[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 904
15 158
113
1. Mindenkinek lehet véleménye, amit el is mondhat, úgyhogy én is követelem Juliska kitakarítását innen !
2. A kimentett pilóta a helikopter pilótája a korábbi képen
3. Konstantinápolyy legyen a miénk , a többit meg vigyék az Oroszok !

Nem tudom, voltak -e:

https://www.youtube.com/watch?v=q-YxVFDeogo&feature=player_detailpage
https://www.youtube.com/watch?v=S61BUIP7vpw&feature=player_detailpage

Aleppo-tól délre :
https://www.youtube.com/watch?v=_NZvo357LeQ&feature=player_detailpage
 
A

altx

Guest
<blockquote rel="Fade">Hirtelen muris ez a nagy pkk barátság is. Nem az van, hogy mossunk össze mindenkit és aki nem Aszaddal van az terrorista?

Iraki kurdokat oroszok látták el nehézfegyverzettel szeptemberben, azóta törnek ők is látványosan előre.
Szóval nem olyan hirtelen az a barátság.</blockquote>

ez biztos/ en ugy tudom az amcsik segitik a kurdokkat, fegyverrel is meg bombazassal is.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Hollande: le kell zárni a török-szíriai határt
https://www.youtube.com/watch?v=PdgSl0c87e4
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
UNICEF: 8 millió szíriai gyermek szorul sürgős segítségre
https://www.youtube.com/watch?v=0pq_XqtTTvE
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 573
113
<blockquote rel="tomcat1">A fenébe, pedig már a flotta zászlóshajójának a nevén gondolkodtam! :))) A Nándorfehérvár szép hajónév lenne.... :)
Hunyadi János? Csak, hogy a törökök érezzék a törődést. :D</blockquote>

:D

A törökök most kezdenek csak ráb@szni rendesen. (De komolyra fordítva a szót, hamarosan sok irányból megreccsentik őket.)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 896
81 732
113
"Humanista vagyok, de szerintem is egy taktikai töltet lenne a "megfelelő" válasz."

Ez aláírás gyanus... meg a többi IQ ranger hasonló hsze.

sarm el sejk, Párizs után elkezdett kialakulni egy kompromisszumos lehetőség. Ahol hirtelen változni kezdett mind az Orosz pl mindenki aki nem Asszaddal van az terrorista álláspont (ezt a hülyeséget hangoztatja Oo vszeg fizetett Magyarhagja Boki is.), mind a "NY" Oohoz, Szíriához való hozzáállása. Amiből még akár egy kompromisszumos megoldás is összejöhetett volna aminek a legnagyobb vesztese az ISIS lett volna. Erre mit ad isten Törökök ISIS legnagyobb támogatói lelőnek egy Orosz gépet a folyamat pedig simán elakadhat és ha elakad Törökök el is érték a céljukat.

Tudod én 2003 óta már nem hiszek az usankának.
Ha tudsz valakit aki megfizetné , hogy az orosz témákban tájékozottabb vagyok mint te , azt szivesen venném....:)
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 904
15 158
113
Ezt már várom, nagyon !

CUmfaYNWUAIga6H.jpg
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 252
84 243
113
"Humanista vagyok, de szerintem is egy taktikai töltet lenne a "megfelelő" válasz."

Ez aláírás gyanus... meg a többi IQ ranger hasonló hsze.

sarm el sejk, Párizs után elkezdett kialakulni egy kompromisszumos lehetőség. Ahol hirtelen változni kezdett mind az Orosz pl mindenki aki nem Asszaddal van az terrorista álláspont (ezt a hülyeséget hangoztatja Oo vszeg fizetett Magyarhagja Boki is.), mind a "NY" Oohoz, Szíriához való hozzáállása. Amiből még akár egy kompromisszumos megoldás is összejöhetett volna aminek a legnagyobb vesztese az ISIS lett volna. Erre mit ad isten Törökök ISIS legnagyobb támogatói lelőnek egy Orosz gépet a folyamat pedig simán elakadhat és ha elakad Törökök el is érték a céljukat.

Ha akkor nylenek egyet és továbbtolják hátha. Mert ahogy 2011ben megírtam ez egy végtelen háború lesz és sarm el sejk/párizs csak egy fejezet volt belőle. Persze Putyin válaszul nyugodtan bejelenthet egy turizmus embargót Töröko ellen, amikor én voltam kb minden 2. túrista orosz volt. Mondjuk sarm el sejk esetén se volt sokkal kissebb az arányuk.
btw muris lehet most orosz turistának Törökoban lenni.

Ja és nem Törökoon keresztül kéne EUt ellátni gázzal? Mégse olyan nagy a barátság? Mégis igazam lett, hogy Orosz részről csak egy szar blöff volt?

Hirtelen muris ez a nagy pkk barátság is. Nem az van, hogy mossunk össze mindenkit és aki nem Aszaddal van az terrorista?

na hirtelen...

Ulippo b+ ...
 

stendre

Active Member
2014. december 4.
408
191
43
Nem tudom valaki hallgatta a kereskedelmi rádiókat délelőtt. A hírekben hirtelen elővették a vegyi fegyverek témát és hangoztatták, hogy Aszadnak menni kell mert újra és újra vegyi támadást hajtanak végre a felkelők és a lakosság ellen. Sőt az oroszokat is emlegették, hogy távozzanak, mert a polgári lakosságot bombázzák.
Úgy adták elő mintha mo. kormánya is támogatná.
"Talán" a gépek zaja sokat elnyomott a szövegből és nem jól értettem...?
 

grigorij2

Member
2014. augusztus 20.
109
0
16
ulippó: Már elnézést de ez egy forum. A forum szabályzatok ellen nem vétett. Ami hibája, hogy rendszeresen más a véleménye.
Értem én, hogy Jehova...

Szóval kapjatok már magatokhoz.

Ez eredetileg egy technikai fórum volt, ahol viszonylag jó hatásfokkal lehetett új információkat szerezni. Ez a Pistagyerek az ukrán topicban már megmutatta mennyire futja neki: a tények helyett ideges vágyálmait közvetíti, általában mindegy neki, hogy mihez szól hozzá, csak ruszofób lehessen. Szerintem, ha lenne olyan topic, hogy a brazil méztermelés a szuahéli datolyatermesztés függvényében, abból is azt hozná ki, hogy az oroszok miatt xar... :D
Amit csinál, annak köze nincs vitához, érveléshez. Ha olyan kérdést kap, amire nem tud válaszolni (vagy csak kínos, mert szembesíti a korábbi hazugságaival) akkor azt elegánsan figyelmen kívül hagyja, és igyekszik más irányból idepiszkítani.
Szóval nem ellenvéleményről van szó, egyszerű rosszindulatú és mocskos csúsztatásokról. Egyébként te éppen moderátor vagy? Vagy miért is kapjunk magunkhoz? Ez egy fórum, és ha visszaolvasod, kb. 10-15 rendszeres hozzászóló van. A többi csak olvassa. Namost ha ezek a hozzászólók úgy gondolnák, hogy átköltöznek egy másik fórumra, akkor ez a topic behal, mert megszűnik az információforrás. És marad Pistagyerek egyedül, esetleg veled. És akkor lehet olvasgatni az ő süketeléseit.
Tényleg, nem lehetne egy Ulippo topicot nyitni, ahol mondjuk csak ő szólna hozzá, és akit érdekel, olvassa ott. Itt azért elég nagy többség szerint nemkívánatos...
 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 375
3 503
113
Nagyon hasonlít. :)
DKueOoXyf2M.jpg

Én nem tudom, de ilyen esetben miért kell mindig előhúzni a nácikártyát?
Attól hogy valaki hülye/felelőtlen/kalandor még nem náci. Illetve attól hogy náci, még nem 100%, hogy hülye/felelőtlen/kalandor. De persze sok hülye/felelőtlen/kalandor náci van. Meg sok hülye/felelőtlen/kalandor, aki nem náci.
Halmazelmélet...
 
T

Törölt tag 1526

Guest
A török már megígérték, hogy lőnek, ha kell

Nem ez volt az első alkalom, hogy a törökök a légterük megsértése miatt figyelmeztették az oroszokat. Október 3-án és 4-én egy Szu–30-as és egy Szu–24-es gép hatolt be a török légtérbe előzetes engedély nélkül. A török légtérvédelem akkor többször figyelmeztette a gépeket, hogy ne tegyék. F-16-os vadászgépeket küldtek fel, és ennek meg is lett a hatása: az orosz gépek azonnal távoztak a török légtérből.

A történet fontos részlete, hogy a Szu–30-as pilótája majdnem hat percen keresztül becélozva tartotta a radarján az elfogására felküldött török vadászgépet. Végül egyik fél sem tüzelt, de Ankara ekkor közölte: lelövik azokat a gépeket, amelyek megsértik a légterüket.

Az oroszok akkor azt állították, hogy csak navigációs hiba miatt tévedtek a határ rossz oldalára. A törökök már akkor jelezték, hogy bármilyen, az ország légterét megsértő gépet le fognak lőni, ahogy azt korábban is megtették, mikor a szír légierő MiG–23-asa és Mi–17-ese tévedt rossz helyre.
http://index.hu/kulfold/2015/11/24/orosz_repulo_su-24_torokorszag_sziria/