[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Daez4l3UwAASRPa.jpg
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
ilyenek döntenek a világ sorsáról....alapvető történelmi tényekkel sincsenek tisztában!
Dac_g10X4AAYO9g.jpg
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 450
4 257
113
ilyenek döntenek a világ sorsáról....alapvető történelmi tényekkel sincsenek tisztában!
Dac_g10X4AAYO9g.jpg
Ja süt az inteligencia az arcáról. Az hagyján...de hogy néz ez ki? Mint valami kivénhedt celeb egy show műsorban...Hogy lehet ilyen öltözetben megjelenni egy nemzetközi fórumon?! Ha én lennék az ENSZ főtitkára már kivezetettem volna...ezt a vén ribit. Ez az új UK? Jobb is ha brexitelnek az EU-ból...
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
A legjobb stratégia most az ha az oroszok leválaszthatatlanná teszik az atlantista felderítés számára a saját erőiket a szírekétől.Ezt a légierő közös járőrözésével a repterek közös használatával a lehetséges maximális jenki felderítés zavarásával érhetik el.Ehhez jönnek még a szárazföldi egységek és tanácsadók lehetséges szétszórása és azok helyzetének (szírekkel vegyülésének) morzsázása az ellenség felé.
Ezzel nagyon magasra emelik egy esetleges szíria elleni támadás rizikófaktorát magyarán beszaratják a pl. a banyát meg a csigaevőt.Azok kifarolva az usa magára marad és azzal nem fogja vállalni egy vizsgálat előtti beavatkozás esetleges eszkalációját.A vizsgálat pedig nem fog érdemi bizonyítékkal szolgálni ezt tudjuk jól.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Ez egy pókerjátékhoz hasonlít a lényege ki mekkorát kockáztat és mennyire bírja "póker arccal" csinálni! Nekem nincs kétségem a felől ,hogy Disneyland ebben fényévekre van lemaradva. Elég a kényszeres közösségi oldalakon való idióta szélkakas üzengetésekre gondolni.
De úgy is mondhatnám ,hogy "amelyik kutya ugat az nem harap".
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 213
113
A legjobb stratégia most az ha az oroszok leválaszthatatlanná teszik az atlantista felderítés számára a saját erőiket a szírekétől.Ezt a légierő közös járőrözésével a repterek közös használatával a lehetséges maximális jenki felderítés zavarásával érhetik el.Ehhez jönnek még a szárazföldi egységek és tanácsadók lehetséges szétszórása és azok helyzetének (szírekkel vegyülésének) morzsázása az ellenség felé.
Ezzel nagyon magasra emelik egy esetleges szíria elleni támadás rizikófaktorát magyarán beszaratják a pl. a banyát meg a csigaevőt.Azok kifarolva az usa magára marad és azzal nem fogja vállalni egy vizsgálat előtti beavatkozás esetleges eszkalációját.A vizsgálat pedig nem fog érdemi bizonyítékkal szolgálni ezt tudjuk jól.
Ja, csak ez egy marhára kétélű fegyver is, mert ha mégis jön csapás, akkor így már FIX hogy orosz halál is lesz, nem zsoldos, hivatásos. Attól tartok abba már Putyinnak is bele kell majd állni utána, mert ekkora arc vesztést nem engedhet meg magának odahaza, akkor sem ha ép ésszel fogja hogy nem jó az senkinek, így nekik sem.
Én most hagynám kb. a picsába Szíriát az oroszok helyébe... Szarul hangzik, de ez van. Ennyit nem ér. Vigye a nyugat, csinálja azt amit Irakkal, meg Líbiával, az USA gyakja le, rabolja le, had lássa a világ hogy milyen fasza világot csinálnak majd Szíria romjain!
Ezzel kb. csak felgyorsítják majd a saját bukásukat amúgy, mert Irak, Afganisztán után még egy pénztemető lesz majd nekik, amit folyamatosan megszállva kell tartaniuk, ahol a világ túloldalán katonákat kell élelmezni, ahol pörög majd ki a drága fegyverzetből az üzemóra. Nem lehet ezt a végtelenségig csinálni anyagilag, még nekik sem. Ha én lennék az Orosz/Kínai vezetés helyében, simán hagynám őket hogy had terjeszkedjenek túl, s abban is segíthet hogy maguk mögé állítsák a közvéleményt. Manapság már ez is fontos. Irán és a mostanra meg a kurdok miatt kvázi ellenfélé váló Törökország majd gondoskodik róla, hogy ne legyen olyan kellemes a térségben amerikai katonának lenni...

Egy biztos, én saját katonákat nem öletnék le a helyükben, totális atomháborút meg pláne nem indítanék.
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
‘No one wants war, but…’ Gorbachev hits out at Trump & Putin over ‘lack of diplomatic skills’
Published time: 10 Apr, 2018 19:40

"Former Soviet leader Mikhail Gorbachev has urged Vladimir Putin and Donald Trump to stage direct negotiations, warning that an incidental clash between American and Russian forces could lead to open warfare.

“I am very alarmed,” Gorbachev, who led the Soviet Union between 1985 and 1991, told Interfax news agency. “The situation hasn’t been this bad in a long time, and I am very disappointed in how world leaders are behaving themselves. We see evidence of an inability to use diplomatic mechanisms. International politics has turned into exchanges of accusations, sanctions, and even military strikes.”

Gorbachev, whose Nobel Peace Prize in 1990 was partly awarded for his ground-breaking summits with Presidents Ronald Reagan and George Bush that helped end the Cold War, urged the current leaders in the Kremlin and the White House to follow his example.

“Because Russia and the US are at the sharp end of the current crisis, their leaders must meet. They need to meet half-way, for a day or two of serious negotiations with involvement from foreign and defense ministers,” Gorbachev said.

In the current absence of diplomatic progress, Gorbachev is particularly worried about “preventing incidents involving Russian and American troops and armaments.”

“I am sure no one wants war, but in the current febrile atmosphere could lead to great trouble,” said Gorbachev, 87, who added that the present escalation of disagreements between the major powers is due to the fact that “ordinary people are not yet aware of the threat hanging over them.”

Recent international flashpoints involving Moscow have included the Sergei Skripal incident in the UK last month and the alleged chemical attack in Douma, Syria, last week, which may yet provoke an armed intervention from the West in an area where Russian forces are already stationed."

https://www.rt.com/news/423752-gorbachev-putin-trump-war/
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Ja, csak ez egy marhára kétélű fegyver is, mert ha mégis jön csapás, akkor így már FIX hogy orosz halál is lesz, nem zsoldos, hivatásos. Attól tartok abba már Putyinnak is bele kell majd állni utána, mert ekkora arc vesztést nem engedhet meg magának odahaza, akkor sem ha ép ésszel fogja hogy nem jó az senkinek, így nekik sem.
Én most hagynám kb. a picsába Szíriát az oroszok helyébe... Szarul hangzik, de ez van. Ennyit nem ér. Vigye a nyugat, csinálja azt amit Irakkal, meg Líbiával, az USA gyakja le, rabolja le, had lássa a világ hogy milyen fasza világot csinálnak majd Szíria romjain!
Ezzel kb. csak felgyorsítják majd a saját bukásukat amúgy, mert Irak, Afganisztán után még egy pénztemető lesz majd nekik, amit folyamatosan megszállva kell tartaniuk, ahol a világ túloldalán katonákat kell élelmezni, ahol pörög majd ki a drága fegyverzetből az üzemóra. Nem lehet ezt a végtelenségig csinálni anyagilag, még nekik sem. Ha én lennék az Orosz/Kínai vezetés helyében, simán hagynám őket hogy had terjeszkedjenek túl, s abban is segíthet hogy maguk mögé állítsák a közvéleményt. Manapság már ez is fontos. Irán és a mostanra meg a kurdok miatt kvázi ellenfélé váló Törökország majd gondoskodik róla, hogy ne legyen olyan kellemes a térségben amerikai katonának lenni...

Egy biztos, én saját katonákat nem öletnék le a helyükben, totális atomháborút meg pláne nem indítanék.

Igen, de mivel a FED korlátlanul nyomtathat dollárt, akármennyire is pénztemető lesz az USA-nak Szíria, mégsem fognak belerokkanni anyagilag. Akármennyi adóssága lehet az USA-nak...
A probléma az, hogy az USA stratégia lényege, hogy a világon mindenütt káosz és középkori viszonyok legyenek, így ne legyen olyan technikai civilizáció, amely felvehetné a versenyt az USA-val.
Ha most az oroszok visszábblépnek, és hagyják a fenébe Szíriát, akkor növekszik a világnak azon területe, amelyen az USA hosszútávon káoszt tud fenntartani, és rendező erő már csak Kína, Oo. és Irán marad. Bár Irán se sokáig, mert Szíria után ők jönnek... aztán a többi.
Végül lesz az USA, mint egyedüli technikai civilizáció és lesz a káoszföldje - minden, ami az USA-n kívül van. Pont ezt akarják.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Ebből nem jöhetnek ki jól. Túl sok érdek van ellenük. Sajnálom Szíriát, de szerintem ezt most el kéne engedni, mikor az USA mellé felsorakoznak még a Britek, Franciák, Izraeliek, Szaudiak is, azt abban a térségben egy 7 éve gyengített töredék volt Szír haderővel NEM lehet tartani úgy hogy mennyi is, kb. 3000 orosz katona van ott, meg kb. néhány tucat repülőeszköz?

Teljesen esélytelenek hagyományos fegyverzettel. Attól meg az ég óvjon meg minket, hogy televerjenek direktben akármelyik NATO vagy Izraeli repülőt, hajót, mert az szerintem nem állna meg a közel keleten.

Nincsenek döntési helyzetben. A támadás igazi célja az ellenség képességeinek a felmérése. Tűzfelderítés. Ha nem produkálnak egy elrettentő választ vagy megelőző csapást az általuk előzetesen kijelölt határok átlépésekor az azt jelenti, hogy meghátráltak, legyőzhetőek.
Ebben az esetben szinte azonnal megindulna Oroszország teljes megsemmisítése.
Ha életben akarnak maradni erőt kell mutatniuk.
Nem is akármilyet.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Ezt eddig is megtették, csak nem hivatalosan. Mikor rezgett a léc, simán televágták az ukránokat rakéta-sorozatvetővel, iszkanderrel, meg földre is lett kényszerítve elég hamar a teljes ukrán légierő, nekem nem kell sem nyugati, sem orosz propaganda Boki, tisztában vagyok vele hogy ott vagytok pont annyira amennyire kell. Hozzáteszem, teljesen megértem, és szerintem is ez a normális abban a helyzetben. Viszont az ha kitámadnak és Kijevig meg sem állna az elit Rus erők, esetleg szomszédosak leszünk megint Oroszországgal, az mondjuk szerintem sem a szép jövő előszele lenne ennek a térségnek.
Ez képtelenség. Oroszország nem gyarmatosítani szeretné az Eu-t az lehetetlen és felesleges is lenne, hanem szövetségesévé tenni.
Ez az USA, az angolszász hatalmak legnagyobb félelme és persze az a konfliktus közvetlen oka is.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Ha az amerikaiak támadnak, lelőjük a rakétáikat, mondta az orosz nagykövet
http://www.origo.hu/nagyvilag/20180...amerikaiak-tamadnak-lelojuk-a-raketaikat.html

Sok sikert hozzá.

ezt itt az iráni TV hozta most le. T4 bázis, ahová az izraeli légierő két napja bekopogott, hagyott pár ajándékot és szépen hazament.

Ezért hivatta be Putyin az izraeli nagykövetet, hogy mér báncsák ott szegény irániakat... Kiváncsi vagyok, hogy mondja el diplomatikusan a nagykövet Vologyának, hogy ha véletlenül elindul IAF gépre valami orosz, akkor krva sírás-rívás lesz az izbák-ban.
Untitled-2-2.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Ez képtelenség. Oroszország nem gyarmatosítani szeretné az Eu-t az lehetetlen és felesleges is lenne, hanem szövetségesévé tenni.
Ez az USA, az angolszász hatalmak legnagyobb félelme és persze az a konfliktus közvetlen oka is.
Volt már szövetséges.... ld Kgst, VSZ.. kellenek a fenének ilyen szövetséges.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Sok sikert hozzá.

ezt itt az iráni TV hozta most le. T4 bázis, ahová az izraeli légierő két napja bekopogott, hagyott pár ajándékot és szépen hazament.

Ezért hivatta be Putyin az izraeli nagykövetet, hogy mér báncsák ott szegény irániakat... Kiváncsi vagyok, hogy mondja el diplomatikusan a nagykövet Vologyának, hogy ha véletlenül elindul IAF gépre valami orosz, akkor krva sírás-rívás lesz az izbák-ban.
Untitled-2-2.jpg

Nyugi, Oo. nem fog Izraelre támadni. Pont, hogy most készítik elő nektek a terepet Irán megtámadásához.
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 213
113
Volt már szövetséges.... ld Kgst, VSZ.. kellenek a fenének ilyen szövetséges.
Partnerként kéne, aki megbízhatóan szállítja a nyersanyagot olcsón, cserébe veszi az EU-s technológiát. Minkét oldalnak előnyös, egymás tiszteletén alapuló Win-Win kapcsolat. A VSZ - KGST már a múlt, azt szerintem senki sem szeretné vissza, de nekem azzal is tele van a tököm, hogy a nyugat mászik bele az arcukba folyamatosan. Értem én hogy erről nézve az USA meg a Brit szigetek messze vannak, csak mi meg nem annyira, s sose csíptem az olyan játszmákat, ahol az én családom bőrét vinné valaki más érdekeiért a vásárra a "közös ügy".
 
  • Tetszik
Reactions: szegcsab and Loken