[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Na, amikor nem olvasom el végig, mielőtt írnék... :mad:
Egymás között általában az erőszakosabb-fanatikusabb banda nyer és a szunniták a fanatikusabbak.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Hát, ebben nem értünk egyet... Szerintem, ha valaki magáévá teszi az iszlámot, annak ebből a szempontból lőttek (ne kérd, hogy bővebben fejtsem ki, mert nem menne... :D ). És mindegy, hogy arab, vagy perzsa, vagy akármi. Terrorkodni jó lesz, egyéni életáldozat a hitért oké, de nagyobb csapatban működni, egyéni tudást elismerni, nem muszlimoktól valóban tanulni, hallgatni rájuk (volt itt is valami kósza hír arról, hogy volt a szaúdiakkal valami PMC Jemenben, de inkább leléptek, mert "nem akarták égetni magukat" a kecskezargatókkal, de gondolom, ha azok hajlandóak lettek volna hallgatni rájuk, akkor nem így lett volna...), na az nem fog nekik menni. Az iraki Köztársasági Gárda is... Az amcsik ellen annyit tudott felmutatni, hogy miután szarrá verték őket, átmentek kislétszámú gerillacsoportokba (ilyenekből nőtte ki magát az ISIS is), mert ez az egyetlen harcmodor, amihez értenek a muszlimok, már persze, ha nem minimum tízszeres túlerőben vannak...
Igen, ebben akkor nem fogunk egyet érteni. A köztársasági gárda nem terrorkodott, hanem kő kemény városi harcban komolyan ÉS szervezettetn ellenállt az iszonyat technikai ÉS mennyiségi fölényben lévő NEM USA, hanem FÉL VILÁG csapatoknak.

A Medina hadosztályt még a végén az amcsik is elismerték, hogy azok komoly ellenfelek voltak.
 
  • Tetszik
Reactions: reich_und_roll

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Igen, ebben akkor nem fogunk egyet érteni. A köztársasági gárda nem terrorkodott, hanem kő kemény városi harcban komolyan ÉS szervezettetn ellenállt az iszonyat technikai ÉS mennyiségi fölényben lévő NEM USA, hanem FÉL VILÁG csapatoknak.

A Medina hadosztályt még a végén az amcsik is elismerték, hogy azok komoly ellenfelek voltak.

2003-ban szállták meg Irakot. Akkor nem volt ott a "fél világ".
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
2003-ban szállták meg Irakot. Akkor nem volt ott a "fél világ".
De harcoltak köztársasági gárda egységei a Sivatagi Vihar alatt is, amikor ott volt a fél világ, és igen jól kitartottak. Ők egyedül. Most ragozhatjuk ezt, azok arbok, fanatikusak, és jól kiképzett profik voltak, szervezetten és nem csak terrorpistáskodásban jók. Amit akartam, ezzel elmondtam.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
De harcoltak köztársasági gárda egységei a Sivatagi Vihar alatt is, amikor ott volt a fél világ, és igen jól kitartottak. Ők egyedül. Most ragozhatjuk ezt, azok arbok, fanatikusak, és jól kiképzett profik voltak, szervezetten és nem csak terrorpistáskodásban jók. Amit akartam, ezzel elmondtam.

Dettó.
Irak, Szíria (a legutóbbi eset pl. amikor az orosz instruktorok ott maradtak harcolni, a szír katonák meg elfutottak), Afganisztán, izraeli-arab háborúk, nekem az jött le, hogy gerilláskodásban, a megszállók életének megkeserítésében jók, de ennyi.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Dettó.
Irak, Szíria (a legutóbbi eset pl. amikor az orosz instruktorok ott maradtak harcolni, a szír katonák meg elfutottak), Afganisztán, izraeli-arab háborúk, nekem az jött le, hogy gerilláskodásban, a megszállók életének megkeserítésében jók, de ennyi.
Ez generálisan így van. Viszont én meg hoztam rá cáfolatot azonnal, csak figyelmen kívül hagyod :D !
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Az araboknal a kepzetleneknel a gerillazas az nagyon megy no meg az sf. Mert amit sokhelyen muvelnek sf feladatkor es nagyon jol megoldjak. De zazadnal magasabb szervezeti egysegben feher hollo a jol mukodo alegyseg nalluk. De valojaban raj szakasz szinten mukodnek a leg sikeresebben. Ebbol a szempontbol pl elorre jarnak sima ugy nalluk egy onallo szakasz vagy raj ami nallunk vsak az sf nel lelheto fel. Ugyhogy vannak jo elemek nalluk de a hianyossagaik magasabb szervezeti szinten hatalmas... Amire az emberanyag minosege csak egy plusz lapat. De hozza kell tenni hogy sivatagi kornyezetbe nem is lehet kemenykedni ott nincs mese nagy ereju ellenseg ellen futni kell... /ha van kelpce jo ha nincs szivas/ de amint latjuk erdos mocsaras arteres teruleten azert annyira nem futnak ahogy a varosi harcba se szokas... Ha ezen a szemuvegen nezzuk a dolgot mar mas a leanyzo fekvese.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 364
14 257
113
Az araboknal a kepzetleneknel a gerillazas az nagyon megy no meg az sf. Mert amit sokhelyen muvelnek sf feladatkor es nagyon jol megoldjak. De zazadnal magasabb szervezeti egysegben feher hollo a jol mukodo alegyseg nalluk. De valojaban raj szakasz szinten mukodnek a leg sikeresebben. Ebbol a szempontbol pl elorre jarnak sima ugy nalluk egy onallo szakasz vagy raj ami nallunk vsak az sf nel lelheto fel. Ugyhogy vannak jo elemek nalluk de a hianyossagaik magasabb szervezeti szinten hatalmas... Amire az emberanyag minosege csak egy plusz lapat. De hozza kell tenni hogy sivatagi kornyezetbe nem is lehet kemenykedni ott nincs mese nagy ereju ellenseg ellen futni kell... /ha van kelpce jo ha nincs szivas/ de amint latjuk erdos mocsaras arteres teruleten azert annyira nem futnak ahogy a varosi harcba se szokas... Ha ezen a szemuvegen nezzuk a dolgot mar mas a leanyzo fekvese.

A gerillaharc eredményességének egyetlen oka az un. politikus. A nyugati haderők professzionalizmusa az egyetlen oka, hogy el bírják kezelni azokat az öngyilkos helyzeteket, amibe beleviszik őket... lásd Afganisztán (mindkét szuperhatalomnak), Irak, stb... Minden létező katonai irodalom ha lehet összes ökölszabályát megszegik, mert azt a parancsot kapják. Amit az arabok nagy sikerrel használnak, az kizárólag az ellenség töketlensége és humanizmusa. Ha tényleg olyan mentalitással menne be az US ARMY vagy az Orosz Hadsereg, mint mondjuk a második VH.-ban, na az nem lenne civilizált, de naggggyon rövid is egyben.
Az egész gerillahadviselés a területmegtartó célok ellen működik csak, ahol a lakosságot nem lehet elpusztítani. A középkorban nem nagyon volt ilyesmi, mert akkoriban ami élt az ellenség területén, azt megölték., és elfoglalták maguknak...
(De ha pl. mondjuk észak elsütne egy nukit valami USA terület felett és így nem lenne politikai "humanitáriusan háborúzzunk", na ott aztán gerilláskodhatnának...)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Igen
De teljesen lenyegtelen hogy mi lenne ha. Mert nem az van.
Es usa orosz doktrina ellen bevalt. Ez a lenyeg.
Ha nem valt volna be vagy finomitottak volna a taktikan vagy valtanak. Akcio reakcio.
Nem az nyeri a haborut aki kevesebb aldozatot szenved el hanem az aki eleri a celjait.

Es nem nem toketlenseg az amit az usa vagy az orosz csinalt hanem egy rosszul megvalasztott cel egy rosszul megvalasztott taktikaval torteno eleresenek probaja.

Ercsd a celjuk a babkormany kialakitasa es nem a terulet bekebelezese. Ergo a civil aldozatokat minimalizslni kellett hogy a babkormanynak legyenek tamogatoi is nem csak ellensegei...

Nem veletlen a humanitarius vonal...
Es az se veletlen hogy a 2. Vh ba nem volt olyan...csak nyugati reszrol a franciakkal szemben...visshy

A haboru nem egyszeru. Lasd olykor jezus szandalba ak val felszerelt banda kepes nyerni a vilag legmodernebb hadserege ellen de olykor mas a helyzet. A kerdes mi a cel.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 325
113
Ha páncélozottak, akkor cumi. VBIED-ket is páncélozzák már a kézi lőfegyverek ellen... Ez a kép csak nagyon keveset mutat, lehet, hogy 1-2 kilométerenként van egy ilyen, vagy komolyabb állás és elvileg azokból is mehetne megfigyelés és a segítség. Persze aztán a franc se tudja, mi a valós szitu...
Háát, annyira nem lenne rossz elgondolás ha kb 7-800m-ként volna egy ilyen, netán mélységben is. Aztán elaknásítani a környékét hk,és meglepetés ellen. Netán árok, drót,vagy valami fizikai akadály körben. Benn ATGM, nehézgéppuska, netán aknavető, nagy kaliberű romboló puska vagy mesterlövész fegyver. Kb 1-2 rajnyi katonával, megfelelő lőállásokban nem csak így a domb tetején.
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram
R

rejsz felügyelő

Guest
Kis érdekesség. Pz IV H és T-34-85 a szíriai haderő llományában. 1960-as évek.

tumblr_oxvgrjfTC71rqpszmo1_1280.jpg
 

drqv

Well-Known Member
2015. február 20.
722
1 144
93
Háát, annyira nem lenne rossz elgondolás ha kb 7-800m-ként volna egy ilyen, netán mélységben is. Aztán elaknásítani a környékét hk,és meglepetés ellen. Netán árok, drót,vagy valami fizikai akadály körben. Benn ATGM, nehézgéppuska, netán aknavető, nagy kaliberű romboló puska vagy mesterlövész fegyver. Kb 1-2 rajnyi katonával, megfelelő lőállásokban nem csak így a domb tetején.

Szerintem nem jó elgondolás ennyi haditechnikát statikus védelmi pozícióban állomásoztatni, az iraki PMU pont ezt csinálja, de a portyákkal ugyanúgy nem tudnak mit kezdeni, a bőséges hadizsákmány még talán vonzza is az ISIS-t. Én inkább egy pickupot adtam volna nekik, hogy legalább vissza tudjanak valahogy vonulni, ha gáz van.
 

LMzek

Well-Known Member
2017. szeptember 18.
610
523
93
Szerintem nem jó elgondolás ennyi haditechnikát statikus védelmi pozícióban állomásoztatni, az iraki PMU pont ezt csinálja, de a portyákkal ugyanúgy nem tudnak mit kezdeni, a bőséges hadizsákmány még talán vonzza is az ISIS-t. Én inkább egy pickupot adtam volna nekik, hogy legalább vissza tudjanak valahogy vonulni, ha gáz van.


Én meg egy(2) rádiót, hogy légitámogatást tudjanak kérni a kirakott "csalik". ...vagy túl sokat képzelek a "helyi" katonai vezetők fejébe (amit esetleg használnak is :) .
 
  • Tetszik
Reactions: drqv