[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 461
7 277
113
Mi van? Senki se számolta ki neked? A 10mrd $os kategóriába esik. Esély sincs rá, hogy valaha is kifizetik.

ahányszor a felröppen egy hír s-300 vagy s-400 eladásokról, mindig a dollár milliárdos kategóriát emlegetik
itt meg nyolcról (?) van szó, plusz egy rahedli kiegészítő pancir miazmás
tehát igen, jól mondod, itt dollár tízmilliárdokról lenne szó, nagyságrendileg, amit a ruszkik hmm átadnak a szíreknek
vagy hogyanis mondjuk ezt helyesen
itt azért csak felmerül a kérdés, hogy nem egy orbitális blöffről van-e szó
mert a ruszkiknak rengeteg erősségük van, de így 2018-ban a - dollártízmilliárdokban mérhető - pénzbőség nem tartozik ezek közé, a katonai költségvetésük - a teljes - az a legtöbb forrás szerint ca. 66 mrd dollár
igen, ez megint az a pártíz milliárd dolláros nagyságrend mint amit most hirtelen előhúzni mondanak a párnacihából
jó, nyilván nem kerül ez nekik annyiba mint amennyi a piaci ára
de a nagyságrendekkel baj van, akkor is...
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 461
7 277
113
1 osztály Sz-300PMU2 ára 250 millió USD. 4 osztályt szállítanak Szíriába, ami értéke cca 1 milliárd USD.

a mértékegységek ügyében zavarban vagyok
ha ez négy osztály, akkor nyolc (máshol hat) micsoda az amiről a hírek szólnak?
és ha ez összesen négy osztály és egy milliárd dollár, akkor a pancirok torok miazmásokkal együtt amikről még szó van, milyen nagyságrendet képviselnek?
mert ha a néhánymilliárdba (és nem néhány tízbe) belefér az egész, akkor talán hihető
a tízmilliárdos nagyságrend nem hihető, az inkább blöff ésvagy médiatermék
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 708
113
a mértékegységek ügyében zavarban vagyok
ha ez négy osztály, akkor nyolc (máshol hat) micsoda az amiről a hírek szólnak?
és ha ez összesen négy osztály és egy milliárd dollár, akkor a pancirok torok miazmásokkal együtt amikről még szó van, milyen nagyságrendet képviselnek?
mert ha a néhánymilliárdba (és nem néhány tízbe) belefér az egész, akkor talán hihető
a tízmilliárdos nagyságrend nem hihető, az inkább blöff ésvagy médiatermék

Négyet biztosan leszállítanak. Ha szükséges további 2-4 osztály és így jönne ki a 6-8 osztály.
A darab Panncir-Sz ára 14 millió USD, 1 osztály Buk-M2E ára cca 200 millió USD, Tor-M2/drb ára 17 millió USD körül. Szerintem ilyen mennyiségben biztosan nem lesz leszállítva
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 556
15 412
113
Nem az a lényeg, mennyibe kerül ez Asszadnak, hanem, hogy mit adnak érte. Mert az tuti, hogy nem dollárt. Talán a tengerparti sávot, meg még két repteret, meg két kikötőt....
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 458
10 395
113
khmm, a hadiparhoz hülye vagyok, de feltételezem az árban a következő és az eladott széria fejlesztésének ára is benne van és ez a fő tétel, mert mikor valamit már sorozatba vágsz akkor minél több annál olcsóbb pl 2011 ben a Mars csoki előállítási ára 7 forint volt darab boltban már nem tudom mennyi lehetett de szerintem olyan 70 forint kűrül. Na mondjuk annak a fejlesztése nem volt egy liga ezekkel :D
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 461
7 277
113
Négyet biztosan leszállítanak. Ha szükséges további 2-4 osztály és így jönne ki a 6-8 osztály.
A darab Panncir-Sz ára 14 millió USD, 1 osztály Buk-M2E ára cca 200 millió USD, Tor-M2/drb ára 17 millió USD körül. Szerintem ilyen mennyiségben biztosan nem lesz leszállítva

ok, ennek van realitása
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 600
24 984
113
Nem az a lényeg, mennyibe kerül ez Asszadnak, hanem, hogy mit adnak érte. Mert az tuti, hogy nem dollárt. Talán a tengerparti sávot, meg még két repteret, meg két kikötőt....
Valaki itt a fórum írta, hogy ezért már fizettek Asszadék csak izraeli nyomásra nem szállítottak az oroszok.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Valaki itt a fórum írta, hogy ezért már fizettek Asszadék csak izraeli nyomásra nem szállítottak az oroszok.
Én írtam, de nem a szírekről. Ők nem szoktak fizetni. Irán viszont sanszos, hogy fizetett valami előleget, mégse kapták meg. Ezt vissza lehetne keresni, de nincs kedvem hozzá.
Az is lehet, hogy a szírek most nem azokat a gépeket kapják, ami annak idején nekik lett legyártva.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Három "batterie" Sz-300ast kaptak a perzsák 2016ban. Az oroszok szerint jobbat kaptak, mint amit 2007ben megrendeltek.
800miliót fizettek érte, de ebből a cikkből nem derül ki, hogy pontosan melyik verziót kapták.
Tessék, ez is kiderült: Iran bought the latest variants of the system, S-300PMU-2 Favorite, TASS reported
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 708
113
Három "batterie" Sz-300ast kaptak a perzsák 2016ban. Az oroszok szerint jobbat kaptak, mint amit 2007ben megrendeltek.
800miliót fizettek érte, de ebből a cikkből nem derül ki, hogy pontosan melyik verziót kapták.
Tessék, ez is kiderült: Iran bought the latest variants of the system, S-300PMU-2 Favorite, TASS reported

4 osztály Sz-300PMU2 "Favorit" légvédelmi rendszert kaptak. Korábban régebbi "1"-es volt rendelve.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 708
113
A "batterie" az szerintem üteg. Most olvasom az összefoglalót, és próbálom értelmezni.

Igen az üteg. De össze-vissza irkálnak róla. 800 milliót fizettek érte (ahogy te is írtad). Írtam, hogy mennyibe kerül ma az Sz-300PMU-2. (2018-as világpiaci ára). Irániak olcsóbban kapták, 1 osztályért fizettek 200 millát. 4 x200 = 800 .
 
  • Tetszik
Reactions: Python and gacsat