[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 327
20 754
113
K-Guta.
DXJFI_sW4AEWNf9.jpg
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Tudom,dudi. Van is pár a pincében...
Téged már vágott mellbe egy 100m-ről?Engem nem,viszont van kontaktom olyannal akit igen és úgy húzták ki a tűzvonalból majd 10 percig alig kapott levegőt teljesen kiszolgáltatott volt. Én erről beszéltem nem arról,hogy átmegy e vagy sem.
Ha rad lonek 7.62 vel imadkozz, h atmenjen a mellenyen lövedek. Mert ugy meg van eselyedt ulelni.
Az 5-56 os viszont forditva. Ha a valladon bemegy, jo eselyel a seggedbol veszik ki azt.
Az itt hireszteltekkel ellentetben nem az atuto ereje miatt hasznaljak a nagyobb kalibert, hanem azert, mert nem valtozik meg a roppalyalya. Nem ugy mint az 5.56 ose, amelyet meg 1 lepkefing is elterit. Ebbol kovetkezik, h a 7.62 est inkabb nagy tavolsgokra hasznaljak szivesen. A kissebb tavolsagogra (varosi harcra) pedig az 5.56 ot es nem forditva.
Ezzel remelem lelehet zarni ezt a vitat.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 278
68 258
113
Megáll az ember esze,hogy egy ilyen kib..tt világban kell élnünk. Még mindég tényként beszélnek valamiről amit mostanra senki se állít aki mérvadó az eseményekben kivéve a terroristákat.Mint valami kiba..tt óvodában ahol össze kell hozni a világ fő gonoszait és simán zabálják ezt a baromságot.
Egy teljesen párhuzamos világban élünk amiben olyan szakadékok kezdenek tátongani ember és ember közt ami végzetes összeüközéshez fog vezetni.
Az index is gyorsan leadott egy osszeollozott cikket, a szokásos Sziriarol irogato firkaszaval. A lényeg a gaztamadas itt ott, szegény négyszázezer civil, fehér sisakosokrol fotó, meg a gonosz Asszad aki ipart telepített az érintett körzetbe. Utána meg bemasol egy részletezett hogy tulajdonképp minden fegyveres csoport terrorista a katlanban. Nos azért egy rendszeresen Sziriarol irogato , ezt foglalkozás szerűen űző személytől ettől komolyabb hozzáállást és mélyebb ismereteket várnak el. Inkább be se linkeltem mert felesleges, számunkra teljesen semmit mondó és ráadásul fals információkat tartalmaz.
 
  • Tetszik
Reactions: szegcsab

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 188
113
Valaki segítsen nekem pls. Ez a HTS és JTS kik ? HTS az valami nuszra maradvány nem? Az van a törökökkel. Vagy rosszul tudom?
Ki a jó és ki a rossz fiú? Egyszerűen nem tudom követni ezt a sok népe frontot. :) Help me!
Egyszerű ez mint a pofon, a HTS IS és a JTS is terrorista, radikális iszlamista fejlevágós csapat. Napalm jár mindkettőnek, szerencsére most egymást is faragják, nekünk ez idilli állapot!
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Az index is gyorsan leadott egy osszeollozott cikket, a szokásos Sziriarol irogato firkaszaval. A lényeg a gaztamadas itt ott, szegény négyszázezer civil, fehér sisakosokrol fotó, meg a gonosz Asszad aki ipart telepített az érintett körzetbe. Utána meg bemasol egy részletezett hogy tulajdonképp minden fegyveres csoport terrorista a katlanban. Nos azért egy rendszeresen Sziriarol irogato , ezt foglalkozás szerűen űző személytől ettől komolyabb hozzáállást és mélyebb ismereteket várnak el. Inkább be se linkeltem mert felesleges, számunkra teljesen semmit mondó és ráadásul fals információkat tartalmaz.


remélem azt a kommentelőkre is érted....
 

jOkA

Well-Known Member
2017. november 7.
403
636
93
Össze tudná nekem valaki foglalni, hogy jelenleg szíriában milyen felek harcolnak egymással, illetve azok milyen támogatást kapnak ( usa,Orosz.o )?
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 449
4 241
113
https://www.almasdarnews.com/articl...-launches-powerful-night-assault-east-ghouta/
Ez volt a második este a sorban amikor az SAA jelentős éjszakai támadást indított Damaszkusz kelet ghutai térségében. A Tigrisek vezetésével a Szíriai Arab Hadsereg megtámadta a Pechora Ezred Bázisát amely a már elfoglalt Hawsh Dawahrától délkeletre található. Damaszkuszi katonai források szerint a Tigrisek el is foglalták a Bázist a Jaysh Al-Islam-al folytatott jelentős összecsapást követően. További előrelépések is történtek, az SAA szintén támadást kezdeményezett Utaya település ellen ami Al Salihiya és Al-Nashabiyah településektől nyugatra fekszik.
A szíriai hadsereg abból a célból indította ezeket az éjszakai támadásokat, hogy kihasználja a Jaysh Al-Islam gyenge éjszakai észlelési lehetőségeit.
Ez komoly hatással lehet az iszlamista csoport védelmére a térségben.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Valaki segítsen nekem pls. Ez a HTS és JTS kik ? HTS az valami nuszra maradvány nem? Az van a törökökkel. Vagy rosszul tudom?
Ki a jó és ki a rossz fiú? Egyszerűen nem tudom követni ezt a sok népe frontot. :) Help me!
A HTS. a volt Nusztra a JTS. elvben nem annyira radikális ezt támogatják a törökök,gyakorlatilag pl. a gyereklefejezős Zinki is tagja.A mostani viszály lényege,hogy a törökök maguk számára tisztogatnak.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Össze tudná nekem valaki foglalni, hogy jelenleg szíriában milyen felek harcolnak egymással, illetve azok milyen támogatást kapnak ( usa,Orosz.o )?
CZP1irbVIAIC-3g.jpg

-Orosz,Irán milíciák,Szír kormánycsapatok,Hezbollah,Keresztény-alavita-kurd és egyéb milíciák.
-Usa,SDF.(kurdok északon,sivatagi törzsek kiugrott IA.-ok délen,Jemeni stb. zsoldosok.
-Török.JTS. nevű gittegylet (türkmének és mindenféle fajú jihadisták sok ilyen olyan csoport),HTS a volt Nusztra (ha lehet a kormányt lövik ha nem akkor egymást ölik.) támogatják őket a Szaudiak meg Katar is.
-Izrael gátlástalanul bárkit támogat aki tehet arról,hogy ne legyen béke szíriában.
-Iszlám állam egy massza hol itt hol ott valahogy mielőtt végleg felszámolódna behúzzák a kéziféket az usákok. Közvetetten támogatja őket Katar,Szaud Ar.,és egyéb öböl országok,sok száll vezet a törökökhöz is.