[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 319
10 800
113
Sokszor a libanoni légtérből indítják a levegő-föld fegyverzetet, de ha a célpont nem elérhető akkor a teljes műsor indul, hogy a támadó gépek gépek elérjék a távolabbi célpontokat. (Támadó gépek, légi fedezet, EW, kutató-mentők...)

F

Igen, ezt tudom, de a 70% (vagy 50) alapján a most berepülők legalább felét le kellett volna lőniük, ez az arány nem nagyon volt meg, ezért furák nekem ezek a számok. Vagy a korábbi kísérleteket majdnem mind meg kellett fogniuk, hogy a mostani rossz arány csak ennyire rontsa le az értéket :)
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Próbálod terelni a figyelmet Izraelről, de nem sikerül. :)

Értem. terelem a figyelmet, azzal hogy sorba hozom az infodarabokat. Nagyon ravasz.

Egyébként a nemzetközi média a múlt héten hozta a fotosorozatokat a szír/orosz légitámadások áldozatairól.
Véleményed?
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
De most berepültek vagy tucatnyi géppel, hiszen az egyik gépet le is lőtték :) Kicsit ingatag megállapítások ezek szerintem ez alapján, akárki is állítja :)
Így van és pont ezért eregetnek azóta a Golan meg Libanon felől. 3 hullám volt eddig.A szír 70%-ot meg osztani kell.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
DVq-LgYWAAA_aR5.jpg
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Igen, ezt tudom, de a 70% (vagy 50) alapján a most berepülők legalább felét le kellett volna lőniük, ez az arány nem nagyon volt meg, ezért furák nekem ezek a számok. Vagy a korábbi kísérleteket majdnem mind meg kellett fogniuk, hogy a mostani rossz arány csak ennyire rontsa le az értéket :)

Ezért dobtam be feljebb a képet az éjszakai égboltról a lérak nyomokkal.

Több rakétát indítottak a gépre mint amit ki tudott manőverezni, gondolom én. Ebbe talán bejátszhatott, hogy Izraeli légtérben történt az eset és a személyzet a civil lakosságot is óvni akarta - a légvédelmi szirénák nem véletlenül szólaltak meg, a szír lérakok se maradnak fenn a levegőben.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Python

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Az Irániak nem hinném hogy bármikor vinnének szíriába a saját légvédelmi rendszerükből. Az oroszok ezt nem engednék. Másrészt az oroszok mármint az oda vitt légvédelemmel biztosan nem lövöldöznének izraeli gépekre. Valahol a határ meg húzva izrael és az oroszok közt. Hogy milyen állapotban van a szír légvédelem és milyen képességeik lehetnek?? Noha orosz tanácsadás valamelyest biztos javít a képességein,de mivel többnyire régi elavult rendszerük lehet. Függetlenül attól hogy az oroszok mennyire támogatják meg. Az a találati képesség jó ha van 25-40% a beharangozott 70% helyet. 70% az oroszoknak van meg. Azok meg amíg nem sértik az egyéni érdekeiket izrael addig nem igen fognak közbe lépni az adok kapok ba. Egyébként a határokat leendő szíriának szerintem már rég meghúzták a határait. Itt már az egyéni érdekvédelem és érdekérvényesítés megyen "politikai" alapon is. Sajnos ehhez már Aszadnak érdemi hozzászólása nem igen lesz. Az ő lapját már leosztották.
Irán felett korlátozott a Moszkvai befolyás.Amíg cirkáló rakétákat lőnek le addig mért ne segítene Oo. a szíreknek?Zavarás,felderítés és akár célra vezetés terén.Indítani nem fognak az biztos.Ne felejtsük el Török/Orosz Izreli/Orosz ezek csak amolyan kényszer vigyorok egymás felé.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and Python

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 058
82 532
113
Értem. terelem a figyelmet, azzal hogy sorba hozom az infodarabokat. Nagyon ravasz.

Egyébként a nemzetközi média a múlt héten hozta a fotosorozatokat a szír/orosz légitámadások áldozatairól.
Véleményed?
Megfigyeltem már, ha valamilyen támadást elkövet Izrael azonnal aktivizálod magad és a védelmére kelsz(ami érthető hiszen te is izraeli vagy) viszont nem kellene mellette anti orosz tartalommal bíró hírmorzsákot bedobni, ami nincs összefüggésben a fő hírrel. Ez a terelés.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Rendszeresen hozom a híreket az oroszok által elkövetett atrocitásokról is.

A múltheti támadásokról a fotókat etc azért nem dobtam be eddig, mert

- akadt rajta kilógó belü, széttépett áldozat is, én meg nem akartam a moderációval vitatkozni, se szűrni a fotókat.
- tegnap talán fél órát (?) ültem gép előtt, elmaradt a link.
-


De nem hiszem hogy egy ENSZ közlemény, -amivel most találkoztan a neten - ami az orosz légierőt a civilek elleni légicsapásokkal vádolja, ne lenne témához tartozó ezen a fórumon,
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
pár perces hír:

The Syrian propaganda minister claimed that several of his country's media outlets were under a cyber attack that was disrupting their activities

Qualified responders, he added, were working to restore communications.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Hát nem tudom mit higgyek de a szíriai haderő nem áll azon a lábon hogy csak úgy támadást indítson Izrael ellen aki lényegében a térség góréja is szóval o_O
Az kb akkora baromság hogy Szíria támadja Izraelt mint ha holnap egy Borsodi vagy egy Szabolcsi faluban egy késsel mennék egymagam a "kisebbség" ellen:confused:.



The Syrian propaganda minister claimed that several of his country's media outlets were under a cyber attack that was disrupting their activities


Lebombázta őket a szír légerő ;)
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Attól függ mennyire hiszed magad azzal a késsel legyőzhetetlennek.
Sziria pedig jelenleg Irán "csatlósa" Proxyháború, Hezbollahhal, szíriai csapatokkal és iráni támogatással. ill "önkéntesekkel", fő terv az izraeli civil infrastruktúrára csapást mérni a Hezzie rakétakészletekkel, amire reagálnia kell az IDF-nek, és akkor libanoni területen akarják a szárazföldi csapatokat csapdába ejteni -2006 óta készülnek erre, nem kis része ment el erre az iráni GDP-nek...

A másik fő célpont az izraeli tengeri gázkitermelő és szállító létesítmények.
 

Siedonn

Active Member
2016. szeptember 5.
121
112
43
Én nem bánnám, ha az 70%-os találati arány valós lenne s mindegyik rakéta izraeli gépet csípett volna el :D
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
UAV: nem állítólag, egy Apache szedte le, Észak-Galileában.

IS lassan elfogy, az Irán-Szírai-Hezbollah tengely Izrael felé akar fordulni. Szóval nemsokára előjönnek a nehéz vasak is izraeli részről..
Ezt ki gondolja es mibol??? (ez nagyon erdekelne)
Mert en erre 0 szazalok eselyt latok.
Egyreszt mert kifaradtak
Meg nincs vege a polgarhaborunak
Meg ott vannak a kurdok
Es ha mindezt elinteztek, meg a Torokoket is haza kell valahogy kuldeni
 
  • Tetszik
Reactions: jani22 and tonyo