[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 394
67 547
113
De és majdnem meg is tették. Egyébként Sztálin azért sem szállta meg Finnországot és csinált belőle bábállamot mert a szövetségesek már megkezdték a csapataik beküldését a finnekhez. Sztálin ezért is kötött velük gyors békét.

Tudod mi a különbség a ...@szni és a majdnem ...@szni között? :D
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 394
67 547
113
Ja, és még ott voltak a győztes szlovákok is, akiknek valahogy szintén elmaradt a garantált hadüzenet, Lo megtámadása esetére a hős és elveiben erős nyugattól.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 095
2 912
113
Aha, szóval szerinted a Müncheni egyezménnyel és a Molotov-Ribbentrop paktummal csak és kizárólag az volt a baj, hogy egy idő után nem tartották be őket, jogi-erkölcsi-etikai problémák nem is voltak?!! Hááát, "gratula" a felfogásodhoz ... szerintem inkább eleve már az aláírásukkal hatalmas problémák voltak!

"Csak és kizárólag" hol írtam én ilyet he ?
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
"Csak és kizárólag" hol írtam én ilyet he ?
A "csak és kizárólag"-ot tényleg nem írtad, de a hozzászólásodnak az volt a lényege hogy bajok voltak a müncheni egyezmény és a Molotov-Ribbentrop paktum be nem tartása UTÁN. Te meg mást meg nem írtál bajnak. Szerintem meg már az aláírás előtt is voltak "bajok" Európában, de a nagy baj az aláírás volt, az utána következő világháború már ennek is következménye volt ...
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://index.hu/kulfold/eurologus/...int_a_belgak_klorgazzal_tamadnanak_sziriaban/
"Az oroszok szerint a belgák azért támadnának, hogy rájuk kenjék az egészet. A belgák szerint mindig ez történik, ha az oroszok támadást terveznek. Egy szakértő szerint nem véletlen és nem az első eset, hogy Belgiumot akarják hírbe hozni.
“Vegyi támadást tervez Belgium Szíriában? Klasszikus orosz álhír-kampány” - ezzel a címmel jelent meg a holland nyelvű belga közszolgálati csatornán, a VRT-n egy összefoglaló arról, hogy iráni és orosz propaganda-oldalak szerint Belgium Észak-Szíriában mérges gázokkal támadna. A cikk hivatkozik a moszkvai Russia Today tudósítására, amit azonnal és azonos tartalommal átvett a teheráni Press TV. Eszerint Viktor Kupchishin vezérőrnagy, az orosz védelmi minisztérium szíriai megbékélés központjának vezetője arra figyelmeztetett, hogy Ildib környékén a belga titkosszolgálat, együttműködésben francia titkosszolgálattal, különböző terrorista csoportokkal, valamint a Fehér Sisakosok nevű civil szervezettel, klórtartalmú mérgező gázzal akarja támadni a környékbeli falvak lakosait..."
 
T

Törölt tag 1526

Guest
"Az oroszok szerint a belgák fejenként száz dollárt is akarnak fizetni a helyieknek, az áldozatok szerepének élethűbb eljátszáséért, ugyanakkor nagy a veszély, hogy valóban mérgezés éri a lakosságot."

Szóval az orosz propaganda szerint a belgák lefizetik a helyi lakosságot, hogy játszanak el egy vegyi támadást és miután leforgatják velük a megrendezett jelenetet utána tényleg elgázosítják őket a bitang belgák.

Ehhez kár lenne bármit hozzáfűzni, ez a hír így tökéletes.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 981
23 021
113
"Az oroszok szerint a belgák fejenként száz dollárt is akarnak fizetni a helyieknek, az áldozatok szerepének élethűbb eljátszáséért, ugyanakkor nagy a veszély, hogy valóban mérgezés éri a lakosságot."

Szóval az orosz propaganda szerint a belgák lefizetik a helyi lakosságot, hogy játszanak el egy vegyi támadást és miután leforgatják velük a megrendezett jelenetet utána tényleg elgázosítják őket a bitang belgák.

Ehhez kár lenne bármit hozzáfűzni, ez a hír így tökéletes.

Ez elég ulippós magyarázat, szerintem meg olvasd el még egyszer azt a mondatot. Az én olvasatomban az oroszok jelzik -term. a hir szerint-, hogy a belgák pénzel ösztönzik a lakosságot a szinjátékra, de aggódnak, hogy azokat a belgák tényleg meg is mérgezhetik.

Kár bármit is hozzáfűzni, mert ez igy is elég hihető a közelmúlt történéseit figyelembevéve.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 318
20 701
113
Ez volt az IÁ utolsó földdarabja, Baghouz.
D2vxi__WsAARKQm.jpg

D2vyHZmXgAAskVW.jpg


Ez pedig egy Google kép a korábbiakról.
5x0aAKg.jpeg
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 588
25 819
113
Nem olvastam még el, de a pangea cikkek mindig nagyon jók szoktak lenni.

"Ha csak a geopolitikai realitásokat nézzük Donald Trump amerikai elnök március 25-i döntése ésszerű, miszerint elismeri Izrael szuverenitását a Szíriától 1967-ben elhódított Golán-fennsík felett. Azonban a döntés nem csak az Egyesült Államok korábbi álláspontjával megy szembe, hanem ENSZ határozatot sért, kiváltja az arab államok dühét és még távolabb űzi a közel-keleti béke lehetőségét. "

https://pangea.blog.hu/2019/03/27/modern_eszter_kiralyno