[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Még Al-Bab-al se végeztek de már Rakkáról álmodik a vezér:)
C4eJRf1WcAA3nrQ.jpg
 
D

danielblack

Guest
http://syria.liveuamap.com ezen az oldalon a térkép résznél napi szinten követem, a területcseréket. Azt veszem észre, hogy a török féle erők al babnál elég megfontolatlanok lehetnek. Az IS már megint utst nyitott Quabasin és Bz' a városok felé, pedig már egyszer be voltak ezek a települések kerítve...
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 990
12 024
113
Egyre jobban az az érzésem, hogy egy igazán nagy sakk parti vége felé közeledünk. A törökök a határ menti területek elfoglalásával megakadályozták, hogy a kurdok sikereket érjenek el és bevárták az SAA erőit. Most majd szépen lassan visszahátrálnak, a kormányerőknek átadva a területeket. Ezen nyer Asszad és Erdogán is, a kurdok viszont cumiznak egy hatalmasat. Igazán csak időt adtak a törökök az SAA-nak és megakadályozzák ezzel, hogy a szíriai kurdok labdába rúgjanak. Amúgy is szerintem boritékolható volt, hogy előbb, vagy utóbb a "mérsékeltek " bebukják Aleppót. Nagy játék mesterek vannak ott, az IA pedig lassan megy a levesbe. Olyan ez, mint a horgászat, ki kell fárasztani a nagy halat, amihez idő és türelem kell.

En nem vagyok ilyen optimista. Szerintem a zoldek zsigerbol utaljak Asszadot, es az Eufratesz pajzsban resztvevok donto tobbsege a torokok altal penzelt "mersekelt demokrata" + persze most mar az Ahrar. Azok nem fognak teruleteket atadni az SAA-nak az tuti. Lesz itt meg komoly feszultseg, sot en azt valoszinusetem, hogy egymasnak fognak esni hamarosan.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
http://syria.liveuamap.com ezen az oldalon a térkép résznél napi szinten követem, a területcseréket. Azt veszem észre, hogy a török féle erők al babnál elég megfontolatlanok lehetnek. Az IS már megint utst nyitott Quabasin és Bz' a városok felé, pedig már egyszer be voltak ezek a települések kerítve...
NATO.-taghoz képest példátlan szarul csinálják.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
Ez szerintem kezdi felülmúlni a szír Aleppo visszafoglalásánál vesztett technika számát!

Mondjuk a Leo2 A4 variánsnál boritékolható volt, hogy ez lesz. Passzív védelem gyakorlatilag zéró. Sem reaktív páncélzat, sem kiegészítő páncélzat. Az A4 igazából már egy elavúlt variáns.
 

vata

Well-Known Member
2015. december 5.
640
2 768
93
Szerintem a SAA célja ,hogy ha Al Bab-ot elfoglalják a törökök (meg a demokrata dzsihádisták , FSA és társai).
Akkor elvágja a dél felé vezető utakat Al-Bab irányából és lezárja a további török próbálkozásokat.
Ha az Oroszok ebben támogatják akkor meg is tudják csinálni.
 
  • Tetszik
Reactions: danielblack

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 990
12 024
113
Szerintem a SAA célja ,hogy ha Al Bab-ot elfoglalják a törökök (meg a demokrata dzsihádisták , FSA és társai).
Akkor elvágja a dél felé vezető utakat Al-Bab irányából és lezárja a további török próbálkozásokat.
Ha az Oroszok ebben támogatják akkor meg is tudják csinálni.


Ebben azt nem ertem, hogy miert kell a del fele vezeto utak elvagasaval varni arra, hogy a torokok elfoglaljak al-BAB-ot? Anelkul is megcsinalhatjak, sot al-Bab elfoglalasaval is lezarnak a del fele vezeto utakat.