. Izraelnek meg minden mindegy, csak ne legyen egy erős vezetésű nagy Szíria, ők a céljukat már most is elérték, gyengült a legharcosabb szomszédjuk, a törököket lefoglalja majd a kurd kérdés, az Irániakat meg a Trump vezette USA.
 
  • Tetszik
Reactions: karpatalja

szatomi69

Active Member
2015. december 22.
1 477
7
38
Szerintem az önmagában nagy fegyvertény, hogy MINDENKIT túlélt lassan a hatalomban, a nagy nyugati vezetők közül, akik évek óta mondogatják, hogy "ASSAD MUST GO", azt Ő még mindig ott van, de ment - megy Hollande, Obama, Cameron, etc... Nehogy majd még világ csúfságára túlélje így Merkelt is...
Azért azt ne felejtsd el, hogy ezekben az országokban demokratikus választások vannak, ahol meg kell méretniük magukat az ország vezetőinek. Assad rendszere meg egy diktatúra.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 764
46 869
113
Azért azt ne felejtsd el, hogy ezekben az országokban demokratikus választások vannak, ahol meg kell méretniük magukat az ország vezetőinek. Assad rendszere meg egy diktatúra.
Tény, csak az is tény, hogy ezek a vezetők megmérettettek, és elbuktak, de igen csúnyán. Assad meg pont egy olyan diktátor, aki nekem innen úgy tűnik, élhetőbb közeget biztosított, amíg hagyták békében, mint azok biztosítanának, akik a megdöntésére játszanak. Csupa nála sokkal rosszabb, fanatikus muzulmán diktátorjelölt van a túloldalon...
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 311
10 245
113
Azért azt ne felejtsd el, hogy ezekben az országokban demokratikus választások vannak, ahol meg kell méretniük magukat az ország vezetőinek. Assad rendszere meg egy diktatúra.


20 másodpercbe telt MSM riportokat találni a több km-es sorról ami Libanonban volt a 2014-es választásokról, ha Szíria diktatúra akkor a KSA micsoda?


 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113

szatomi69

Active Member
2015. december 22.
1 477
7
38
Ezek a gazdag olajos arab országok, nyilván ahogy eddig is mindent megtettek azért, hogy erősítsék a befolyásukat a térségben, ez után is meg fognak tenni mindent, amit csak tudnak. Ez lesz szerintem egyre kevesebb, ki fognak merülni azok a zsoldosok, akik odamennének majd a Szaudi olajpénzért meghalni a már egyre kilátástalanabb helyzetben. Izraelnek meg minden mindegy, csak ne legyen egy erős vezetésű nagy Szíria, ők a céljukat már most is elérték, gyengült a legharcosabb szomszédjuk, a törököket lefoglalja majd a kurd kérdés, az Irániakat meg a Trump vezette USA.
Izraelt azért komolyan aggasztja a Hezbollah erősödése és Iráni kötődésű síita csapatok megjelenése a térségben. És Szaúd-Arábia is ellenszenvesen nézi az Iráni hegemónia erősödését a térségben.
Ez az Asztanai béketerv nagyon emlékeztet engem az USA béketervére 1972-73-ban a Vietnámi háború végére.
Az Oroszok szempontja az lehet, mint egykor a Yenkiknek. Hogyan lehet úgy kivonulni a térségből, hogy a tekintélyünk is megmaradjon?
Hozzunk tető alá egy látszatbékét, amelyről mindenki sejti, hogy hosszútávon nem működik. De egy fenntarthatatlan, költséges, hosszú, háborút nem tudunk viselni, ezért csináljunk egy békét. Így úgy tűnik a helyzetet megint sikeresen megoldottuk, aztán ha hamarosan minden szétesik újból, már nem a mi felelősségünk.
 

szatomi69

Active Member
2015. december 22.
1 477
7
38
Muzulmanoknal a vallas eloirasai szerint ez a helyzet. Ott nem szamit diktatornak, csak vezetonek. Egy isten, egy foldi vezeto. Nem az a fontos, hogy jo vagy rossz. (A mostani alternativaknal nyilvan jobb.) A diktator csak akkor lenne rossz szamukra, ha nem lenne. Mas kultura.
Ha ez így lenne akkor minden arab, iszlám, kultúrában levő országban diktatúra lenne. De mégsem mindegyikben van.
 

szatomi69

Active Member
2015. december 22.
1 477
7
38
Tény, csak az is tény, hogy ezek a vezetők megmérettettek, és elbuktak, de igen csúnyán. Assad meg pont egy olyan diktátor, aki nekem innen úgy tűnik, élhetőbb közeget biztosított, amíg hagyták békében, mint azok biztosítanának, akik a megdöntésére játszanak. Csupa nála sokkal rosszabb, fanatikus muzulmán diktátorjelölt van a túloldalon...
Assad politikája ravasz volt ilyen szempontból. Elsőként, a mérsékelt, demokratikus változást követelőket darálta le, üldözte el, így már többnyire csak az iszlamista fanatikusok maradtak ellenzékben vele szemben. És most azt mondhatja: "Nézzétek a sok rossz között Én vagyok a kevésbé rossz."
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ha ez így lenne akkor minden arab, iszlám, kultúrában levő országban diktatúra lenne. De mégsem mindegyikben van.
Nem ezt modtam.
Nekik az a lenyeg, hogy legyen egy vezetojuk. Inkabb 10 ev egy zsarnok alatt, mint egy nap vezeto nelkul.
Melyik muzulman (es arab) orszagban van demokracia? (Tunezia inkabb szekularisnak tartja magat.) Rovid lista lesz.
(Latom talaltal ujra munkahelyet. Boldog vagyok.:rolleyes:)
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 680
5 496
113
Várható volt, hogy a vége az lesz, hogy osztják érdekeltségi területre az országot, és Asszad vagy megy, vagy csak egy Oroszbarát részen maradhat vezető. A lényeg az, hogy a szélsőséges muszlim csoportok el lesznek tüntetve, az Oroszoknak marad a mostani Szír befolyás, Assszaddal vagy nélküle, de ugyan úgy egy nekik lekötelezett vezetővel - néppel azon a területen, az Irániak-Hezbollah szintén befolyási övezethez jut, és a Törökök is csípnek egy szeletet a tortából. A nagy kérdés az az lesz, hogy mennyi jut - juthat majd a Kurdoknak, valamint mennyit tud majd az érdekeiből érvényesíteni az USA a térségben. A szerintem egyértelmű vesztesek azok a gazdag öböl menti arab olajosok, Szaud-Arábiával az élen. ŐK jól rábasznak a végén, mert egy csomó pénzük ráment már eddig is, és az eredeti terveikből SEMMI sem fog összejönni...

És hova lesznek eltüntetve a szélsőségesek? IÁ-t nem lehet teljesen megszüntetni (a jelenlegi erőkkel), Idlibben/török légióban se a legszalonképesebbek a tagok. Még ha fel is lesz osztva Szíria, valaki kénytelen lesz bemenni szárazföldön, hogy végre elinduljon a mostani kb patthelyzet
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 764
46 869
113
És hova lesznek eltüntetve a szélsőségesek? IÁ-t nem lehet teljesen megszüntetni (a jelenlegi erőkkel), Idlibben/török légióban se a legszalonképesebbek a tagok. Még ha fel is lesz osztva Szíria, valaki kénytelen lesz bemenni szárazföldön, hogy végre elinduljon a mostani kb patthelyzet
Trump magyarázza, hogy szét kell csapni az ISIS-t. Irakiak, Kurdok elég jól haladnak. SAA is el el küzd velük. Vége lesz ennek előbb mint utóbb, a nagy részük ott fog megpusztulni. Sajnos egy kisebb részük meg nálunk fog terrorkodni...
 

neptun892

Well-Known Member
2016. augusztus 13.
304
484
63
Assad politikája ravasz volt ilyen szempontból. Elsőként, a mérsékelt, demokratikus változást követelőket darálta le, üldözte el, így már többnyire csak az iszlamista fanatikusok maradtak ellenzékben vele szemben. És most azt mondhatja: "Nézzétek a sok rossz között Én vagyok a kevésbé rossz."
Ne keverd össze az apjával. Assad 2000-ben lett elnök, ezt követően 2011-ig béke volt Szíriában. Egyébként a választásokon mindig túlnyomó többséggel választották meg.
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 680
5 496
113
Trump magyarázza, hogy szét kell csapni az ISIS-t. Irakiak, Kurdok elég jól haladnak. SAA is el el küzd velük. Vége lesz ennek előbb mint utóbb, a nagy részük ott fog megpusztulni. Sajnos egy kisebb részük meg nálunk fog terrorkodni...

Jó, okés amit írtok, csak pl az SAA felőrlődik, igy, hogy tűzoltás szerűen vannak dobálva, évek óta. Trumpot nem értem, ő se gondolhatja komolyan, hogy nagyrészt pickupos, kézifegyveres kurdok beveszik Rakkát. Moszulban komolyabb cuccokkal tolják az irakiak, mégis odacsapnak nekik gyakran.
 
  • Tetszik
Reactions: karpatalja

szatomi69

Active Member
2015. december 22.
1 477
7
38
Nem ezt modtam.
Nekik az a lenyeg, hogy legyen egy vezetojuk. Inkabb 10 ev egy zsarnok alatt, mint egy nap vezeto nelkul.
Melyik muzulman (es arab) orszagban van demokracia? (Tunezia inkabb szekularisnak tartja magat.) Rovid lista lesz.
(Latom talaltal ujra munkahelyet. Boldog vagyok.:rolleyes:)
Jó, tényleg rövid lista lenne és az egyiket már le is lőtted. De azért van. És a vezetők, diktátorok, elleni megmozdulások az Arab, iszlám világban, ezen személyek korruptságának szólt főként, szemben a lakosság elszegényedésével. Ezt az ellentmondást, hogy hidalnád át?
 

szatomi69

Active Member
2015. december 22.
1 477
7
38
A mersekelt lazadok mitologikus lenyek. Mindenki roluk beszelt, de meg senki sem latta oket. Hanyagold mar ezt a mantradat.
Lesöpröd ezt a dolgot az asztalról és kategorikusan tagadod. Ezzel csak az Assadista álláspontot ismétled vissza, de hát az, a saját érdekében részrehajló. Pedig a tagadás sem bizonyíték.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ezt az ellentmondást, hogy hidalnád át?
Assad alatt komoly fejlodes es nem mellesleg erzekelheto szekularicaio indult meg. Csak a kulfoldi propaganda anyagok szerint tortent belso elegedetlensegre a lazadas. Nincs itt semmi ellentmondas.

Pedig a tagadás sem bizonyíték.
Tagadod a Minotaurusz letet? :)
Nem erdekel a hamis nyugati propaganda es terroristakkal nem targyalunk.