[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 597
6 034
113
SZA miért nem tudta kivédeni a jemeni dróntámadást az olajfinomítók ellen, mikor amerikai Patriot volt telepítve a közelébe? Nehéz kivédeni egy dróntámadást. A Pancir radarja nem észleli, ezért is javítottak rajta az oroszok és Hmejmimbe már az átdolgozott változatot vitték amely már képes érzékelni és lelőni a drónokat.
.
A Pancirban az a nagy bukta, hogy elvileg pont azért csinálták anno, hogy a HARM rakétákat is elfogja, ami szintén kis célpont, viszont gyors.
.
Látva a Pancir S1 sikereit, a szerbek bizos fokozódó örömmel várják az új csodafegyvert..... :) :)
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat and Bleroka

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 786
113
Ez a drón is ma jött le.
ESL0TRsWkAARNcP

ESL0TvhXkAEtpZM

ESL0ULjXkAAEORV
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 467
7 303
113
izé
valamelyik fórumon egyszer ment a fikázása nemtommelyik orosz rendszernek, hogy rendszeresen beriasztott nagytestű madarakra
lehetséges hogy a jóképességű hadmérnökök ezt a problémát úgy oldották meg hogy párszáz kilométer per óra alatt eldobja a jelet mert az biztos madár?
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
izé
valamelyik fórumon egyszer ment a fikázása nemtommelyik orosz rendszernek, hogy rendszeresen beriasztott nagytestű madarakra
lehetséges hogy a jóképességű hadmérnökök ezt a problémát úgy oldották meg hogy párszáz kilométer per óra alatt eldobja a jelet mert az biztos madár?
Ha a biztosítékot kitámasztod ötforintossal, nem csapja le az áram. :)
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 467
7 303
113
Ezt a videót mintha már láttam volna. Ez nem valami lőszerraktártűznél készült Oroszországban, vagy valamelyik FÁK-államban?

halvány fogalmam sincs, valamelyik netes fórumon posztolta valaki hogy ez volt a ruszki katonai rendészek mai elfutása
nyilván lehet teljesen kamu is vagy máshonnan más, ellenőrizhetetlen
de a személygépkocsikba beugrás arra utal hogy tényleg nem ott készült szíriában
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
halvány fogalmam sincs, valamelyik netes fórumon posztolta valaki hogy ez volt a ruszki katonai rendészek mai elfutása
nyilván lehet teljesen kamu is vagy máshonnan más, ellenőrizhetetlen
de a személygépkocsikba beugrás arra utal hogy tényleg nem ott készült szíriában


100%-ig nem vagyok benne biztos, de nagyon ismerősnek tűnik. Megpróbálom majd előásni valamikor azt az esetet, ami rémlik, ha addig meg nem előz valaki.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Ez a drón is ma jött le.
ESL0TRsWkAARNcP

ESL0TvhXkAEtpZM

ESL0ULjXkAAEORV
CSAK A KÉPEK MIATT IDÉZEM KACSACSOR POSTJAT !

Egyesek fikahadjáratba kezdtek minden orosz légvédelmi fegyver ügyében. Nos én nem tudhatom, ki honnan regisztrált, kinek mi a háttere, netán milyen állam/cég tölti a bankszámláját havi rendszerességgel. Ez lenne az egyik észrevételem... :eek::rolleyes::D:D:cool: (ugye NEM kacsacsorrol beszélek ! :))

A másik az lenne, hogy még 2 tucat drón sem kellett hozzá, és az US rendszerekkel védett (több automata gépágyús egységet felelőtlenül le is szerelt !!!) légvédelmi rendszer úgy beszopta a találatokat, hogy nagyon súlyos károkat okozott a termelésben. Akkor most szar az összes Patriot rendszer ??? Meg a kisegítő rendszereik ??? Mert A VALÓDI CSAPÁS AZ BIZONY MEGVOLT !! Vagy vegyük a 103 cirkálórakétás támadást, amely 4 különböző helyről 3 különböző ország hardverei hajtották végre, "elvileg" a világ LEGSZUPEREBB LEGFEJLETTEBB modern hiper-szuper fegyvereivel, a hatékonysága mégis egy katasztrófa volt. Akkor minden ilyen fegyverrendszer szar ennek a három országnak ??? Ha az oroszhoz képesti analógiára építünk (amilyen vehemens elannal fikázzák őket), akkor ezt így kell érteni !!!! ITT JEGYEZNÉM MEG AZT AZ "APRÓSÁGOT", HOGY EZEKNEK AZ ORSZÁGOKNAK A NYILVÁNVALÓ SÚLYOS KUDARCAI LÁTTÁN NEM KEZDTEM EL FIKÁZNI ŐKET, ÉS NEM IS PRÓBÁLTAM A NULLÁRA ÍRNI A FEGYVERRENDSZEREIK ÉRTÉKÉT !!! NEM ÚGY MINT MÁSOK TESZIK EZT MOST AZ OROSZ FEGYVEREKKEL... UGYE ??? Például az izraeli vaskupola is beszopott több találatot is, és az úgynevezett "túlcsordulásos támadás" esetén szintén bebizonyosodott a sebezhetősége, ÉN MÉGSEM ÁLLTAM NEKI NULLÁRA LEÍRNI A RENDSZEREIK ÉRTÉKÉT ÉS HASZNÁLHATÓSÁGÁT. Persze jellemzően azok kezdik el megtenni az ilyen "értékeléseket", akik adott esetben sehol sincsenek sem informálisan ezekről a fegyverrendszerekről, sem pedig technikai tudásban, hozzáértésben, de okvetlen szeretnék (nagy arccal) lefikázva előadni a tutit, hogy az szerintük milyen szar fegyverrendszer. Aztán sokszor az is kiderül később, hogy a "bizonyítékok" nagy része, amivel takaróztak, az kamu, ezer éves, vagy dezinformáció, hamisítvány... :eek::rolleyes::rolleyes::cool: Szóval én a magam részéről óva intenék mindenkit az ilyen un. "szakértők" értékeléseitől, amiből a legtöbb esetben CSAK a politikai elvakultság, a lojalitás (sokszor a józan észen felül) és a szélsőséges elfogultság sütnek a józan ész és a normális hozzáállás helyett. Ugyan így leírhatnám az amerikai járőrök múltkori fiaskója után a technikájukat, mivel CSAK pár géppisztoly sorozat és egy sáros mezőn történt kikerülési kísérlet során legalább két járművet rúdon kellett hazahúzniuk, ÉS TÖBB MÁSIKNAK IS igen kifogásolható sérülései voltak, mint leeresztett gumik. Akkor most jelentsük ki, hogy az US gépesített járőrök egy katasztrófa ? Guruló csődtömeg ? "Roppant érdekes", hogy ezen nyilvánvaló technikai malőrök után ÉÉN nem tettem sem erre való utalást, sem ilyen kijelentéseket, holott megtehettem volna, mert tudtam mindenről !!! Szóval én másoknak is erősen ezt a mérsékeltebb hozzáállást ajánlanám az "értékeléseikben", mindegy melyik "szekértáborról" beszélünk. Ugye bőven lehetne még sorolni a közelmúltbeli példákat, pld. az iráni csapásmérést, a US drón lelövését, a líbiai török drónok megtizedelését, vagy a súlyos védelmi hiányosságok miatt a török szállítóhajó elleni sikeres támadást, aminek szintén súlyos áldozatai voltak, emberiek is. De a törökök csapatok Idlibi kilövésein sem rendeztem örömünnepet, csak néha tettem pár rövid megjegyzést. Másrészt sokszor idővel stimmel is a várható előrejelzésem, például a fejlettebb fegyverekkel kiegyenlítése a szíreknek a törökökkel szembeni hátrányát kiegyenlítendő, ami roppant érdekes módon éppen most zajlik. És hogy miért utólag ??? Talán azért, mert senki nem gondolta volna, hogy a törökök a "nagyonzöld mérsékelten kannibál és lefejezős" terroristákkal vállvetve és nekik modern fegyvereket átadva vállvetve rátámadnak a szír erőkre ??? (szíriai háborús felhatalmazás (ensz-től) az nulla, ráadásul a területi lefoglalásaik elvi indokai is megszűntek a menekültek európára engedésével !!!!) Ráadásul ilyen véres elánnal, ahogy tették ??? Semmi visszafogottság ??? Józan ésszel szemlélve ez nem volt előre látható, ha csak nem nyilvánítjuk előre totál őrültnek Erdogányt. Nos ezért következtek be a szírek súlyos áldozatai. De a "virtuális számlát" egyenlíteni fogják, ebben biztos vagyok. Mellesleg ez a török bevadulás okozta a háború eszkalációját is, úgy hogy nyugodtan a törökök kizárólagos felelősségére lehet írni mind azt, mind pedig a későbbi veszteségeiket, mert a szír csapatok is nekiláttak korlátozás nélkül lőni egyes helyeken a törököket, aminek a halottai és súlyos sebesültjei már jelentkeztek is, hordják el őket sebtiben helikopterekkel. Csak ennyit szerettem volna mondani. :cool:
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 896
56 754
113
Leonidas kommentjét csak támogatni tudom. Az ideológiai elvakultság ( az orosz szar, az ami az szuper és fordítva...) bosszantó ès sokat elvesz a forum minösègéböl. Hasonlóan mint a "belpolbünözés" amit Mac azèrt megkisérel korlátok közt tartani.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Meg is van, Kazahsztán, 2019 március 24


Nincs jelentősége, de rossz a felirat és benéztem a dátumot, nem március, hanem június 24-én történt.

"Lehet, hogy Mekka felé hajlongtak..."

Nem biztos, hogy hülyeséget írtál... Erről tudnék mesélni néhány érdekességet a 80-as évekből... :D

Csak félig szántam viccnek. Egyébként ezért sem vagyok oda az SAA-ért túlzottan. Átlagban sokkal kevésbé elborultak, mint a "feketék", vagy akár a "zöldek" többsége, de akkor is muszlimok.
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 597
6 034
113
halvány fogalmam sincs, valamelyik netes fórumon posztolta valaki hogy ez volt a ruszki katonai rendészek mai elfutása
nyilván lehet teljesen kamu is vagy máshonnan más, ellenőrizhetetlen
de a személygépkocsikba beugrás arra utal hogy tényleg nem ott készült szíriában
.
.
Lathatoan ez egy epitett rendes laktanya, nem egy rögtönzött tabor Idlibben.
Masreszt sima pszichologia, de ha ez tenyleg egy csufos harcteri menekules lett volna, akkor biztos senki se akarta volna ezt közuluk feltenni a netre. Ha viszont egy löszerraktar tuz elöl kellett futni, az mas.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell