[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 786
113
Török légiók megbeszélése: Faylaq Rahman (Capt. Shamir) & Jaish Islam (I. Buydani) a Mutassem Brigade vezetőjével.
Dc7zdFrX4AATlWU.jpg:large
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 232
113
Ez a vas fog még Izraeli gépekre lődözni.Hasonlítsd össze a Harop demo videóján bemutatott romboló képességét a valósággal.Na ennyit a dumáról,ez igaz az összes magasztalt szarra... még,hogy megtámad egy Slava osztályú cirkálót.. ha...ha...ha

Megtámadni megtud. Rám is támadott már hangya. Többször is... :)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 213
113
Előtte mit csináltak?
Ez a vas fog még Izraeli gépekre lődözni.Hasonlítsd össze a Harop demo videóján bemutatott romboló képességét a valósággal.Na ennyit a dumáról,ez igaz az összes magasztalt szarra... még,hogy megtámad egy Slava osztályú cirkálót.. ha...ha...ha
Megmondom őszintén, egy 23 kg os harci résztől én sokkal nagyobb pusztítást vártam volna. Ez ami itt látszik, olyan mint ha nem működött volna el a harci rész, csak a beérkező drón kinematikai energiája pusztított volna. Gyakorlatilag egy teherautó méretű célon kiütött egy fülkét, de már a radar, a rakétás felépítmény alig vagy nem sérültek. Vagy a szírek gyártották a képet, vagy ha igazi akkor a harop nem működött el rendesen, ha meg mégis akkor nem tudom hogy milyen harci része van, de ez 23 kg val picsafüst.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 213
113
Ott a videó,hogy átrepül köztük...
Olyan szánalmas ez szar PR. amit az usa meg ezek csinálnak..... minden talál mindent lelőnek ki az a hülye aki ezt beveszi de most komolyan!?Ilyen közleményeket nem Mari néninek írnak.
Az a video nqgyon kemény, még írtam is konkrétan hogy ilyet még nem láttam! Vagy 8 elfogó csalinkázott néha intenzíven manőverezve, egyik sem talált. Ettől még persze simán lehet hogy pont azután hogy átjutott, valóban lakatlan területre esett. Gioo, mindenki hazudik ám ha a saját narratíváját olvasnád csak egy egy félnek, messzire kerülnél az igazságtól! Asszadék is lelőttek állítólag 71 CM et, azt bemutattak utána kb. 3 roncsdarabot úgy, hogy fel lett fújva az ügy, PR győzelem lehetett volna belőle ha mutatnak legalább 20 30 külön helyszínen szétlőtt CM roncsokat, pózoló SAA katonákkal. Valamiért nem tették...
Minden oldal hazudik, magát fényezi, az ellenfelet lehúzza.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Izrael szerint az IRGC 27 rakétát indított. A Vaskupola leszedett 24-et, 3 lakatlan helyre esett. (egy Vaskupola indítás 20-50 ezer dollár)

khm... Ezezl szemben mint írtam az iráni média címlapos híre volt hogy a Vaskupola csak a kilőtt rakéták húsz százalékát semmisítette meg... Ugyanis a nézi az érkező rakéták lövedékek pályáját, és csak azokra indít, maik a kijelölt övezetben csapódnának be...

(Itt van az egyik érdekes dilemmája a dolognak, ugyanis tömeges indítások esetén kb csak a pontcélok védelmére szolgálna, épp azért hogy a fontos létesítmények védelme biztosítva legyen:(( ) Szóval a tömeges rakétaindítással fenyegetőzés, miszerint vérfürdő lesz a civil lakosság között, valós... De ebben az esetben az izraeli válasz is szintet ugrana...

24367325775_afdac7a01b_b.jpg
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Az a video nqgyon kemény, még írtam is konkrétan hogy ilyet még nem láttam! Vagy 8 elfogó csalinkázott néha intenzíven manőverezve, egyik sem talált. Ettől még persze simán lehet hogy pont azután hogy átjutott, valóban lakatlan területre esett. Gioo, mindenki hazudik ám ha a saját narratíváját olvasnád csak egy egy félnek, messzire kerülnél az igazságtól! Asszadék is lelőttek állítólag 71 CM et, azt bemutattak utána kb. 3 roncsdarabot úgy, hogy fel lett fújva az ügy, PR győzelem lehetett volna belőle ha mutatnak legalább 20 30 külön helyszínen szétlőtt CM roncsokat, pózoló SAA katonákkal. Valamiért nem tették...
Minden oldal hazudik, magát fényezi, az ellenfelet lehúzza.
Kétségtelen,hogy mindenki hazudik ez része a játéknak.De! Az USA. azt mondta minden talált (105 muhaha) és volt bemutatott roncs ép harci fejel? Dá. Izrael mit mondott?És mit látunk....
Én úgy érzem,hogy kicsit pofátlan az egyik oldalon a PR. na persze a másikat se kell félteni.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 213
113
Kétségtelen,hogy mindenki hazudik ez része a játéknak.De! Az USA. azt mondta minden talált (105 muhaha) és volt bemutatott roncs ép harci fejel? Dá. Izrael mit mondott?És mit látunk....
Én úgy érzem,hogy kicsit pofátlan az egyik oldalon a PR. na persze a másikat se kell félteni.
Na így már oké.