[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 401
8 661
113
Ne ulippora menjen már el ez a ********* topik is, a kommentek súlya alatt így is roskadozik az oldalmotor. (Vagy csak nekem problémás?)

Hála Istennek van ignore gomb csak egyesek nem ismerik.... Nálam is kezd szarul menni.. nem bírja ha mindenki 2 másodpercenket kér egy lekérést, frissítést :D
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="fulcrum11">Töröko. gazdasági blokádja a BRICS részéről elképzelhető?

Nem. Ez Oroszország privát problémája. A világ arra figyel, hogy milyen választ tudnak adni az oroszok egy ilyen kihívásra. Merthogy a törökök most beléjük kötöttek.
</blockquote>

A válasz kivitelezése nem lenne nagy probléma, pl. :
- a törökök ISIS-el való kapcsolatainak nyilvánosságra hozása az ENSZ-ben és nyugat-Európában (az orosz hírszerzésnek és műholdas felderítésnek biztos vannak róla adatai)
- gázcsap Törökország felé OFF-pozícióba
- némi diplomáciai tárgyalás Szíriával (és esetleg Irakkal), majd ez/ek kedvező/kényszerű reagálása után Kurdisztán mint önálló állam elismerése és katonai támogatása a volt szíriai (és iraki) területeken, de Törökország határain
Például ezeket elviselni Törökország számára lenne egy nem kis probléma.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Amúgy szerintem a törökök léptek egy merészet. Felbecsülték, hogy az oroszok katonailag gyengébbek mint ők a hagyományos térfélen Szíriában, ami kifejezetten gyenge pontjuk, ott szinte teljesen védtelenek egy modern haderővel szemben és úgy döntöttek, hogy a sok orosz pofátlanság (a Törökország támogatta terroristák bombázása, az alapvető török érdekekbe beletenyerelés) után megpróbálnak megszabadulni az oroszoktól éspedig azon a nyelven, amin az oroszok is beszélnek ott. Ez csak a kezdet, a cél a szíriai orosz jelenlét ellehetetlenítése. Nem látom igazából, mit tehetnének ez ellen az oroszok katonai válaszcsapás nélkül, ám az eszkaláció kétesélyes és inkább fogadnák arra, hogy Törökország érzékeny, de tolerálható veszteségekkel ki tud védeni egy komolyabb orosz csapássorozatot is úgy, hogy borzalmas veszteséget okoz az orosz támadóknak és ezért egyértelmű, hogy a gazdasági téren visszavágni nem tudó Oroszország elvesztette a szíriai játszmáját hosszú távon. Mert nem ez volt az utolsó lelőtt orosz gép és biztos vagyok abban is, hogy a török szolgálatok már dolgoznak a nagyarányú szárazföldi terrortámadásokon is a helyi orosz jelenlét ellen.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 995
87 668
113
Szerintem amerikai nyomásra a Dardanellák lezárása miatt provokálnak. Egyre több orosz katona ingázott Oroszország és Szíria között, ezt próbálják meg lassítani, lezárni. Válaszcsapás válaszcsapásaként. Egyértelmű lenne, bár egyezmények szólnak a szorosról ...
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 158
15 821
113
Amúgy szerintem a törökök léptek egy merészet. Felbecsülték, hogy az oroszok katonailag gyengébbek mint ők a hagyományos térfélen Szíriában, ami kifejezetten gyenge pontjuk, ott szinte teljesen védtelenek egy modern haderővel szemben és úgy döntöttek, hogy a sok orosz pofátlanság (a Törökország támogatta terroristák bombázása, az alapvető török érdekekbe beletenyerelés) után megpróbálnak megszabadulni az oroszoktól éspedig azon a nyelven, amin az oroszok is beszélnek ott. Ez csak a kezdet, a cél a szíriai orosz jelenlét ellehetetlenítése. Nem látom igazából, mit tehetnének ez ellen az oroszok katonai válaszcsapás nélkül, ám az eszkaláció kétesélyes és inkább fogadnák arra, hogy Törökország érzékeny, de tolerálható veszteségekkel ki tud védeni egy komolyabb orosz csapássorozatot is úgy, hogy borzalmas veszteséget okoz az orosz támadóknak és ezért egyértelmű, hogy a gazdasági téren visszavágni nem tudó Oroszország elvesztette a szíriai játszmáját hosszú távon. Mert nem ez volt az utolsó lelőtt orosz gép és biztos vagyok abban is, hogy a török szolgálatok már dolgoznak a nagyarányú szárazföldi terrortámadásokon is a helyi orosz jelenlét ellen.

Kurdok, ciprus, gáz.

Amúgy egyetértek.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Orosz külügy nem ajánlja orosz állampolgároknak törökországi látogatását.

Ja, hát ez kb azt fogja jelenteni, hogy az utazási irodáik nem, vagy csak kevés utat fognak Antalyába szervezni. Ergo, a törökök zsebe üresedésnek indul ...
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 766
17 859
113
Kérdezd meg tőle légy oly kedves, hogy mikor nő vissza töke a tisztelt nyugat-európai politikai elitnek. A kágyula hozzájuk képest HEB600, nagyszilárdságú acélból... Ez a debilek hada fog rövidesen sorsfordító kérdésekben dönteni. Csak úgy amiatt kérdezem, hogy mire készüljek a téli szünetben? Asszonnyal gyerek projekt, vagy ássak bunkert, tanuljak oroszul, halmozzak fel konzervet? :)
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 401
8 661
113
Amúgy szerintem a törökök léptek egy merészet. Felbecsülték, hogy az oroszok katonailag gyengébbek mint ők a hagyományos térfélen Szíriában, ami kifejezetten gyenge pontjuk, ott szinte teljesen védtelenek egy modern haderővel szemben és úgy döntöttek, hogy a sok orosz pofátlanság (a Törökország támogatta terroristák bombázása, az alapvető török érdekekbe beletenyerelés) után megpróbálnak megszabadulni az oroszoktól éspedig azon a nyelven, amin az oroszok is beszélnek ott. Ez csak a kezdet, a cél a szíriai orosz jelenlét ellehetetlenítése. Nem látom igazából, mit tehetnének ez ellen az oroszok katonai válaszcsapás nélkül, ám az eszkaláció kétesélyes és inkább fogadnák arra, hogy Törökország érzékeny, de tolerálható veszteségekkel ki tud védeni egy komolyabb orosz csapássorozatot is úgy, hogy borzalmas veszteséget okoz az orosz támadóknak és ezért egyértelmű, hogy a gazdasági téren visszavágni nem tudó Oroszország elvesztette a szíriai játszmáját hosszú távon. Mert nem ez volt az utolsó lelőtt orosz gép és biztos vagyok abban is, hogy a török szolgálatok már dolgoznak a nagyarányú szárazföldi terrortámadásokon is a helyi orosz jelenlét ellen.

Szerintem kissé el vagy tájolva, persze lehet hogy én, de úgy érzem kissé túlértékeled ezt a lelövést.. Majd annyi fog történni hogy továbbra is bombáznak ezerrel, max hoznak egy két légvédelmi üteget, esetleg hajót a körzetbe, véletlenül lekapnak egy két arra nézelődő török repcsit, Nem lesz ebből akkora arcvesztés mint gondolod... minden megy majd szépen tovább.
 

mcsaba

Active Member
2014. augusztus 23.
159
111
43
A törökök régóta szeretnék a meghatározó hatalom lenni a térségben, és most úgy gondolják, a NATO-val a hátuk mögött sokmindent megtehetnek. Szerintem is kérdéses, hogy az oroszok milyen hatásos ellenlépést tehetnek, de azt nem mondanám, hogy ezt a meccset ezzel elvesztették.
Viszont a törökök célja az EU-hoz való szorosabb kapcsolódás majd tagság, amitől a mostani eseményekkel távolabb kerültek. Erdogan pozíciója azért nem olyan sziklaszilárd.

Amúgy szerintem a törökök léptek egy merészet. Felbecsülték, hogy az oroszok katonailag gyengébbek mint ők a hagyományos térfélen Szíriában, ami kifejezetten gyenge pontjuk, ott szinte teljesen védtelenek egy modern haderővel szemben és úgy döntöttek, hogy a sok orosz pofátlanság (a Törökország támogatta terroristák bombázása, az alapvető török érdekekbe beletenyerelés) után megpróbálnak megszabadulni az oroszoktól éspedig azon a nyelven, amin az oroszok is beszélnek ott. Ez csak a kezdet, a cél a szíriai orosz jelenlét ellehetetlenítése. Nem látom igazából, mit tehetnének ez ellen az oroszok katonai válaszcsapás nélkül, ám az eszkaláció kétesélyes és inkább fogadnák arra, hogy Törökország érzékeny, de tolerálható veszteségekkel ki tud védeni egy komolyabb orosz csapássorozatot is úgy, hogy borzalmas veszteséget okoz az orosz támadóknak és ezért egyértelmű, hogy a gazdasági téren visszavágni nem tudó Oroszország elvesztette a szíriai játszmáját hosszú távon. Mert nem ez volt az utolsó lelőtt orosz gép és biztos vagyok abban is, hogy a török szolgálatok már dolgoznak a nagyarányú szárazföldi terrortámadásokon is a helyi orosz jelenlét ellen.
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 919
113
<blockquote rel="varga dima">Orosz külügy nem ajánlja orosz állampolgároknak törökországi látogatását.

Ja, hát ez kb azt fogja jelenteni, hogy az utazási irodáik nem, vagy csak kevés utat fognak Antalyába szervezni. Ergo, a törökök zsebe üresedésnek indul ...
</blockquote>

Orosz utazási irodák már nem adják török utakat.....ennyi....
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 995
87 668
113
<blockquote rel="varga dima">Orosz külügy nem ajánlja orosz állampolgároknak törökországi látogatását.

Ja, hát ez kb azt fogja jelenteni, hogy az utazási irodáik nem, vagy csak kevés utat fognak Antalyába szervezni. Ergo, a törökök zsebe üresedésnek indul ...
</blockquote>

Egyiptom után kiesik török is? A görögöknél marad a sok illegal, klasz 2016os nyár elé nézünk, ha még élünk akkor. :)

Én filóztam a kertem átépítésén, rendezésén jövőre, de lehet, hogy egy atombunker jobban jönne oda. Áááárpí után szabadon. :)
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Hány orosz katona van Latakiában? Ha Törökország úgy dönt, hogy odavonul, akkor fél óra az út, egy óra a csata, másfél óra és vége az orosz jelenlétnek Szíriában. A repülőket hazaviszik hadizsákmányként, a Dardanellákat lezárják, kikiáltják Novoturkiát oszt ennyi. Iván semmit se tehet.
 

yrkon

Well-Known Member
2012. február 24.
788
2 036
93
Rádióamatőrök előnyben:
http://www.defconwarningsystem.com/phpBB3/viewtopic.php?f=22&t=3878&start=40

Ha jól értem ezek figyelik a kormányzati rádióforgalmazást. Ha valaki többet ért belőle, írja meg.