[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Mármint az Al-Bab katonai tanács - orosz közös járőr, Qawuqli nevű településen, Manbij régióban. Csak hogy azok is pontosan értsék, akik nem tudnak angolul, nehogy azt higyjék, hogy az oroszok és az sdf elfoglalta Al-Bab-ot a török légiótól :)
Igaz! Nem vagyok elég alapos :oops:
 
  • Tetszik
Reactions: kacsacsor

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 310
20 668
113
Az SDF elfoglalta Shafaht. Már csak 1 város maradt az IÁ kezén a Hajin-zsebben: Susah.
Dwf-ihXXcAA3HUm
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
ANNA NEWS élő! Én nem tudtam,hogy van ilyen,azt se tudom épp mit látunk de nagyon megy rajta a gyilok.Elég izgalmas már aki szereti milyen a nem elméleti háborúzás.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 310
20 668
113
ANNA NEWS élő! Én nem tudtam,hogy van ilyen,azt se tudom épp mit látunk de nagyon megy rajta a gyilok.Elég izgalmas már aki szereti milyen a nem elméleti háborúzás.
Nem lehet élő. Órák óta sötét van. A youtube oldal szerint pénzt gyűjtenek különböző felszerelésekre.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Nem lehet élő. Órák óta sötét van. A youtube oldal szerint pénzt gyűjtenek különböző felszerelésekre.
Okok.. azt én se gondoltam,hogy amit látok az mostani Damaszkusz,Dzsobar meg ilyenek hangzanak el benne.Csak,hogy folyamatosan adják a régi anyagokat.
Nekem "élő" ként dobta fel ezért írtam oda.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 310
20 668
113
A HTS azzal vádolja a Jaysh Al-Izza-t, hogy segíti az Ahrar Al-Sham-t (AAS) és a Soqour Al-Sham-t.
Az AAS gyakorlatilag letette a fegyvert a HTS előtt Dél-Idlibben.

Egyre többeknek tűnik fel, hogy a Zinki minden érdemi harc nélkül "eltűnt". Úgy tűnik az AAS is.
Nagyon valószínű, hogy a törökök szabad kezet adtak a HTS-nek, ez a válaszuk Manbijra.
 

sandman

Active Member
2018. június 7.
41
106
33
Van ez a The Saker nevű oldal, (mennyire komolyan vehető oldal?) ott jelent meg egy elemzés/kitekintés az idei évre. https://thesaker.is/from-2018-to-2019-a-quick-survey-of-a-few-trends/ Ebben az jelent meg az áprilisi amerikai rakétatámadásról: "Unless the USA changes political course and gives up on the suicidal russophobia of Obama and Trump, a military confrontation between Russia and the USA is inevitable. Russia has retreated as far as she possibly can, there is nowhere else to retreat and she therefore won’t. There is no doubt in my mind whatsoever that if the US had actually targeted Russian units in Syria (which, apparently, Bolton wanted but Mattis, apparently, categorically rejected), the Russians would have counter-attacked not only against the US missiles, but also against their carriers (especially ships). I have it from a trusted source that on the night of the attack, the Russian MiG-31K with the Kinzhal missile were in the air ready to strike. Thank God (and, possibly, thank Mattis) this did not happen. " Magyarul a már távozott Mattis akadályozta meg, hogy orosz egységeket is támadjanak, míg Bolton megtette volna. A MiG 31-esek a levegőben voltak a Kinzhal rakétákkal, készen arra, hogy megsemmisítsék a kilövőállásokat. Van erről valakinek valami infója?

Az elemzés amúgy meglehetősen pesszimista. :(
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Van ez a The Saker nevű oldal, (mennyire komolyan vehető oldal?) ott jelent meg egy elemzés/kitekintés az idei évre. https://thesaker.is/from-2018-to-2019-a-quick-survey-of-a-few-trends/ Ebben az jelent meg az áprilisi amerikai rakétatámadásról: "Unless the USA changes political course and gives up on the suicidal russophobia of Obama and Trump, a military confrontation between Russia and the USA is inevitable. Russia has retreated as far as she possibly can, there is nowhere else to retreat and she therefore won’t. There is no doubt in my mind whatsoever that if the US had actually targeted Russian units in Syria (which, apparently, Bolton wanted but Mattis, apparently, categorically rejected), the Russians would have counter-attacked not only against the US missiles, but also against their carriers (especially ships). I have it from a trusted source that on the night of the attack, the Russian MiG-31K with the Kinzhal missile were in the air ready to strike. Thank God (and, possibly, thank Mattis) this did not happen. " Magyarul a már távozott Mattis akadályozta meg, hogy orosz egységeket is támadjanak, míg Bolton megtette volna. A MiG 31-esek a levegőben voltak a Kinzhal rakétákkal, készen arra, hogy megsemmisítsék a kilövőállásokat. Van erről valakinek valami infója?

Az elemzés amúgy meglehetősen pesszimista. :(
Természetesen "infóm" nincs csak 1. józan paraszti eszem 2. életösztönöm.Na most! A második az amerikaiaknak is van szerintem :) (én kizártnak tartom,hogy az oroszokat bárki is támadni akarta volna).