[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Hát éjszaka nem nagy feladat, mennyi is Damaszkusz a libanoni határtól, 25-30km? Attól a Libanontól, aminek a légterében bárki úgy jár-kel, mint én a saját WC-ben. Jehudáéknak régebben még Mi-8-uk is volt, szerintem biztos nem gyújtották fel hanem el van téve, "jól jöhet az alkalomadtán". Egyébként meg a libanoni légtérből ennél sokkal messzebbre is átlövöldöznek az izraeliek (vagy mások is, csak rájuk kennek mindent), az meg hogy egy rakétára milyen töltetet szerelnek csak tudás és szándék kérdése. A zsidók meg szerintem tudnak is, meg a szándékuk is megvan hogy Szíriát minél jobban kiüssék, vagy kiüttessék másokkal.
Arról lenne szó, hogy hordóbombákat dobálnak ki minyókból. Szerinted, ha külföldről repkednének be ezek a helikopterek, azt nem tudná másnap mindenki? Dehogynem.
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Hát éjszaka nem nagy feladat, mennyi is Damaszkusz a libanoni határtól, 25-30km? Attól a Libanontól, aminek a légterében bárki úgy jár-kel, mint én a saját WC-ben. Jehudáéknak régebben még Mi-8-uk is volt, szerintem biztos nem gyújtották fel hanem el van téve, "jól jöhet az alkalomadtán". Egyébként meg a libanoni légtérből ennél sokkal messzebbre is átlövöldöznek az izraeliek (vagy mások is, csak rájuk kennek mindent), az meg hogy egy rakétára milyen töltetet szerelnek csak tudás és szándék kérdése. A zsidók meg szerintem tudnak is, meg a szándékuk is megvan hogy Szíriát minél jobban kiüssék, vagy kiüttessék másokkal.

És most már nagyon keresnek egy megbízható tanút, aki kijelenti hogy az a bizonyos helikopter amiből kidobták a klórt iráni volt. És már lehet is ütni Iránt, Putyin meg elégedetten hátradől, hiszen a kőolaj ára ismét az egekbe szökik.

ps: meg persze elégedett lesz az USA, SA, meg még sokan mások, Izrael pedig egyenesen boldog lesz. Nem a kőolaj végett.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 026
113
Láttam már nem egy olyan tákolt szerkezetet a lázadó oldalon, ahol konkrétan sorozatvető szinten ahhoz hasonlóan lőttek ki tákolt palackokat akár(Hellgun). Na ilyenből ha van nekik valami olyan összeütve, ami vegyi anyaggal van feltöltve, akár még be is lehet vetni helikopter nélkül. Én nem állítok semmit, csak azt amit már korábban is mondtam, szerintem a Cui Bono elv alapján Asszadnak semmi érdeke nem volt elkövetni egy ilyet, így hajlom a felé, hogy nem ők tették. Aztán meg majd ha látok megdönthetetlen bizonyítékot, akkor majd elcsodálkozom hogy mégis ennyire hülye. Viszont az is tény, hogy egy kezemen nem tudom megszámolni azokat az országokat, akiknek ez most marha jól jött, s ezek közt Asszad Szíriája és Oroszország nincs ott...
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Egyenlőre ott tartunk,hogy van egy videónk.Meg egy idióta amerikai elnökünk.Ugye nem kell ecsetelnem meddig tart egy ilyen videót elkészíteni.
Ezzel szemben van egy bevonult orosz rendészet+szakértők aki semmit se találtak.Illetve senkit se aki hallott volna arról,hogy őket éppen elgázosították (persze elméletben lehetséges még így is).
Tudom elfogult vagyok és az oroszok se független bizottság (bár egyre jobban kételkedem abban,hogy létezik ilyen),de azért a józan paraszti ész segíteni tud ezekben a roppant nehéz kérdésekben.
És akkor még nem beszéltünk arról,hogy mi van ha tényleg volt támadás és minden igaz a videón.Merthogy a tettes személye még akkor sem tisztázott kérdés.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Ez amit linkeltél, nincs eltávolítva sehonnan, mert ez egy interjú, amiből botrány is lett, és itt nézhető meg:

Amit viszont írtál, az egy konkrét szöveg volt, az interjúhoz némi tartalmi asszociációt leszámítva semmi köze, mint írod: "Beteszek neked egy pár sort az izraeli külügyminiszter asszony beszédének egy részletét ami a zsidó világkongresszuson hangzott el,". Ennek a forrására lettem volna kíváncsi, mert az ilyen "szájról szájra terjed" dolgok pont a komoly eszmecserét lehetetlenítik el. Lehetséges lenne, hogy nincs forrás, azaz emlékezetből írtad ugyanazt a szöveget amit valaki más egy másik fórumon másnak tuldjadonítva? Akkor elég hamar szarrá torzul a tertalom, és feltételezhető, hogy már meg is történt. Szerintem a "rosszfiúk" egyik eszköze, hogy a saját tevékenységükről terjesztenek blődségeket, hogy ne alakulhasson ki komoly vita, tehát ha mondjuk a Kushner fiú tevékénységéről akar valaki beszélni Trump mellett, akkor vissza lehessen vágni azzal, hogy "ja persze, szíriuszi gyíkzsidók, veszem az alucsákómat" :) Sharid, ha rajtad még nincs csákó akkor lécci dobjad a háttérinfót ;)
Meló Szerintem este beajulok, de még értem ismerősöket, asztorinak nézzétek utána.
 
  • Tetszik
Reactions: Premortem

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 026
113
Egyenlőre ott tartunk,hogy van egy videónk.Meg egy idióta amerikai elnökünk.Ugye nem kell ecsetelnem meddig tart egy ilyen videót elkészíteni.
Ezzel szemben van egy bevonult orosz rendészet+szakértők aki semmit se találtak.Illetve senkit se aki hallott volna arról,hogy őket éppen elgázosították (persze elméletben lehetséges még így is).
Tudom elfogult vagyok és az oroszok se független bizottság (bár egyre jobban kételkedem abban,hogy létezik ilyen),de azért a józan paraszti ész segíteni tud ezekben a roppant nehéz kérdésekben.
És akkor még nem beszéltünk arról,hogy mi van ha tényleg volt támadás és minden igaz a videón.Merthogy a tettes személye még akkor sem tisztázott kérdés.
Nagyon jó lenne látni már annak a vizsgálatnak az eredményét, amit az odafelé tartó független(nagyjából az nekem hihető) kis szakértő csapat fog majd lefolytatni. Az oroszok nyilván nem fogják azt mondani, hogy "bazzmeg, megvizsgáltuk, há' Asszad vót', most mit csináljunk vele, kicsit idegállapotba jött na!"
Az Orosz vizsgálat pont annyit ér jelen esetben mint amit Nikki Haley magyaráz, hogy megvizsgálták ők is, a Britek is, a Franciák is, és mindháromnak az jött ki hogy vegyifegyver. Mindenki el van köteleződve valahova, szóval a szavuk nem ér szart sem.
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Esetleg az egészet leforgatták egy stúdióban, mint ahogy annó fölmerült a jogos gyanú egyes lefejezős videóanyagokkal kapcsolatban?
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Nagyon jó lenne látni már annak a vizsgálatnak az eredményét, amit az odafelé tartó független(nagyjából az nekem hihető) kis szakértő csapat fog majd lefolytatni. Az oroszok nyilván nem fogják azt mondani, hogy "bazzmeg, megvizsgáltuk, há' Asszad vót', most mit csináljunk vele, kicsit idegállapotba jött na!"
Az Orosz vizsgálat pont annyit ér jelen esetben mint amit Nikki Haley magyaráz, hogy megvizsgálták ők is, a Britek is, a Franciák is, és mindháromnak az jött ki hogy vegyifegyver. Mindenki el van köteleződve valahova, szóval a szavuk nem ér szart sem.
Van egy lényegi különbség.Az,hogy az oroszok azonnal hívták a független embereket,pedig tudják,hogy ha volt az ki fogják mutatni,mármint a nyomokat mert a részleteket elkövetőt nem tudják majd.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 026
113
Van egy lényegi különbség.Az,hogy az oroszok azonnal hívták a független embereket,pedig tudják,hogy ha volt az ki fogják mutatni,mármint a nyomokat mert a részleteket elkövetőt nem tudják majd.
Ez tény, a Szírek is. A Scripal ügynél is aki elzárkózott a közös vizsálattól, azok a britek voltak.
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_ and gioo

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 026
113