[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Egyre többen kezdik kockánként átnézni a kiadott török felvételeket abban a hiszemben, hogy valami nem stimmel.
Nem beszélve az olyan hírekről, hogy drónról teljesen megsemmisítettek egy konvojt. A 4 rakétájával. 7-8 járművet.
ESN-hxEX0AE3Qk6

ESN-iNOWkAAgtpx

Lehet hasonlítgatni a líbiai esettel.
Ezek az olajfák. Vagy valami sorba ültetett bokrok.
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 467
7 303
113
Azok nagy valószínűséggel azok voltak ugyan így, mint ahogy ez is az volt szerintem

ez esetben a török innováció az az ügyben hogy miközben pici játékméretközeli tehát nehezen felderíthető drónnal tüzet vezet a tüzérségnek a médiában ezerrel tolja a nagy drónok propagandáját várva hogy ennek hatására az saa ezekkel foglalja el magát?
ha igen, akkor jól csinálják
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Akármit csinálnak a törökök, jól csinálják. Brutál veszteségeket okoztak a SAA-nak, azt én fixre veszem, dezinfó ide, dezinfó oda, az hogy mennie kellett két Tu-154 nek tele Orosz légvédelmis tiszttel, az mindent elárul!

Jók a török drónok és a hozzájuk kiépített technika, vitán felül!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Egyébként a krasznopolt most is használni kéne a török ellen. Nem kell ide csodaszer, még párszáz halott és hazamennek.
Nem vagyok benne biztos. Pont eléggé kiszámíthatatlan a vezetőjük, akik maradtak meg hithű muszlimok a legtöbben. Ők vannak otthon. Szerintem az oroszok ha van eszük ( márpedig Putyin alatt van!), leboltolják ezt okosba. Nem nagyon nyerhet ezen máshogy Oroszország semmit!
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Egyébként a krasznopolt most is használni kéne a török ellen. Nem kell ide csodaszer, még párszáz halott és hazamennek.
Igen, ez így van. Putyin a halomra lövetésük helyett először megkérdezi, nem-e jutott eszükbe közben hazamenni, hátha nem kell pár száz halott török katona. De ugye az is benne van a pakliban, ha megteszik, Erdogányt otthon a sajátjai menesztenék, úgy hogy üzletileg és politikailag egyenlőre jobb nem halomra lövetni őket. Lavrov egyébként már utalt rá, hogy lesz még török halott katona, szépen lassan, ha nem élénkül fel a gondolkodásuk. (ugye trükkösen azt mondta, hogy együtt vannak a nagyonzöldekkel, tehát a csapásoknál is lesznek újabb halott török katonák, ha nem szedik a sátorfájukat - ez egy világos stratégiai üzenet volt a török hadvezetésnek)
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 467
7 303
113
Egyébként a krasznopolt most is használni kéne a török ellen. Nem kell ide csodaszer, még párszáz halott és hazamennek.

egyrészt nem csak a törökök ellen
a déli szakaszon légitámogatás hiányában már befagyott a front, az a légitámogatás viszont szemlátomást kiváltható kisdrón plusz irányított tüzérséggel
másrészt a török közvélemény háborús lázban ég, egyáltalán nem biztos hogy pozitív lenne a kimenetele párszáz török halottnak
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Én meg azt mondom, simán benne van ebben még ezer egyéb lehetséges faktor, ami a legvalószínűbb:

Pl. amit láttunk Szír Panzirt elpusztulni, lehet hogy a felvétel arról szól, hogy tüzérségnek irányított muníciónak világított meg a drón célt. Egy bejövő tüzérségi csapásra nincs önvédelmi esélye a panzirnak SEM, mint semmi más hasonló kategóriájú fegyvernek. A céljelölő drón aminek a felvételét látjuk, meg nem akkora mint az ANKA-S, gyanúsan kb. egy madár méretű radarreflexiója van, hasonló repülési karakterisztikával, szinte semmi hőképpel. Ez ellen nehéz lehet egy nem erre optimalizált rendszerrel harcolni.
Ennek kéne erre optimalizált rendszernek lenni.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
.
.
Ha a török tuzerseg ennyi kilometerröl egy telitalalattal kilövi a celokat, akkor nekunk is török eszközök kellenek.... :)
(A robbanas elött nem latszik uj kereknyom, hogy a pancir menekulne, mert elkezdtek jönni a lövedekek, tehat egy lövedek jött, ami egyböl telibevagta)
Ilyen legalább 5 éve van. Én pl Iránból láttam ilyet évekkel ezelőtt. Be is raktam többször.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Ennek kéne erre optimalizált rendszernek lenni.
Ennek kéne erre optimalizált rendszernek lenni.
Annak amit kicsaptak? Sztem Szírek kezébe igazán korszerűt nem adnak! Oroszoknak lehet van már olyan panzir amin az új radarrendszer, friss szoftver kombó megoldja a pöttöm kis sebességű quadkopter célfelderítő drón detektálását is, lőni akkor is ilyenre nyilván nem a panzir van optimalizálva. Gibka már inkább jó lehet errea kategóriára! Jé, pont azt küldtek az oroszok legutóbb!!!
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and Leonidas

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Ma igen sok ország gyárt olyan irányított tüzérségi rakéta-póthajtásos lövedéket, ami többszöröséről 1-2 m es pontossággal mint a Panzir rakétájának maximum elméleti hatótávolsága, az első lövéssel televeri a célt.

Az oroszok is, egyébként. Az hogy láttok megsemmisülve Panzirt, az pont annyira nem egy hatalmas történet amúgy, mint lelőve látni Mig-29-est. Vagy épp Izraeli F-16 ost.

Ahol fát vágnak, hullik a forgács!

Csodafegyverek márpedig nincsenek, csak felépített legendák!
Általában egyet értek, de itt nem. Az egész szír háború arról szól, hogy a Páncír leszerepel. Bíztunk benne, mit a vezércikkben, aztán kiderült, hogy pont arra nem jó, amire szánták. Pont arra való, hogy egyedül megálljon a pusztában, és lelövöldözze a drónokat, és a bejövő bármiket. Beleértve a tüzérségi lövedékeket is. A tüzérségi skulók is max 2Machhal jönnek. Ezt tudnia kéne a 3,5 M.os rakétákkal.
Érdekes, a TOR nem szerepel le.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Annak amit kicsaptak? Sztem Szírek kezébe igazán korszerűt nem adnak! Oroszoknak lehet van már olyan panzir amin az új radarrendszer, friss szoftver kombó megoldja a pöttöm kis sebességű quadkopter célfelderítő drón detektálását is, lőni akkor is ilyenre nyilván nem a panzir van optimalizálva. Gibka már inkább jó lehet errea kategóriára! Jé, pont azt küldtek az oroszok legutóbb!!!
Egyébként a krasznopolt most is használni kéne a török ellen. Nem kell ide csodaszer, még párszáz halott és hazamennek.
Jobb, ha a nagyok nem irtják egymást. Főleg célzottan.
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 597
6 034
113
Annak amit kicsaptak? Sztem Szírek kezébe igazán korszerűt nem adnak! Oroszoknak lehet van már olyan panzir amin az új radarrendszer, friss szoftver kombó megoldja a pöttöm kis sebességű quadkopter célfelderítő drón detektálását is, lőni akkor is ilyenre nyilván nem a panzir van optimalizálva. Gibka már inkább jó lehet errea kategóriára! Jé, pont azt küldtek az oroszok legutóbb!!!
.
.
Nem bantaskeppen, es lehet,nincs is igazam, de amit leirsz, az a klasszikus csodafegyver remenykedes. Jo, oke, ez most szar lett nekunk, de odahaza mar biztos kesz a sokkal jobb M, M2, M3, Makarhany valtozat (mindig eggyel több mint ami itt van), csak egyelöre kivarnak vele, de bezzeg ha az itt lenne, most minden mas lenne.
.
Mint regen az "M zarolt" keszlet legendaja.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Általában egyet értek, de itt nem. Az egész szír háború arról szól, hogy a Páncír leszerepel. Bíztunk benne, mit a vezércikkben, aztán kiderült, hogy pont arra nem jó, amire szánták. Pont arra való, hogy egyedül megálljon a pusztában, és lelövöldözze a drónokat, és a bejövő bármiket. Beleértve a tüzérségi lövedékeket is. A tüzérségi skulók is max 2Machhal jönnek. Ezt tudnia kéne a 3,5 M.os rakétákkal.
Érdekes, a TOR nem szerepel le.
Nekem édesmindegy hogy leszerepel e vagy sem, de egy tüzérségi mondjuk 155mm es gránátot marhára nem dolga leszedni egy panzirnak, ezt nem tudom honnan vetted...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
.
.
Nem bantaskeppen, es lehet,nincs is igazam, de amit leirsz, az a klasszikus csodafegyver remenykedes. Jo, oke, ez most szar lett nekunk, de odahaza mar biztos kesz a sokkal jobb M, M2, M3, Makarhany valtozat (mindig eggyel több mint ami itt van), csak egyelöre kivarnak vele, de bezzeg ha az itt lenne, most minden mas lenne.
.
Mint regen az "M zarolt" keszlet legendaja.
Nem erről van szó. Panzir feladata helikopterek, vadászgépek és reaper/anka méretű komolyabb drónok és CM-ek lebokszolása az égről. Ezt gyanúsan tudja, elég jól. Extra ha nagy SAM-et véd, hogy beérkező Harmot is néhányat meg lehet vele fogni. Ezek azért nem kis és nem lassú rakéták, közük nincs madár rep profilhoz, és radarképhez. Az hogy egy pár kg-os full kompozit 60km/h val közlekedő tüzérségi felderítő drónt a szíreknél lévő változat pláne! nem derít fel pár km-ről sem, engem nagyon nem lep meg. Nem ez a fő profilja, hanem kb. tomahawk szint... Hozzáteszem még azt is ismét, hogy tüzérségi gránát ellen meg nem nagyon lenne reális önvédelmi esély akkor sem ha detektálná, még a beérkezés is kellemetlenül meredek, több egyéb probléms mellett...