[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 752
46 680
113
Törökország területén lévő egységeket nem lehet támadni, mert védi őket az 5. cikkely. A Szíria területén lévőket meg semmi.
Putyin zseniális!
Megmutatja a kurdoknak, hogy nagyon "elkurdták", hogy amcsi légicsapást hívtak rájuk és hogy annyira ragaszkodtak a kutakhoz amire megmondta, hogy Asszadé.
Közben a török hadsereget amortizálja a kurdokkal. Akik egyre beljebb mennek és egyre nagyobb veszteségeket szenvednek. Ha a rojavai és iraki kurdoknak is nekimegy kardigán - ahogy ígérte - az lesz csak az igazi főnyeremény.
Minnél nagyobb ott a káosz és minnél többen halnak meg, az oroszok csak jól jöhetnek ki belőle.
Hát, amíg őket nem morzsolja meg jobban senki mint amit Deir Ez Zournál kaptak a zsoldosaik. Ez már azért ha kícsúszik a kontroll alól, meleg pite lehet nekik is. Ott egymásnak pattanhat elég komoly mennyiségű fegyver nagyon hamar, nem csak félőrült kalifátus hívőkről beszélünk már, hanem akár Török, Izraeli, Iráni, Iraki, Szír reguláris hadseregekről is. No meg az USA által védett Kurdok. Jobb lenne ha lenne valami frankó kis háttéralku, én azt gondolom.
 
  • Tetszik
Reactions: szegcsab

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Törökország területén lévő egységeket nem lehet támadni, mert védi őket az 5. cikkely. A Szíria területén lévőket meg semmi.
Putyin zseniális!
Megmutatja a kurdoknak, hogy nagyon "elkurdták", hogy amcsi légicsapást hívtak rájuk és hogy annyira ragaszkodtak a kutakhoz amire megmondta, hogy Asszadé.
Közben a török hadsereget amortizálja a kurdokkal. Akik egyre beljebb mennek és egyre nagyobb veszteségeket szenvednek. Ha a rojavai és iraki kurdoknak is nekimegy kardigán - ahogy ígérte - az lesz csak az igazi főnyeremény.
Minnél nagyobb ott a káosz és minnél többen halnak meg, az oroszok csak jól jöhetnek ki belőle.
Olyan mintha tök feleslegesen olvasnátok ezt a fórumot.
Nem egyszer le lett írva,hogy nincsenek ott Kurdok.Már akkor is alig voltak amíg nem kezdődött a török offenzíva.Arabok vannak nagy részük volt IA.-s.Semmilyen amcsi légicsapást nem hívtak a Kurdok.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Most egy pár napot várni kell. Mi a nagyok lapjainak 1 tizedét se látjuk...fél-negyed infok, dezinfok keringenek.
Mire leírunk valamit más van...megy itt az infowar ezerrel.
Ki tudja ki mit, hogy torol meg. Ha mondjuk meghal 10 amerikai sose derül ki, ha nem akarják.
Ugyanez vissza...
Türelem, nem a mi játszmánk szerencsére, kár előre leírni bárkit.
Volt már egy-két meglepi az elmúlt pár évben, itt Szíriában, de a Krímen is., Észak-Korea stb stb stb...;-)
Ameddig a Kurdok nem voltak hajlandóak a legitim kormánnyal tárgyalni Afrin kérdésében addig el tudtam fogadni hogy hagyják őket főni egy kicsit.
De most,hogy behívták az SAA.-t nem fogadom el,hogy az oroszok gyakorlati lépésekben a törököket támogatják. Ez figyelembe véve pl. kelet ukrajnát kifejezetten visszás.
Lehet,hogy a modern cinikus politika csiborasszója Putyin de nekem ez akkor sem szimpatikus.
Azzal viszont egyet értek,hogy korai még ítélkezni,legalábbis végleges megítéléseket hozni.Én a jelen állás szerint tudható dolgokból indulok ki és jeleztem is ,hogy "számomra most fog eldőlni".....
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
<blockquote class="twitter-video" data-lang="hu"><p lang="en" dir="ltr"><a href="https://twitter.com/hashtag/AfrinOp?src=hash&amp;ref_src=twsrc^tfw">#AfrinOp</a>: 3rd Corps of National Army storming w/ ACV-15 APCs hills around Arab Wiran, seized from <a href="https://twitter.com/hashtag/YPG?src=hash&amp;ref_src=twsrc^tfw">#YPG</a> this morning. <a href="https://t.co/MvItKiRucf">https://t.co/MvItKiRucf</a> <a href="https://t.co/aLsOdWQAXn">pic.twitter.com/aLsOdWQAXn</a></p>&mdash; Qalaat Al Mudiq (@QalaatAlMudiq) <a href=" ">2018. február 20.</a></blockquote>
<script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 752
46 680
113
Szerintem nagy csoda nem lesz, az oroszok nem fognak sem a törökökkel, sem az amcsikkal összecsapni. Asszadot is csak pont addig fogják védeni, amíg szót fogad nekik, s a legrosszabbul így vagy úgy, de a végén a kurdok járnak.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and gioo

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
DWdi_TDU0AAJwuv.jpg

 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 288
20 577
113
Itt is volt jó pár adat arról, hogy a törökök törökösítik az általuk megszállt é-aleppoi részt.
Nyilván ez lesz Afrinban és Idlib is esélyes.
Ha Erdogan megszerzi Afrint magától sosem fogja visszaadni. Az oroszoknak ez lehet mellékes, de Asszadnak nem. És másoknak sem. Irak, Irán, meg akit még akartok.

Az 5. cikkelyt meg tessék helyesen értelmezni. Ha megtámadják... Egyelőre ő a támadó!
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Már tegnap is jó néhány észrevétel volt arról, hogy az oroszok akadályozzák a szír-kurd megegyezést.
Ma újabbak csatlakoztak: az oroszok azt akarják, hogy tegyük le a fegyvert, a szírek azt, hogy harcoljunk együtt.

Számos komment már az iszlamisták támogatásával vádolja az oroszokat. Akiket Idlibben bombáznak azokat Afrinban segítik.
Ezek szerint nem csak én érzek zavart a rendszerben...
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 355
14 068
113
Itt is volt jó pár adat arról, hogy a törökök törökösítik az általuk megszállt é-aleppoi részt.
Nyilván ez lesz Afrinban és Idlib is esélyes.
Ha Erdogan megszerzi Afrint magától sosem fogja visszaadni. Az oroszoknak ez lehet mellékes, de Asszadnak nem. És másoknak sem. Irak, Irán, meg akit még akartok.

Az 5. cikkelyt meg tessék helyesen értelmezni. Ha megtámadják... Egyelőre ő a támadó!

És belerokkan majd abba a gerillaháborúba, amit a nyakába kap.
Az USA is majdnem kivérzett a Falludzsa/Bagdad jellegű szemétdomboktól...
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Már készítik a Putyin-Erdogan-Roahani hármas csúcsot. Ott fog minden eldőlni. Addig nem várható semmi konkrét. A szír hadsereg nem rendelkezik megfelelő számú és mennyiségü fegyverrel , katonával, hogy még a törökökkel is harcoljon.
Mondjuk ha a törökök helyett ők kapnának S-300.akat...:rolleyes:
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Komoly orosz gazdasági érdekeltségek vannak Törökországban. Épül a Török Áramlat gázvezeték és készülnek az első török atomerőmü(orosz VVER) építéséhez.
Én ezt mind tudom, értem is.Csak nekem ez kevés.Ugyanis ha (fontos a HA mert csak feltételezés egyenlőre) ez elég indok arra,hogy átvitt értelemben asszisztáljanak egy kurd népirtáshoz (mert illúzióink ne legyenek a törököket illetően) akkor a szememben semmivel sem különbek mint bármelyik másik hatalmi szereplő.
És a végén még meg kell követnem Wolfram@-ot amit nem szeretnék,na nem a személye miatt hanem az én okafogyott naivitásom okán.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 998
82 253
113
Én ezt mind tudom, értem is.Csak nekem ez kevés.Ugyanis ha (fontos a HA mert csak feltételezés egyenlőre) ez elég indok arra,hogy átvitt értelemben asszisztáljanak egy kurd népirtáshoz (mert illúzióink ne legyenek a törököket illetően) akkor a szememben semmivel sem különbek mint bármelyik másik hatalmi szereplő.
És a végén még meg kell követnem Wolfram@-ot amit nem szeretnék,na nem a személye miatt hanem az én okafogyott naivitásom okán.

Nyilván a háttérben megy a diplomáciai tárgyalás a helyzet rendezéséről.Viszont a kurdok a jenkiket választották "szövetségesnek" tőlük kérjenek segítséget. Persze a jenki csak saját céljaira használ minden népet nemzetet mint "gyalogosokat"
 
  • Tetszik
Reactions: szegcsab