[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 711
12 735
113
Meg lehet sérteni a nemzetközi jogot, aki elég erős megteheti. ...
Az arrogancia szülője az ostobaság, gyermeke a bukás. Nem tudom, hogy ezt olvastam-e régebben valahol, vagy csak most jutott eszembe, de végigpörgetve a történelmet igaznak tűnik. Az USA sorsa is ez lesz, ha nem áll le a birodalmi politikával.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Az arrogancia szülője az ostobaság, gyermeke a bukás. Nem tudom, hogy ezt olvastam-e régebben valahol, vagy csak most jutott eszembe, de végigpörgetve a történelmet igaznak tűnik. Az USA sorsa is ez lesz, ha nem áll le a birodalmi politikával.
Nem ők az egyetlenek akik birodalmi politizálnak és megsértik a nemzetközi jogot.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 618
25 997
113
Nemrég hallottam a TV-ben, talán ATV, hogy Tramp erősíti az USA katonai jelenlétét Irakban és Szíriában. Biztos összefügg a Golannal.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 129
2 980
113
Volt budapesti egyezmény, ért is annyit mint anno a müncheni egyezmény és a Molotov-Ribbentrop paktum!! Talán azokat is vissza kellene hozatni és betartani?! Szóval attól hogy papírra írnak valamit és gumigerincű politikusok aláírják, nehogy már kitaláljuk hogy az automatice jó és erkölcsös, humanista megoldás lesz!!
A példaként hozott egyezmények be nem tartása után elég "érdekes" események következtek, lehet jobb lenne a hasonlókat elkerülni!
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 579
18 499
113
Nem ők az egyetlenek akik birodalmi politizálnak és megsértik a nemzetközi jogot.
Na ja, csak úgy elég súlytalan és képmutató másokat a nemzetközi jog megsértésével vádolni, ha a vádló maga is jogot sért.... Nem mintha engem különösebben zavarna, hogy annektál Izrael egy olyan területet amit amúgy sem adna vissza békésen soha. Engem inkább az Egyesült Államok hibás lépése zavar. Nem hiszem, hogy ez a lépés szükséges volt. Feleslegesen fullba nyomták a kretént.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 018
23 245
113
Na ja, csak úgy elég súlytalan és képmutató másokat a nemzetközi jog megsértésével vádolni, ha a vádló maga is jogot sért.... Nem mintha engem különösebben zavarna, hogy annektál Izrael egy olyan területet amit amúgy sem adna vissza békésen soha. Engem inkább az Egyesült Államok hibás lépése zavar. Nem hiszem, hogy ez a lépés szükséges volt. Feleslegesen fullba nyomták a kretént.
Tanulság: mától mindenkinek szabad a préda. :confused::oops::hadonaszos:
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and blogen

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 620
25 126
113
Na ja, csak úgy elég súlytalan és képmutató másokat a nemzetközi jog megsértésével vádolni, ha a vádló maga is jogot sért.... Nem mintha engem különösebben zavarna, hogy annektál Izrael egy olyan területet amit amúgy sem adna vissza békésen soha. Engem inkább az Egyesült Államok hibás lépése zavar. Nem hiszem, hogy ez a lépés szükséges volt. Feleslegesen fullba nyomták a kretént.
Ezt a lépést azért kellett megtenniük, mert katonailag maradniuk kell a közel keleten, az amerikai birodalom csak úgy tud létezni ha a világ minden pontján jelen van. Az álítólagos isis legyőzésével a kk jelentős részéről menniük kellene, de így, ráfoghatják a maradásukat israhell védelmére.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 511
67 991
113

Vicces, hogy eddig a kivonulásról szólt a fáma. Persze értem, hogy szeretik nagyon az olajat, csak már kezd az aljassága mellett szánalmassá is válni a dolog, ahogy izomból védik Szíriát a területeitől, kincseitől és persze a kormányától.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
A példaként hozott egyezmények be nem tartása után elég "érdekes" események következtek, lehet jobb lenne a hasonlókat elkerülni!
Aha, szóval szerinted a Müncheni egyezménnyel és a Molotov-Ribbentrop paktummal csak és kizárólag az volt a baj, hogy egy idő után nem tartották be őket, jogi-erkölcsi-etikai problémák nem is voltak?!! Hááát, "gratula" a felfogásodhoz ... szerintem inkább eleve már az aláírásukkal hatalmas problémák voltak!
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 579
18 499
113
Amúgy a SzU-nak nem kellett volna hadat üzenni miután megtámadták Lo-t?
De és majdnem meg is tették. Egyébként Sztálin azért sem szállta meg Finnországot és csinált belőle bábállamot mert a szövetségesek már megkezdték a csapataik beküldését a finnekhez. Sztálin ezért is kötött velük gyors békét.