[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

janzen

Well-Known Member
2017. június 14.
126
302
63
Nem, nem kusza. Akkor ez nagy vonalakban azt jelenti, hogy hiába van nekem 4+, vagy 5 generációs gépem ha a jelenlegi légiharc rakéta technológia fejlődése nincs vele összhangban...
Tehát igazából ezeknél a csúcs kat gépeknél támadó manőver esetén csak a becserkészésben/elfogásban ad előnyt...Azaz, hogy minél közelebb kerüljön a gyanútlan prédához. Mint ahogy történt ez most is...hiszen ezért indított rá kis hatótávolságú rakétát. Onnantól már a rakéta fejlettségén múlik mi történik. Beszélünk itt most az aim-9x-ről ami jelenleg a csúcskategóriájú közelharc rakéták közé tartozik.:)

Vannak fizikai korlátok.
Középsuliban nagyon gyors futó voltam, de egy osztálytárs mindíg szívatott a suliudvaron. Mondjuk, inkább általánosban.
Meglökött vagy akármi, elkezdtem üldözni, de úgy cikázott forgott a kis sunyi, hogy sose tudtam elkapni.
Ilyenkor jó a közelségi gyújtó.
Ha elfutottál mellette, elfingod magad.
Nem telitalálat, de valami érzést ad.

Bizony a rakétapalást nem fog bírni annyi g-t, mint a sárkányszerkezet, illetve az érzékelők látószöge is kérdés.
Nem tudom, láttál-e már élőben ilyet, az érzékelőfej forgása egy tokban van és a szögsebesség sem végtelen.
A hőrézékelőt sok minden becsaphatja.
Szóval a gép és a fegyver együttese együtt az eszköz.
A gép szállít, felderít, az fegyver megsemmisít.
És vannak korlátai.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos and Loken

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 253
3 694
113
Vannak fizikai korlátok.
Középsuliban nagyon gyors futó voltam, de egy osztálytárs mindíg szívatott a suliudvaron. Mondjuk, inkább általánosban.
Meglökött vagy akármi, elkezdtem üldözni, de úgy cikázott forgott a kis sunyi, hogy sose tudtam elkapni.
Ilyenkor jó a közelségi gyújtó.
Ha elfutottál mellette, elfingod magad.
Nem telitalálat, de valami érzést ad.

Bizony a rakétapalást nem fog bírni annyi g-t, mint a sárkányszerkezet, illetve az érzékelők látószöge is kérdés.
Nem tudom, láttál-e már élőben ilyet, az érzékelőfej forgása egy tokban van és a szögsebesség sem végtelen.
A hőrézékelőt sok minden becsaphatja.
Szóval a gép és a fegyver együttese együtt az eszköz.
A gép szállít, felderít, az fegyver megsemmisít.
És vannak korlátai.
Ez így érthető és korrekt...köszi.
Bár azt hozzá kell tenni, hogy ilyen esetben (6 mérföldről indított rakétával a seggedben) a pilóta lélekjelenléte is sokat számít. Az pedig leginkább a tapasztalattal jön együtt. pl. Milyen menekülő manővert dobsz vagy milyen védelmi rendszert aktiválsz és persze nem mindegy az időzítés sem.:)
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 253
3 694
113
Igen sajnos igaz én néztem be ez egy korábbi kép a fasziról.Azóta már twitten is láttam ezt a képet még a lelövés napján berakva.
Az még mindig a jobbik eset. Mert ha a mérsékelt demokraták gyűjtik be már rég lenyakazták volna. Így még van egy kis esély tárgyalásos alapon kihozni vagy legalábbis, hogy ne öljék meg. Bár én a koalíció helyében hadifogságban tartanám. Ezzel is csökkentve a hadra fogható szír pilóták számát. Mert ha visszaengedik. Tuti újra nyeregbe pattan.;)
A kurdok helyében meg kizárólagos jogot formálnék rá, mert későbbi konfliktus esetén az SAA-val rendkívül jó tárgyalási alap lenne egy fogolycsere esetén.
 
  • Tetszik
Reactions: gioo

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 049
66 598
113
Az még mindig a jobbik eset. Mert ha a mérsékelt demokraták gyűjtik be már rég lenyakazták volna. Így még van egy kis esély tárgyalásos alapon kihozni vagy legalábbis, hogy ne öljék meg. Bár én a koalíció helyében hadifogságban tartanám. Ezzel is csökkentve a hadra fogható szír pilóták számát. Mert ha visszaengedik. Tuti újra nyeregbe pattan.;)
A kurdok helyében meg kizárólagos jogot formálnék rá, mert későbbi konfliktus esetén az SAA-val rendkívül jó tárgyalási alap lenne egy fogolycsere esetén.
Kérdés ki parancsol kinek a túloldalon. Netán ki kapta meg megőrzésre a pilótát, elég vegyesvágott egy csoport.
 
  • Tetszik
Reactions: gioo

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 253
3 694
113
Sajnos nem igaz a hir, a pilota meg a kurdoknal van. Nem ertem miert nem adjak vissza, hisz elmeletileg szovetsegesek.
E szerint a kurdoknál van....azért írtam, hogy ez a jobbik eset. Azok józan népek. Nem úgy mint az SDF. Szerintem ha az SDF-hez került volna már nem élne...
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 904
15 158
113
Sajnos nem igaz a hir, a pilota meg a kurdoknal van. Nem ertem miert nem adjak vissza, hisz elmeletileg szovetsegesek.

Biztos most próbálják kikényszeríteni belőle a vallomást, hogy az SDF-et támadta. Ő meg nem érti, mert az életét a dzsihadisták elleni harcnak szentelte...
 

vata

Well-Known Member
2015. december 5.
600
2 577
93
Az is kérdéses ,hogy a pilóta került kurd területre?
1. Az ISIS terület felett lőtték le de az ejtőernyő kurd területen ért földet
2. Kurd terület felett lőtték le és az ejtőernyő kurd területen ért földet
3. Az ISIS terület felett lőtték le az ejtőernyő ISIS területen ért földet,de a pilóta átmenekült a közeli kurd területre
4.Az ISIS terület felett lőtték le az ejtőernyő ISIS területen ért földet de kurdok kimentették a pilótát az ISIS elől.
Lehet,hogy van több variáció is.
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 904
15 158
113
Damaszkusz:

DC2AJd6WAAAbjkV.jpg:large
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 253
3 694
113
A lényeg az, hogy a kurdoknál van. Ha az IÁ kapta volna el már tele lenne a sajtó a lenyakazott pilótával. Példát statuálva, hogy járnak azok a lezuhant szír pilóták akik az IÁ területét bombázzák. Valószínűleg az SDF is így tenne hasonló okokból, hacsak az amcsik nem lépnek közbe. A kurdok viszont eddig nem nagyon kavartak be az SAA-nak. Szükségük van jó tárgyalási alapokra ilyen ellenséges környezetben.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 049
66 598
113
Az is kérdéses ,hogy a pilóta került kurd területre?
1. Az ISIS terület felett lőtték le de az ejtőernyő kurd területen ért földet
2. Kurd terület felett lőtték le és az ejtőernyő kurd területen ért földet
3. Az ISIS terület felett lőtték le az ejtőernyő ISIS területen ért földet,de a pilóta átmenekült a közeli kurd területre
4.Az ISIS terület felett lőtték le az ejtőernyő ISIS területen ért földet de kurdok kimentették a pilótát az ISIS elől.
Lehet,hogy van több variáció is.
Pár 100 méterre van, volt egymástól ott egy háromszögben a SAA, a kurdok, és az Isis. Jaa Din felett lőtték le (ahogy mondták a hírekben) ami SAA terület lett azóta, földet meg 2km-re Ény-ra fogott kb (ami SDF-kurd állás volt már akkor is).
 
  • Tetszik
Reactions: jani22