[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Ui:
Nem a törökök hintáztatják az oroszt, hanem fordítva.
Nem Oroszország határai mentén bombáz lassan a fél világ, hanem Törökországnál.
A térségbeli többi regionális hatalom sem nézi jó szemmel a török nyomulást és területszerzést.
 

siedon

Member
2014. március 7.
127
0
16
<blockquote rel="joker">Majd ha nem lesz pénzük kávéra, akkor szürcsölhetik a nyálukat, és a válluk helyett rángathatják más testrészüket, ha más szórakozási lehetőséget nem tudnak megfizetni.

A törököknek van pénzük, az oroszoknak viszont egy-két éven belül elfogy, ha ezek az olajárak maradnak és ilyen ütemben élik fel a tartalékaikat.</blockquote>

Azért ácsi bácsi. Lehet rosszak az infóim, de én úgy tudom, hogy a török nem a világ leggazdagabb népe...
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Azért ácsi bácsi. Lehet rosszak az infóim, de én úgy tudom, hogy a török nem a világ leggazdagabb népe...

Nem, de még véletlenül sem szegények és gazdaságuk kitettsége a feldolgozatlan termékek exportjának alacsony.
 

siedon

Member
2014. március 7.
127
0
16
<blockquote rel="Roni">"A maci örül hogy luk van a seggén, nem fog az üldözni senkit"

Ja megnézném én őket egy korlátozott összecsapásban mire mennének ott az oroszok! 200 f-16 megfogná őket .
Nem csak erre gondolok hanem, hogy 10 hónap alatt a devizatartalékaik 85%-a eltünt, 1 év alatt 3%-ról 20% köré kúszik az infláció, 30% alatt nincs bankhitel.
20%-os államkötvényekkel is csak nehezen finanszirozzák magukat.
kb. 40%-al értékelték le a Rubelt eddig.
Jövő nyárra nem tudom mit terveznek, de csúnya dolog is lehet ebből, mert már fél Európa többek közt a Dunaferr is Dél-Afrika-i alapanyagot vásárol nem oroszt, nyersanyagok ára a mélyben.
Igy nem lehet háborút viselni. (győztesen lagalábbis)
Max ilyen dzsihadista kalasnyikovos bohócok ellen.

Ez a nem utazhattok Törökországba is inkább olyan szankció, hogy "basszus ne vigyétek ki a pénzt amikor ég a ház és idehaza is kell".</blockquote>

Neked ezeket súgta valaki vagy magadtól találtad ki? Nem akarom a képességeid leírni, inkább hiszek más adatoknak:

http://www.portfolio.hu/gazdasag/stabilizalodik_az_orosz_gazdasag.223587.html

Egyébként a matekkal is nagy gondod lehet, hisz ez rohadtul nem -85%....

http://www.tradingeconomics.com/russia/foreign-exchange-reserves
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 820
30 866
113
<blockquote rel="joker">Majd ha nem lesz pénzük kávéra, akkor szürcsölhetik a nyálukat, és a válluk helyett rángathatják más testrészüket, ha más szórakozási lehetőséget nem tudnak megfizetni.

A törököknek van pénzük, az oroszoknak viszont egy-két éven belül elfogy, ha ezek az olajárak maradnak és ilyen ütemben élik fel a tartalékaikat.</blockquote>

Én nem várom el, hogy mindenkinek legyen épkézláb gazdasági tudása, de azért jó volna a szorzótábla + árfolyamok alakulása kombót legalább egy ötödikes szintjén kezelni. Okosabb vagy, mint egy ötödikes?
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Blogen:

A <i>szerinted</i> modernnek tekinthető orosz légierő <i>szerinted</i> ötöde mekkora az egész orosz haderő szempontjából?
1%?
Vagy inkább 0,1%?
Esetleg tételesen is megnézhetnénk az állításodat?

Egyébként nagyon kis ügyes írásaid vannak, stratégia és taktika csillagos ötös!
Csak vicceltem. :D
 

siedon

Member
2014. március 7.
127
0
16
<blockquote rel="siedon">Azért ácsi bácsi. Lehet rosszak az infóim, de én úgy tudom, hogy a török nem a világ leggazdagabb népe...

Nem, de még véletlenül sem szegények és gazdaságuk kitettsége a feldolgozatlan termékek exportjának alacsony.</blockquote>

Hát szerintem meg inkább böngésszünk adatokat, s utána okoskodjunk... Jah hogy pulykaországban 10 feletti a munkanélküliség, jah hogy a kereskedelmi mérlegük negatív. De biztos igazad van, mint mindig. S igen, pulykáéknál gazdasági növekedés van, maciéknál meg recesszió mindeközben. Ez kb olyan volt mint hausmeister -85%-a...

http://www.tradingeconomics.com/russia/indicators


http://www.tradingeconomics.com/turkey/indicators
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Én nem várom el, hogy mindenkinek legyen épkézláb gazdasági tudása, de azért jó volna a szorzótábla + árfolyamok alakulása kombót legalább egy ötödikes szintjén kezelni. Okosabb vagy, mint egy ötödikes?

Nálad biztosan, például rá tudok keresni az orosz valutatartalékokra, amik gyakorlatilag megfeleződtek az elmúlt két évben:
http://www.tradingeconomics.com/russia/foreign-exchange-reserves
 
T

Törölt tag 008

Guest
Az oroszok nem tudták a törököket megbüntetni, amíg határon belül voltak. Irakban nem védi őket az 5. cikkely.
A macinak pont hogy érdeke, hogy minnél több török katona legyen irakban/szíriában, hiszen azok szabad célpontok.

Amúgy nem az lesz a nagy dolog, hogy a török hadsereg átment a kurdok ellenőrizte területeken, hanem hogy hogy kap majd azon keresztül utánpótlást.
 

siedon

Member
2014. március 7.
127
0
16
<blockquote rel="joker">Én nem várom el, hogy mindenkinek legyen épkézláb gazdasági tudása, de azért jó volna a szorzótábla + árfolyamok alakulása kombót legalább egy ötödikes szintjén kezelni. Okosabb vagy, mint egy ötödikes?

Nálad biztosan, például rá tudok keresni az orosz valutatartalékokra, amik gyakorlatilag megfeleződtek az elmúlt két évben:
http://www.tradingeconomics.com/russia/foreign-exchange-reserves</blockquote>

Örülök, hogy megtaláltad az általam bemutatott oldalt. Jó böngészgetést! S te se feledd, akármennyi is a valódi szám, az -85%.

Meg azért így 85% esés után is duplája az übergazdag törökökének.

http://www.tradingeconomics.com/turkey/foreign-exchange-reserves

Azért ne essünk már le a lóról, utálom az ilyen légből kapott okoskodást. Törökök egy csóringer nép, kb annyira mint az oroszok. Rohadt messze vannak mindketten a nyugattól. Ha a fegyverek alapján néznénk akkor az jönne ki, hogy egyiptom is rohadt gazdag nemzet.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 830
113
Ma a BDK Koroljov haladt át a Boszporuszon. Torok zászló nuku , csak Andrejev zászló és ismét(másodszor) Tango zászló.
L4hJYRGAhoU.jpg

y_J5Fvuh7hI.jpg
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Elnézést, hogy nekiOFFoljuk a topikot, de lenne egy kérdésem:
Akkor ez itt mi?
http://www.tradingeconomics.com/russia/gold-reserves
Előre is köszönöm a válaszokat.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Az oroszok nem tudták a törököket megbüntetni, amíg határon belül voltak. Irakban nem védi őket az 5. cikkely.
A macinak pont hogy érdeke, hogy minnél több török katona legyen irakban/szíriában, hiszen azok szabad célpontok.

Amúgy nem az lesz a nagy dolog, hogy a török hadsereg átment a kurdok ellenőrizte területeken, hanem hogy hogy kap majd azon keresztül utánpótlást.

+1

Mint ahogy szabad célpontok voltak eddig is a véletlenül sem török ellátmány és fegyver szállító konvojok és tartálykocsi oszlopok, a szigorúan civil gépkarabélyos türkmén falusiak, a Szíriába soha be sem tévedt török egységek.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Blogen:
El tetszett felejteni, hogy az oroszok a valutartalékaik egy részét piacra dobták - egészen véletlenül a dollárt. ;D
... és nem ingyér.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 830
113
Már Afganisztánban is terjeszkedik az IÁ. Kovetkezo válsággóc Kozép-Azsia lehet.
qzCF30GYvAI.jpg
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Közép-Ázsiára már Pakisztán és Kína is bemozdul. Ha mozdul Pakisztán és Kína, akkor előbb-utóbb India is.