[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 788
113
Oleg Blohin, ANNA News tudósító, a Turan PMC kitalálója Afrinban.
DUjQYNmU0AAQrTr.jpg
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 788
113
Nem megerősített hír.
Jisr al-Shughour-ban (É-Aleppo/Latakia) épp leszerelik a cukorgyárat, mert a város át lesz adva a szíreknek.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Lássuk be a törököknek és megvan a maguk "eszük". Az ilyen idióták tökéletesek a szerepekre. Ahogy nézzem a dolgokat,annak a híres török haderőnek se adok sokat. Ugyan úgy lefognak szerepelni mint tavaly tavasszal. Egyetlen szerencséjük van ezeknek az "idiótáknak" Hogy a kurdok nem rendelkeznek őszhaderőnemmel, máskülönben már a pasa ajtaján kopognának Isztambulban.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Lássuk be a törököknek és megvan a maguk "eszük". Az ilyen idióták tökéletesek a szerepekre. Ahogy nézzem a dolgokat,annak a híres török haderőnek se adok sokat. Ugyan úgy lefognak szerepelni mint tavaly tavasszal. Egyetlen szerencséjük van ezeknek az "idiótáknak" Hogy a kurdok nem rendelkeznek őszhaderőnemmel, máskülönben már a pasa ajtaján kopognának Isztambulban.

Pár éve megy itt a szájkarate hogy oroszok mennyire gyengék stb a lengyelek vagy a németek elbírnának velük hagyományos fegyverekkel vívott harc esetén a törökökről nem is beszélve.
Szíria török beavatkozásnál látható a számok mögötti valóság.
Mint ahogy a lenézett orosz légierő képesség bemutatót tartott Szíriába.

Törökökre vissza térve ez az átlag színvonaluk amit be vetnek, és ezt érik el, Akkor gépesített össze fegyvernemi egységek ellen mire lennének képesek?
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Bármilyen hihetetlen is eredetileg Szíria közjogi értelemben egy állam volt és a területén élő állampolgároknak voltak törvényekben rögzített kötelezettségeik. Aki ezeknek nem tett eleget az az ezzel járó felelősséget is kell, hogy vállalja aki pedig a szír hadsereg ellen harcolt az ebben az értelemben terrorista. Amikor a kurdok nem álltak be a szír hadsereg mögé az első pillanatban hanem megpróbáltak a zavarosban halászni akkor történelmi hagyományaikhoz híven sikerült újra eljátszaniuk a bizalmat. Kobane-nál sem Szíriát védték hanem önmagukat de azokban a pillanatokban jó alkupozícióban voltak és még lehetett volna esélyük.
Nem véletlen, hogy sehol nem szeretik őket és soha nem voltak képesek államot alkotni. Nézd meg a történelmüket.
Bármikor bárkit elárultak, egymást is.

Amire reagáltam, ott Kobaneről volt szó (2014), nem arról, hogy előtte mi volt, vagy lehetett volna. Mert ilyen alapon visszamehetnénk a médek birodalmáig is akár. Szíria államisága meg... Nagyanyámnál úgy kb. egy évtizeddel öregebb az az "államiság". Műállam. Mint Ukrajna, vagy (ha már úgy is emlegették itt) a jelenlegi Románia.

A széthúzás meg... Az tény náluk (is). De mi sem vagyunk sokkal különbek ebből a szempontból.

Elég jól csinálod a szerecsenmosdatást. De te is tudod ez nem úy megy hogy én már felnőtt vagyok és magam döntök a sorsomról, de ha a szomszéd pistike átjön mert konkrétan telibeszartam az autóját, hogy apu védj meg.

Ahha... Húú, várjunk csak, nem te voltál, aki meggyanúsított engem, hogy valakinek a másodnickje vagyok, vagy ő az én alteregóm? Kicsit visszább kéne venned ebből. ;)
A mosdatásról meg annyit, hogy jópár hónapja mondta itt valaki (asszem plushun, de nem biztos), hogy mihelyst az ISIS és a "mérsékeltek" (meg a többi számtalan csoport) kellően meggyengül, be fog indulni itt (is) a kurdok mocskolása... Hát (tényleg bocs, hogy nem emlékszem, hogy pontosan ki volt, de), őt akár prófétának is kinevezhetnénk. ;)


Sajnos a kurdoknak meg kell enni amit főztek. Bár a románok járnának már így egyszer! Ahogy fent is írták 2012-ben kellett volna jó szír állampolgának lenni és most lehetne rohanni Asszad apuhoz, meg oroszország anyácskához, hoyg csúnya erdogan pisti jön elégtételt venni a telikakilt autójáért. Az ő példájuk nagyon jó tanulság lesz az amerikai megbízhatóságról.

Nem is tudom... Ha már Romániát hoztad fel, onnan nekem inkább a a székelyek sorsa tűnik analógabbnak a kurdokéval és nem a románoké...
Az amcsik is érdekből vannak ott, mint ahogy az oroszok is és nyilván szarnak a kurdokra. Csak érdekszövetség, ami pont addig tart, ameddig az érdekeik.

Kozvetlenul tenyleg nem. De kepeztek lazadokat, akik aztan az elso adando alkalommal leleptek az isishez, nuszrahoz es tobbi lefejezoshoz. Nem volt az olyan regen, hogy feledesbe merulhetett volna. o_O

Ezt azt hiszem, én is leírtam. Itt a "direkt módról" volt szó. Ha tágabban nézzük, akkor meg könnyen eljutunk oda, hogy minden mindennel összefügg.... Az meg sehova nem vezet (pl. ugye, az oroszok gázt adtak el olcsón az USA-nak, tehát ezzel is támogatják őket...)

Tudjuk, de ezt olyan jo olvasni. :p:)

Elhiszem, hogy jó. :) Mert hát, nem túl gyakori, pláne errefelé az, ha valaki beismeri, hogy tévedett és egyértelműen ki is meri jelenteni.

Egyszer leírod, hogy "kapacitásuk sem volt akkor bármit is tenni arrafelé" majd kvázi számon kéred a szíriai kormányt, hogy "gyakorlatilag teljesen magukra hagyta őket".
Miként tudott volna akkor segíteni, mikor önmaga is segítségre szorult és "kapacitásuk sem volt akkor bármit is tenni arrafelé"?
2015. január:
07abb48e3273c1d556525503320d3f6b_XL.jpg

Köszi, hogy betetted, így már ezzel nem kell fáradnom. Ebből pont látszik, milyen helyzetben voltak a kurdok akkor (2014-2015-ben). És, én nem kérem számon a szír "kormányt", csupán ténymegállapítottam. Sem szándék, sem kapacitás nem volt akkor a kurdok segítésére Asszadék részéről. Ez szerinted nem fedi a valóságot?
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Pár éve megy itt a szájkarate hogy oroszok mennyire gyengék stb a lengyelek vagy a németek elbírnának velük hagyományos fegyverekkel vívott harc esetén a törökökről nem is beszélve.
Szíria török beavatkozásnál látható a számok mögötti valóság.
Mint ahogy a lenézett orosz légierő képesség bemutatót tartott Szíriába.

Törökökre vissza térve ez az átlag színvonaluk amit be vetnek, és ezt érik el, Akkor gépesített össze fegyvernemi egységek ellen mire lennének képesek?


Nukit kizárva, az oroszoknak szívás lenne egy Lengyel- vagy Németország (az előbbit el tudnák foglalni, de súlyos veszteségek árán, az utóbbi viszont már a NATO reakcióidején belül lenne) elleni direkt támadás. De ez fordítva is igaz. Közvetlen USA-beavatkozás nélkül Oroszországgal kb. senki nem packázhatna Európából hagyományosban. És még direkt USA-beavatkozással is kétesélyes lenne egy megszállásos művelet.

A törökök bénák. Muszlimok, Erdogány óta egyre inkább. Ez meg predesztinálja a képességeiket.

NEM!!! Nem röhögve, és nem páholyból, !!!

ROSSZABB: fegyvereket adtak el az ISIS- nek és olajat vettek tőlük!!!

...majd lecsukták 3 évre az újságírókat hazaárulásért, mert leadták az ezt bizonyító videót!

A törökök bizony segítettek egy kicsit a menekültáradaton, pár útlevélgyárral is, majd felveszték/veszik az EU-tól a 3-10 Miiliárd Eurót, hogy feltartóztassák a menekülteket!

...csak "kicsit" árnyaltam a képet némi információval!


Én tudom...
És, hogy ki is a valódi ellenségünk (európaiaknak, keresztényeknek, ateistáknak, stb...):

https://mno.hu/kulfold/szultan-szuletik-2394683
Erdogan 1997 decemberében nyilvános szereplésen a nacionalista költő, Ziya Gökalp egyik ismert verséből idézett: „A mecsetek a laktanyáink, a kupolák a sisakjaink, a minaretek a bajonettjeink, a hívek a katonáink.”

És ez Európára (jelenleg elsősorban Németországra) is érvényes a tettei alapján. "Imádom" az olyan primkókat, akik lenéznek minket és ki akarnak nyírni, vagy szolgává tenni a saját "földünkön" (kontinensünkön) és ezt még meg is ideologizálják vallási köntösben.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Nézz már meg a kedvemért egy akkori térképet,hogy milyen helyzetben volt a szír kormány.Konkrétan az életben maradásukért küzdöttek.

Hát persze. De, ha akarták volna, akkor (koordinálva) némi légitámogatást tudtak volna nyújtani (mint Deir-ez Zorban). De szartak rá.


Szuper... Ellenségem ellensége... Egyébként, haubagoi-nak ebben igaza van szerintem. Izrael, meg Oroszoszág (Putyin) tök jól elvannak egymással. Pár arcnak itt nehogy túl nagy pofikára puffanás legyen, amikor ez egyértelműen nyilvánvalóvá válik...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Nukit kizárva, az oroszoknak szívás lenne egy Lengyel- vagy Németország (az előbbit el tudnák foglalni, de súlyos veszteségek árán, az utóbbi viszont már a NATO reakcióidején belül lenne) elleni direkt támadás. De ez fordítva is igaz. Közvetlen USA-beavatkozás nélkül Oroszországgal kb. senki nem packázhatna Európából hagyományosban. És még direkt USA-beavatkozással is kétesélyes lenne egy megszállásos művelet.

A törökök bénák. Muszlimok, Erdogány óta egyre inkább. Ez meg predesztinálja a képességeiket.




Én tudom...
És, hogy ki is a valódi ellenségünk (európaiaknak, keresztényeknek, ateistáknak, stb...):

https://mno.hu/kulfold/szultan-szuletik-2394683
Erdogan 1997 decemberében nyilvános szereplésen a nacionalista költő, Ziya Gökalp egyik ismert verséből idézett: „A mecsetek a laktanyáink, a kupolák a sisakjaink, a minaretek a bajonettjeink, a hívek a katonáink.”

És ez Európára (jelenleg elsősorban Németországra) is érvényes a tettei alapján. "Imádom" az olyan primkókat, akik lenéznek minket és ki akarnak nyírni, vagy szolgává tenni a saját "földünkön" (kontinensünkön) és ezt még meg is ideologizálják vallási köntösben.

Az oroszok támadnak már spájzba vannak, felfogás még mindig érdekes. Hatalmas országuk van, nagyon kicsi népsűrűséggel. Minek kellene nekik még több? Maximum 20-30 év múlva keresztes hadjáratot vezetnek majd, de az se terület szerzés okán.
Grúzia után sokat fejlődtek, de oroszoknál jogosan az atom ütőerő élvezett elsőbbséget. Két másik szuperhatalom ellen az kell! Másik külpolitikában nem nyers erővel akarnak érvelni így ilyen tekintetben sincs szükségük hatalmas seregre.
Apropó USA kb ott tartat mint anno a CCP csak hát utóbbi valamiért végtelenségig nem növelhette adósság állományát!

Török és arab célok mindig is ez volt. Ezt már itt párszor ki lett elemezve, hogy az arabok nem igazán szeretik a frontális harcot. Kulturális sajátosság a kereskedés, cselvetés nagyon túl biztosított létszám fölényben történő támadás. Mivel dogmatikus kultúra a nőket gyerekek nem érték, és egymás elől vissza tartják a tudást.
Történelem tanulsága, hogy innováció ,és valós javak előállításában se jeleskedtek soha.
Akkor van jó életük ha valamilyen erőforráson "élősködnek" az legyen természeti kincs mint az olaj vagy emberi erő forrás más népek leigázása akikkel termeltettek.

Ezzel nincs is semmi baj, csak hát európát öngyűlölő libernácik irányítják aki arab térnyerést támogatják is ! Beteges elgondolásaik okán.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Az oroszok támadnak már spájzba vannak, felfogás még mindig érdekes. Hatalmas országuk van, nagyon kicsi népsűrűséggel. Minek kellene nekik még több? Maximum 20-30 év múlva keresztes hadjáratot vezetnek majd, de az se terület szerzés okán.
Grúzia után sokat fejlődtek, de oroszoknál jogosan az atom ütőerő élvezett elsőbbséget. Két másik szuperhatalom ellen az kell! Másik külpolitikában nem nyers erővel akarnak érvelni így ilyen tekintetben sincs szükségük hatalmas seregre.
Apropó USA kb ott tartat mint anno a CCP csak hát utóbbi valamiért végtelenségig nem növelhette adósság állományát!

Török és arab célok mindig is ez volt. Ezt már itt párszor ki lett elemezve, hogy az arabok nem igazán szeretik a frontális harcot. Kulturális sajátosság a kereskedés, cselvetés nagyon túl biztosított létszám fölényben történő támadás. Mivel dogmatikus kultúra a nőket gyerekek nem érték, és egymás elől vissza tartják a tudást.
Történelem tanulsága, hogy innováció ,és valós javak előállításában se jeleskedtek soha.
Akkor van jó életük ha valamilyen erőforráson "élősködnek" az legyen természeti kincs mint az olaj vagy emberi erő forrás más népek leigázása akikkel termeltettek.

Ezzel nincs is semmi baj, csak hát európát öngyűlölő libernácik irányítják aki arab térnyerést támogatják is ! Beteges elgondolásaik okán.

Az oroszok nem fognak támadni (Ukrajnánál, Dnyeszter menténél távolabb), amíg Putyin, vagy hozzá hasonló józan és pragmatikus ember áll az "élen". (Dugin-féle elmebajosokkal változhat a szitu).
Mind az USA-nak, mind Oroszországnak érdeke a (szinten tartott) hiszti, mert ezzel az adott kormányok (emberei) megszilárdíthatják a hatalmukat, a fegyvergyártó cégekkel karöltve (dupla haszon: anyagi és ideológiai).


"Arabok" kapcsán egyetértek, de sajnos most az a szitu, hogy melengetjük őket (na nem mi, hanem Európa) a keblünkön...
Euroliberálnácikok: szerintem agyukra ment a jóllét...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Ez T-129 még menetből tüzelni is képes g.á.-val, bezzeg az oroszok csak függeszkedve és úgy is akkora szórása van a 30asuknak.
Te hol láttál ilyent, mert én még az életben nem láttam olyat, hogy a Mi-24 függeszkedésből tüzet nyitott volna a 30-as ikercsövűből, szerintem minimum akaratlanul is tolatni kezdett volna a reakcióerő miatt (de rosszabb vége is lehetne a dolognak).