[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Az a vicc, hogy a szerencsétlen EU-nak kéne hogy fontos legyen, de mi még mindig töketlen kutyák vagyunk ahhoz, hogy rendetrakjunk, s így megakadályozzuk, hogy letaroljanak minket. Nekem édes mindegy hogy ki, de valaki már rendet rakhatna ott. S igen, lehet hogy Asszad diktátor volt, de rendet tartott. Engem nem zavar HA esetleg az oroszok-irán teremt ott tartós békét, csak csinálják már, és füstöljék ki a sok fanatikus turbánost!
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 186
15 862
113
M9ig:31: nem lehet, hogy az elekronikai harc képesség miatt vannak ott - már ha ott vannak?


Az a vicc, hogy a szerencsétlen EU-nak kéne hogy fontos legyen, de mi még mindig töketlen kutyák vagyunk ahhoz, hogy rendetrakjunk, s így megakadályozzuk, hogy letaroljanak minket. Nekem édes mindegy hogy ki, de valaki már rendet rakhatna ott. S igen, lehet hogy Asszad diktátor volt, de rendet tartott. Engem nem zavar HA esetleg az oroszok-irán teremt ott tartós békét, csak csinálják már, és füstöljék ki a sok fanatikus turbánost!

Ugye elvileg van olyan lehetőség, hogy a migránshad beáramlása tervszerű, az EU részéről is.

Cél a nemzetállamok meggyengítése.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Akkor meg tényleg más nincs, csak az Orosz-Iráni oldal tud nekünk jót tenni, ha kitakarítják a terroristákat.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 303
68 408
113
Az a vicc, hogy a szerencsétlen EU-nak kéne hogy fontos legyen, de mi még mindig töketlen kutyák vagyunk ahhoz, hogy rendetrakjunk, s így megakadályozzuk, hogy letaroljanak minket. Nekem édes mindegy hogy ki, de valaki már rendet rakhatna ott. S igen, lehet hogy Asszad diktátor volt, de rendet tartott. Engem nem zavar HA esetleg az oroszok-irán teremt ott tartós békét, csak csinálják már, és füstöljék ki a sok fanatikus turbánost!

Esetleg Putyin mesterék rendet raknak Szíriában (amit vagy elindítanak vagy nem nagyobb méretben) az eu meg köszöni hogy megmenti így a gibbonoktól? Cserében kihátrál esetleg az ukránoktól? Nagy pofára esés lenne belőle az usa holdudvarban hogy az oroszok bemernek menni oda és esetleg kitakarítják a szírekkel,hezbollahhal,irániakkal közösen záros időn belül. Míg ezek csak bombázgatnak minden eredmény nélkül és keménykednek. Igazából szerintem érett hogy újra Asszad ellen mennek mert mint mondta megfogyott az erő. Nem hiszem hogy ez az orosz támogatás csak azért ment, megelőzhet egy SAA elleni nyugati beavatkozást és Izraelt is nyugalomra intheti.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
<blockquote rel="laiki">Mellesleg mennyi is a Bulava minimális hatótávja? 2000 km? Ha lenne is 1-2 Bulava azon a tesztelésre használt monstrumon, a környékre akkor sem tudnák kilőni. Egészen pontosan nulla fenyegetést jelent.

Van az RSM-56 Bulava -nak saját topikja. :p ;)
De válaszolok, meg kiegészítem dudit aki kissé felhúzta magát, hogy a Bulava SLBM -nek kb. 9000km a hatótávolsága.</blockquote>

Nem kell felhúzni senkinek magát, csak meg kellene tanulni olvasni. A MINIMÁLIS hatótávról van szó, nem a MAXIMÁLISról.
 

jani2

Active Member
2013. február 11.
1 039
1
38
<blockquote rel="jani2">
%D8%A7%D9%84%D8%B7%D9%8A%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%84%D8%AD%D8%B1%D8%A8%D9%8A-%D8%A7%D9%84%D8%B3%D9%88%D8%B1%D9%8A-lebanon-daily-617x330.jpg


Ez nincs meg fullHDban?

</blockquote>
Sajnos nincs. :(
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
Allah Akbar! (jonnek az oroszok)

2015 szept.19, Homsz tartomány
https://www.youtube.com/watch?t=42&v=2Ksdh38h5-I

2015 szept.20
https://www.youtube.com/watch?t=5&v=6JYEmXJ60Yc
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
Az elso videon 4 Szu-30SzM érkezése (tegnap)

A második videon pedig (ha jól látom) 4 Szu-24 érkezése (ma)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
Nem vittek és nem is fognak, ugyanis a haditechnikai szállításokat a szírek által az Sz-300 ra kifizetett elolegbol fedezik....
Pancir-Sz1 -rol tudok , hogy vittek ismét.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 186
15 862
113
Nem vittek és nem is fognak, ugyanis a haditechnikai szállításokat a szírek által az Sz-300 ra kifizetett elolegbol fedezik....
Pancir-Sz1 -rol tudok , hogy vittek ismét.

Szerintem úgy értette, hogy a saját védelmükre.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
<blockquote rel="boki">Nem vittek és nem is fognak, ugyanis a haditechnikai szállításokat a szírek által az Sz-300 ra kifizetett elolegbol fedezik....
Pancir-Sz1 -rol tudok , hogy vittek ismét.

Szerintem úgy értette, hogy a saját védelmükre.</blockquote>

<blockquote rel="boki">Nem vittek és nem is fognak, ugyanis a haditechnikai szállításokat a szírek által az Sz-300 ra kifizetett elolegbol fedezik....
Pancir-Sz1 -rol tudok , hogy vittek ismét.

Szerintem úgy értette, hogy a saját védelmükre.</blockquote>

A bázis védelmére Pancir-Sz1-et vittek.
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 241
1 494
113
Teljesen idióták
http://24.hu/kulfold/2015/09/20/amerikaiak-altal-kikepzett-ellenzeki-fegyveresek-erkezett-sziriaba/

Igaz mire megjelent a cikk már csak 4-5 él...
Megéri a befektetett pénzt, időt, embert.
 

csakb

Well-Known Member
2014. március 2.
396
651
93
Mérsékelt terrorista. Ezek ott az Usankában tényleg komolyan gondolják az ilyen bullshitet, vagy teljesen szétkokózták a maradék eszüket is?

Már az ellenzéki fegyveres eufemizmus is elég durva, de ez, banyek...
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 238
113
Az elso videon 4 Szu-30SzM érkezése (tegnap)

A második videon pedig (ha jól látom) 4 Szu-24 érkezése (ma)

Bár telón néztem, én is Szu-24- nek láttam őket. Akartam is mondani, hogy ezek szírek. De ezek szerint az Oroszok ebből is visznek, ami végül is nem baj, biztos optimális egyveleg lesz. A Szu-30 ideális géptipus, minden feladatra kiváló ( Orosz vonalon a második-harmadik legjobb csapásmérő és a második-harmadik legjobb vadász típus). Korábban a Szu-30/24 gépeket láttam a legtöbbször vegyes kötelékben-talán nem véletlenül.
Szurkolok nekik, a legfontosabb, hogy ne vesszen kárba egy se.
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 238
113
A usa figyelmeztet: "Az orosz harcigépek potenciális veszélyt jelentenek az ISIS elleni szövetséges gépekre."
Anyádat , John Kerry !

http://www.news.com.au/world/us-warns-russian-combat-jets-in-syria-pose-potential-threat-to-allied-aircraft-fighting-isis/story-fndir2ev-1227535388805