[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Csak azt tudom, hogy Katar meg Szaúd-Arábia között azóta kialakult némi ellentét, állítólag azért (is), mert Katar támogatott "terroristákat".
Van ott tobb terrorista csoportosulas es mindegyik mogott all minimum egy tamogato. Nyilvan nem Katar volt az egyetlen aki dzsihadistakat segitett.
Nezd csak meg milyen a helyzet a Sz.araba altal elfoglalt jemeni teruleteken. Ott is van aztan mindenfele dzsihadista vezetesu terulet es pont nekik jar a szajuk, hogy Katar tamogatja a terroristakat?
Milyen magyar jelenlétre gondolsz?
Idovelo ez is fel fog vetni kerdeseket. Ne tegyunk ugy mintha mi csak sziriai keresztenyeket segitenenk...
Sok orszag tamogat ott egy-egy csoportot. Fr-o, a britek, az usa, izrael, stb. stb. A nato nyakig benne van es rosszabbul jott ki belole mint Katar. Persze ha nyugi lesz Irakban, akkor talan megusszuk es nem kell kinos kerdesekre valaszolnunk. Ha pedig rosszul jonnenk ki a dologbol, akkor mi ugyis a nato-ra fogjuk az egeszet. :)
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Van ott tobb terrorista csoportosulas es mindegyik mogott all minimum egy tamogato. Nyilvan nem Katar volt az egyetlen aki dzsihadistakat segitett.
Nezd csak meg milyen a helyzet a Sz.araba altal elfoglalt jemeni teruleteken. Ott is van aztan mindenfele dzsihadista vezetesu terulet es pont nekik jar a szajuk, hogy Katar tamogatja a terroristakat?

Biztosan nem csak Katar. Hiszen az FSA jelentősebb része is dzsihadistákból áll(t). A szaúdiak meg vicces fiúk. Kb. mint amikor két lotyó azon veszekedik, hogy melyikük a nagyobb lotyó. :D

Idovelo ez is fel fog vetni kerdeseket. Ne tegyunk ugy mintha mi csak sziriai keresztenyeket segitenenk...
Sok orszag tamogat ott egy-egy csoportot. Fr-o, a britek, az usa, izrael, stb. stb. A nato nyakig benne van es rosszabbul jott ki belole mint Katar. Persze ha nyugi lesz Irakban, akkor talan megusszuk es nem kell kinos kerdesekre valaszolnunk. Ha pedig rosszul jonnenk ki a dologbol, akkor mi ugyis a nato-ra fogjuk az egeszet. :)

De tényleg nem vágom, hogy mire gondolsz. Amennyire tudom, Szíriában nem vagyunk jelen sehol.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
De tényleg nem vágom, hogy mire gondolsz. Amennyire tudom, Szíriában nem vagyunk jelen sehol.
Sziriaban nem. Legalabbis remelem... Csak Irakban, de ott viszonylag nyugi van es sokkal egyertelmubb a helyzet.
De nem is fontos, csak arra utaltam ezzel a szallal, hogy ezt a balhet nem lehet elvitetni Katarral. Masoknak sokkal inkabb kell magyarazkodnia.
Pl. az altalad fennt emlitett usa bombazas sem csak egy tevedes volt. 40 percig bombaztak ez zor-ban a sziriai katonakat. Meg csak a telefont sem vettek fel az oroszoknak. Majd ezt kovette egy isis tamadas... Azert ez nem csak egy veletlenul hibasan idozitett ejtoloszer volt.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Sziriaban nem. Legalabbis remelem... Csak Irakban, de ott viszonylag nyugi van es sokkal egyertelmubb a helyzet.
De nem is fontos, csak arra utaltam ezzel a szallal, hogy ezt a balhet nem lehet elvitetni Katarral. Masoknak sokkal inkabb kell magyarazkodnia.

Ha ott is lennénk (vagyis lettünk volna) katonákkal, az maximum ISIS-vadászat lehetett, alkalomszerűen. Irakkal nincs gond jelenleg, ha meg gáz lenne, szerintem egyből kivonnák a srácokat.
Nos, ebben igazad van. Tudvalevően szélsőséges nézeteket valló szunnita fegyveres csoportokat támogatni, feltápolni csak azért, mert Asszad nem szimpi, az nem kicsit gáz bárkinek, aki benne volt.

Pl. az altalad fennt emlitett usa bombazas sem csak egy tevedes volt. 40 percig bombaztak ez zor-ban a sziriai katonakat. Meg csak a telefont sem vettek fel az oroszoknak. Majd ezt kovette egy isis tamadas... Azert ez nem csak egy veletlenul hibasan idozitett ejtoloszer volt.

Az afganisztáni MSF-kórházat mennyi ideig is lőtték tévedésből? Szóval simán lehetett tévedés. Az ISIS meg miért ne használta volna ki a lehetőséget. A helyszín egy, az ISIS által régóta körbezárt terület volt, szóval ők nyilván figyelték a katonákat és látták a bombázást is. Persze bele lehet éppen látni azt is, hogy az amcsik direkt támogatták az ISIS-t, ha valakinek az ideológiája miatt ez a szimpi verzió. De ez nem bizonyít semmit. Amúgy azt honnan lehet tudni, hogy nem vették fel az oroszoknak a telefont? Mert én úgy tudom, hogy pont az oroszok szóltak nekik, hogy rossz célpontot támadnak és akkor álltak le.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Amúgy azt honnan lehet tudni, hogy nem vették fel az oroszoknak a telefont?
Korabban megegyeztek az oroszok es az amik, hogy fenntartjak a kapcsolatot a sziriai legter hasznalata miatt. Az oroszok nyilatkoztak a bombazas utan, hogy abban a 40 percben ez a kapcsolat megszunt. Nem vettek fel a telefont. Elotte es utana semmi gond nem volt az egyuttmukodessel.
Illetve ne tegyunk ugy, mintha az amik egyuttmukodtek volna a sziriai hadsereggel ez-zorban. Soha egyetlen hir nem volt, hogy segitettek volna ott oket. Csak aztan elindult az SAA az oroszok segitsegevel Palmira majd Ez-Zor felé... A tobbit majd Hollywoodbol elmagyarazzak a vilagnak. :rolleyes:
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Korabban megegyeztek az oroszok es az amik, hogy fenntartjak a kapcsolatot a sziriai legter hasznalata miatt. Az oroszok nyilatkoztak a bombazas utan, hogy abban a 40 percben ez a kapcsolat megszunt. Nem vettek fel a telefont. Elotte es utana semmi gond nem volt az egyuttmukodessel.

És a vizsgálat anyaga:
http://www.centcom.mil/Portals/6/media/REDACTED_FINAL_XSUM_Memorandum__29_Nov_16___CLEAR.pdf

Akkor használták először a "forródrótot". És a telefont is felvették, csak nem a kijelölt személy.

Illetve ne tegyunk ugy, mintha az amik egyuttmukodtek volna a sziriai hadsereggel ez-zorban. Soha egyetlen hir nem volt, hogy segitettek volna ott oket.

?
Ki mondta, hogy együttműködtek az SAA-val, vagy ki tesz úgy?
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
És a vizsgálat anyaga:
http://www.centcom.mil/Portals/6/media/REDACTED_FINAL_XSUM_Memorandum__29_Nov_16___CLEAR.pdf

Akkor használták először a "forródrótot". És a telefont is felvették, csak nem a kijelölt személy.
Ja, rossz szamot tarcsaztak az oroszok... Ne mar! Sajnalom, de ez nekem csak a szokasos magyarazkodasnak tunik. Sziriaban szamtalan alkalommal volt olyen huzasa a nyugatnak. Ez is teljesen beleillik a sorba. Hapog es ugy nez ki mint egy kacsa. (Miert nincs kacsa smajli?)
?
Ki mondta, hogy együttműködtek az SAA-val, vagy ki tesz úgy?
Az isis vette korbe ez-zor-t. Megis miert bombaztak volna ott az amik? Alacsonyan, neheztechnikat... Korabban ki lett mar itt targyalva az egesz. Nekem az a hiheto, hogy tudtak mit csinalnak.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Ja, rossz szamot tarcsaztak az oroszok... Ne mar! Sajnalom, de ez nekem csak a szokasos magyarazkodasnak tunik. Sziriaban szamtalan alkalommal volt olyen huzasa a nyugatnak. Ez is teljesen beleillik a sorba. Hapog es ugy nez ki mint egy kacsa. (Miert nincs kacsa smajli?)

Tudod, én nagyon szívesen elolvasom (sajna csak fordítóval tudnám) az orosz jelentést is az ügyről, ha megmutatod nekem. :) Az agitprop, meg a fantáziálások viszont nem érdekelnek.

Az isis vette korbe ez-zor-t. Megis miert bombaztak volna ott az amik? Alacsonyan, neheztechnikat... Korabban ki lett mar itt targyalva az egesz. Nekem az a hiheto, hogy tudtak mit csinalnak.

Nyilván az ISIS-t akarták bombázni. Tudod, mint ahogy korábban is tették. Úgy kb. 2015 óta bombázgatták az ISIS-t arrafelé.

https://tinyurl.com/y9nvv96u


Mint ahogy szinte egész Szíriában.

Azzal a kitárgyalással ne röhögtess már! A fanok/haterek, meg fizetett propagandisták közötti vállveregetéses (próbáltam finoman fogalmazni, remélem, hogy értékeled :D ) virtuális összekacsintgatások javarészt.
 
  • Tetszik
Reactions: omae

rauha

Active Member
2016. május 3.
149
248
43
Bocs, hogy belepofázok, de egy kérdésem azért lenne az előzőekhez.
Ha már elfogadjuk, azt ténynek, hogy tévesen bombázták le a szíreket (és szoktak napsütésben havonta 1-2 célt megkeresni, ez pikírt akart lenni, az ISIS állásokból) ugyan a feketék támadását mi retkesért nézték ölbe tett kézzel, ha már az ISIS ellen hirdettek "keresztes háborút"?
Lehet nem is az ISIS volt a cél az adott szituban, vagy nagyon vakon kell lenni ehhez.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Tudod, én nagyon szívesen elolvasom (sajna csak fordítóval tudnám) az orosz jelentést is az ügyről, ha megmutatod nekem. :) Az agitprop, meg a fantáziálások viszont nem érdekelnek.



Nyilván az ISIS-t akarták bombázni. Tudod, mint ahogy korábban is tették. Úgy kb. 2015 óta bombázgatták az ISIS-t arrafelé.

https://tinyurl.com/y9nvv96u


Mint ahogy szinte egész Szíriában.

Azzal a kitárgyalással ne röhögtess már! A fanok/haterek, meg fizetett propagandisták közötti vállveregetéses (próbáltam finoman fogalmazni, remélem, hogy értékeled :D ) virtuális összekacsintgatások javarészt.

Szíria határainak nemzetközi demarkációja már régen megtörtént. A szír állanak van parlamentje, kormánya, államfője. Aki Szíria területe ellen bármilyen katonai támadó eszközt vet be, vagy katonái az államhatalmi szervek engedélye nélkül a területén tartózkodnak az támadó vagy megszálló.
Pont.
Ne magyarázkodj már ötvenedszer is.
"Az agitprop, meg a fantáziálások viszont nem érdekelnek."
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Szíria határainak nemzetközi demarkációja már régen megtörtént. A szír állanak van parlamentje, kormánya, államfője. Aki Szíria területe ellen bármilyen katonai támadó eszközt vet be, vagy katonái az államhatalmi szervek engedélye nélkül a területén tartózkodnak az támadó vagy megszálló.
Pont.
Ne magyarázkodj már ötvenedszer is.
"Az agitprop, meg a fantáziálások viszont nem érdekelnek."

Már megint egy olyan dolog válaszként, amiről egy betűt sem írtam... Uncsi, komolyan. Miért akartok mindenáron rám húzni általam soha nem állított dolgokat?
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Bocs, hogy belepofázok, de egy kérdésem azért lenne az előzőekhez.
Ha már elfogadjuk, azt ténynek, hogy tévesen bombázták le a szíreket (és szoktak napsütésben havonta 1-2 célt megkeresni, ez pikírt akart lenni, az ISIS állásokból) ugyan a feketék támadását mi retkesért nézték ölbe tett kézzel, ha már az ISIS ellen hirdettek "keresztes háborút"?
Lehet nem is az ISIS volt a cél az adott szituban, vagy nagyon vakon kell lenni ehhez.


Én beérném azzal is, ha egyesek nem jelentenének ki tényként olyan dolgokat, amikre bizonyíték maximum a kis buksijukban (meg az orientalistán, etc.) van.
Talán azért nézték ölbe tett kézzel, mert:
1, ad-hoc CAS egy gyakorlatilag ellenséges erőnek egy másikkal szemben nem túl jó ötlet, pláne nem azután, hogy épp megszórták őket
2, pont leszarják, mi van az SAA-val
 
  • Tetszik
Reactions: rauha

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Tudod, én nagyon szívesen elolvasom (sajna csak fordítóval tudnám) az orosz jelentést is az ügyről, ha megmutatod nekem. :) Az agitprop, meg a fantáziálások viszont nem érdekelnek.
Megkeresem neked, de addig olvasgass angolul ensz vagy usa jelenteseket, peldaul a bevetett vegyifegyverekrol.
Nekem ugyanolyan maszatolasnak tunik. Picit sokaig fog tartani amig megtanulok oroszul, de ha kifogytal az ensz jelentesekbol akkor addig az ebesz ukrajnai jelenteseit tudom javasolni. :)
Nyilván az ISIS-t akarták bombázni. Tudod, mint ahogy korábban is tették. Úgy kb. 2015 óta bombázgatták az ISIS-t arrafelé.
Nyilvan nem.
Az amik Eufrateszen valo atkelest is megakadalyoztak. Egy su-22-es repulot is lelottek. Sziriai reptereket es oktato intezmenyeket tamadtak. A korabbi nyugati bombazasok idejen nott meg az isis terulete. Ez teny. Az oroszok erkezese ota pedig csokkent.

A nyugatiak peldaul olyan kamu dumaval jottek, hogy nem tudjak bombazni az isist, mert ujabban motorkerekparokkal szallitjak az ellatmanyt es nem teherautokkal. Edes istenem! Szakadt a plafon. Aztan az oroszoknak csak sikerult lebombazni par teherautot. Csak emlekszel a kepekre pl.az uzemanyagszallito kamionokrol...

Meg kellett volna nyerni a haborut es akkor lehetne tortenelmet hamisitani, de ez a vonat mar elment. :p ;)

Én beérném azzal, ha egyesek nem jelentenének ki tényként olyan dolgokat, amikre bizonyíték maximum a kis buksijukban (meg az orientalistán, etc.) van.
Ezen a forumon vissza lehet keresni sok mindent. Nem emlekszem olyanra, hogy az amik elnezest kertek volna a szir katonak lebombazasaert.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 687
113
Állítólag (helyi lakosok állítása szerint) megkezdték a "vegyifegyveres" forgatást Jisr al-Shugur-ban, Idlib tartomány.A helyszínen több tv-csatorna is ott van, a közel-keletről is. A fehér sisakosok megkezdték a "mentéseket", klór is van a helyszínen. Ha ez igaz este már lesznek hírek-képek, felvételek "Aszad vegyifegyveres támadásáról".
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Nincs kedvem visszakeresni, de gondolom ezt - az egyébként helyes - elvet vallod a maláj gép lelövése kapcsán is.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
na van itt pár kép,olyanokról akik tényleg harcolnak az IA. ellen...
DuPUSvrqOoY.jpg
xaYxLlue_nQ.jpg
ju80jAR5nvI.jpg
et6u2TfSTVo.jpg
xRQqwta23Rc.jpg
OehiAWb85lo.jpg
QT5Jobm7xcA.jpg
ZCfEXcDZI1c.jpg
mFNaE-PHyzo.jpg
4gkbxZU-Q14.jpg
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Megmagyarázná nekem egyszerű parasztgyereknek valaki,hogy mégis mi, ki tarja vissza attól a SZÖVETSÉGESEKET , hogy egy hetes légi hadjárattal véget vessenek végre ennek amit a térképen látunk......:rolleyes: Irakbax2,Szerbiába,Líbiába,Szíriába (már amikor Asszadot kell rakettázni) no meg az apró, annyira tud menni nekik a dolog....
DmzSlASWsAA6gM4.jpg