[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Én ezt mind tudom, értem is.Csak nekem ez kevés.Ugyanis ha (fontos a HA mert csak feltételezés egyenlőre) ez elég indok arra,hogy átvitt értelemben asszisztáljanak egy kurd népirtáshoz (mert illúzióink ne legyenek a törököket illetően) akkor a szememben semmivel sem különbek mint bármelyik másik hatalmi szereplő.
És a végén még meg kell követnem Wolfram@-ot amit nem szeretnék,na nem a személye miatt hanem az én okafogyott naivitásom okán.

Nézd nagyhatalmaknak érdekeik vannak!
Török műveletekig meg pont a kurdok izmoztak, kormánytól akartak függetlenedni stb. Mikor meg véres már az orruk a kormány erőkért kiabálnak!
Aszad és erői Oroszok és Irán nélkül életképtelenek.
 
  • Tetszik
Reactions: szegcsab and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 752
46 680
113
Én ezt mind tudom, értem is.Csak nekem ez kevés.Ugyanis ha (fontos a HA mert csak feltételezés egyenlőre) ez elég indok arra,hogy átvitt értelemben asszisztáljanak egy kurd népirtáshoz (mert illúzióink ne legyenek a törököket illetően) akkor a szememben semmivel sem különbek mint bármelyik másik hatalmi szereplő.
És a végén még meg kell követnem Wolfram@-ot amit nem szeretnék,na nem a személye miatt hanem az én okafogyott naivitásom okán.
A kurdok eddig amíg nem léptek be a törökök a buliba, messze nem voltak Asszad, sem az oroszok szövetségese. Megtűrték egymást, és az Isis ellen harcoltak. DE SOSEM volt baráti, pláne nem szövetségesi viszony az SAA/Oroszok és a Kurdok között. Nem is értem miért kéne nekik felelősséget vállalni innentől értük. Ha a törökök megtizedelik esetleg őket, az első sorban a törökök sara, és közvetetten ha hagyják nekik, akkor az USA-é és a kurdokat eddig bátorító/csibészelő Izraelé.

Ez nagyon nem az Oroszok bulija, szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: szegcsab

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 752
46 680
113
Nézd nagyhatalmaknak érdekeik vannak!
Török műveletekig meg pont a kurdok izmoztak, kormánytól akartak függetlenedni stb. Mikor meg véres már az orruk a kormány erőkért kiabálnak!
Aszad és erői Oroszok és Irán nélkül életképtelenek.
Így van, pontosan. Ha Asszad elkezd majd okosabb és függetlenebb lenni, mint amennyire szabadna neki, szerintem nagyon gyorsan észhez fog térni, mert magára marad...
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 361
3 978
113
Kénytelen Asszad bemenni Afrinba, ha Észak-Szíriából akar még valamit megtartani. Mert amég Erdogan a főnök a szomszédban, addig a törökök nem fognak kivonulni
Így van Afrin egy beékelődés az FSA uralta Idlib és a Török Légió által uralt Al Bab területek között. Ha hagyná elesni magára húzná mindkettőt északon. Aleppo újra veszélybe kerülne abból az irányból. Nyugat felől most sincs biztonságban.
A szíreknek a törökök támogatta FSA és Török Légió tovább lassítására/megállítására talán lenne esélye ha mindent szabad reguláris egységet oda tolnak (ami valjuk be nem nagyon van). Ráadásul így minden más hadműveletükkel fel kellene hagyni.
Azonban így is komoly veszteségeik lennének az összehangolt török tüzérség és légierő miatt. Megérné ez?
A török hadsereg hivatalosan nincs ott nagy erőkkel. Leginkább a különleges egységeik dominálnak. A légierő meg a tüzérségük. Az IFV-ket szintén a milícia használja.
https://en.wikipedia.org/wiki/Turkish_military_operation_in_Afrin
Több forrásos veszteség statisztika is van a linken. A legrealisztikusabb SHOR szerint a kurd veszteség még így is 20x nagyobb a török reguláris (a milíciáké kb. ugyanannyi mint a kurd) veszteségnél.
Aminek nagy része szerintem spec.op, hegyivadász vagy légi szállítású akik az első vonalból támogatják a milíciákat. Akiket kifejezetten ilyen gerillák elleni harc esetén vetnek be nagy számban. Persze, hogy vannak veszteségeik.
A gyalogsági emberanyagot a milíciák adják a veszteségek nagy része is oda esik. Ezért haladnak lassan. Ezért van az, hogy sokszor feladnak elfoglalt pozíciókat...de mindig visszatérnek és előbb utóbb kiszorítják a kurdokat. Az idő és a feláldozható létszám Erdogannak kedvez nem a kurdoknak.
A török hadsereg jelenleg csak támogat (technikával, hírszerzéssel, felderítéssel), takarít és megerősített pozíciókat hoz létre a lassan de biztosan előre nyomuló milíciák mögött. Nem hülyék vannak azért a török vezérkarban...a jelenlegi felállásban így is folyamatosan eredményeket érnek el.
Amennyiben azonban hadi állapot lépne életbe Szíriával szemben nyugodtan hozhatnák a teljes reguláris armadát annak logisztikájával együtt. Ezred vagy dandár szintű friss reguláris gépesített egységek ellen a leharcolt szír hadseregnek a kurdok támogatása mellett sem lenne semmi esélye sem. Függetlenül a terepviszonyoktól, kevés légvédelmüktől és megtizedelt légi erejüktől.
Két erődemonstrációs videó a török hadseregről...Ne feledjük a törökök nem arabok. Egy professzionális NATO hadsereg. A világ egyik legnagyobb hadserege. Olyan fegyvernemekkel és technikával ami a szír hadseregnek soha nem volt és nem is lesz. Nem fognak elszaladni ha jön néhány pick up és tank, vagy tüzérséggel lövik őket...Vannak annyira tökösek mint a kurdok. Erdoganon múlik meddig megy el elengedi e a krákent és vállalja a veszteségeket.
2016-os kb.13 perc
2017-es kb. 9 perc
 
  • Tetszik
Reactions: karpatalja

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 752
46 680
113
Ezeknek akik a 2016-os török katonai felvételen szépen akcióznak, lehet hogy több mint a fele már börtönben van ám...
 
  • Tetszik
Reactions: jimkirk

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Kizártnak tartom ezt én is, nem hogy a kurdokért, de ahogy most áll a helyzet, szerintem még Asszadért SE. Amit én amúgy teljesen megértek.
Akkor viszont ennyi volt,mert Erdogan tudja ezt és ő nem fog magától leállni.Most a kurdok.holnap Idleb aztán jön Aleppo....
A háborúnak fokozatai vannak,elég lezárni a légteret (ami milyen gyorsan ment a szu-25. lelövése után :rolleyes:) meg megfelelő fegyvereket adni a harcolók kezébe.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Ha a törökök megtizedelik esetleg őket, az első sorban a törökök sara, és közvetetten ha hagyják nekik, akkor az USA-é és a kurdokat eddig bátorító/csibészelő Izraelé.

Ez nagyon nem az Oroszok bulija, szerintem.
Márpedig ezért az oroszokat fogja a világ okolni,ilyen a rendőr szerep ők vállalták,az usa. most nagyon alájuk tud rakni ha akar mert majd ő megvédelmezi Manbijt. ,na nem fog az gyakorlati katonai lépéseket jelenteni odáig nem jut el a dolog.
Ne felejtsétek el akármennyire felhős a viszony de szövetséges országokról beszélünk.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 752
46 680
113
Márpedig ezért az oroszokat fogja a világ okolni,ilyen a rendőr szerep ők vállalták,az usa. most nagyon alájuk tud rakni ha akar mert majd ő megvédelmezi Manbijt. ,na nem fog az gyakorlati katonai lépéseket jelenteni odáig nem jut el a dolog.
Ne felejtsétek el akármennyire felhős a viszony de szövetséges országokról beszélünk.
Jajj, szerintem te lebecsülöd abban a nagy szövetségben annak az erejét, hogy az egyik ország meg akarta öletni a másik ország vezetőjét elég valószínűleg, aki most nagyjából miután ezt átvészelte, eléggé haragtartónak tűnik... Lehet hogy pl. azzal sem tettek feltétlenül a jó lóra, hogy egyoldalúan elismerték Jeruzsálemet Izrael fővárosának. Ezzel gyakorlatilag csak az összes közel keleti szövetségesüket/kvázi szövetségesüket (minusz a zsidók persze) szarták amúgy torkon az amcsik. Nem véletlenül dünnyög miatta még Jordánia és a Szaudiak is. A törökök meg pláne...

A kit fog okolni a világra meg: Az oroszok eddig is BÁRMIT csináltak, a mi értelmezésünk szerinti "világ" eddig is őket okolta mindenért. Ez már nem tétel.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Jajj, szerintem te lebecsülöd abban a nagy szövetségben annak az erejét, hogy az egyik ország meg akarta öletni a másik ország vezetőjét elég valószínűleg, aki most nagyjából miután ezt átvészelte, eléggé haragtartónak tűnik... Lehet hogy pl. azzal sem tettek feltétlenül a jó lóra, hogy egyoldalúan elismerték Jeruzsálemet Izrael fővárosának. Ezzel gyakorlatilag csak az összes közel keleti szövetségesüket/kvázi szövetségesüket (minusz a zsidók persze) szarták amúgy torkon az amcsik. Nem véletlenül dünnyög miatta még Jordánia és a Szaudiak is. A törökök meg pláne...

A kit fog okolni a világra meg: Az oroszok eddig is BÁRMIT csináltak, a mi értelmezésünk szerinti "világ" eddig is őket okolta mindenért. Ez már nem tétel.
Túlértékeled az arabokat,a zsidókon kívül egymást utálják a leg jobban.Jól írtad "dünnyögnek" egy kicsit de azért kell a dollár az olajért nekik.Ezzel a törökök sincsenek másképp.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 752
46 680
113
Túlértékeled az arabokat,a zsidókon kívül egymást utálják a leg jobban.Jól írtad "dünnyögnek" egy kicsit de azért kell a dollár az olajért nekik.Ezzel a törökök sincsenek másképp.
Utálják egymást is nagyon, de azért a zsidókat jobban. Nagy átrendeződés lehet még abban a térségben a közeljövőben, mivel szerintem egyre inkább csúszik ki a tradícionális amerikai fölény Washington lába alól.
 
  • Tetszik
Reactions: karpatalja

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Afrin!
DWgIk6_WkAAs_9g.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed