[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

D

danielblack

Guest
Én még ezzel is óvatos lennék, de aztény, hpgy az "elvárás" az az lett volan ,hogy már minimum Afrint kéne ostromolniuk, ehhez képest meg...
Ennek sokféle oka lehet persze, de tény, hogy a teljesítményük jelenleg inkább "csalódást keltő" mint sem - bár én a "lófasz" jelzőt érzem potosnak - lassan határeset a blamával.
Möglássuk.
Ez most a hivatásos török haderő, vagy valami sebtiben felállított csürhe??
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 315
2 703
113
Ez most a hivatásos török haderő, vagy valami sebtiben felállított csürhe??

Passz. Szerintem vegyeskereskedés. Gyanúm szerint igyekeznek a csürhével megoldani a feladatot, hivatásos nehéztámogatással, majd amikor azok kudarcot vallanak - mert kudarcot vallanak - akkor bevetik a regulárisokat, de hogy meddig, hogyan, menynire és milyen eredménnyel... hááát. Térkép alapján azok sem szereplehetnek fényesen vagy nagyon csínyján vetik be őket (értem ez alatt ,hogy csekély létszámú SF-el próbálnak bűvészkedni gyanúm szerint.)

De a nevüket úgymond hozzáadják ehhez.
 
D

danielblack

Guest
Passz. Szerintem vegyeskereskedés. Gyanúm szerint igyekeznek a csürhével megoldani a feladatot, hivatásos nehéztámogatással, majd amikor azok kudarcot vallanak - mert kudarcot vallanak - akkor bevetik a regulárisokat, de hogy meddig, hogyan, menynire és milyen eredménnyel... hááát. Térkép alapján azok sem szereplehetnek fényesen vagy nagyon csínyján vetik be őket (értem ez alatt ,hogy csekély létszámú SF-el próbálnak bűvészkedni gyanúm szerint.)

De a nevüket úgymond hozzáadják ehhez.
Gondolom akkor a feláldozhatókon szerez irányítási tapasztalatot a vezetés.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 558
15 421
113
A hivatásos török haderővel csínján bánnak a gazdáik. Több okból. Már Sztálin is elkövette a hibát, hogy a háború előtt fejezte le a sereget. Erdogan megtette ugyanezt. Valószínű, hogy a gyalogság szerepét kevés különleges alakulat mellett a "szövetséges" felkelők látják el, de ettől a törökök sem várnak sokat, tölteléknek, golyófogónak jók. Szépen felsporolják a kurd erősségeket, amiket jó messziről lőnek/bombáznak. Ennek függvényében araszolnak előre. Ők sem hülyék. Tudják, hogy hiába van a szembenállóknak kevesebb fegyverük, a harci tapasztalatuk sokkal nagyobb.... Ha minden - számító - ország bólint, akkor indulnak el a hivatásos szárazföldiek. Ha valamelyik nagyhatalom próbál beszólni, akkor meg mondhatják, hogy "csak támogatjuk a szövetségeseinket"....
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 570
18 431
113
Meg azt se felejtsük el, hogy a Kurdok évek óta harcolnak, van harci tapasztalat. A török reguláris erők meg utoljára mikor támadtak meg egy másik országot? 1974-ben Ciprust. Az sem ma volt.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 558
15 421
113
Továbbá.... Érdekes lenne, ha Assad "véletlenül" bejelentené, hogy megállapodtak a kurdokkal egy széles körű autonóm kurd területről Szíria területén katonai támogatásért cserébe..... Na.. Akkor a törökök két szék közt esnének a pad alá, mert Assad mellett Putyinnal is szembekerülnének. A kurd ellenőrzés alatt álló területekkel együtt viszont Assad erősödne meg iszonyúan...
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Továbbá.... Érdekes lenne, ha Assad "véletlenül" bejelentené, hogy megállapodtak a kurdokkal egy széles körű autonóm kurd területről Szíria területén katonai támogatásért cserébe..... Na.. Akkor a törökök két szék közt esnének a pad alá, mert Assad mellett Putyinnal is szembekerülnének. A kurd ellenőrzés alatt álló területekkel együtt viszont Assad erősödne meg iszonyúan...
Ez volt a terv.De a kurdok nem akaróztak rábólintani.Persze most változhat a helyzet.Én ennek a tervnek tudtam be az orosz passzivitást.
 

drqv

Well-Known Member
2015. február 20.
722
1 144
93
Afrinban, különösen a magasabban fekvő részeken napok óta ilyen ködös/esős/szar idő van. Amíg ez kitart, addig szerintem ne is várjunk érdemi előrehaladást egyik féltől sem.

DUOi0z8X4AAj8VI.jpg


DUTXCXEVwAA7zZX.jpg


DUZh8aiWsAI7J5p.jpg


DUPlVcLXUAE3od6.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and gioo

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Afrinban, különösen a magasabban fekvő részeken napok óta ilyen ködös/esős/szar idő van. Amíg ez kitart, addig szerintem ne is várjunk érdemi előrehaladást egyik féltől sem.

DUOi0z8X4AAj8VI.jpg


DUTXCXEVwAA7zZX.jpg


DUZh8aiWsAI7J5p.jpg


DUPlVcLXUAE3od6.jpg
Ugyan ez a helyzet az Idlebi fronton is.Az SAA. akkor halad amikor elfogadhatóak a légköri viszonyok a légi tevékenységhez.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and jani22

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 326
20 753
113
Az afrini térképekről már tegnap eltűnt az Azaz melletti folt, visszaállt a kezdeti helyzet.
Pedig a 2. napi áttörés(?) után a törökök bőven írtak arról mennyire fontos a Barsaya hegy az Afrinhoz (város) vezető úton és dicső csapataink... egyből áttörték a sok hónap alatt kiépített állásokat.
----------------------------------------------------------------------

Utólag persze könnyű okosnak lenni, de hajlok rá, hogy ott bizony csúnyán megszívatták a légiót.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed