[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
polgárháború zajlik. Aki azt hiszi nincsenek "átállások" fegyverrel együtt másik oldara az nagyon naív.
Háború zajlik, nem polgárháború. Nagyon nagy különbség. A lakosság nagy része Assad mellett van, azok mindenképp akik maradtak. Egy részük lelépett vagy országon belűl vagy külföldre, másik harcol a hadseregben, valamennyi a terroristáknál, de azokat főleg külföldiek alkotják. Ez nem polgárháború.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 788
113
A törökök korábban korlátozták a Szíriába belépő Eufráteszen az átfolyó vízmennyiséget.
Most ugyanezt teszik a Nyugat-Afrinba belépő Karasu (al-Aswad) folyón.
DEX8ChqXUAAHc0w.jpg
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
ez egy ilyen hely és ennél nagyobb elfogultsággal, hülyeségekkel is vég nélkül fogsz találkozni ha ide jársz.
És úgy mellesleg linkelj már nekem egy nem "ilyen" közösségi oldalt ami ennyire behatóan foglalkozik a szíriai eseményekkel.Tényleg érdekel csak ha már ennyire büdös itt a levegő.
 
  • Tetszik
Reactions: jimkirk and zeal

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 191
23 568
113
Persze. Afganisztánban is ott a sok kincs a föld alatt. Aranybánya volt elfoglalni. Ja nem.

Ha megtenned, hogy utana nezel milyen es mekkora termeszeti kincsekkel rendelkezik Sziria nem irnel ilyen blodseget. Csak part menti vizeinek feltarasaba 100 millios dollaros projekteket futtatnak. A mangan, vaserc es foszfat dolgokat hagyjuk is, mert nem tetel a foldgaz es az olaj mellett, de azert annyi akad ezekbol is, hogy Magyarorszag szepen felcsovesedne belole... :) Mellesleg afganisztannal is melle lottel picit. :)
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Nini ,bagoly mondja :cool:
Egyébként csak röviden mert látom hosszan felesleges lenne ,az akarat hiányzott a US. koalíciótól nem a tudás.Erről nem hiszem ,hogy az itt fórumozók tehetnek esetleg kérdezd meg őket,hogy mért.

Ha megmutatod, én hol hajrá. vagy a viccet félretéve neked nem egyértelmű?

Ha US koalició nem akarná akkor nem csinálná. Ehez képest most US koalicio vette be Moszult. Biztos mertt nem akarja.
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
És úgy mellesleg linkelj már nekem egy nem "ilyen" közösségi oldalt ami ennyire behatóan foglalkozik a szíriai eseményekkel.Tényleg érdekel csak ha már ennyire büdös itt a levegő.
Szerintem a boki féle ellen oldal ezért indult, csak nincs ennyi érdeklődő mint itt. Amit nem is értek, mert a többség ide jár nyafogni(lásd mi folyik a hozzászólások topikban) ahelyett, hogy egyszerűen csak átpattana oda és minden problémája megszünne! Bocs az offért!
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Ha megtenned, hogy utana nezel milyen es mekkora termeszeti kincsekkel rendelkezik Sziria nem irnel ilyen blodseget. Csak part menti vizeinek feltarasaba 100 millios dollaros projekteket futtatnak. A mangan, vaserc es foszfat dolgokat hagyjuk is, mert nem tetel a foldgaz es az olaj mellett, de azert annyi akad ezekbol is, hogy Magyarorszag szepen felcsovesedne belole... :) Mellesleg afganisztannal is melle lottel picit. :)

Ha megtenned, hogy utana nezel milyen es mekkora termeszeti kincsekkel rendelkezik Afganisztán nem irnel ilyen blodseget....
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Ha megmutatod, én hol hajrá. vagy a viccet félretéve neked nem egyértelmű?

Ha US koalició nem akarná akkor nem csinálná. Ehez képest most US koalicio vette be Moszult. Biztos mertt nem akarja.
A háború első éveiben úgy erősödött az ISIS ahogy az elmult hónapokban a bitcoin. Te nem tudom milyen koalíciós támadásokról fantáziálsz az első években, mert ha azok léteztek volna akkor nem nőtte volna ki magát ekkorára egyik terrorszervezet sem. A kerekeken menő olajvezetékről nem is beszélve, ami komoly pénzzel látta el őket. Erre írtam, hogy az oroszok egy szűk hónap alatt többet tettek a terroristák ellen, mint a nyugati csodahadseregek a csodatechnikával és a világ pénzével együttvéve évek alatt. Persze ez szerinted hülyeség, csak épp a tények makacs dolgok, mert ahogy az oroszok beszálltak, hamar megfordult a játszma.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Háború zajlik, nem polgárháború. Nagyon nagy különbség. A lakosság nagy része Assad mellett van, azok mindenképp akik maradtak. Egy részük lelépett vagy országon belűl vagy külföldre, másik harcol a hadseregben, valamennyi a terroristáknál, de azokat főleg külföldiek alkotják. Ez nem polgárháború.

90%ban Szírek ölnek Szíreket. Ez polgárháború.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
90%ban Szírek ölnek Szíreket. Ez polgárháború.
Ha beleszámolod az iraki, iráni, szír, kurd, palesztin, nyugati és orosz (kihagytam valakit?) harcosokat, talán kijön a harcoló Assadpárti alakulatok közt a 90%. Túloldalon némi szír, rengeteg szaúdi meg öbölmenti bűnöző és egyéb közl-keleti zsoldos, egyiptomi, afrikai, és nyugatról jött terroristapalánta. Ott a szírek rég kisebbségben vannak, még a városokban kényszersorozott személyekkel együtt is.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
nem azt írtam, hogy nincs rengeteg beható post.
Értem...tényleg nem ezt írtad. Fogalmazok másképp linkelj nekem egy nem olyan közösségi oldalt ahol nincs ekkora elfogultság és ennyi hülyeség.De lagalb
Szerintem a boki féle ellen oldal ezért indult, csak nincs ennyi érdeklődő mint itt. Amit nem is értek, mert a többség ide jár nyafogni(lásd mi folyik a hozzászólások topikban) ahelyett, hogy egyszerűen csak átpattana oda és minden problémája megszünne! Bocs az offért!
Milyen ellen oldal!? Mi az,hogy a többség ide jár nyafogni? Mi az,hogy probléma megszűnne? Mi a probléma egyáltalán?
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Amit nem is értek, mert a többség ide jár nyafogni(lásd mi folyik a hozzászólások topikban) ahelyett, hogy egyszerűen csak átpattana oda és minden problémája megszünne! Bocs az offért!
Nem sok vizet zavar a bizpol, megis minden alkalommal felszolalsz ellene. Miert? De igazad van, ez itt tenyleg off.