[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 008

Guest
Ezt te sem gondolod komolyan.
A törökök 1 nap alatt lenyomnák a dolgot, kb. 1 hónap alatt egész Sziriát is, éppen a veszteség minimalizálás és a nemzetközi felháborodás kontraproduktuma között lavíroznak és csatolnak magukhoz pár ezer km2-et.
Az megvan, hogy a török tiszti kar nagy része épp börtönben ül? Csúnya veszteségek lennének.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
A ypg. egyik európai harcosa/zsoldosa
DUkLiDsWkAEGgcd.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 234
113
A ypg. egyik európai harcosa/zsoldosa
DUkLiDsWkAEGgcd.jpg

Szerintem őket ne nevezzük és tartsuk zsoldosnak. A lefejezős kannibálok elleni harcra áldozzák(áldozták) az életüket -önként és nem pénzért- a közvetlenül veszélyeztetett és mészárolt kurdok oldalán, egy jó ügy érdekében. Legyenek amerikaiak, kanadaiak, dánok, vagy románok (sicc !) megérdemlik a HARCOS kifejezést, de a zsoldost inkább ne...
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 319
2 739
113
Fontos célpont... A vártnál is hülyébbek.

Van egy olyan érzésem, hogy nem feltétlen területszerző/kurdírtó/mittomén háború/hadművelet ez, hanem belpolitikai indíttatású gőzleeresztő/elterelő. Lehet egységbe kovácsolni a népet illetve leszámolni a maradék ellenzékkel - ami azért folyik rendesen közben.

Ebből a szempontból tulajdonképpen fontos célpont. Főleg az, hogy ott van illetve hogy megsemmisítették és mindezt lehet mutogatni a TV-ben.

De egyébként meg tudja franc, innen kívülről nagyon úgy néz ki, hogy fullba tolják a kretént.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Szerintem őket ne nevezzük és tartsuk zsoldosnak. A lefejezős kannibálok elleni harcra áldozzák(áldozták) az életüket -önként és nem pénzért- a közvetlenül veszélyeztetett és mészárolt kurdok oldalán, egy jó ügy érdekében. Legyenek amerikaiak, kanadaiak, dánok, vagy románok (sicc !) megérdemlik a HARCOS kifejezést, de a zsoldost inkább ne...
Értem miért írod és az elméleti fonállal egyet értek.De attól még gyakorlatilag zsoldosok.Épp úgy mint a kelet ukrajnai külhoniak legyen bármelyik oldalon.Vagy az orosz Vagneresek Szíriában.
Nem gondolom,hogy a zsoldos önmagában pejoratív jelző,harcolhat jó vagy rossz ügyért de,hogy miért harcolt azt úgy is a győztesek döntik majd el :)
 
  • Tetszik
Reactions: Premortem

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Ezt te sem gondolod komolyan.
A törökök 1 nap alatt lenyomnák a dolgot, kb. 1 hónap alatt egész Sziriát is, éppen a veszteség minimalizálás és a nemzetközi felháborodás kontraproduktuma között lavíroznak és csatolnak magukhoz pár ezer km2-et.
? Nem igazán ezt igazolják az eddigi történések.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 879
35 273
113
Szerintem őket ne nevezzük és tartsuk zsoldosnak. A lefejezős kannibálok elleni harcra áldozzák(áldozták) az életüket -önként és nem pénzért- a közvetlenül veszélyeztetett és mészárolt kurdok oldalán, egy jó ügy érdekében. Legyenek amerikaiak, kanadaiak, dánok, vagy románok (sicc !) megérdemlik a HARCOS kifejezést, de a zsoldost inkább ne...
Persze es a csillamponi epp repkedett a hatterbe... Nem kell szepizeni szerintem eggyik oldalon harcolo onkenteseket.

Olni mentek oda. Onos erdekukbol. Nem szivbeli josagbol vagy a minden felett allo igazsagossagert.

Lehet sokaknak nem tetszik de ez van
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Persze es a csillamponi epp repkedett a hatterbe... Nem kell szepizeni szerintem eggyik oldalon harcolo onkenteseket.

Olni mentek oda. Onos erdekukbol. Nem szivbeli josagbol vagy a minden felett allo igazsagossagert.

Lehet sokaknak nem tetszik de ez van
Hát ez meg már a ló másik oldala szerintem.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Értem miért írod és az elméleti fonállal egyet értek.De attól még gyakorlatilag zsoldosok.Épp úgy mint a kelet ukrajnai külhoniak legyen bármelyik oldalon.Vagy az orosz Vagneresek Szíriában.
Nem gondolom,hogy a zsoldos önmagában pejoratív jelző,harcolhat jó vagy rossz ügyért de,hogy miért harcolt azt úgy is a győztesek döntik majd el :)
Az önkéntes szó megold mindent.
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 234
113
Értem miért írod és az elméleti fonállal egyet értek.De attól még gyakorlatilag zsoldosok.Épp úgy mint a kelet ukrajnai külhoniak legyen bármelyik oldalon.Vagy az orosz Vagneresek Szíriában.
Nem gondolom,hogy a zsoldos önmagában pejoratív jelző,harcolhat jó vagy rossz ügyért de,hogy miért harcolt azt úgy is a győztesek döntik majd el :)

SZERINTEM a zsoldosnál első a pénz, a többi meg vagy van, vagy nincs. Önkéntesnél meg az első a lelkiismereti ok, szimpatizálás. A pénz meg vagy van, vagy nincs...
De nem akarom offolni a topicot, különben is, az eseményekkel kapcsolatban 99 %- ban egyetértünk...