[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Ánya blogja: A Medve-Jumurdzsák barátságról

Nagyjából egy évvel ezelőtt bementem egyedül egy kis kajáldába, ahol a tulaj minden egyes vásárlás után adott cukorkákat, mint valamiféle kicsi bónuszokat. Amikor nekem akart cukrot adni és megláttam a „Roshen” feliratot (PoROSHENko ukrán elnök saját édességgyára), akkor visszautasítottam és elmagyaráztam, hogy miért tettem ezt. Igen, én egy felnőtt ember vagyok és értem, hogy ez csak egy cukorka, de átvenni akkor sem akarom. Mikor legközelebb visszamentem, akkor az eladó megfordult és adott egy másik cukrot, amit törökök gyártanak. Törökök. A mai napig gyakran járok oda és mindig török cukorkát adott nekem.

És eljött a mai nap. Az eladó/tulaj vigyorgott és azt mondta, hogy úgy néz ki, nincs hozzám való cukorkája. „Majd lecseréljük magyarokra.” És igaza van, a törökök édességek most valahogy nem esnének jól. Értem én, hogy nem szabad meghülyülni és a mérgünket az összes törökre zúdítani, de a zászlójuk most a számomra valahogy így néz ki:
http://posztinfo.hu/anya-blogja-a-medve-jumurdzsak-baratsagrol/
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
http://www.hidfo.ru/2015/11/erdogan-egesz-csaladja-a-terroristakat-tamogatja/

Recep Tayyip Erdogan török elnök lánya a tulajdonosa annak a “titkos” katonai kórháznak, ahol – Törökország területén – az Iszlám Állam harcosai orvosi ellátásban részesülnek.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 789
113
http://www.kurdishinfo.com/400-turkish-soldiers-situated-around-azaz-jarablus-and-aleppo

Azt írják a kurdok, hogy a Rojava (kurd sáv az Eufrátesztől keletre) és az Afrin (kurd terület Azaz-tól nyugatra) között tevékenykedő csoportok - Sheikh Süleyman Forces, Turkistan Islamic Party, stb. - akik korábban a Nuszrával működtek együtt, most már teljesen a török titkosszolgálat (MIT) irányításával működnek.
Emellett, az Azaz-Jarabulus-Aleppo térségben egy önálló 400 fős török alakulat működik, helyi csoportok ruháiba öltözve.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 871
113
http://www.kurdishinfo.com/400-turkish-soldiers-situated-around-azaz-jarablus-and-aleppo

Azt írják a kurdok, hogy a Rojava (kurd sáv az Eufrátesztől keletre) és az Afrin (kurd terület Azaz-tól nyugatra) között tevékenykedő csoportok - Sheikh Süleyman Forces, Turkistan Islamic Party, stb. - akik korábban a Nuszrával működtek együtt, most már teljesen a török titkosszolgálat (MIT) irányításával működnek.
Emellett, az Azaz-Jarabulus-Aleppo térségben egy önálló 400 fős török alakulat működik, helyi csoportok ruháiba öltözve.

A szíriai turkmén "mérsékelt lázadók" egységei foleg torokországi torokokbol állnak. Torok titkosszolgálatok és torok extrémista szervezetek tagjai.
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 241
1 494
113
Rebel Group Beheads Wounded ISIS Fighter in Northern Aleppo
http://www.almasdarnews.com/article/rebel-group-beheads-wounded-isis-fighter-northern-aleppo/

Ezek mind állatok!
Amikor török katonákat fejeznek, akkor is segíti őket Erdogan papa?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 871
113
A torokok jelentos mennyiségu haditechnikai eszkozt telepítettek a szír határhoz. A gorog ProNews hírugynokség szerint kivonták a gorog határnál lévo egységeiket és a szír határhoz vezényelték. A hírek szerint az 1. torok hadsereg katonai erejének negyede van a szír határnál, ami 1000 haditechnikai eszkozt jelent, koztuk Leo-k, onjáró lovegek és egyéb eszkozok. Ezenkíul muszaki-hidász egységek is vannak a határnál, ami azt jelentheti, hogy száarzfoldi offenzívára készulnek a torokok.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
Rebel Group Beheads Wounded ISIS Fighter in Northern Aleppo
http://www.almasdarnews.com/article/rebel-group-beheads-wounded-isis-fighter-northern-aleppo/

Egészésgükre! További sok ilyent oda-vissza ezek közt a csoportok közt! A végén meg csak egy kólát kérek.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 901
56 769
113
Az IS legyözése nem a valos problema, hanem az, hogy mi legyen azutàn. Kàosz mint Irakban, Libiàban? Az nem hiànyzik senkinek.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 871
113
Ma reggel Putyin parancsba adta az 58. hadseregnek, hogy surgosen telepítsenek az ormény-torok határra védelmi ezredeket és dandárokat a légvédelmi, rádio-elektronikai, rakétás , tankelháritó, motorizált lovész, tuzérségi csapatokkból. Ez osszesen 7000 orosz katonát jelent az ormény - torok határon.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 871
113
Ma reggel Putyin parancsba adta az 58. hadseregnek, hogy surgosen telepítsenek az ormény-torok határra védelmi ezredeket és dandárokat a légvédelmi, rádio-elektronikai, rakétás , tankelháritó, motorizált lovész, tuzérségi csapatokkból. Ez osszesen 7000 orosz katonát jelent az ormény - torok határon.

armenia.gif
 

sixtee

Member
2015. március 22.
116
0
16
Ez válasz lehet a szír határon felállt török csapatokra, vagy köze van a karabah hegyvidékhez amiben a törökök az azerieket támogatják?? Vagy ha Szíriában megindulnak a törökök akkor azÖrmény határról az oroszok???
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 241
1 494
113
Szerintem beültették Putyint a körhintába és kezdik megpörgetni.
Mondtam, hogy az USÁnkok nagyobb szarkeverők, őket nem érdekli a becsület...
 

kokusz

Member
2015. augusztus 23.
458
0
16
1200 német katona indulhat az Iszlám Állam ellen

Németország 1200 katonával venne részt a szíriai bevetésben, ha a várakozásoknak megfelelően a kormány és a parlament is jóváhagyja a döntést. Ez lesz a Bundeswehr jelenlegi legnagyobb szabású külföldi bevetése.

A csütörtöki elvi döntés után a német kormány várhatóan kedden jóváhagyja a részvételt, s a parlamentben, a Bundestagban sem lesz hosszú a vita, így a bevetés még az idén elkezdődhet – mondta a Bild am Sonntagnak Volker Wieker tábornok, a német hadsereg főfelügyelője.

A tervek szerint 4-6 Tornado típusú felderítő repülőgép és egy fregatt alkotja majd a német kontingenst. Szakértők szerint legalább kétszáz katona kell, hogy szolgáljon a német fregatton, amely a Charles de Gaulle francia repülőgép-hordozót védi majd a Földközi-tengeren. A Bundeswehr vezetése egy üzemanyag-utántöltő repülőgépet is előirányzott a küldetéshez.

A Tornadók két helyszínen, a törökországi Incirlikben és a jordániai Ammanban állomásoznak majd, erről már tárgyalások folynak mindkét országgal.

A légitámadásokban való német részvételt a Bundeswehr főfelügyelője jelenleg nem tartaná ésszerűnek, ezekhez ráadásul a koalíciónak szerinte elegendő erői és eszközei vannak.

Németország bekapcsolódását Franciaország kérte a november 13-i párizsi terrortámadások után az uniós partnereitől az Európai Unióról szóló szerződés 42. cikkének 7. bekezdésére hivatkozva. Ez kimondja, hogy „a tagállamok valamelyikének területe elleni fegyveres támadás esetén a többi tagállam – az Egyesült Nemzetek Alapokmányának 51. cikkével összhangban – köteles minden rendelkezésére álló segítséget és támogatást megadni”.

A szerződés kölcsönös katonai segítségnyújtásra vonatkozó előírását eddig még sose alkalmazták.
mti
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Putyint eddig sem lehetett, sokkal nagyobb véráldozatot és anyagi veszteséget szenvedtek egy gépnél máshol, és mégsem ugrott bele semmibe. Most sem fog.
Valós lehet a török expanzió veszélye.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 871
113
Ez válasz lehet a szír határon felállt török csapatokra, vagy köze van a karabah hegyvidékhez amiben a törökök az azerieket támogatják?? Vagy ha Szíriában megindulnak a törökök akkor azÖrmény határról az oroszok???

A torokok készulhetnek valamire ...Az oroszok mint Orményország szovetségese és biztonságának védelmezoje a SZU szétesése óta csapatokat állomásoztat az országban az esetleges torok agresszió ellen.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Szerintem beültették Putyint a körhintába és kezdik megpörgetni.
Mondtam, hogy az USÁnkok nagyobb szarkeverők, őket nem érdekli a becsület...
Nem ült be!
Szia!
Kezdődik a Boszporusz lezárása. Talán Hóbagolynak lesz igaza (copyright: a la akagi!). Putyin most is észnél van!
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 241
1 494
113
<blockquote rel="bat77">Szerintem beültették Putyint a körhintába és kezdik megpörgetni.
Mondtam, hogy az USÁnkok nagyobb szarkeverők, őket nem érdekli a becsület...
Nem ült be!
Szia!
Kezdődik a Boszporusz lezárása. Talán Hóbagolynak lesz igaza (copyright: a la akagi!). Putyin most is észnél van!

</blockquote>

Nagyon remélem! Bízom benne, eddig is megfontolt volt.
Jóval több valós infója van, mint nekünk.