[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
még februárban esett el a nem eltakart katona felderítő volt
DKgwgPhX0AAjqIp.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
gigabiga

Aki egy kicsit is érti a szíriai konfliktust annak ez nem újdonság. 3 éve bombázzák az ISIS-t mégis növekedett a terroriták által ellenőrzött terület nagysága . Oroszok két éve száltak be, na azóta lehet a terrorizmus-terroristák elleni harcról beszélni Szíriában.

A müholdképek tények, ott az amerikai jármüvek dátum és helyszín szerint. Sok ember naiv amerikát illetően , csak a szépet és a jót képes róluk elképzelni, pedig ha az érdekük azt kívánja az ördöggel is lepaktálnak.

a 12 müholdkép amit feltöltött az orosz VM

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1046967042073264&id=766751436761494&width=500" width="500" height="951" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true"></iframe>


Pontosan mikor készültek azok képek?
Mert a Python által betett videó https://forum.htka.hu/threads/biztpol-szíriai-helyzet.396/page-2665#post-370782 szerint szeptember 8-án. Gioo által szeptember 9-én betett helyzet pedig: https://forum.htka.hu/threads/biztpol-szíriai-helyzet.396/page-2631#post-367286 Szóval, amennyire látom, az adott terület akkor már az SDF-é volt.

Amúgy meg Hummer bőven, de még Cougar is van az ISIS-nek is. Még Moszulból.
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Ez itt most az az IÁ amelynek az állásai mellett szabadon sétafikál az SDF?

DKkYRqRWkAAuC1V.jpg
Szerintem ez egy sokkal árnyaltabb dolog.Pár napja én raktam be egy véres konvoj támadás képeit amit az IA. hajtott végre.
Én azt gondolom,hogy folyik köztük a háború de ,és itt a lényeg az IA. vezetésében vannak már a jövőre gondoló emberek akik szívesen működnek együtt bizonyos szolgálatokkal.Plusz az SDF. erőiben is vannak arab egységek akik valamilyen szinten összejátszhatnak az IA.-val.A helyzet az,hogy két rossz közül jelenleg az usa. vezette erők a jobb választás az IA. számára ha egyezkedésről van szó.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 786
113
Elfogott IÁ-s állítja, hogy az SDF és az IÁ együttműködik Deir Ezzornál, hogy ne az SAA foglalja el a gáz/olaj mezőket.

Iszlamista oldal hazugozza le a filmet mondván: minden IÁ-snak van igazolványa, miért nem mutatják be?
(szerintem az se bizonyítaná, hogy igaz amit mond)
A kommentelők szerint az itt lévő SDF-esek nagyobb része helyi, arab, törzsi harcos. Néhány hónapja még az IÁ mellett álltak.