[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 240
1 489
113
Még olyan nagy károkról nem jelent meg felvétel. Kiégett repülők stb...
Most még minden ország csendben van. Azért nem döngetik a mellüket, hogy ez helyes tett volt. Lapítanak, mint ...a fűben.
Szerintem hagyhatják Trumpot, előbb-utóbb a saját népe fogja likvidálni.
Ránézésre is egy debil, jól reprezentálja az usákokat.
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 211
2 703
113
Vegigolvasva az utolso kommenteket igy nekem eleg "szinhazias" megoldasnak tunne. Az amik kilonek 50 tomahawkot, de szolnak elore az oroszoknak,h. szoljanak a kormanyeroknek, hogy utolso pillanatban vonuljanak el nehogy megseruljenek (valakiknek nem volt lehet mar eleg idejuk). Ez igy osszegezve nagyon ugy tunik, hogy csak maszatolas. Mondhatja azt, hogy o sokkal hatarozottabban reagalt mint Obama, de hat olyan osszevisszanak tunik az egesz.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat and bat77

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 050
18 745
113
Trump megmutatta hogy kemény gyerek, nemcsak szavakban. Szerintem már meg akarta mutatni, csak az alkalmat várta. Putyin mit reagálhat erre ? Az elkövetkező napok majd megadják rá a választ. Feltehetően romlik tovább a szíriai helyzet. Bár szerintem ez senkit nem érdekel a résztvevők közül. Ami nekünk hátrány, hogy megint agyalhatunk, kivel barátkozzunk jobban. Mert úgy gondoltuk, kicsit fellélegezhetünk és jóban lehetünk mindkét nagyhatalommal, egy időben, ebből semmi gáz. Most itt van... NATO tagok vagyunk ,de ezt a támadást nem a NATO hajtotta végre, csak az amerikai erők, egymagukban, saját döntésük alapján.
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 315
2 703
113
Hm, azért erre én nem számítottam. Ez valamilyen szinten presszió a kínaiakra is, ÉK kapcsán.

"Nagy balhé" szerintem nem lesz ebből.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 149
15 779
113
Még olyan nagy károkról nem jelent meg felvétel. Kiégett repülők stb...
Most még minden ország csendben van. Azért nem döngetik a mellüket, hogy ez helyes tett volt. Lapítanak, mint ...a fűben.
Szerintem hagyhatják Trumpot, előbb-utóbb a saját népe fogja likvidálni.
Ránézésre is egy debil, jól reprezentálja az usákokat.

Az a helyzet, hogy Klingonné meg még debilebb. Vagyis kifejezetten egy gátlástalan hatalommániás gonosz szipirtyó.
 
  • Tetszik
Reactions: szegcsab

vendég3

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
131
291
63
Ezekután nincs nemzetközi jog. Most temetődött el végképp. Ez most egy háborús bűncselekmény volt az USA részéről, megszegve minden nemzetközi jogot. Az oroszoknak ideje lenne elindítani ezerszm a fegyverszállítást Iránba mert az lesz a következő...
volt egy kis reményem Trump megválasztásakor de az most szertefoszlott, a világ egy még sötétebb hely lett...
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Egyenlőre a hírek alapján mind a hatvan rakétát egy a Shairati bázis kapta Homs kormányzóságban.Az infrastuktúra kampó de a személyi veszteség minimális 3-4 katona 2-3civil.A ott tartózkodó géppark nem volt jelentős.
Oroszország azonnali BT. összehívást kezdeményezett.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Tramp és az USA. ezzel felrúgott egy statusquo. Izrael már most bejelentette,hogy ennek okán jogot formál a precíziós csapásmérésre a közel keleten.
Tramp lánya (jogilag is a kabinet tagja) egy Izraeli/Amerikai állampolgár milliárdos felesége.
Nem az a baj,ami most történt hanem az,hogy ettől fogva bárki aki teheti és kellő hátszele van önkényesen támadhat meg szuverén országot ha neki úgy tetszik mondvacsinált indokkal.
Most azt hiszik egyesek,hogy de fasza kemény ez az usa., nem most követték el a hibát.
 

vata

Well-Known Member
2015. december 5.
635
2 733
93
Szerintem nem eszik olyan forrón a kását. Donaldnak meg kellett mutatni az otthoni héjáknak hogy milyen kemény csávó. De nem akart III. világháború közeli helyzetet kirobbantani ,ezért előre egyeztetett az oroszokkal. Ellőttek kb 50miliió dollárnyi rakétát és okoztak némi épületkárt.
Lesz némi nyilatkozat háború ,meg ENSZ cirkusz aztán minden megy tovább mint eddig.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Most mindazon országok akikkel amerikának/izraelnek konfliktusai vannak,látják azt ,hogy olyan vezetése van amerikának ami az eddigiekkel ellentétben kiszámíthatatlan és nyíltan agresszív.Így jogosan akár egy megelőző csapást is mérlegelhetnek és eszement fegyverkezésbe fognak fogni az egyetlen számukra elérhető és elrettentő irányba a tömeg pusztítás irányába.
Ha hozzá teszem,hogy ez a támadás gyakorlati haszonnal semmit sem ért hiszen a szír kat. potenciált nem befolyásolja viszont a politikát most sikerült az ötvenes évekre süllyesztenie totális balfaszságnak tekinthető.
Az egyébként nem alaptalanul paranojára hajlamos oroszország ezek után vajon ,hogy fog cselekedni pl. a nyugati körzetben ukrajnában,?
És most ez jó?
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
A twitter nem felejt
C8y8RSTUAAAHi_5.jpg:large