[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 163
15 833
113
Na erről van itt szó gyerekek...

Hn19xedSNdI.jpg

magyarul?
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
<b>Sheikh Imran Hossein:

Vissza kell adni Konstantinápolyt az oroszoknak, mert ez a Próféta akarata.</b>

Kéretik végignézni (angolul van):
https://www.youtube.com/watch?v=4va1NQ5Lzck

És hogy-hogynem, nini:

dugin-hosein.jpg


Szóval:

Hn19xedSNdI.jpg


Nyjás-mjás, Kostantinápoly (Isztambul) a miénk lesz!

(mint a Krím)
https://www.youtube.com/watch?v=TBKN7_vx2xo
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
A Rosszia1 TV-csatorna kiadott egy műholdfelvételt a lelövésről. A képet megvizsgálta az Orosz Mérnökök Szövetsége és szerintük hiteles.
CUkY-l9WcAEMZds.jpg:large

Nem vagy te egy kicsit aljas, ulippo?
Tényleg, igazad van, te nem kicsit, hanem nagyon aljas és mocskos undormány hazudozó vagy. Azért ilyen szar ez a világ, mert ilyenek is élhetnek benne....
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
"Humanista vagyok, de szerintem is egy taktikai töltet lenne a "megfelelő" válasz."

Ez aláírás gyanus... meg a többi IQ ranger hasonló hsze.

sarm el sejk, Párizs után elkezdett kialakulni egy kompromisszumos lehetőség. Ahol hirtelen változni kezdett mind az Orosz pl mindenki aki nem Asszaddal van az terrorista álláspont (ezt a hülyeséget hangoztatja Oo vszeg fizetett Magyarhagja Boki is.), mind a "NY" Oohoz, Szíriához való hozzáállása. Amiből még akár egy kompromisszumos megoldás is összejöhetett volna aminek a legnagyobb vesztese az ISIS lett volna. Erre mit ad isten Törökök ISIS legnagyobb támogatói lelőnek egy Orosz gépet a folyamat pedig simán elakadhat és ha elakad Törökök el is érték a céljukat.

Ha akkor nylenek egyet és továbbtolják hátha. Mert ahogy 2011ben megírtam ez egy végtelen háború lesz és sarm el sejk/párizs csak egy fejezet volt belőle. Persze Putyin válaszul nyugodtan bejelenthet egy turizmus embargót Töröko ellen, amikor én voltam kb minden 2. túrista orosz volt. Mondjuk sarm el sejk esetén se volt sokkal kissebb az arányuk.
btw muris lehet most orosz turistának Törökoban lenni.

Ja és nem Törökoon keresztül kéne EUt ellátni gázzal? Mégse olyan nagy a barátság? Mégis igazam lett, hogy Orosz részről csak egy szar blöff volt?

Hirtelen muris ez a nagy pkk barátság is. Nem az van, hogy mossunk össze mindenkit és aki nem Aszaddal van az terrorista?

na hirtelen...
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
<b>Sheikh Imran Hossein:

Vissza kell adni Konstantinápolyt az oroszoknak, mert ez a Próféta akarata.</b>

Kéretik végignézni (angolul van):
https://www.youtube.com/watch?v=4va1NQ5Lzck

Azért a videó legvégén a "<b>So goodbye Mustafa Kemal</b>" (Atatürk)

a jelen helyzetben nagyon üt! :D
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Hirtelen muris ez a nagy pkk barátság is. Nem az van, hogy mossunk össze mindenkit és aki nem Aszaddal van az terrorista?

Iraki kurdokat oroszok látták el nehézfegyverzettel szeptemberben, azóta törnek ők is látványosan előre.
Szóval nem olyan hirtelen az a barátság.
 

meister

Active Member
2015. május 8.
798
31
28
Török figyelmeztetés Szu-24-nek (angolul)
https://twitter.com/golub/status/669247010575409152

Távozik a Moszkva? Csali vagy taktikai visszavonulás?
https://twitter.com/RT_com/status/669235316365107204
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
ulippó: Már elnézést de ez egy forum. A forum szabályzatok ellen nem vétett. Ami hibája, hogy rendszeresen más a véleménye.
Értem én, hogy Jehova...

Szóval kapjatok már magatokhoz.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
Tehát, ha jól értem Obamát, akkor szabad a vadászat az oroszokra és ha jól értem az oroszok kommunikációját, akkor ehhez ők nem tudnak hozzászólni.

Nagyon így néz ki a helyzet. De most sztem nem is akarnak. Mindennek megvan az ideje.
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 241
1 494
113
Kurdokat nem mondták terroristának. Kivéve a törökök.

Asszaddal együtt harcolnak, mint már említve volt többször, beigérve nekik az önállóságot. Nem is szokták egymást támadni az SAAval.
 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 376
3 515
113
III. VH?
Ez komoly?. Hát dögöljek meg ha az lesz belőle. Mondjuk, akkor úgyis megdöglök. :)
Súlyos felelőtlenség volt a törökök részéről, tényleg jó lenne tudni hogy ki és milyen szinten bólintott rá.
Anno a paki F-16-osok is lelőttek összesen 8 ruszki gépet pár év alatt ami áttévedt Afganisztánból (bár volt amikor inkább a pakik tévedtek a határ másik oldalára, ezek a határok már csak ilyenek). Abból se lett semmi, pedig Pakisztán akkor még nem volt atomhatalom, se NATO tag (ahogy most se az).

Most már mindkét kutya kijelölte a területét, a ruszkik majd nem mennek többet a határ közelébe se, és a Erdogan is tudja hogy ez volt az utolsó dobása. Még egy ilyen nem lesz, ezt még be lehet nyelni, majd Barack ad valamit cserébe (mondjuk leveszi kezét Ukrajnáról, a demokratáknak most nyugi kell meg világbéke-szeretet jövő novemberig, ezt azért jó megjegyezni).

Ami meg a politikai vetületét illeti: Obama ma nem fog sokat aludni, és a híres-neves Blackberry-t is rá lesz téve néhányszor a töltőre reggelig, az hétszent.