[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 870
113
A Kalibr-Nk (3M14) (orosz Tomahawk)indítások a Kaszpi-tengerrol
https://www.youtube.com/watch?t=2&v=iMasnaAf_H4
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
Tetszenek ezek a Kaszpi-tengeri indítások. Nem lennék az ÍSÍS helyében mert lassan de biztosan megsülnek.
Jobban szeget ütött viszont a buksimba az a pár kép amelyeken a Hindek fegyverzetét töltik fel A gépágyúhevederek és a NUR-ok (én még így tanultam az irányítatlan rakétákat) dobjainak feltöltése szerintem arra vall, hogy a helik is eleresztettek testközelből egy-két agyonistent. Kár hogy ezekről nincs érdemi infó.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 870
113
Tetszenek ezek a Kaszpi-tengeri indítások. Nem lennék az ÍSÍS helyében mert lassan de biztosan megsülnek.
Jobban szeget ütött viszont a buksimba az a pár kép amelyeken a Hindek fegyverzetét töltik fel A gépágyúhevederek és a NUR-ok (én még így tanultam az irányítatlan rakétákat) dobjainak feltöltése szerintem arra vall, hogy a helik is eleresztettek testközelből egy-két agyonistent. Kár hogy ezekről nincs érdemi infó.

És, ha nem adták volna oda a két legújabb Bujan-M hajót aFekete-tengeri flottának még tobb Kalibr mehetett volna.
 

sequadon

Active Member
2013. december 7.
354
220
43
A videóban látható térkép szerint 2 helyről indultak és eltérő útvonalon repültek a robotrepülőgépek (tudom nem az, de mégis így hívják). A kérdés, hogy miért? Azért, hogy egyszerre érjék el a célt?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 870
113
I<i>rak azt kérheti az oroszoktól, hogy mérjenek légicsapásokat Irakban is az Iszlám Államra, mivel a kormány úgy véli, hogy az Amerika által vezetett koalíció légicsapásai hatástalanok. Irak egyharmadát már a dzsihadista szervezet uralja.</i>
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Ez nem volt gyenge tűzijáték a szülinapi tortán.
Közben az amerikai államkincstár tájékoztatást kér a gyártótól arról, honnan szerezte az Iszlám Állam a propagandavideóiban is fel-felbukkanó Toyota dzsipjeit – CNN.
Khmm...
Közben Ukrajnában nagy lett a csend. Olyan szeppentféle.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<i>„Az Egyesült Államok nem működik együtt katonailag Oroszországgal Szíriában, mert Moszkva stratégiája tragikusan téves”</i> - jelentette ki szerdán Ash Carter amerikai védelmi miniszter Rómában.

1. Tévedés, nem az orosz stratégia vált tragikusan tévessé a Közel-Keleten, Közép-Ázsiában és Kelet-Európában, így első nekifutásra.

2. Nem úgy fest, hogy az oroszok amerikai segítségre szorulnak ahhoz, hogy szétrúgják az amerikai maszek haderők seggét Szíriában.

Az orosz légicsapásokban a levegőbe repült Szíriában az amerikaiak által kiképzett egyik lázadócsoport fő fegyverraktára – közölte a felkelőcsoport parancsnoka. Az iraki kormány pedig rövidesen dönt arról, hogy kéri-e Moszkvától a csapások kiterjesztését Irak területére is.
Kérni fogja.
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 241
1 494
113
Azért kezd változni azUSA retorikája...

http://index.hu/kulfold/2015/10/07/irak_oroszorszag_legitamadas_beavatkozas/

http://index.hu/kulfold/2015/10/07/legicsapas_oroszorszag_sziria_hama_idlib/

http://index.hu/kulfold/2015/10/07/irak_oroszorszag_legitamadas_beavatkozas/
 
A

altx

Guest
RBK-500 SzPBE
458265_900.jpg

gondolom az amcsik mar kaptak ebbol par darabot hogy nezzegesek...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 870
113
Ha igaz az info ma van Putyin szülinapja , 63 éves !!!

Írtam korábban,hogy a Kalibr elso éles bevetése volt az orosz védelmi minisztérium ajándéka VVP 63. szulinapjára. Este pedig hokizni fog Szocsiban.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 870
113
0.57-nél figyeljétek a térképet
https://www.youtube.com/watch?t=3&v=iMasnaAf_H4
Valoszinu a Tu-160-at is bevetették, élesben kipróbálva a H-555 vagy H-101 robotrepulogépet.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<blockquote rel="kokusz">Ha igaz az info ma van Putyin szülinapja , 63 éves !!!

Írtam korábban,hogy a Kalibr elso éles bevetése volt az orosz védelmi minisztérium ajándéka VVP 63. szulinapjára. Este pedig hokizni fog Szocsiban.</blockquote>

Mármint jégkorongozni, ugye? :D
 

meister

Active Member
2015. május 8.
798
31
28
https://twitter.com/arabthomness/status/651779954988990464?s=09

Mai propaganda lebombázott civilekről.

Hálánál viszont mészárolt a div13 aszados páncélosok között.
 

meister

Active Member
2015. május 8.
798
31
28
Tetszenek ezek a Kaszpi-tengeri indítások. Nem lennék az ÍSÍS helyében mert lassan de biztosan megsülnek.
Jobban szeget ütött viszont a buksimba az a pár kép amelyeken a Hindek fegyverzetét töltik fel A gépágyúhevederek és a NUR-ok (én még így tanultam az irányítatlan rakétákat) dobjainak feltöltése szerintem arra vall, hogy a helik is eleresztettek testközelből egy-két agyonistent. Kár hogy ezekről nincs érdemi infó.
Volt egy támadás a reptér ellen, 24 iszlamistat küldtek a szüzekhez.