[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 919
113
S

szpg9

Guest
Igy igaz, ott ahol még mindig van önként jelentkező tömött sorokban a VBIED-ekre, ilyen halálkultusz mellett ami náluk van, ez nekik nem racionális csak nekünk lenne az.

Bocsi, egy kicsit off, de azért háborúban élve megadni magát az embereknek mindig necces volt. Ha valakit érdekel olvassa el "A csata arca" (Keegan angol hadtörténész, Sandhurst katonai akadémia) című munkát..Sok érdekesség van benne, a csatákat a katonák szemszögéből mutatja be... De nekem pld. Tildy zoltán első köztársasági elnökünk rokonsága személyesen számolt be egy beszélgetés alkalmával arról, milyen volt a hábotű végén amerikai hadifogságba esni németországban. Röviden elmesélem, mit mondottak nekem. Az elbeszélő fia egykorű velem és a barátom, az édesapja esett leventeként a II. világháborúban amerikai fogságba. Azt hiszem nagyon sztárolják az amerikaiakat, akik igen humánus módon bántak a hadifoglyokkal. A tülélő beszámolója szerint, a háború végén egyszerre annyian estek fogságba, hogy eleinte nem tudta az amerikai hadsereg sem ellátni a foglyokat élelemmel. Szögesdróttal körülkerített mezőn voltak először és az éhség kihajtotta Őket a német parasztok földjeire répáért és krumpliért. A német parasztok feljelentették a dézsmálókat az amerikai táborparancsnokságon, persze nem név szerint. Erre az amik 8-10 találomra kiválasztott embert főbelőttek elrettentésül. A dézsmálás, feljelentés, kivégzés ördögi köre mindaddig tartott, amíg az amerkai hadsereg el nem tudta látni a foglyokat. Miután ez lehetségessé vált, a helyzetük rohamosan javult (kaptak pld. csokit) és természetesen hamarabb el is engedték őket, mint azokat, akik orosz fogságba estek... Persze csak az első időszak éhezéseit túlélők mehettek haza... Azért én nem olvastam hasonló atrocitásokról, ami fogságba esett katokkal való bánásmóddal kapcsolatban, mint amit elsőő kézből hallottam.. Az amikat nagyrészt mindenhol sztárolják, a humánusságuk miatt.. Persze a történelmet a győztesek írják.... Lazán ez a téma ott kapcsolódik a szíriai helyzethez, hogy az amik a leghumánusabbak a média szerint, míg az ISIS-esek a legkegyetlenebb fogvatartók. Ha az előbb leírtak tellettek ki a leghumánusabbaktól, akkor ennél csak rosszabb vég vár az ISIS-es foglyokra....
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 786
113
Azért én nem olvastam hasonló atrocitásokról, ami fogságba esett katokkal való bánásmóddal kapcsolatban, mint amit elsőő kézből hallottam.
Én viszont olvastam jó párat.
Még amcsi háborús filmekben is előfordul olyan jelenet (nem gyakran persze) ami fekete-fehéren háborús bűntett.
A háború az ilyen. Mindenkiből kihozza a legrosszabbat.
 
S

szpg9

Guest
Én viszont olvastam jó párat.
Még amcsi háborús filmekben is előfordul olyan jelenet (nem gyakran persze) ami fekete-fehéren háborús bűntett.
A háború az ilyen. Mindenkiből kihozza a legrosszabbat.


Oké, Oké, de ez egy fórum, nem árnyalhatunk mindent. Azért általános sztereotípia a filmekben a vad ázsiai vöröskatona, a zsidóirtó német katona és jönnek a jenkik, akik rágógumit és csokit osztogatttak... Én is hallottam, olvastam nőerőszakoló amikról a II VH-ban, de az infók mennyisége elhanyagolható ezekről az atrocitásokról, azokhoz képest, amiket az előbb sztereotípiaként említettem...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 910
113
Kb mindenki állattá válik a háborúba, elsősorban mert harcolsz a saját- és a tieid túléléséért, másodsorba meg annyi mocskot látsz, hogy belefásulsz.
Most hogy kevesebb rosszat hallassz az amerikai katonákról, mint a németekről a 2. VH-s történetekben? Hát meg kell nézni ki hol végzett a háborúban és meg is van a válasz miért. Egyik gázkamrázott, másik atombombát dobott nagyrészt civil célpontokra, de ez csak két apró részlete a háborúnak. Az amerikaiaknak is megvoltak a koncentrációs táboraik nem csak a németeknek, oda zárták a japán-amerikaiakat, sőt az egész koncentrációs tábor angol találmány és jóval a 2. VH előtt használták. De lehetne az iraki fogjokról is beszélni ha valami aktuálisabb téma kellene.
Már írtam itt a fórumon, a háborúban az a lényeg, hogy nyerj, mindegy, hogy mivel, mindegy hogy hogyan csak éppen nyerd meg. Aztán a végén győztesként megmondod, hogy ki volt a főgeci és ki (hát te, ki más?!) az áldott angyal aki soha semmi rosszat nem tett.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 848
113
Igor Konasenov az orosz VM szóvivője : ISIS amerikaik által ellenőrzött területről támadta/lőtte a SAA katonáít.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 719
17 070
113
Amcsik sem angyalok; az asszony meg a lánya c. mű mellett beugrik a majd 500 ezer német hadifogoly...akikkel a mai napig nem "tudnak" elszámolni. Meg az olaszok sem jártak jobban afrikában, ahol az angolok élő céltáblának használták őket. Egy háborút az nyer manapság, aki humánusabb a hadifoglyokkal (ha tudom, hogy lefejeznek, a végsőkig kitartok elve alapján).
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 464
10 451
113
Off: A búrok elengedték az angol katonákat akik megadták magukat mert se őrizni se etetni nem volt kapacitásuk, és ez egy idő után oda vezetett hogy az angol katonák folyamosan megadták inkább magukat ha forrósodott a helyzet, mert csak a felszerelésüket vesztették el :)
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Az amikat nagyrészt mindenhol sztárolják, a humánusságuk miatt..

Nagyapám volt majd 3évet Szovjet hadifogságban. Hazajött 46kgval. De ő hazajött, minden ~2. ember nem. Éhenhaltak, betegségben meghaltak vagy csak leültek és már nem keltek fel többé.
Nagyapa testvére ami "hadifogságba" került. Egyrészt nem volt bazi hideg másrészt, nem volt kifulladásig kényszermunka, harmadrészt volt kaja. A hülyéje meg nem kint maradt hanem hazajött. Nemesi család, vitézi rend, angol nyelvtudás... Baromi nagy szerencséje volt nem lett bellölle málenkji robot. Sokakat meg vittek.

Hát innen eredezhet a dolog....
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 213
113
Nagyapám volt majd 3évet Szovjet hadifogságban. Hazajött 46kgval. De ő hazajött, minden ~2. ember nem. Éhenhaltak, betegségben meghaltak vagy csak leültek és már nem keltek fel többé.
Nagyapa testvére ami "hadifogságba" került. Egyrészt nem volt bazi hideg másrészt, nem volt kifulladásig kényszermunka, harmadrészt volt kaja. A hülyéje meg nem kint maradt hanem hazajött. Nemesi család, vitézi rend, angol nyelvtudás... Baromi nagy szerencséje volt nem lett bellölle málenkji robot. Sokakat meg vittek.

Hát innen eredezhet a dolog....
Ez meg onnan eredezhet, hogy az USA hátországát nem égették porig azok az erők, amelynek sajnos mi is részesei voltunk, a Szovjetúnióét meg igen. Jah, od/visszafelé elkövettünk még ezt azt a romboláson, kutak megmérgezésén kívül a civilekkel/hadifoglyokkal szemben is. Persze főleg nem mi, hanem a németek, de mi velük voltunk egy szövetségben. Nagyapáink akiket kivittek és 50 kg osan jöttek vissza, jobban jártak mint az a sok millió Szovjet hadifogoly, akiket a németek simán halálra éheztettek. Ez hiába sírunk miatta, a retorzió volt, NEM ők kezdték, csak befejezték...
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 937
113
  • Tetszik
Reactions: gioo