[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
h213b6gM2LA.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Teged lehet kotelez, engem nem. Az ENSZ egy kamuszervezet, regebben amcsi, most meg muszlim kezben. Es Mo-t sem kotelezi, mert milyen jogon is. Es Izraelt sem. Max az ero jogan tudja az ENSZ keresztulvinni az akaratat, hajra. Se nem demokratikus, sem nem etikus szervezet. Eleve hogyan lehetseges, hogy a 4-5 legerosebb allam kijelenti, hogy az o szava dont arrol, hogy lehet-e haboru valahol vagy nem? Eleve milyen tekinteje van egy olyan szervezetnek ahol a tobbsegbe kerult muszlim orszagok elrendelik, hogy a migracio alanyi jog es Mo nyissa meg a hatarait??? Es milyen tekinteje van egy olyan szervezetnek aminek a dontesere Szijjarto azt mondhatja, hogy lofaszt es tovabbra is zarva tartja a hatarait. Hat ha Mo-nak szabad, akkor Izraelnek is. Es en is leszarom, en nem az ENSZ nem vagyok a polgara, en szabad ember vagyok, mert az en orszagom jogokat biztosit nekem, mint allampolgarnak. Az ENSZ meg lofuttyot sem biztosit nekem.
Izraelt ez az ENSz hozta létre. Már akkor figyelmen kívül kellett volna hagyni.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Tud valaki valamit arról, hogy az alábbi linkben állított dolognak mennyi az igazság alapja, Várom válaszotokat...

https://index.hu/kulfold/2018/06/08/sziria_terrorizmus_iszlam_allam_polgarhaboru_al-bukamal/
hogy az IA. bevette volna a várost arról nem tudok és a térképek is szír kézen lévőnek jelölik.Támadások vannak folyamatosan volt is a napokban egy nagyobb.
Ott van az átjáró a nagy infrastruktúra nélküli sivatagi zsák és a kicsi de sűrűn lakott keleti part zsákja között.Mint tudjuk nem engedik át az amerikaiak a szíreket a folyón ők meg nem kapkodnak lezárni az IA. kérdést túlságosan. Amíg van IA. addig tudják mivel magyarázni a jelenlétet.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Izraelt ez az ENSz hozta létre. Már akkor figyelmen kívül kellett volna hagyni.
Hmm... en ugy tudtam a zsido nep hozta letre... hogy az ensz eppen az o javukra szavazott az csak annyit bizonyit, hogy New Yorki a szekhelye es akkor meg nem volt muszlim tobbseg. Izraelnek nem azert van joga letezni, mert az ensz azt mondta.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Hmm... en ugy tudtam a zsido nep hozta letre... hogy az ensz eppen az o javukra szavazott az csak annyit bizonyit, hogy New Yorki a szekhelye es akkor meg nem volt muszlim tobbseg. Izraelnek nem azert van joga letezni, mert az ensz azt mondta.
De igen.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
Tudod mi itt Europaban nem szoktuk elvitatni nepek jogat a letezeshez... szeretnenk ha ti tavol tartanatok magatokat a mi europai civilizacioinktol. Koszonjuk.
Csak óvatosan a "kollektív tudat" önjelölt hangjaként való felszólalással. Izrael meg nem egy nép hanem egy kreált ország.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

drqv

Well-Known Member
2015. február 20.
722
1 144
93
Tud valaki valamit arról, hogy az alábbi linkben állított dolognak mennyi az igazság alapja, Várom válaszotokat...

https://index.hu/kulfold/2018/06/08/sziria_terrorizmus_iszlam_allam_polgarhaboru_al-bukamal/

Hát, első ránézésre a borítóképen a cikkben állítottal ellentétben nem a "szír hadsereg tagjai" láthatóak, hanem SDF-esek. Ez nem jó kezdés:)

Nagyobb támadásról nem hallottam, a várost biztosan nem foglalták el, sem részben, sem egészben. Kisebb támadásokról néhány naponta érkeznek hírek, egyrészt a várossal szemben az Eufrátesz másik partja még mindig ISIS kézen van(az SDF nem is nagyon igyekszik kitakarítani őket onnan), innen rendszeresen lövik a várost aknavetővel/szpg-9-el. A másik oldalon a város körüli őrpontokat szokták támadni a sivatagból.

DgEoOusUYAAMEnx.jpg


A környéken a legnagyobb esemény a múlt heti állítólagos légicsapás volt, amit állítólag az izraeliek követtek el.

https://edition.cnn.com/2018/06/18/politics/israel-us-strike-syria/index.html
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and fishbed