[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Egy hír szerint törökök 203 mmes M110 SPA lövegeket telepít Afrin környékére.

21608444_0.jpg


Csókoltatom a nyugati külpolitikát.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
Azért arra kíváncsi leszek, hogy vajon az iraki vezetés szó nélkül fogja majd hagyni amikor a törökök offenzívát indítanak az iraki kurdok ellen is? Mert ugye ezt is kijelentette Erdogan. Gyakorlatilag 2 országot támad meg a terrorizmus elleni harc nevében, és kötve hiszem, hogy ha egyszer elfoglalja akkor onnan ki fog jönni. Majd azt is ölbe tett kézzel nézni fogja "a nyugat"? Némi déja vú érzésem van. Valami hasonlót művelt 80 évvel ezelőtt egy szintén bajuszos pasas és a nyugat ugyanígy nézte ölbe tett kézzel.....
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Erdogan has created a situation in Turkish society and politics where there's basically no alternative in terms of leading the country and resolving its problems except himself, and his own policies.

Which I guess you can say about Putin in Russia too; except that Putin is actually competent and resolves at least some problems - Erdogan however only knows how to create more and more of them in order to justify being in power.


Sztem ez a török kaland se mehetett moszkvai rábólintás nélkül...

másképp pedig: ott Abduléknál sorban állnak a helyi Adolfok, bő a választék. most épp a török indult meg.

Sztem a hülyék Washingtonban és Brüsszelben azt gondolták, Erdoghan akciózik egy kicsit É-Szíriában, ők m eg hagyják, hadd tombolja ki magát...

na aztán a fagyi nyalogat vissza, a kanóc meg ég a lőporoshordó felé..
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
Erdogan has created a situation in Turkish society and politics where there's basically no alternative in terms of leading the country and resolving its problems except himself, and his own policies.

Which I guess you can say about Putin in Russia too; except that Putin is actually competent and resolves at least some problems - Erdogan however only knows how to create more and more of them in order to justify being in power.


Sztem ez a török kaland se mehetett moszkvai rábólintás nélkül...

másképp pedig: ott Abduléknál sorban állnak a helyi Adolfok, bő a választék. most épp a török indult meg.

Sztem a hülyék Washingtonban és Brüsszelben azt gondolták, Erdoghan akciózik egy kicsit É-Szíriában, ők m eg hagyják, hadd tombolja ki magát...

na aztán a fagyi nyalogat vissza, a kanóc meg ég a lőporoshordó felé..

Valahogy én is így gondolom. Mondjuk valahol lehetett számítani a kurdok "kivégzésére", csak én ezt egy kicsit későbbre tettem és nem abban a formában ahogy most történik. Viszont arra kíváncsi lennék, hogy ezt az egészet, hogy rendezték le az oroszok Asszadékkal. Mert azt egyszerűen nem hiszem el, hogy a vezetés elhiszi, hogy Erdogan az elfoglalt területeket vissza fogja adni. Bár az is lehet, hogy azt mondták nekik vagy lenyelitek vagy megyünk repülőstül, harckocsistul haza. Viszont ez azt is mutatja, hogy Oroszországnak stratégiailag fontosabb Törökország mint Szíria.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Elméletet gyártva:
Irán keze túlságosan betette a lábár Szíriába.
A sajtóhírek elelnére jóval erősebben mint az oroszok.
Most hagyják Erdogant, - Kiüthetik a NATO déli szárnyát (Törökországi bázis állomásoztatott nukleáris fegyvereK!!)
Irán is kénytelen lesz többfele figyelni...
Ők meg halászhatnak a zavarosban, amíg a "csornij"-ok egymást ölik...
 
  • Tetszik
Reactions: karpatalja

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 319
2 739
113
Valahogy én is így gondolom. Mondjuk valahol lehetett számítani a kurdok "kivégzésére", csak én ezt egy kicsit későbbre tettem és nem abban a formában ahogy most történik. Viszont arra kíváncsi lennék, hogy ezt az egészet, hogy rendezték le az oroszok Asszadékkal. Mert azt egyszerűen nem hiszem el, hogy a vezetés elhiszi, hogy Erdogan az elfoglalt területeket vissza fogja adni. Bár az is lehet, hogy azt mondták nekik vagy lenyelitek vagy megyünk repülőstül, harckocsistul haza. Viszont ez azt is mutatja, hogy Oroszországnak stratégiailag fontosabb Törökország mint Szíria.

Egyelőre a "kivégzés" rész még odébb van, legalábbis úgy tűnik - bár továbbra is tartom, hogy a tájékoztatás nem teljeskörű, úgyhogy nagyon keveset (szart se) tudunk.
Viszont ha amink van, azt nézzük, akkor még a török hírek szerint is a "határsáv" elején bohóckodnak már második hete. Teszik mindezt kifejezetten csecsen/isis kinézetű ágyútöltelékekkel az első sorban kamerák premier plánjában.
Érzésem szerint ráadásul az idő kifejezetten Erdogan ellen dolgozik, eddig is egy hülye fasznak tartották nyugaton, most meg már az inkompetens,vérszomjas is bekerül a jelzők közé és egyre kevésbé a "mi kutyánk kölyke". Köhögnek a franciák, köhögnek a németek, köhög az egész unió és az US is köhög.
No persze, nagy dolog, mondhatnánk, köhögjenek - ami így is lett volna, ha gyorsan lezavarja az egészet, lett volna kis sajnálkozás meg fait accimpli - így viszont nem csak rohadt kellemetlen az egész ügy, hanem sokáig is tart.
Most meg már, hogy bejelenti, hogy Irakban - ami gyakorlatialg US protektorátus - is akciózni akar amikor végez ezzel... nem lepődnék meg, ha valaki azt mondta volna az ötszötgben, hogy "ha végzel ezzel, barátom". Mert az US nem ad több fegyvert az YPGnek, de hát mire valók a szaudiak? Hírszerzési adatokról sem volt szó és eléggé morcos Erdogan a nyugat felé, tehát lehet, hogy felé viszont sok mindent leállítottak. Küzdjél barátom, lássuk mit tudsz?
Oroszok szempontjából ez ajándék. Erdogan tálcán kínálja fel magát: ha "leszakad" a nyugattól, még ha nem is lesz nagy barátjuk, de egyedül maradt. Az "előző" helyzethez képest előrelépés. Egyébként meg küzdjön csak, azt szabad.
Asszadnak meg nem osztottak lapot. Szabad neki önállóan bármit csinálnia, de önállóan! Ő meg azért anynira nem hüyle, felmérte a lehetőségeit, msot semmit nem tud csinálni és van problémája elég. Majd ha elült a por, felméri a lehetőségeit - mint ahogy az oroszok is - most azonban várnia kell.
 

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
Aszadnak tuti nincs beleszólása, talán már évekkel ezelőtt megrajzolták neki az új országhatárokat. Cserébe él, és uralkodhat a maradékon, korlátozottabb hatáskörrel.

Valahogy én is így gondolom. Mondjuk valahol lehetett számítani a kurdok "kivégzésére", csak én ezt egy kicsit későbbre tettem és nem abban a formában ahogy most történik. Viszont arra kíváncsi lennék, hogy ezt az egészet, hogy rendezték le az oroszok Asszadékkal. Mert azt egyszerűen nem hiszem el, hogy a vezetés elhiszi, hogy Erdogan az elfoglalt területeket vissza fogja adni. Bár az is lehet, hogy azt mondták nekik vagy lenyelitek vagy megyünk repülőstül, harckocsistul haza. Viszont ez azt is mutatja, hogy Oroszországnak stratégiailag fontosabb Törökország mint Szíria.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo