[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
"DEFCON Warning System – Update 4/10/2018

This is the DEFCON Warning System.

Alert status for 1:30 P.M., PDT, Tuesday, April 10, 2018.

Condition code is Blue.
DEFCON 4.

There are currently no imminent nuclear threats against the United States at this time, however there are event occurring in the world theatre which require closer monitoring."

alert-1.png


https://defconwarningsystem.com/2018/04/10/defcon-warning-system-update-4-10-18/
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 213
113
Elengedik Szíria kezét, és bevonulnak Ukrajnába?

Nem hiszem hogy ez megtörténhet. Onnantól teljes joggal mondhatják hogy Oroszország direktben támad egy másik országot, aggresszor, veszélyt jelent a világra etc. Ezt nekik nem nézné el a világ nyugati része, amely még ma is a véleményformáló többség. Ezt szerintem tudják Putyinék is, nagyon nem érné meg nekik az, hogy az EU azok után, hogy sorra jönnek velük egyre inkább szimpatizáló, jelenlegi EU vezetéssel szkeptius kormányok, teljesen maguk ellen hangolják az EU-t s főleg annak közvéleményét megint.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Elengedik Szíria kezét, és bevonulnak Ukrajnába?

Nem hiszem hogy ez megtörténhet. Onnantól teljes joggal mondhatják hogy Oroszország direktben támad egy másik országot, aggresszor, veszélyt jelent a világra etc. Ezt nekik nem nézné el a világ nyugati része, amely még ma is a véleményformáló többség. Ezt szerintem tudják Putyinék is, nagyon nem érné meg nekik az, hogy az EU azok után, hogy sorra jönnek velük egyre inkább szimpatizáló, jelenlegi EU vezetéssel szkeptius kormányok, teljesen maguk ellen hangolják az EU-t s főleg annak közvéleményét megint.

Így is azt mondják, hogy Oo. az agresszor. Le van szarva az EU-s közvélemény, ha Oo. léte a tét...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 213
113
Így is azt mondják, hogy Oo. az agresszor. Le van szarva az EU-s közvélemény, ha Oo. léte a tét...
Ez is igaz lehet persze, már egy szinten túl. Én úgy láttam eddig, hogy fontos volt nekik hogy a közvéleményt megnyerjék. Jelenleg politikai fronton nem is állnak ám olyan rosszul, mert egyre több olyan ország van az EU-n belül, amely konkrétan vonakodik ellenük tartani a szankciókat, bizniszelne velük legszívesebben sokkal nagyobb volumenben, és a jelenlegi EU vezetéssel/irányvonallal szemben szkeptikus.
Ez a szimpátia azonnal elolvadna a semmibe(teljes joggal szerintem), ha betúrnák az Ukránokat. Az is teljesen más szitu hogy most kimondva-kimondatlanul annyi segítséget pont adnak a keleti részen lévő szakadároknak, hogy tartsák magukat, meg az is egy teljesen más dolog lenne, ha ledeszantolnák a fél Nyugati katonai körzetet Kijevre.
Az mondjuk úgy, nekem is marha unszimpatikus lenne tőlük.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Elengedik Szíria kezét, és bevonulnak Ukrajnába?

Nem hiszem hogy ez megtörténhet. Onnantól teljes joggal mondhatják hogy Oroszország direktben támad egy másik országot, aggresszor, veszélyt jelent a világra etc. Ezt nekik nem nézné el a világ nyugati része, amely még ma is a véleményformáló többség. Ezt szerintem tudják Putyinék is, nagyon nem érné meg nekik az, hogy az EU azok után, hogy sorra jönnek velük egyre inkább szimpatizáló, jelenlegi EU vezetéssel szkeptius kormányok, teljesen maguk ellen hangolják az EU-t s főleg annak közvéleményét megint.

Viszont ha megteszik, akkor a NATO érdekében nekünk is be kell mennünk a Kárpátokba, hogy biztosítsuk az oroszmentes medencét. Orbán végre átállhat a Nyugat oldalára!
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Az ENSZ BT nem indít vizsgálatot, de a "kemény válasz", amit az amerikai elnök kilátásba helyezett a múlt hétvégi szíriai vegyifegyver-támadásra, még napirenden van. Elemzők szerint a tavaly áprilisi rakétatámadásnál komolyabb lépésre lehet számítani, mert Donald Trump lemondta dél-amerikai útját, és védelmi minisztere, James Mattis is otthon maradt. Az is katonai előkészületeket sejtet, hogy az Eurocontrol fokozott elővigyázatosságra inti a Földközi-tenger keleti medencéje fölött közlekedő járatokat mondván, hogy rakéta- és dróntámadás várható a következő 72 órában.

 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 213
113
Bemenni csak az LDNR-be mennek, ha a banderista rezsim támadást indítana LDNR ellen. Egyébként kizárt, hogy Ukrajnát elfoglalják.
Ezt eddig is megtették, csak nem hivatalosan. Mikor rezgett a léc, simán televágták az ukránokat rakéta-sorozatvetővel, iszkanderrel, meg földre is lett kényszerítve elég hamar a teljes ukrán légierő, nekem nem kell sem nyugati, sem orosz propaganda Boki, tisztában vagyok vele hogy ott vagytok pont annyira amennyire kell. Hozzáteszem, teljesen megértem, és szerintem is ez a normális abban a helyzetben. Viszont az ha kitámadnak és Kijevig meg sem állna az elit Rus erők, esetleg szomszédosak leszünk megint Oroszországgal, az mondjuk szerintem sem a szép jövő előszele lenne ennek a térségnek.
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 467
7 303
113
kizárt, hogy Ukrajnát elfoglalják.

hogy frontálisan nem mennek neki a teljes ukrán hadseregnek az érthető
de olyan opció nem képzelhető el hogy egy szép reggelen kijev és az összes fontosabb nagyváros arra ébred hogy a középületek előtt kis zöld katonák állnak, bemondja a rádió hogy megalakult a demokratikus mókásparasztkormány és első parancsa a katonaság számára hogy maradjon a laktanyáiban, mert most akkor végre öt év után először szabad választások következnek, stb.?
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 213
113
hogy frontálisan nem mennek neki a teljes ukrán hadseregnek az érthető
de olyan opció nem képzelhető el hogy egy szép reggelen kijev és az összes fontosabb nagyváros arra ébred hogy a középületek előtt kis zöld katonák állnak, bemondja a rádió hogy megalakult a demokratikus mókásparasztkormány és első parancsa a katonaság számára hogy maradjon a laktanyáiban, mert most akkor végre öt év után először szabad választások következnek, stb.?
Kizárt szerintem. Ráadásul Ukrajnában van bőven mindenféle nyugati katonai tanácsadó. Értsd amerikai SF erők is.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 848
113
hogy frontálisan nem mennek neki a teljes ukrán hadseregnek az érthető
de olyan opció nem képzelhető el hogy egy szép reggelen kijev és az összes fontosabb nagyváros arra ébred hogy a középületek előtt kis zöld katonák állnak, bemondja a rádió hogy megalakult a demokratikus mókásparasztkormány és első parancsa a katonaság számára hogy maradjon a laktanyáiban, mert most akkor végre öt év után először szabad választások következnek, stb.?

Kizárt mivel az ukránok védekezni fognak és nagy veszteségeket tudnának okozni az orosz hadseregnek egy szárazföldi offenzíva visszaverése alkalmából. Másik dolog, hogy az ukrán lakosság is az oroszok ellen fordulna. Putyinnak nem hiányzik egy háború magas orosz veszteségekkel. Ilyen esetben az oroszok is ellene fordulnának és megbukna.
 

vata

Well-Known Member
2015. december 5.
640
2 769
93
Szerintem nem lesz itt semmi komoly ,Szíria miatt az USA nem fogja elindítani a 3. világháborút.
Megpróbálják beijeszteni az oroszokat ,hátha megijednek és kivonulnak , de erre nem sok esélyük van.
Maximum lerakétáznak a sivatagban valami elhagyott olajipari létesítményt és nagy mellénnyel bejelentik,
hogy megsemmisítettek egy titkos vegyi fegyver gyárat.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 213
113
Szerintem nem lesz itt semmi komoly ,Szíria miatt az USA nem fogja elindítani a 3. világháborút.
Megpróbálják beijeszteni az oroszokat ,hátha megijednek és kivonulnak , de erre nem sok esélyük van.
Maximum lerakétáznak a sivatagban valami elhagyott olajipari létesítményt és nagy mellénnyel bejelentik,
hogy megsemmisítettek egy titkos vegyi fegyver gyárat.
Legyen így. Én már látatlanban is kiegyeznék egy tavaly ilyenkori 59 indításos, alig valami valós kárt okozó robotrepcsis támadásban valamelyik Szír reptér ellen. Ehhez viszont nem kell akkora légi és tengerészeti erő, mint amit megindítottak a térségbe, nem kell raklapnyi tanker-gép, sem mocorgás brit/francia/szaudi/izraeli vonalon. Szarul néz ki ez mindenhogy. Nem olyan régen állítólag megszórták az orosz zsoldosokat is az Eufrátesznál, innen már csak egy lépés hogy direktben az oroszokra lőjenek, Trump és Haley már őket is fenyegeti szavakban direktben, szír gyermekek vérét látva a kezükön, etc. Ez tényleg eszkalálódhat innen könnyedén, én úgy látom :(.
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 467
7 303
113
Kizárt mivel az ukránok védekezni fognak
a krímben se védekeztek
valahogy olyan állapotokat kell előidézni nagyban - országos szinten - mint a krímben volt kicsiben
hogy az ukrán katona ne tudja hogy kitől jönnek a parancsok, milyen parancsok
kérdés hogy a ruszkik képesek-e ekkora méretben ekkora műveletre
valszeg persze nem, ha képesek lennének megcsinálnák
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Syria 'chemical attack': Russia warns US against military action

Russia will shoot down US missiles fired at Syria and retaliate against launch sites, says ambassador
Former head of UK's Joint Forces Command warns Moscow risking 'war'
https://www.independent.co.uk/news/...ch-sites-lebanon-zasypkin-putin-a8298941.html

Russia vows to fight fire with fire: US launch sites to be bombed if Trump strikes Syria
https://www.express.co.uk/news/world/944389/russia-news-syria-us-donald-trump-world-war-3-latest

The Latest: Russian lawmaker warns against Syria strike
https://www.washingtonpost.com/worl...d2e19b79966_story.html?utm_term=.8e6b927024fa