<blockquote rel="laiki"><blockquote rel="jurgenbauer"><blockquote rel="boki">Az Iszlám Állam kivégzett 12 gyereket(12-16 éves) , akik megszoktek
Mosulban az As-Salam ISIS gyerek kiképzo táborból .
https://www.youtube.com/watch?v=YJtXAP0b-dU
Az utóbbi időben 4 helyen volt CIA-féle balhé:
Tunézia. Ott simán lemondott az elnök, nem baszták el amit évtizedeken át felépítettek.
Líbiában már-már rendet csinált Kadhafi, amikor a debil franciák bombázni kezdték, miután az elkezdte sorolni kinek és mennyit fizetett korábban. Sárközit pl. Kadhafi hozta fel, hogy pénzelte a legelején. Megbukott. Ami maradt utána, az a kupi és putri között van.
Egyiptomban megbukott az elnök. Jókat röhögtem Orbánon, mert ugye vele találkozott utoljára. (Most utazik Merkelhez megj ...
)
Aztán jött a nép 1xű gyermeke, akiről kiderült, hogy vallási fanatikusokat akart hatalomra juttatni, és az egypitomi hadsereg akkor volt annyira erős, hogy látva mi történt a szomszédban, inkább a saját kezébe vette az irányítást, kibaszták a helyi amerikai jóbarátot, és azóta rend van.
Szíriában is szép és egyszerű puccsot akartak, csak nem jött össze. Ellenben ezt a szép országot jobban lerombolták, mint Libanont a polgárháború alatt.
Ukrajnában a Szíriai receptet követve, és a Krím miatt puccsoltak. Csakhogy a Krímet zöld emberkék kaparintották meg a buták orra előtt. Na, akkor legalább a beleinvesztált 5 milliárd dollár ne menjen kárba, gondolták, és feszültséget gerjesztettek az orosz ajkú területeken, ahol ezzel kb. nem is volt lehetséges a választás, így nem tudták ismét leváltani az amerikai csatlósokat, akiket simán elküldtek pár évvel korábban. Viszont ami maradt, az egyelőre még jobb, mint Szíria, de mivel tele van kudarcélménnyel, ott is jön majd az elszemtelenedés hadászatilag. Iszlám államot ugyan Ukrajnában nem juttattak hatalomba, de buta nácikat igen.
Nos, ezek után mondhatjuk, hogy kár ugrálni. Nem lett jobb sehol. Ráadásul olyan szép területeket pusztítottak el, hogy már ezért is kijárna az USAnak a bunkósbot. Mindezt az a fazon, aki uralkodása első évében Nóbel-békedíjat kapott.
</blockquote>
Volt még azért ezen kívül is néhány arab országban próbálkozás. Jordániában a király maradt, de a kormány ment és egy tábornok jött annak érdekében, hogy elég demokratikusak lehessenek. Szudán formálisan is kettészakadt. Jemenben azóta is áll a bál. Sikertelen kormánybuktatási próbálkozások pedig jó pár országban voltak.
Az viszont kétségtelen, hogy ahol Amerika nyíltan, vagy szélsőségeseket előre tolva beavatkozik, ott jó ritkán sül ki belőle. Ebben semmi meglepő nincs, hiszen viszonylag konszolidált államhatalmak megdöntésére szélsőséges erőket használnak és/vagy szétbombázzák az országot. Mindkét módszer csak pusztítással és rombolással jár. Épülni a képletes, társadalmi és valós, fizikai romokon nem épül semmi jobb. Ahhoz ugyanis konstruktív erőknek kellene átvenni a hatalmat. A konstruktív erők viszont sokkal ritkábban hajlandók az erőszakos hatalomátvételre, vagy felforgatásra.
Az USA nagyon profi abban, hogyan kell felforgatni a világ másik oldalán. Azonban sokszor meglepődnek, hogy a kiengedett szellemet nem lehet visszazárni a palackba. Ha az adott hatalom megdöntése sikerült, aminek céljára a szélsőséges erőt felhasználták, akkor a megerősödött szélsőségesek új ellenség után néznek, ami időnként maga az USA.
Az IÁ-t most még látszólag bombázzák, gyakorlatban támogatják. Azonban ha sikerülne Asszadot megdönteni, mit kezdenének velük? Vagy mit kezdenének az ellenség nélkül maradt és új ellenség után néző félszáz FSA csoporttal? </blockquote>
Jemen szerintem ruszki puccs volt, csak hogy a szaudiak is érezzék a határaik mellett a törődést.
</blockquote>
A huszik 2004 óta harcolnak ott. Alig hiszem, hogy Putyin 2004-ben a szaúdiakkal törődött volna ilyen módon. 2009-ben az USA bombázott, rakétázott ott, nem az oroszok. 2011-ben szintén az amcsik avatkoztak be. Meg persze a szaúdiak is átjártak picit bombázni. 2011-ben rá lehetett szervezni az amúgy is meglévő belső feszültségekre egy kis kormány buktatást, de akkor az oroszok a líbiai és szíriai pozíciókkal voltak elfoglalva. Az arab tavaszt nem ők csinálták. Az eredmény Szaleh bukása volt, ami mesze nem volt az USA ellenére, hiszen később az USA javasolta az ENSZ-ben a volt elnök vagyonának befagyasztását (meg huszi vezetőkét is). Az USA és a a szaúdiak torkán a huszik 2014 végi előretörése és 2015-ös hatalomátvétele akadt meg és mentek is serényen bombázni, bevonulni. Azonban ez ár nem az arab tavasz része, hanem pont az arab tavasz során hatalomra került elnököt, Hádit kergették el. Az nem kizárt, hogy 2014-15-ben az oroszok elkezdték támogatni a huszikat, bár ennek egyenlőre kézzelfogható jele nincs. Azonban 2011-ben, az arab tavasz idején biztosan nem az oroszok puccsoltak Jemenben.
Ami biztos, hogy a huszik nagyon utálják az amcsikat, meg a szaúdiakat és viszont. Rá is eresztették még az al-Kaidát is a huszikra. Hát nem érdekes, hogy az al-Kaida ugyanúgy USA ellenségek ellen harcol Jemenben, mint ahogy Szíriában is teszi Asszad ellen?