[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 240
1 489
113
Komolyan meddig megy még ez az értelmetlen fingreszelés???
Mi értelme? Gázt vetettek be vagy nem? Kit érdekel, elnézést ott háború van. Vagy csak plüsspengéjű késsel lehet ölni.
Amikor ezek az állatok nyiszálják az emberfejeket ki kiabál? Utána meg ezek hajtanak a tömegbe és akkor mindenki felszisszen 2 napig...
Az USA alkalmanként naponta lebombáz ennyi ártatlant. Esetleg Afrikában körbenéznek mennyi néger hal meg a nyugati civilizáció miatt közvetve vagy közvetlen? Mindenféle bányászat stb miatt....
Egyszer beszéltem egy afrikai menekültel és jé azt mondta a Boko Haram nonszENSZ autókkal parádézik, francia és német fegyverekkel.
Merkel asszonyt ez nem zavarja vagy az Ensz-t? Ami olyan, mint a Star Wars 1. részében a galaktikus tanács....
Vagy Mérköll anyuka a saját lányait is ennyire félti a migráncs erőszakoloktól, arról nem szól.
Nem hiába tetette le a német zászlót.
Asszad visszaszólhatna, hogy foglalkozzon a gázkamrákkal vagy a havi holokauszt emléknappal...
Épp értelmű ember látja, hogy az egész színjáték, honnan vannak fegyverek stb....
Miért halt meg több százezer szír? Talán, mert fegyverhez jut mindenki?
Egy a lényeg, minden politikus hazudik. Színészek ebből élnek
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
C8uJan8XoAA9oQb.jpg
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Az oroszok szerint is bombáztak csak szerintük a gáz a lebombázott helyről jött ki. Szóval ez az új verzió ellentmond az iszlamista és az orosz verziónak is. Ezt ki állítja?
Én csak a kis csövet láttam az aszfaltban, egy érthetetlen kupakkal.
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 529
20 617
113
Az USA és a németek reakcióját látva feltételezhető némi CIA háttér is a dologban. :D Ürügy kell, mert Asszad túlságosan erőssé vált és esetleg még a végén be tudná fejezni a háborút... Röhej.
Jöhetsz ide Uli mindenféle nyilatkozatok posztolgatásával, ez az egész "gáztámadás" szagos! Merkelanyu meg magyarázhat bármit, Szíriában a Bundeswehr erősen leszerepelt. :D
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Két videó Khan Sheykhunból aznap reggel:

Másnap feltöltött videó állítólagos gázterjedésről?


Na persze szarin! Vagy egyszerűen köd üli meg a tájat! Ez a köd ránézésre km2 nagyságrendű sűrűn lakott területet borít. Egyrészt a 10 millió m3 nagyságrendű levegőben ahhoz, hogy így látszódjon, hőmérséklettől, porlasztástól függően legalább 10 g/m3 körüli sűrűséggel számolva 100 tonna nagyságrendű szarin kellene. Másrészt ha ilyen szemmel látható töménységben teríti be a szarin a területet, akkor ott közel-távol senki nem maradt volna életben és nem ennyi áldozat lenne. Úgyhogy ez mégis csak inkább egészen egyszerű köd lesz.
 

drqv

Well-Known Member
2015. február 20.
722
1 144
93
Egy új videó, a becsapódás helye van drónnal felvéve, illetve a közelben lévő silót is bejárják, amit már korábban lebombázott valaki
Úgy látszik, hogy elvitték a "kupakot"(én legalábbis nem látom), a "csövet" viszont otthagyták, aminek az okát én személy szerint nem értem:

 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 321
10 336
113

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Szerintem egy ilyen vegyszeres tüzérségi lövedéknek nem kellene neki ekkora krátert csinálnia.

Naná, hogy nem. A vegyi töltetű lövedékek vékony falú tartályok minimális robbanó töltettel, aminek az a célja, hogy a levegőbe porlassza az anyagot. Nagyobb robbanás csak megsemmisítené a vegyi anyag egy részét, a többit meg annyira szétszórná, hogy nem elenne elég a koncentráció. A vegyi töltetek nem becsapódáskor "robbannak", hanem meghatározott magasságban a levegőben és az aeroszol felhő lassan leereszkedik. Így lehet a legjobb hatást elérni.

A tüzérségi vegyi gránátokkal az a gond, hogy a rakétákkal ellentétben, az ágyúcsőben fellépő erők elviselése érdekében vastagabb falúra kell készíteni. Ezért a megoldás az, a lövedék testében egy külön vékony falú tartály található, és meghatározott magasságban egy apró töltet leválasztja a gránát fenékrészét, a vékony falú tartályt hátra kilöki és a vékony falú tartály kilökődés után a levegőben "robban".

Az aszfaltban látható kráternek és ott található lemeznek elég kevés köze van akár egy nagyobb légi bombához, akár egy 152 mm-es bináris vegyi lövedékhez.
 

vata

Well-Known Member
2015. december 5.
635
2 733
93
A szarin bőrön keresztül is felszívódik, a fertőzött először összefossa magát ,aztán légzésbénulásban néhány percen belül meghal, a lebomlása több héttől több hónapig is tarthat. A halálos adagja 1mg alatt van. Úgy hogy ha akár 1g szarin is lett volna abban a csőben már semmilyen riporter meg tévéstáb nem lenne életben azon a környéken.
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 919
113
Én nem vagyok Asszád rajongó, őszintén mindegy, mi lesz vele.... Mindig próbálok logikusán nézni a dolgokra. Most is.... Szír oldalról van-e értelme vegyibombákat dobálni egy kis vidéki városra? Nincs. Bevették Allepót, Palmirát, szépen haladnak tovább, náluk a kezdeményezés....Minek nekik ez? Valaki próbáljon nekem felsorolni legalább EGY OKOT, LEGALÁBB EGY, minek tették volna ezt??!!!!
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Érdekes látták a radarokkal a gépeket amik ledobták a vegyi bombákat, a szírek az első óra óta ezt mondják csak éppen vegyi gyárat bombáztak :D:D Már csak az a kérdés hogy miért nincs erről videó kivéve egy sima bombázást. Azt nem látták bezzeg mikor lemészároltak 100 katonát.

http://www.nbcnews.com/storyline/sy...ft-dropped-chemical-weapons-civilians-n743431

A helyzet fokozódik

Az USA. cirka két hónap leforgása alatt háborúval fenyegeti É-Ko.-t,Szíriát Oroszostúl,Felvonul a D-Kínai tengeren és Japán partjainál Kínával kekeckedve,Iránra megint újjal mutogat,és a kedvencem hogy a homokszínű szarjaival meg a röhej ACU. mintás katonáival teletömi a Baltikumot a medvét basz...va.
Tudom,hogy ők a legek legje de nem lesz ez kicsit sok? o_O
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 973
87 527
113
Én nem vagyok Asszád rajongó, őszintén mindegy, mi lesz vele.... Mindig próbálok logikusán nézni a dolgokra. Most is.... Szír oldalról van-e értelme vegyibombákat dobálni egy kis vidéki városra? Nincs. Bevették Allepót, Palmirát, szépen haladnak tovább, náluk a kezdeményezés....Minek nekik ez? Valaki próbáljon nekem felsorolni legalább EGY OKOT, LEGALÁBB EGY, minek tették volna ezt??!!!!

Hogy háborút generáljanak az Egyesült Államokkal, mert jobb dolguk már nincs is?