[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 235
113
Ma az YPJ oldalán harcoló(2014-től) mindössze 20 éves Avesta Habur(neve alapján asszír keresztény) felrobbantotta magát egy támadó török harckocsinál Afrinban.
EhFnDUBBWb4.jpg

OYHe1e1TKpU.jpg

oCk4nJ2n5Is.jpg

 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Kobane-nál történelmet írtak a kurdok azt nem vitatom, meg a képességeiket sem csak ugye az elért eredmények "készpénzre" váltásában nem szoktak jeleskedni. Szíria államiságát lehet vitatni de azt látni kell, hogy erről legkevésbé a szírek tehetnek. A nyilvántartott törzsi, vallási, etnikai, stb. csoportok- legalábbis a jól elkülöníthető, érdekérvényesítő képességekkel rendelkezők- majdnem kétszázan vannak és ebből kurdok csoportjai nem jelentéktelen szám.

Multikulti műállam, 2011-ig valamelyest összefogva egy diktátordinasztia által.

Azért ezeknek a csoportoknak a zöme nem szúrt hátba, nem fejezett le, rabolt ki senkit hanem megpróbálta védeni a legitim hatalmat és a kurdok nem ezt tették.

A kurdok eddig nem támadtak a szír kormányerőkre (kisebb súrlódásokat hagyjuk inkább) és fordítva sem tudok ilyesmiről. Egyébként sejtem ám, hogy itt pár emberkének mi bassza a csőrét, csak az meg engem pont nem érdekel. Mivel én nem tudom, hogy kötetett-e és milyen alku az oroszok és az afrini kurdok között és, ha igen, akkor ki tartotta magát ehhez, vagy ki szegte meg, de mint mondtam, nem is érdekel és egy szót sem írtam erről korábban...

Szíria alapvető problémája az szerintem az, hogy az eredetileg hagyományosak nevezhető területét izraeli érdekből kettévágták. Mert hát Libanon nevű ország nincs, a levantei part lenne az eredeti kulturális, gazdasági, politikai egység de azt fel kellett darabolni, hogy ne lehessen olyan erős és az izraellel szomszédos része elég gyenge legyen ahhoz, hogy biztonsági zónának lehessen használni.
A belső területek lakossága nem érdekelt senkit, azt úgy kellett feldarabolni, hogy az egyetlen fontos dolog, az olaj olyan helyeken legyen elosztva amely területeken a hatalom bármikor egymással szembefordítható és egymás ellen kijátszható, így mindegyik korlátlanul kifosztható. Az egész Közel- Kelet közelmúltbeli történelme a törökökkel együtt erről szól és szerintem a kurdok ott hibáztak nagyot, hogy amint megérezték a pénz(olaj)szagot beálltak amögé aki a mostani helyzetért is felelős és továbbra is szeretné ezt az állapotot fenntartani sőt a káoszt tovább fokozni.
Mint már a történelmük folyamán annyiszor most sem a saját hosszútávú nemzeti érdekeiket nézik hanem beálltak a rablóbandába egy kis koncért fosztogatónak.

Szíria alapvető problémája az, hogy létezik a jelenlegi formájában. Mint ahogy sok más ország esetén is ez a gond, vagyis hogy a határaikat nem etnikai/kulturális alapon huzigálták meg a XX. században...

A többit meg skippelem, kezd elegem lenni abból, ami itt folyik. Bocs.
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Szuper... Ellenségem ellensége... Egyébként, haubagoi-nak ebben igaza van szerintem. Izrael, meg Oroszoszág (Putyin) tök jól elvannak egymással. Pár arcnak itt nehogy túl nagy pofikára puffanás legyen, amikor ez egyértelműen nyilvánvalóvá válik...
Ez már rég nyilvánvalóvá vált a szír konfliktus kapcsán.Attól még ez nem szövetség ,kutya macska barátság.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Multikulti műállam, 2011-ig valamelyest összefogva egy diktátordinasztia által.



A kurdok eddig nem támadtak a szír kormányerőkre (kisebb súrlódásokat hagyjuk inkább) és fordítva sem tudok ilyesmiről. Egyébként sejtem ám, hogy itt pár emberkének mi bassza a csőrét, csak az meg engem pont nem érdekel. Mivel én nem tudom, hogy kötetett-e és milyen alku az oroszok és az afrini kurdok között és, ha igen, akkor ki tartotta magát ehhez, vagy ki szegte meg, de mint mondtam, nem is érdekel és egy szót sem írtam erről korábban...



Szíria alapvető problémája az, hogy létezik a jelenlegi formájában. Mint ahogy sok más ország esetén is ez a gond, vagyis hogy a határaikat nem etnikai/kulturális alapon huzigálták meg a XX. században...

A többit meg skippelem, kezd elegem lenni abból, ami itt folyik. Bocs.

"Szíria alapvető problémája az, hogy létezik a jelenlegi formájában. Mint ahogy sok más ország esetén is ez a gond, vagyis hogy a határaikat nem etnikai/kulturális alapon huzigálták meg a XX. században.."
Ez egyrészt így van, másrészt erről nem a szírek tehetnek, nem az ő érdekükben történt és legkevésbé Assad tehet róla, valamint senki nem tudott még jobb megoldást mutatni csak még nagyobb káoszt. Ami Libanonban van évtizedek óta az jobb?
A kulturánk egyik szülőhelyét, egy édenkertet, egy meseországot rombolt le Izrael önös érdekből és még ő van megsértve.
A kurdok nem támadtak a szír kormányerőkre de nem is nagyon működtek együtt az SAA- val ha csak véletlenül nem úgy alakult. A keleti területek megszállása nem nevezhető baráti gesztusnak. Szerintem ott nyúltak mellé, hogy nem gondolták végig az orosz érdekeket. Azt figyelembe kellett volna venniük, hogy az oroszok egy önálló, nem az ő ellenőrzésük alatt álló kurdisztánba semmiképpen nem fognak belemenni, tűzzel vassal fognak ellene harcolni.
Senkinek nem érdeke ott egy az olaj szempontjából túlsúlyba, monopolhelyzetbe kerülő helyi hatalom. Az oroszoknak meg nem érdeke egy tranzitállam amin keresztül a vezetékek elérhetik a tengert, de érdeke egy törökökkel ellenséges kurdisztán az Irak Irán, Szíria háromszögben mert ez akadály a törököknek- akikben nem bízhatnak meg- ha hátat akarnának fordítani nekik és hajlandóak lennének tranzitálni az olajat és a gázt az öbölből. Na ez viszont bassza az irániak csőrét mert nekik is kellemetlen lenne egy nem kimondottan baráti kurd állam amelyik esetleg vonzerő a saját kurd népességének, kettévágja a síita területeket és elzárja az utat Szíria és Libanon felé.

"Egyébként sejtem ám, hogy itt pár emberkének mi bassza a csőrét".........
Ez érdekelne, mert nem nagyon értem, hogy viszonylag elfogulatlan hozzászólások közben mitől jön rád a csőlátás, mitől fortyansz fel és sértődsz meg mert valaki a tiéddel nem teljesen azonos vagy ellentétes véleményen van.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 788
113
Operation Olive Branch‏ @OliveBranchOp 22 ó22 órával ezelőtt
TAF: 447 PKK/YPG/PYD and Deash terrorists have been neutralised since the beginning of Afrin operation.

Operation Olive Branch‏ @OliveBranchOp 13 ó13 órával ezelőtt
TAF: A total of 484 PKK/PYD/YPG and DEASH terrorists have been "neutralized" since the beginning of Operation Olive Branch.

Operation Olive Branch‏ @OliveBranchOp 3 ó3 órával ezelőtt
TAF: A total of 557 PKK/PYD/YPG and DEASH terrorists have been "neutralized" since the beginning of Operation Olive Branch.

Operation Olive Branch‏ @OliveBranchOp 6 ó6 órával ezelőtt
President Erdogan: 20 soldiers were martyred, 7 of them were from TAF and the others were from FSA.