[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szatomi69

Active Member
2015. december 22.
1 477
7
38
Erdekes ezek a dolgok...Mondjatok mar valamit a sziriai haboru elottrol?miert nem haborodtatok fenn mondjuk 2007 bol hogy az Aszad rendszer milyen diktatorikus es milyen galad?miert nem emlekezem arrol hogy miert nem szidtatok az Aszad rendszeret mondjuk 2006 ban?
Miert van az hogy most konnyu szidni Aszad rezsimjet a haboru kellos kozepetten amikor minden viharos... hol voltatok pl 8 evvel ezelott?
Ha nekem címezted a kérdést, akkor megtisztel a királyi többes szám de lehet egyeszámban is mert egyedül vagyok (ahogy látom minden tekintetben). Én speciel munka után kajtattam mert megint nem volt. De visszakérdeznék hol volt 2006 a Putyini Oroszo.? NATO partnerségi program, Oroszo. és szoros EU kapcsolatok stb. Ha nem engem kérdeztél bocs.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
<blockquote rel="ghostface"><blockquote rel="szatomi69"><blockquote rel="ssvenom">Teljesen egyet ertek veled szatomi69 ha valoban valo informaciokat kozolsz itt le,de manipulalt videokat illetve meg hozza teszed azt is hogy akik a terror ellen kuzdenek meg te kialtod ki oket bunosnek!lenyegtelen hogy orosz vagy bantu torzs tagjai nekem egyre megy,de azt latom hogy te ruszofob vagy es mindegy hogy ki ellen kuzdenek te akkor is bunosnek tiltulalod oket!holott ezeket a fergeket ki kell irtani!ha mar a te nezedet alapjan illetve az usa imadat alapjan a nyugat nem kepes erre akkor most utaljuk az oroszokat mert ok hajlamosak a fergek kiirtasara?en szirianak drukkolok hogy legyen vegre beke arra fele es ezek a tetvek vegre eltunjenek a Fold szinerol is,megha oroszok vagy tumbuziaiak altal is de dogoljenek meg!Te pont az ellenkezojerol tartasz olykor hosszabb beszamolot es ezert gondolom azt hogy te is menj a picsaba a terroristaiddal egyutt!!!
A vége egy kicsit erős volt.
Én is a szíriaiaknak drukkolok, a lakosságnak, hogy legyen végre béke és felelősségre vonják a bűnősöket, mind a terroristákat mind az Assad rezsimet. De veled ellentétben, nem hiszem, hogy az oroszok azért mentek oda hogy kiírtsák a terroristákat. Hamarosan béketárgyalásokra kerül sor. Miért nem fejtett ki nagyobb erőt Oroszország és söpörte le az Assad ellenes erőket? Így vége lett volna a terrorizmusnak, "mérsékelt ellenzéknek", mindennek. Ehelyett most Oroszo. is odaül a tárgyalóasztalhoz és együtt alkudozik USA-val Szaúd-Arábival, Töröko.-val meg az összes többivel Szíria jövőjére. Én elég állszentnek tartom ezt. Muszály volt a legújabb fegyvereit tesztelni Szíriában, minden látható eredmény nélkül? Cirkálórakéták, Távolbombázók, TOS rakétavetők, tengeralatjáróról indított rakéták stb. Mindez látható eredmény nélkül ? A legveszélyesebben, az ISIS-en csak karcolás ejtett ez az egész.
</blockquote>

De bizony, hogy volt eredménye. Nem is kevés, és ezt te is tudod jól. Moszkva nélkül nem lesz béke Szíriában. Ez a pár hónap csak egy kis bemutató volt. Ha úgy tetszik kard csörtetés. Többek közt maga a béketárgyalás is ennek köszönhető. De ha kell, akkor az oroszok valószínűleg napok alatt többszörözni tudják a erejüket ott. És akkor valóban lesz kisöprés legyen az mérsékelt vagy isis, egyre megy.

</blockquote>
Igen tudom. A béketárgyalás most az orosz beavatkozásnak köszönhető. De gondolod, hogy Oroszo. megkockáztatna egy újabb Afganisztáni tipusú megszállást? Szaúd-Arábia most még közelebb van! Ennek az egész "harcoljunk a terroristák ellen" nem inkább az volt a célja, hogy Oroszo. erőt mutasson, mi több az erejét fitogtassa. Mi több: Assadnak sem jött rosszul mert már kezdett sarokba szorulni. Az egész a "Nagy játszma" egy kis darabjának tűnik a Nagyhatalmak között. És a szíriai nép meg csak egy kis sakkfigura az egészben.
</blockquote>

És jól is tették az oroszok, hogy beavatkoztak. Ideje volt leállítani ezt az úgy nevezett "arab tavaszt". Elég országban látható a CIA tavaszkodásának eredménye. Elég volt a sok százezer áldozat a káosz és pusztítás eredményeként.Én azt sajnálom, hogy nem 4 éve csaptak az asztalra Putyinék. Ha megtették volna, akkor most lehet, hogy nem kellene annyi kerítést építeni Europa szerte.
 

szatomi69

Active Member
2015. december 22.
1 477
7
38
<blockquote rel="szatomi69"><blockquote rel="ghostface"><blockquote rel="szatomi69"><blockquote rel="ssvenom">Teljesen egyet ertek veled szatomi69 ha valoban valo informaciokat kozolsz itt le,de manipulalt videokat illetve meg hozza teszed azt is hogy akik a terror ellen kuzdenek meg te kialtod ki oket bunosnek!lenyegtelen hogy orosz vagy bantu torzs tagjai nekem egyre megy,de azt latom hogy te ruszofob vagy es mindegy hogy ki ellen kuzdenek te akkor is bunosnek tiltulalod oket!holott ezeket a fergeket ki kell irtani!ha mar a te nezedet alapjan illetve az usa imadat alapjan a nyugat nem kepes erre akkor most utaljuk az oroszokat mert ok hajlamosak a fergek kiirtasara?en szirianak drukkolok hogy legyen vegre beke arra fele es ezek a tetvek vegre eltunjenek a Fold szinerol is,megha oroszok vagy tumbuziaiak altal is de dogoljenek meg!Te pont az ellenkezojerol tartasz olykor hosszabb beszamolot es ezert gondolom azt hogy te is menj a picsaba a terroristaiddal egyutt!!!
A vége egy kicsit erős volt.
Én is a szíriaiaknak drukkolok, a lakosságnak, hogy legyen végre béke és felelősségre vonják a bűnősöket, mind a terroristákat mind az Assad rezsimet. De veled ellentétben, nem hiszem, hogy az oroszok azért mentek oda hogy kiírtsák a terroristákat. Hamarosan béketárgyalásokra kerül sor. Miért nem fejtett ki nagyobb erőt Oroszország és söpörte le az Assad ellenes erőket? Így vége lett volna a terrorizmusnak, "mérsékelt ellenzéknek", mindennek. Ehelyett most Oroszo. is odaül a tárgyalóasztalhoz és együtt alkudozik USA-val Szaúd-Arábival, Töröko.-val meg az összes többivel Szíria jövőjére. Én elég állszentnek tartom ezt. Muszály volt a legújabb fegyvereit tesztelni Szíriában, minden látható eredmény nélkül? Cirkálórakéták, Távolbombázók, TOS rakétavetők, tengeralatjáróról indított rakéták stb. Mindez látható eredmény nélkül ? A legveszélyesebben, az ISIS-en csak karcolás ejtett ez az egész.
</blockquote>

De bizony, hogy volt eredménye. Nem is kevés, és ezt te is tudod jól. Moszkva nélkül nem lesz béke Szíriában. Ez a pár hónap csak egy kis bemutató volt. Ha úgy tetszik kard csörtetés. Többek közt maga a béketárgyalás is ennek köszönhető. De ha kell, akkor az oroszok valószínűleg napok alatt többszörözni tudják a erejüket ott. És akkor valóban lesz kisöprés legyen az mérsékelt vagy isis, egyre megy.

</blockquote>
Igen tudom. A béketárgyalás most az orosz beavatkozásnak köszönhető. De gondolod, hogy Oroszo. megkockáztatna egy újabb Afganisztáni tipusú megszállást? Szaúd-Arábia most még közelebb van! Ennek az egész "harcoljunk a terroristák ellen" nem inkább az volt a célja, hogy Oroszo. erőt mutasson, mi több az erejét fitogtassa. Mi több: Assadnak sem jött rosszul mert már kezdett sarokba szorulni. Az egész a "Nagy játszma" egy kis darabjának tűnik a Nagyhatalmak között. És a szíriai nép meg csak egy kis sakkfigura az egészben.
</blockquote>

És jól is tették az oroszok, hogy beavatkoztak. Ideje volt leállítani ezt az úgy nevezett "arab tavaszt". Elég országban látható a CIA tavaszkodásának eredménye. Elég volt a sok százezer áldozat a káosz és pusztítás eredményeként.Én azt sajnálom, hogy nem 4 éve csaptak az asztalra Putyinék. Ha megtették volna, akkor most lehet, hogy nem kellene annyi kerítést építeni Europa szerte.

</blockquote>
Igen én is úgy gondolom, hogy már 4 évvel ezelőt kellett volna az asztalra csapni, csakhogy a Nyugatnak és meneszteni Assadot. Ha jól emlékszem itt még a Szíriai ismerősünk is, (aki felhívta a figyelmem pár dologra) a reformpártiak híve volt. És bizony ahogy a felvételek is bizonyítják Assad brutálisan bánt el a tiltakozókkal. Ha akkor nem hagyja a Nyugat a forradalmat magára, akkor nem az iszlamisták vették volna át a hangadó szerepét. Nem tudom, hogy támogatta-e a CIA az "Arab tavaszt" vagy nem (na most biztos sokan nekem jönnek). De tegyük fel hogy, igen, de akkor gondoljátok, hogy ilyen sikeres lett volna a mozgalom ha nincs fogadókészség rá a nép körében? Azért a térség diktátorai sokat tettek azért, hogy ne legyenek népszerűek, elég korruptak és kegyetlenek voltak.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
<blockquote rel="ghostface"><blockquote rel="szatomi69"><blockquote rel="ghostface"><blockquote rel="szatomi69"><blockquote rel="ssvenom">Teljesen egyet ertek veled szatomi69 ha valoban valo informaciokat kozolsz itt le,de manipulalt videokat illetve meg hozza teszed azt is hogy akik a terror ellen kuzdenek meg te kialtod ki oket bunosnek!lenyegtelen hogy orosz vagy bantu torzs tagjai nekem egyre megy,de azt latom hogy te ruszofob vagy es mindegy hogy ki ellen kuzdenek te akkor is bunosnek tiltulalod oket!holott ezeket a fergeket ki kell irtani!ha mar a te nezedet alapjan illetve az usa imadat alapjan a nyugat nem kepes erre akkor most utaljuk az oroszokat mert ok hajlamosak a fergek kiirtasara?en szirianak drukkolok hogy legyen vegre beke arra fele es ezek a tetvek vegre eltunjenek a Fold szinerol is,megha oroszok vagy tumbuziaiak altal is de dogoljenek meg!Te pont az ellenkezojerol tartasz olykor hosszabb beszamolot es ezert gondolom azt hogy te is menj a picsaba a terroristaiddal egyutt!!!
A vége egy kicsit erős volt.
Én is a szíriaiaknak drukkolok, a lakosságnak, hogy legyen végre béke és felelősségre vonják a bűnősöket, mind a terroristákat mind az Assad rezsimet. De veled ellentétben, nem hiszem, hogy az oroszok azért mentek oda hogy kiírtsák a terroristákat. Hamarosan béketárgyalásokra kerül sor. Miért nem fejtett ki nagyobb erőt Oroszország és söpörte le az Assad ellenes erőket? Így vége lett volna a terrorizmusnak, "mérsékelt ellenzéknek", mindennek. Ehelyett most Oroszo. is odaül a tárgyalóasztalhoz és együtt alkudozik USA-val Szaúd-Arábival, Töröko.-val meg az összes többivel Szíria jövőjére. Én elég állszentnek tartom ezt. Muszály volt a legújabb fegyvereit tesztelni Szíriában, minden látható eredmény nélkül? Cirkálórakéták, Távolbombázók, TOS rakétavetők, tengeralatjáróról indított rakéták stb. Mindez látható eredmény nélkül ? A legveszélyesebben, az ISIS-en csak karcolás ejtett ez az egész.
</blockquote>

De bizony, hogy volt eredménye. Nem is kevés, és ezt te is tudod jól. Moszkva nélkül nem lesz béke Szíriában. Ez a pár hónap csak egy kis bemutató volt. Ha úgy tetszik kard csörtetés. Többek közt maga a béketárgyalás is ennek köszönhető. De ha kell, akkor az oroszok valószínűleg napok alatt többszörözni tudják a erejüket ott. És akkor valóban lesz kisöprés legyen az mérsékelt vagy isis, egyre megy.

</blockquote>
Igen tudom. A béketárgyalás most az orosz beavatkozásnak köszönhető. De gondolod, hogy Oroszo. megkockáztatna egy újabb Afganisztáni tipusú megszállást? Szaúd-Arábia most még közelebb van! Ennek az egész "harcoljunk a terroristák ellen" nem inkább az volt a célja, hogy Oroszo. erőt mutasson, mi több az erejét fitogtassa. Mi több: Assadnak sem jött rosszul mert már kezdett sarokba szorulni. Az egész a "Nagy játszma" egy kis darabjának tűnik a Nagyhatalmak között. És a szíriai nép meg csak egy kis sakkfigura az egészben.
</blockquote>

És jól is tették az oroszok, hogy beavatkoztak. Ideje volt leállítani ezt az úgy nevezett "arab tavaszt". Elég országban látható a CIA tavaszkodásának eredménye. Elég volt a sok százezer áldozat a káosz és pusztítás eredményeként.Én azt sajnálom, hogy nem 4 éve csaptak az asztalra Putyinék. Ha megtették volna, akkor most lehet, hogy nem kellene annyi kerítést építeni Europa szerte.

</blockquote>
Igen én is úgy gondolom, hogy már 4 évvel ezelőt kellett volna az asztalra csapni, csakhogy a Nyugatnak és meneszteni Assadot. Ha jól emlékszem itt még a Szíriai ismerősünk is, (aki felhívta a figyelmem pár dologra) a reformpártiak híve volt. És bizony ahogy a felvételek is bizonyítják Assad brutálisan bánt el a tiltakozókkal. Ha akkor nem hagyja a Nyugat a forradalmat magára, akkor nem az iszlamisták vették volna át a hangadó szerepét. Nem tudom, hogy támogatta-e a CIA az "Arab tavaszt" vagy nem (na most biztos sokan nekem jönnek). De tegyük fel hogy, igen, de akkor gondoljátok, hogy ilyen sikeres lett volna a mozgalom ha nincs fogadókészség rá a nép körében? Azért a térség diktátorai sokat tettek azért, hogy ne legyenek népszerűek, elég korruptak és kegyetlenek voltak.

</blockquote>

Hát igen. A "Nyugatnak" (nevezzük most így) nagy gyakorlata van abban, hogy meggyújtsa a tüzet, aztán szépen lelépjen és hagyja leégni mindazt, amit mások évtizedek vagy akár évszázadok alatt felépítettek.
Ezt tették Szíriában is, Líbiában is, Ukrajnában is és sorolhatnánk tovább. Viszont a helyzet az, hogy a gyiloknál, a káosznál és a pusztításnál jobb a kompromisszumos béke is.

Viszont annak örülök, hogy te magad is beláttad, beismerted végre, hogy az általad Nyugatnak nevezett egység tehet a Líbiában és Szíriában kialakult helyzetért.

Csak így tovább szatomi69! :)
 

ssvenom

Member
2010. december 1.
223
19
18
A Putini Oo 2006ban epp fejlodott... asszem kulon nem kell topikot nyitni azert hogy megnezzuk mi tortent az alkoholista Jelcin es Putin utan...Kulonben teged is kerdezhettelek...de a kerdeseim tobbsege arrol szolt hogy:honnan szedtetek a sok baromsagot arrol hogy Aszad milyen nep nyomorito meg milyen tomeg gyilkos?2011 elott meg azt se tudtatok hogy letezik Sziria... most meg mar hirtelen milyen tomeggyilkossa valt Diktatorra neveztetek ki Aszadot mint pl Khadafit?
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 608
8 053
113
Itt egyeseknek az a céljuk, hogy szétverjék a topikot. Azaz ne látogassa a többség az oldalt.
 

ssvenom

Member
2010. december 1.
223
19
18
Ezt a topikot akkor is latogatni fogjak,megha ilyen terrort imado,Asad gyulolo zsnye kat
egorias egyenek hozzaszolasait kell olvasni
 

szatomi69

Active Member
2015. december 22.
1 477
7
38
<blockquote rel="szatomi69"><blockquote rel="ghostface"><blockquote rel="szatomi69"><blockquote rel="ghostface"><blockquote rel="szatomi69"><blockquote rel="ssvenom">Teljesen egyet ertek veled szatomi69 ha valoban valo informaciokat kozolsz itt le,de manipulalt videokat illetve meg hozza teszed azt is hogy akik a terror ellen kuzdenek meg te kialtod ki oket bunosnek!lenyegtelen hogy orosz vagy bantu torzs tagjai nekem egyre megy,de azt latom hogy te ruszofob vagy es mindegy hogy ki ellen kuzdenek te akkor is bunosnek tiltulalod oket!holott ezeket a fergeket ki kell irtani!ha mar a te nezedet alapjan illetve az usa imadat alapjan a nyugat nem kepes erre akkor most utaljuk az oroszokat mert ok hajlamosak a fergek kiirtasara?en szirianak drukkolok hogy legyen vegre beke arra fele es ezek a tetvek vegre eltunjenek a Fold szinerol is,megha oroszok vagy tumbuziaiak altal is de dogoljenek meg!Te pont az ellenkezojerol tartasz olykor hosszabb beszamolot es ezert gondolom azt hogy te is menj a picsaba a terroristaiddal egyutt!!!
A vége egy kicsit erős volt.
Én is a szíriaiaknak drukkolok, a lakosságnak, hogy legyen végre béke és felelősségre vonják a bűnősöket, mind a terroristákat mind az Assad rezsimet. De veled ellentétben, nem hiszem, hogy az oroszok azért mentek oda hogy kiírtsák a terroristákat. Hamarosan béketárgyalásokra kerül sor. Miért nem fejtett ki nagyobb erőt Oroszország és söpörte le az Assad ellenes erőket? Így vége lett volna a terrorizmusnak, "mérsékelt ellenzéknek", mindennek. Ehelyett most Oroszo. is odaül a tárgyalóasztalhoz és együtt alkudozik USA-val Szaúd-Arábival, Töröko.-val meg az összes többivel Szíria jövőjére. Én elég állszentnek tartom ezt. Muszály volt a legújabb fegyvereit tesztelni Szíriában, minden látható eredmény nélkül? Cirkálórakéták, Távolbombázók, TOS rakétavetők, tengeralatjáróról indított rakéták stb. Mindez látható eredmény nélkül ? A legveszélyesebben, az ISIS-en csak karcolás ejtett ez az egész.
</blockquote>

De bizony, hogy volt eredménye. Nem is kevés, és ezt te is tudod jól. Moszkva nélkül nem lesz béke Szíriában. Ez a pár hónap csak egy kis bemutató volt. Ha úgy tetszik kard csörtetés. Többek közt maga a béketárgyalás is ennek köszönhető. De ha kell, akkor az oroszok valószínűleg napok alatt többszörözni tudják a erejüket ott. És akkor valóban lesz kisöprés legyen az mérsékelt vagy isis, egyre megy.

</blockquote>
Igen tudom. A béketárgyalás most az orosz beavatkozásnak köszönhető. De gondolod, hogy Oroszo. megkockáztatna egy újabb Afganisztáni tipusú megszállást? Szaúd-Arábia most még közelebb van! Ennek az egész "harcoljunk a terroristák ellen" nem inkább az volt a célja, hogy Oroszo. erőt mutasson, mi több az erejét fitogtassa. Mi több: Assadnak sem jött rosszul mert már kezdett sarokba szorulni. Az egész a "Nagy játszma" egy kis darabjának tűnik a Nagyhatalmak között. És a szíriai nép meg csak egy kis sakkfigura az egészben.
</blockquote>

És jól is tették az oroszok, hogy beavatkoztak. Ideje volt leállítani ezt az úgy nevezett "arab tavaszt". Elég országban látható a CIA tavaszkodásának eredménye. Elég volt a sok százezer áldozat a káosz és pusztítás eredményeként.Én azt sajnálom, hogy nem 4 éve csaptak az asztalra Putyinék. Ha megtették volna, akkor most lehet, hogy nem kellene annyi kerítést építeni Europa szerte.

</blockquote>
Igen én is úgy gondolom, hogy már 4 évvel ezelőt kellett volna az asztalra csapni, csakhogy a Nyugatnak és meneszteni Assadot. Ha jól emlékszem itt még a Szíriai ismerősünk is, (aki felhívta a figyelmem pár dologra) a reformpártiak híve volt. És bizony ahogy a felvételek is bizonyítják Assad brutálisan bánt el a tiltakozókkal. Ha akkor nem hagyja a Nyugat a forradalmat magára, akkor nem az iszlamisták vették volna át a hangadó szerepét. Nem tudom, hogy támogatta-e a CIA az "Arab tavaszt" vagy nem (na most biztos sokan nekem jönnek). De tegyük fel hogy, igen, de akkor gondoljátok, hogy ilyen sikeres lett volna a mozgalom ha nincs fogadókészség rá a nép körében? Azért a térség diktátorai sokat tettek azért, hogy ne legyenek népszerűek, elég korruptak és kegyetlenek voltak.

</blockquote>

Hát igen. A "Nyugatnak" (nevezzük most így) nagy gyakorlata van abban, hogy meggyújtsa a tüzet, aztán szépen lelépjen és hagyja leégni mindazt, amit mások évtizedek vagy akár évszázadok alatt felépítettek.
Ezt tették Szíriában is, Líbiában is, Ukrajnában is és sorolhatnánk tovább. Viszont a helyzet az, hogy a gyiloknál, a káosznál és a pusztításnál jobb a kompromisszumos béke is.

Viszont annak örülök, hogy te magad is beláttad, beismerted végre, hogy az általad Nyugatnak nevezett egység tehet a Líbiában és Szíriában kialakult helyzetért.

Csak így tovább szatomi69! :)

</blockquote>
Hogy ki, hol, mikor gyújt tűzet azt most hagyjuk. Ebben azért Oroszo.-Szovjetunió sem szent. És mondjuk úgy, hogy a Ny.-nak van hozzá érzéke, hogy néha elba*a a dolgokat.
 

rocky

Member
2015. december 25.
42
0
6
</blockquote>
Igen én is úgy gondolom, hogy már 4 évvel ezelőt kellett volna az asztalra csapni, csakhogy a Nyugatnak és meneszteni Assadot. Ha jól emlékszem itt még a Szíriai ismerősünk is, (aki felhívta a figyelmem pár dologra) a reformpártiak híve volt. És bizony ahogy a felvételek is bizonyítják Assad brutálisan bánt el a tiltakozókkal. Ha akkor nem hagyja a Nyugat a forradalmat magára, akkor nem az iszlamisták vették volna át a hangadó szerepét. Nem tudom, hogy támogatta-e a CIA az "Arab tavaszt" vagy nem (na most biztos sokan nekem jönnek). De tegyük fel hogy, igen, de akkor gondoljátok, hogy ilyen sikeres lett volna a mozgalom ha nincs fogadókészség rá a nép körében? Azért a térség diktátorai sokat tettek azért, hogy ne legyenek népszerűek, elég korruptak és kegyetlenek voltak.

</blockquote>

szartomikám, úgy gondolod, hogy a nyugatnak elöjoga van az asztalra csapnia és egy független állam államföjét eltávolítani? Mint a régi jó gyarmati és imperialista idökben? Vagy mint Adolf anno eldöntötte, hogy ki lehet Gauleiter egy országban? Elég volt a hozzád hasonló fasisztoid liberónácikból. Ugyan a ruszkikat nem igazán szeretem, mert a komcsik anno, a rendszerváltás elött majdnem lesitteltek, de hálát adok az égnek, hogy vannak országok, akik megálljt tudnak parancsolni egyes begözölt agyú liberónáci országok világuralmi törekvéseinek. Ezek semmivel sem jobbak, mint anno a barna mocsok volt, söt annál még sokkal veszélyesebbek.
 

ssvenom

Member
2010. december 1.
223
19
18
Eljen a terrorizmus eljeni harc...Eljen a tobb polusu vilagrendszer...Eljen a haza erzete...Eljen Putin...
van valakinek ellenvetese?
 

atreides

Member
2015. december 25.
60
94
18
Mivel újra megszólításra kerültem Szatomi által, ezért folytatnám a tegnapi vitánkat, bár először úgy döntöttem, hogy a tegnapi nap után részemről ismét a csendet választom és a háttérbeli megfigyelést.

Reformpárti voltam (s remélem még vagyok), de soha nem voltam a radikális reformok híve, ami nem helyettesít csak űrt hoz létre. Persze Nyugaton szeretjük mondani, hogy a reformok teljes változást jelentenek, de nem igaz: ez csak lassú fejlődést, amit meg kell szokni nemcsak az aktuálisnak vezetésnek, hanem a magának a társadalomnak is. Addig nem beszélhetünk szíriai demokráciáról, Aszad nélkül, amíg azt sem tudják a legtöbben, hogy mi az, hogy többpárti parlament, vagy az, hogy többé a törzsnek nincs beleszólása egy tagjának az életében (tudom ezt nehéz elhinni, de a mai napig szinte az egész arab világban hallgatólagosan elfogadott, ha egy apa azért öli meg - jobbik esetben csak száműzi vagy kitagadja - a családtagját mert megsérti a törzset. Az ilyen gyilkosságok még a viszonylag nyugatinak(?) tartott Törökországban és a nagy Nyugat-barát kurdok körében is mindennapos, ajánlom a török tehetségkutató női kurd énekésének szörnyű történetét. Addig felesleges itt demokráciáról beszélni, amíg ilyen a helyzet és el kell ismerni, hogy az arab nacionalizmus, a szekuláris diktatúra, ezt azért szépen elkezdte felszámolni, még ha nem is a legfinomabb eszközökkel.
 

atreides

Member
2015. december 25.
60
94
18
Szatomi ön megint azzal jön, hogyha megbukott volna Aszad, akkor az lett volna a megoldás és nem lenne most háború az országban. Próbáltam utalni arra az előző írásaimban, mint pl. Líbia esete is mutatja, nem biztos, hogy gyorsan megbukik az aktuális vezető béke és jólét köszönt be az országba. Igen, támogattuk, ahogy a fiatal alaviták többsége is, hogy a rendszeres változtasson, de ne ilyen áron és ilyen radikálisan, ahol a LÉTJOGOSULTSÁG kerül veszélybe. És először senki sem akarta, hogy Aszad menjen, mert tisztában voltak vele, hogy egy Qaddafihoz hasonló bukás nem járható út egy etnikailag és vallási kisebbségekkel teli országban. Egyszerűen meg kell érteni: az alavitáknak, keresztényeknek, drúzoknak és kurdoknak (de a szunniták nagy részének) Aszad léte a TÚLÉLÉST jelenti. Mert ő, bármennyi hibája is van a rendszernek, még mindig ezeknek a kisebbségeknek a létének a garanciáját jelenti. Kérdem én az ellenzék mit tett azért, hogy maga mellé állítsa a kisebbséget? Mit ígért nekik? Mit csináltak velük?

Mert szatomi arról nem szól a nyugati média, hogy az első hónapokban, amikor még zajlott a forradalom, már voltak furcsaságok, amiről nagyon nem beszéltek. Itt van róla egy cikk, ami röviden összefoglalja. http://mandiner.hu/cikk/20150918_nem_Arab_es_nem_tavasz_megerteni_a_kozel_keletet_ii
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
<blockquote rel="ghostface"><blockquote rel="szatomi69"><blockquote rel="ghostface"><blockquote rel="szatomi69"><blockquote rel="ghostface"><blockquote rel="szatomi69"><blockquote rel="ssvenom">Teljesen egyet ertek veled szatomi69 ha valoban valo informaciokat kozolsz itt le,de manipulalt videokat illetve meg hozza teszed azt is hogy akik a terror ellen kuzdenek meg te kialtod ki oket bunosnek!lenyegtelen hogy orosz vagy bantu torzs tagjai nekem egyre megy,de azt latom hogy te ruszofob vagy es mindegy hogy ki ellen kuzdenek te akkor is bunosnek tiltulalod oket!holott ezeket a fergeket ki kell irtani!ha mar a te nezedet alapjan illetve az usa imadat alapjan a nyugat nem kepes erre akkor most utaljuk az oroszokat mert ok hajlamosak a fergek kiirtasara?en szirianak drukkolok hogy legyen vegre beke arra fele es ezek a tetvek vegre eltunjenek a Fold szinerol is,megha oroszok vagy tumbuziaiak altal is de dogoljenek meg!Te pont az ellenkezojerol tartasz olykor hosszabb beszamolot es ezert gondolom azt hogy te is menj a picsaba a terroristaiddal egyutt!!!
A vége egy kicsit erős volt.
Én is a szíriaiaknak drukkolok, a lakosságnak, hogy legyen végre béke és felelősségre vonják a bűnősöket, mind a terroristákat mind az Assad rezsimet. De veled ellentétben, nem hiszem, hogy az oroszok azért mentek oda hogy kiírtsák a terroristákat. Hamarosan béketárgyalásokra kerül sor. Miért nem fejtett ki nagyobb erőt Oroszország és söpörte le az Assad ellenes erőket? Így vége lett volna a terrorizmusnak, "mérsékelt ellenzéknek", mindennek. Ehelyett most Oroszo. is odaül a tárgyalóasztalhoz és együtt alkudozik USA-val Szaúd-Arábival, Töröko.-val meg az összes többivel Szíria jövőjére. Én elég állszentnek tartom ezt. Muszály volt a legújabb fegyvereit tesztelni Szíriában, minden látható eredmény nélkül? Cirkálórakéták, Távolbombázók, TOS rakétavetők, tengeralatjáróról indított rakéták stb. Mindez látható eredmény nélkül ? A legveszélyesebben, az ISIS-en csak karcolás ejtett ez az egész.
</blockquote>

De bizony, hogy volt eredménye. Nem is kevés, és ezt te is tudod jól. Moszkva nélkül nem lesz béke Szíriában. Ez a pár hónap csak egy kis bemutató volt. Ha úgy tetszik kard csörtetés. Többek közt maga a béketárgyalás is ennek köszönhető. De ha kell, akkor az oroszok valószínűleg napok alatt többszörözni tudják a erejüket ott. És akkor valóban lesz kisöprés legyen az mérsékelt vagy isis, egyre megy.

</blockquote>
Igen tudom. A béketárgyalás most az orosz beavatkozásnak köszönhető. De gondolod, hogy Oroszo. megkockáztatna egy újabb Afganisztáni tipusú megszállást? Szaúd-Arábia most még közelebb van! Ennek az egész "harcoljunk a terroristák ellen" nem inkább az volt a célja, hogy Oroszo. erőt mutasson, mi több az erejét fitogtassa. Mi több: Assadnak sem jött rosszul mert már kezdett sarokba szorulni. Az egész a "Nagy játszma" egy kis darabjának tűnik a Nagyhatalmak között. És a szíriai nép meg csak egy kis sakkfigura az egészben.
</blockquote>

És jól is tették az oroszok, hogy beavatkoztak. Ideje volt leállítani ezt az úgy nevezett "arab tavaszt". Elég országban látható a CIA tavaszkodásának eredménye. Elég volt a sok százezer áldozat a káosz és pusztítás eredményeként.Én azt sajnálom, hogy nem 4 éve csaptak az asztalra Putyinék. Ha megtették volna, akkor most lehet, hogy nem kellene annyi kerítést építeni Europa szerte.

</blockquote>
Igen én is úgy gondolom, hogy már 4 évvel ezelőt kellett volna az asztalra csapni, csakhogy a Nyugatnak és meneszteni Assadot. Ha jól emlékszem itt még a Szíriai ismerősünk is, (aki felhívta a figyelmem pár dologra) a reformpártiak híve volt. És bizony ahogy a felvételek is bizonyítják Assad brutálisan bánt el a tiltakozókkal. Ha akkor nem hagyja a Nyugat a forradalmat magára, akkor nem az iszlamisták vették volna át a hangadó szerepét. Nem tudom, hogy támogatta-e a CIA az "Arab tavaszt" vagy nem (na most biztos sokan nekem jönnek). De tegyük fel hogy, igen, de akkor gondoljátok, hogy ilyen sikeres lett volna a mozgalom ha nincs fogadókészség rá a nép körében? Azért a térség diktátorai sokat tettek azért, hogy ne legyenek népszerűek, elég korruptak és kegyetlenek voltak.

</blockquote>

Hát igen. A "Nyugatnak" (nevezzük most így) nagy gyakorlata van abban, hogy meggyújtsa a tüzet, aztán szépen lelépjen és hagyja leégni mindazt, amit mások évtizedek vagy akár évszázadok alatt felépítettek.
Ezt tették Szíriában is, Líbiában is, Ukrajnában is és sorolhatnánk tovább. Viszont a helyzet az, hogy a gyiloknál, a káosznál és a pusztításnál jobb a kompromisszumos béke is.

Viszont annak örülök, hogy te magad is beláttad, beismerted végre, hogy az általad Nyugatnak nevezett egység tehet a Líbiában és Szíriában kialakult helyzetért.

Csak így tovább szatomi69! :)

</blockquote>
Hogy ki, hol, mikor gyújt tűzet azt most hagyjuk. Ebben azért Oroszo.-Szovjetunió sem szent. És mondjuk úgy, hogy a Ny.-nak van hozzá érzéke, hogy néha elba*a a dolgokat.

</blockquote>

szatom69!

Hagyjuk már a Szovjetúniót, könyörgöm! Vagy akkor vegyük elő Németországot is és jelentsük ki , hogy a németek nácik és bombázni akarják Londont. Baromság! A Harmadik Birodalom sincs már , ahogy a Szovjetúnió is megszűnt idestova 25 éve kb.
Egyszer, s mindenkorra ideje lenne ezt a szovjetezést befejezni...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nem hagyta magára nyugat az un. mérsékelteket. Az USA is folyamatosan képezte ki, fegyverezte fel a "mérsékelt ellenzéket", csak valahogy jelentős részt mindig az iszlamisták erősödtek vele.

A kurdokat is annyira támogatták légi úton, hogy annak is nagy része is a dzsihadistáknál landoltak (a beszámolók szerin).

Valahol hiba van a rendszerben.:)
 

atreides

Member
2015. december 25.
60
94
18
De mondok még jobbat, ami személyes, családomat érintő tapasztalton is alapul. Az első hónapokban, amikor még nem volt ISIS, nem volt Nusra, polgárháború meg ilyesmi, és mindenki arról szónokolt (amit mi is reméltünk), hogy ez egy "tiszta és jogos" forradalom, nos egyáltalán nem volt az. Ki kell mondani: nem Aszad vagy a kormány reakciói tették ilyenné az egészet, hanem azok az egyének és külföldi, akik kirobbantották.

Az egész már az elejétől fogva bűzlött és nem arról szólt, amiről kellett volna. Nos,hogy mire is gondolok? Például arra, hogy már az első hetekben ordítozta a feltüzelt, lefizetett tömeg (vagyis szószólók) azt skandálták Homs, Hama városában, hogy 'Come to jihad. Alawites to graves, Christians to Beirut.’ (szándékosan írtam angolul). Elkezdték az alavita árusokat legyilkolni az utcákon, keresztényeket koncoltak fel (és több százat elüldöztek a városokból). Legszebb példa ar-Raqqah, ahol már jóval az ISIS megjelenése előtt tömegsírba lőttek minden más vallásút,és csak párnak sikerült elmenekülnie. De ezek történeteit nem hallani a nyugati médiában. (Ezért sem hullik könnyem Raqqahért, mert az mindig is sötét és elmaradott része volt az országnak, ahova a legtöbb tengerparton élő mégcsak el sem mert oda. Nem egy vicces történet szólt róluk vagy az ott élőkről).

Innentől fogva pedig nem volt kérdés: Aszad lehet, hogy nem lesz jobb, mint az új vezetés, de legalább ő alatta a kisebbségek és a szunnita többség - mégha ez nyugati értelemben diktatúrát jelent is - élhet egymás mellett. Mert egy 20 százalékos kisebbség, ha akarna se tudna teljesen eltüntetni a többséget. De fordított esetben? Már egyáltalán nincs ilyen garancia. Tetszik, nem tetszik, nincs más lehetőség. A brit tanulmány is előhozta, de ezt minden szír megmondja neked, hogy többen harcolnak a saríiáért (amit mondom, még a szunnita vallásos szírek sem akarnak, ha valami ez valóban az Aszad-féle szekuláris oktatás igazi örökséget), mint ahányan a "nyugati demokráciáért" (ami esetében még az FSA most harcoló tagjai is csak röhögnek).

De nem szeretném offolni a fórumot és egyetértek az egyik előttem szólóval, hogy az ilyen politikai-személyes tapasztalatokat hagyjuk és maradjunk a technikai írásoknál.
 

szatomi69

Active Member
2015. december 22.
1 477
7
38
A Putini Oo 2006ban epp fejlodott... asszem kulon nem kell topikot nyitni azert hogy megnezzuk mi tortent az alkoholista Jelcin es Putin utan...Kulonben teged is kerdezhettelek...de a kerdeseim tobbsege arrol szolt hogy:honnan szedtetek a sok baromsagot arrol hogy Aszad milyen nep nyomorito meg milyen tomeg gyilkos?2011 elott meg azt se tudtatok hogy letezik Sziria... most meg mar hirtelen milyen tomeggyilkossa valt Diktatorra neveztetek ki Aszadot mint pl Khadafit?
Kadhafiról mindig is tudták, hogy kicsoda a Lockerbi feletti repülő robbantást még ő maga is elismerte és kártérítést fizetett. Assad már nehezebb dió. 1991-ben együtt működött az Irak ellenes koalícióval. Később pedig a terrorizmus ellenes harcban a CIA-val. azt hiszem a Hezbollah (most jól írtam) Libanoni támogatása miatt rágtak be rá. Kényszerítették, hogy csapatait 2005-ben vonja ki Libanonból. De ettől még tovább támogatta a Hezbollahot. És ettől kezdve romlott meg vele a Nyugat jó viszonya.
 

szatomi69

Active Member
2015. december 22.
1 477
7
38
De mondok még jobbat, ami személyes, családomat érintő tapasztalton is alapul. Az első hónapokban, amikor még nem volt ISIS, nem volt Nusra, polgárháború meg ilyesmi, és mindenki arról szónokolt (amit mi is reméltünk), hogy ez egy "tiszta és jogos" forradalom, nos egyáltalán nem volt az. Ki kell mondani: nem Aszad vagy a kormány reakciói tették ilyenné az egészet, hanem azok az egyének és külföldi, akik kirobbantották.

Az egész már az elejétől fogva bűzlött és nem arról szólt, amiről kellett volna. Nos,hogy mire is gondolok? Például arra, hogy már az első hetekben ordítozta a feltüzelt, lefizetett tömeg (vagyis szószólók) azt skandálták Homs, Hama városában, hogy 'Come to jihad. Alawites to graves, Christians to Beirut.’ (szándékosan írtam angolul). Elkezdték az alavita árusokat legyilkolni az utcákon, keresztényeket koncoltak fel (és több százat elüldöztek a városokból). Legszebb példa ar-Raqqah, ahol már jóval az ISIS megjelenése előtt tömegsírba lőttek minden más vallásút,és csak párnak sikerült elmenekülnie. De ezek történeteit nem hallani a nyugati médiában. (Ezért sem hullik könnyem Raqqahért, mert az mindig is sötét és elmaradott része volt az országnak, ahova a legtöbb tengerparton élő mégcsak el sem mert oda. Nem egy vicces történet szólt róluk vagy az ott élőkről).

Innentől fogva pedig nem volt kérdés: Aszad lehet, hogy nem lesz jobb, mint az új vezetés, de legalább ő alatta a kisebbségek és a szunnita többség - mégha ez nyugati értelemben diktatúrát jelent is - élhet egymás mellett. Mert egy 20 százalékos kisebbség, ha akarna se tudna teljesen eltüntetni a többséget. De fordított esetben? Már egyáltalán nincs ilyen garancia. Tetszik, nem tetszik, nincs más lehetőség. A brit tanulmány is előhozta, de ezt minden szír megmondja neked, hogy többen harcolnak a saríiáért (amit mondom, még a szunnita vallásos szírek sem akarnak, ha valami ez valóban az Aszad-féle szekuláris oktatás igazi örökséget), mint ahányan a "nyugati demokráciáért" (ami esetében még az FSA most harcoló tagjai is csak röhögnek).

De nem szeretném offolni a fórumot és egyetértek az egyik előttem szólóval, hogy az ilyen politikai-személyes tapasztalatokat hagyjuk és maradjunk a technikai írásoknál.
Szeretnék valamit kérdezni. Most, hogy majd megindulnak a béketárgyalások és azon asztalhoz ülnek majd a szélsőséges iszlamisták is. Nem érzed úgy, hogy Oroszország cserben hagyott benneteket? A terroristák legyőzését ígérte és most?
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Kadhafiról mindig is tudták, hogy kicsoda a Lockerbi feletti repülő robbantást még ő maga is elismerte és kártérítést fizetett.

Henry Truman maga rendelte el két japán város és ezzel több tízezer japán civil leatomozását. Ő viszont nem fizetett kártérítést.