[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 325
10 368
113
Ez mi ez? Tartusz.

C_aDItOW0AAQh_T.jpg
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
A világoskék részek a zónák? Tulajdonképp az Fsa,Nusra (vagy mi most a név) területek, és ott kellene nyuginak lenni? :D Törökök? Jó ötlet beengedni őket Idlibbe, vagy le délre? :S
Szerintem ez a tervezet inkább szól a geopolitikai játszmának mint sem a realitásnak. A Nusztra és társai most sincsenek benne a tervezetben velük nincs barátkozás.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 816
30 848
113
Nem tudom 50 fölött már mit tudnak ténylegesen, mert ahogy a fizikát, úgy a biológiát sem lehet meghágni. Akármit csinálsz, az izomtömeged szép lassan elkezd csökkenni, az állóképességed meg nem olyan mint 20 évesen. Ha le akarsz lőni valakit akkor meg célozni sem árt, ahoz meg kell jól látni, lehetőleg szemüveg nélkül. Persze ha 30 éve kezdte, akkor tapasztalata van, de ez a korosztály már inkább a kiképzéseknél meg irányításnál kellene maradjon, mintsem harctéren ossza az áldást a kedvenc AK-jával.
 
  • Tetszik
Reactions: minszk2

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 816
30 848
113
Ha 18 évesen kezdte és 90-től számolunk még 27 évet, akkor ez 45 év. Mire valamilyen különleges egység tagja lesz némi tapasztalattal, az képzéssel, bevetésekkel, előzetes más katonai multtal együtt alsó hangon 3-5 év. 50 alatt nincs köztük senki ha ezek szovjet érában képzett különlegesek, és ez a legfiatalabb.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Ha 18 évesen kezdte és 90-től számolunk még 27 évet, akkor ez 45 év. Mire valamilyen különleges egység tagja lesz némi tapasztalattal, az képzéssel, bevetésekkel, előzetes más katonai multtal együtt alsó hangon 3-5 év. 50 alatt nincs köztük senki ha ezek szovjet érában képzett különlegesek, és ez a legfiatalabb.
költői túlzás volt szerintem.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 824
113
Ha 18 évesen kezdte és 90-től számolunk még 27 évet, akkor ez 45 év. Mire valamilyen különleges egység tagja lesz némi tapasztalattal, az képzéssel, bevetésekkel, előzetes más katonai multtal együtt alsó hangon 3-5 év. 50 alatt nincs köztük senki ha ezek szovjet érában képzett különlegesek, és ez a legfiatalabb.

Léteztek katonai kozépiskolák is a SZU-ban.Tehát 14-15 éves korban már katonák voltak. De ez mellékes.Ha észrevetted a Biztpol fórumon a posztban így írtam "szovjet specnaz" . A lényeg, hogy volt SZU tagállamokból való, katonai tapasztalatokkal rendelkezo zsoldosok.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Szerintem a kurdok ott Rakka környékén már nem akarnak annyira visszahúzódni,a szírek meg hamár olyan közel jutottak,kérik majd egész Deir Ezzort.
Ezzort szerintem se adják ha már ennyit küzdöttek érte ezt betudom a térkép rajzoló nagyvonalúságának :) A kurdokat nem tudom szerintem ők most azt teszik amit az USA. akar.