[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
Az usa már évek óta fegyverezte az Iszlám Államot
http://alles-schallundrauch.blogspot.ru/2015/10/grosses-lager-mit-us-waffen-bei-isis.html

Mint kiderult a Toyotákat még 2013-ban az usa és gbr szállította a "mérsékelt" ellenzéknek akik késobb átadták az ISILnek.
 

Capslock

Member
2010. december 30.
580
2
18
Ha az USA-nak felnivaloja van, az Kina, nem az oroszok. Ez latszik abban is, hogy a kinaiaktol nagyon tartanak..... Mernenek csak a kinai vezetesre rosszat szolni, pedig ha valahol diktatura van, hat az Kina, de ott megis ugy teszunk, mintha megse.

Ez úgy butaság ahogy van. Kínának azért enged meg a nyugat mindent, mert kurva nagy piac. ráadásul ott gyártatnak nagyon sok mindent. Azt se felejtsük el, hogy az amerikai államkötvények többsége Kína kezében van.
Kína pedig kijátsza a nyugatot ilyen-olyan fenyegetésekkel. Pld. Beszol az USA emberi jogokról. Akkor nem Boeing-et, hanem Airbust veszünk. Nem Caterpillart, hanem Komatsu-t. és kész.
Ennyi. Semmi köze nincs ehhez a katonai potenciálnak.

Kulturáltabb hangnemben, de a kérdés ugyanez. Tulajdonképpen pont azt mondod, amit én is, konkrétan, hogy Kína kurvanagy piac, ezért az USA kénytelen tartani tőlük még nyilatkozatok szintjén is. Akkor pontosan miért úgy butaság, ahogy van, amit írtam?

Látom, hogy ez egy oroszbarát topic, amivel nincs is baj, a szír kérdésben szerintem is az oroszok oldalán az "igazság", ezért követem a topicot, de ettől még ne vesszük már el teljesen a realitásérzékünket, és ne legyen az orosz technika kritizálhatatlan. Hozzászólásom lényege az volt, hogy az oroszok önmagukhoz képest fejlődtek, de a Szu-30-al nem világszínvonalat alkottak, hanem megcsinálták az első többfunkciós, értékelhető digitális elektronikával, glass cockpittal felszerelt vadászgépüket, ami az USA-nak már 30 éve megvolt, és akkor még az AMRAAM vs R-27 kérdést fegyveroldalon elő se vettem....
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Az Oroszország szíriai beavatkozását övező viták egyik központi témája, hogy valójában kik is azok, akiket a légicsapások érintenek. Azt, hogy nemcsak az ISIS, hanem a Dzsabhat an-Nuszra is teljesen legitim célpont, szinte senki sem vitatja. Ugyanis ez az a szervezet, melynek vezetője az az Abu Mohamed al-Dzsuláni, aki 2012 elején az al-Kádia legfelsőbb vezetőjének, Ajman az-Zaváhirínek parancsára elhagyta az – akkor még csak – Iraki Iszlám Államot, és Szíriába ment, hogy megalapítsa az al-Káida ottani szárnyát, a Dzsabhat an-Nuszrát. A napokban azonban az Al Jazeera hírügynökség által megszólaltatott egyik ellenzéki aktivista arról panaszkodott, hogy az oroszok kifogásként használják az an-Nuszra Front jelenlétét arra, hogy a mérsékelt ellenzéket támadják. A kérdés tehát az, hogy el lehet-e különíteni az al-Káida helyi ágát és más – köztük a mérsékeltnek nevezett­ – fegyveres csoportokat.
http://biztonsagpolitika.hu/cikkek/kik-az-oroszok-celpontjai-sziriaban
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
kp.ru -s videó leírása szerint a Szu-30 SzM -ek teljesítették első csapásmérő bevetésüket Szíriában.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
Ma az orosz légiero likvidálta az egyik terrorista szervezet a "Ahrar As Sam" vezetojét a csecsen terroristát As-Sisanit.(Kadirov biztos megorult)
n_OmEpodCNg.jpg
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
<blockquote rel="akagi"><blockquote rel="Capslock"><blockquote rel="Python">Két hete kezdték meg az oroszok a légitámadásokat Szíriában, ahol több fegyvert is először próbálnak ki élesben. A nyugati hírszerzési és katonai vezetők most kezdenek csak rádöbbenni, milyen modernizálást hajtottak végre Vlagyimir Putyin elnöksége alatt a hadseregben.
http://www.origo.hu/nagyvilag/20151015-sziriaban-bizonyit-az-atalakitott-orosz-hadsereg.html

Magukhoz kepest tenyleg nagy ugras elöre, de az amerikaiak azert nem kell, hogy bepanikoljanak, a minimum 1 generacionyi elönyuk igy is megvan. Ha az USA-nak felnivaloja van, az Kina, nem az oroszok. Ez latszik abban is, hogy a kinaiaktol nagyon tartanak, de az oroszokkal siman belemennek egy kis konfrontacioba Ukrajnaban is, es itt Sziriaban is, szoban pedig plane barki el meri mondani az oroszokat es Putyint barminek. Mernenek csak a kinai vezetesre rosszat szolni, pedig ha valahol diktatura van, hat az Kina, de ott megis ugy teszunk, mintha megse.

A Szu-30 formajaban az orszok kb most jutottak el elöször a digitalis elektronikaval, kepernyös pilotafulkevel felszerelt multifunkcios vadaszgepig, kb elertek az 1991-es Öböl haboru F-15E, F-16 szinvonalat, illetve a bombazas pontossagaban sajnos meg azt sem.
Az oroszok igazi generacio lemaradasa az UAV fronton van, a jelenlegi dronjaik a profi repulömodell kategoria, a többi max prototipus vagy csak makett stadium.
Ez a Kalibr Nk tamadas latvanyos volt önmagukhoz kepest, de ilyen robotrepulögepes tamadasokat es ilyen hajorol kilövös videokat az amerikaiak mar a 91-es Öböl Haboruban csinaltak.
</blockquote>
Ezt át kellett volna gondolnod, mielőtt leírtad! Talán, még születésed előtt! Nem bántó szándékkal mondom!!
Már nagyon régen rájöttek, hogy a "nicsevo"(kein probem) megközelítés már rég nem működik!

</blockquote>

Akagi drága, te aki már a világháborúban el lettél süllyesztve, kérlek, mellőzd az olyan baromságokat, mint "mielőtt leírtad! Talán, még születésed előtt!", mert ettől az édes jó anyukád jut eszembe. Írd le pontosan, szerinted a Szu-30 mitől több, mint az F-15, F-16 generáció, tőlem át is gondolhatod, azután ha a hülyeség ideböfögésén kívül tényszerű válaszod is van a felvetésemre, akkor beszélgethetünk.</blockquote>
Anyám már meghalt!
Te meg mint orvos, vagy mi a....!
Próbálj meg kulturált hangnemben válaszolni! Ha megkérhetlek!
De válaszolok, igaz, csak körvonalakban.
Először is tudod, hogy orosz honban mit takart anno a "nicsevo"!
Hogy az ember élete nem számított és még több emberrel megoldjuk! Ezért céloztam az életkorodra.
Másod sorban: A digitális technikában nőttem fel.Több mint harminc évet míveltem ebben a szakmában. A hetvenes éveket végig a SZU különböző zárt városában. A rendszerváltás után viszont a MARCONI és a párizsi székhelyű THOMSON cég dolgozója voltam. Minden esetben katonai vonalon.
Tehát, nekem ne <b>hőzöngjön senki</b>, hogy az oroszok harminc évvel le vannak maradva! Ha valaki, én meg még jó pár ember a környezetemben (akik, tudják, mert ott dolgoztak), hogy valójában mit tud az orosz hadiipar. Az tudod-é, hogy a legjobb mostani lokátor mérnök az USA-ban az egy orosz. A nyolcvanas évek elején "költözött" át. Elárulok még valamit: az oroszok nem hozzák nyilvánosságra a legújabb fejlesztéseiket, csak már akkor, amikor már "felhalmozták" és van újabb!
Még valami: az AKAGI azért, mert előre tudták a végzetüket, de bátorságból és becsületből jelesre vizsgáztak! Mivel a böfögés a keleti kultúrában elégedettséget jelent, hát...!
Kívánom neked, hogy a legjobb tudásod szerint foglalkozz a betegeiddel!
PS.:Értelmezd is a leírt szöveget!
 
T

Törölt tag 008

Guest
Mint kiderult a Toyotákat még 2013-ban az usa és gbr szállította a "mérsékelt" ellenzéknek akik késobb átadták az ISILnek.
Jól emlékszem, hogy pár hete az USA kérdőre vonta Toyotáékat, hogy honnan került az ISIShez az a sok terepjáró? :)
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
A szíriai orosz beavatkozás után nem enyhültek a harcok, sőt: megnyíltak az Öböl-országok fegyverraktárai, özönlik a fegyver a felkelőkhöz. Ahogy Afganisztánban a légelhárító, úgy most a páncéltörő rakéták számítanak jokernek. Az USA nem adhatott 13 ezer TOW rakétát egyenesen a felkelőknek, de a CIA és Szaúd-Arábia tudott egy kerülőutat.
http://index.hu/kulfold/2015/10/15/sziria_tow-raketak_cia/
"Az amerikai titkosszolgálat a második világháború óta számos olyan titkos műveletet hajtott végre, mellyel kormánya nem akarta bepiszkítani a kezét. Érdekesség, hogy a legelső ilyen „fedett művelet” pont Szíriában volt, ahol 1949-ben a demokratikusan megválasztott kormány vértelen megpuccsolásához nyújtottak segítséget amerikai ügynökök. A puccs oka amerikai részről igen prózai volt: Sukri al-Kuvatli elnök megvétózta a Perzsa-öbölből Libanonig épülő Transzarab Vezeték építését."
Semmi sem változik. Az érdek az örök!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
<blockquote rel="boki">
Mint kiderult a Toyotákat még 2013-ban az usa és gbr szállította a "mérsékelt" ellenzéknek akik késobb átadták az ISILnek.
Jól emlékszem, hogy pár hete az USA kérdőre vonta Toyotáékat, hogy honnan került az ISIShez az a sok terepjáró? :)
</blockquote>

Jól emlékszel.:)
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 534
113
Akkor pontosan miért úgy butaság, ahogy van, amit írtam?
Hozzászólásom lényege az volt, hogy az oroszok önmagukhoz képest fejlődtek, de a Szu-30-al nem világszínvonalat alkottak, hanem megcsinálták az első többfunkciós, értékelhető digitális elektronikával, glass cockpittal felszerelt vadászgépüket, ami az USA-nak már 30 éve megvolt, és akkor még az AMRAAM vs R-27 kérdést fegyveroldalon elő se vettem....

Én nem tartom teljesen oroszbarátnak, mert én sem vagyok az. Nyugat Atlanti szövetség tagjai vagyunk, nálunk a demokrácia szintje magasabb, mint Oroszországban. Viszont az USA külpolitikája vezetett ehhez a helyzethez, amely legnagyobb katonai és gazdasági potenciálja lett, a kétpólusú világ megszűntével (sőt elötte is az volt, a II.vh óta.) Azonban az arab világban sem Európa, se az USA, se Oroszország nem hozhat békét, mert ez elsősorban arabok harca arabokkal, a siiták, a szunitákkal, és izrael a röhögő harmadik lenne, ha palesztin terroristák nem késelnének meg békés polgárokat. (mert ez megengedhetetlen morálisan)
Az orosz katonai doktrína itt is leírtuk elsősorban a nukleáris elrettentésen alapul napjainkban is, azonban most vetettek be olyan fegyvereket, amelyek megléte, és használhatósága megdöbbentette a tespedt bürökratákat a Pentagonba és a NATO-ban. Akik ismerik az Oroszokat, azok tudták, hogy vannak, de pontosan sem mennyiséget, sem minőséget nem. (látjuk a minőségi különbségeket két szuhoj gyár között...). Az AMRAAM vs R-27 fegyveroldalt már kitárgyaltuk, hogy itt egyértelműen az AMRAAM a nyerő, de más a katonai doktrina, a légierő doktrína, a harcelárások stb. Az orosz légierő is rendelkezik egyre több jel mutatja R-77-el, ami már összevethető az AMRAAM-mal. Én láttam, hogy két éve még Libia elleni műveletben Avianoból is szálltak fel olyan amcsi vadászbombázók, amelyen a C5 verzió mellett simán hordoztak AMRAAM B-t is. Az biztos, hogy a korlátozott létszámú, fegyverzetű orosz csapatok megbolygatják az erőviszonyokat, de véleményem szerint a szír kormánycsapatok, kiképzettsége, és harcászati baklövései, és a lázadók pctörő fegyverzete, és nyugati/szaúdi segítség miatt, elhúzodik a konfliktus. És igen, ha megjelennek az első Stingerek a levegőben, akkor már Mi-24-esek vagy akár Mi-28-asok is jóval veszélyesebb környezetben tevékenykedhetnek, de még az orosz vadászbombázók és a Gracsok is...
 
T

Törölt tag 008

Guest
Jól emlékszel.:)</blockquote>
Akkor gondolom azért lett utána akkora csönd, mert megmutatták a számlákat, rajta a keselyűs pecséttel. :)
 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 376
3 515
113
A hét elején újabb Szu-30SzM-ek érkeztek Szíriába.

Ehhez tud valaki linket vagy bármi egyéb forrást?

Szemmel látható elfogultsága ellenére előszeretettel tájékozódom ebből a fórumból, de az esetenként a brezsnyevi időket idéző birodalmi agitprop helyett inkább a forrásmegjelölésekre kéne kicsit rágyúrni.

Ez amolyan általános kritika és nem boki-nak szól.

Mi-28-asok telepítése + Tu-160-asok bevonása a cirkálórakéta-támadásokba dettó...
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 373
11 341
113
A kérdés tehát az, hogy el lehet-e különíteni az al-Káida helyi ágát és más – köztük a mérsékeltnek nevezett­ – fegyveres csoportokat.
http://biztonsagpolitika.hu/cikkek/kik-az-oroszok-celpontjai-sziriaban

Persze, ahogy a medencét is lehet belehugyozós és nem belehugyozós részre osztani.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
<blockquote rel="boki">A hét elején újabb Szu-30SzM-ek érkeztek Szíriába.

Ehhez tud valaki linket vagy bármi egyéb forrást?




</blockquote>

Hivatalos számokat, képeket, megerosítést senki se várjon semmiról...Eros kritika érte az orosz tv stábokat, hogy a pilóták arcát mutatják, így kitéve oket a terroristák bosszújának(ismert dolog, hogy Oo-ban is sok szélsoséges-IÁ szimpatizáns van) Ezt még tetozte az idiota ukrán Gerasenko(ukrán belugyminiszetr tanácsadója) kijelentése, hogy a "Mirotvorec" ukrán oldalon kozzé teszik a szíriai bevetésekben résztvevo orosz pilóták személyes adatait, hogy a terroristák bosszút állhassanak családtagjaikon(erre írtam, hogy Kadirov megfenyegette Gerasenkot, aki azóta lapul), de a pilóták nevét már elkezdték kozolni....
Az RT anyagain már a repulogépek oldalszámát is takarják és a pilótákat csak sisakban veszik....
Visszatérve az SzM-30 -ra , errol az orosz VM szovivije beszélt, mikor kijelentette, hogy ezzel a géppel bovítették a latakiai orosz csapásméro gépek számát, A videok szerint már a 30-sok is részt vesznek foldi csapásmérésben.
A Mi-28N helikopeterk jelenlétét nem tudom megerosíteni sem cáfolni. Láttam róla képeket Krimszkben ahol az An-124-ek landolnak haditechnikai eszkozok berakására majd irány Szíria.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 001
23 159
113
Akkor pontosan miért úgy butaság, ahogy van, amit írtam?
...

... és izrael a röhögő harmadik lenne, ha palesztin terroristák nem késelnének meg békés polgárokat. (mert ez megengedhetetlen morálisan)
...

Izrael vs "palesztin terroristák" szóhasználatodban ahogyan fogalmazol, az a "morálisan megengedhetetlen"...