Innentől fogva pedig nem volt kérdés: Aszad lehet, hogy nem lesz jobb, mint az új vezetés, de legalább ő alatta a kisebbségek és a szunnita többség - mégha ez nyugati értelemben diktatúrát jelent is - élhet egymás mellett. Mert egy 20 százalékos kisebbség, ha akarna se tudna teljesen eltüntetni a többséget. De fordított esetben? Már egyáltalán nincs ilyen garancia. Tetszik, nem tetszik, nincs más lehetőség. A brit tanulmány is előhozta, de ezt minden szír megmondja neked, hogy többen harcolnak a saríiáért (amit mondom, még a szunnita vallásos szírek sem akarnak, ha valami ez valóban az Aszad-féle szekuláris oktatás igazi örökséget), mint ahányan a "nyugati demokráciáért" (ami esetében még az FSA most harcoló tagjai is csak röhögnek).
De nem szeretném offolni a fórumot és egyetértek az egyik előttem szólóval, hogy az ilyen politikai-személyes tapasztalatokat hagyjuk és maradjunk a technikai írásoknál.
+1
És nem offolsz ebben a topikban.
Ha ez így van ahogy írod, akkor minek tárgyalni velük hiszen tudjátok, hogy úgy sem tartják be a megállapodást. Akkor miért nem harcoltok a "végső győzelemig". És mitől vagytok benne biztosak, hogy lesznek reformok és nem inkább felelősségre vonás a katonai szolgálat elkerüléséért?<blockquote rel="atreides">Igen, ezt nem tagadom, hogy mindenfajta béketárgyalással a szélsőségesekkel, akár még csak ilyen meghívással is, felesleges és értelmetlen, mert úgyse tartják be (saját szóhasználatukkal tekfírek erőltették ránk, így nem kötelező). Persze lehetne okolni Moszkvát, hogy lám-lám Putyin is eladta a szíreket, cserben hagyta Aszadot (ami pl. egy-két kemény Aszad-pártinál valóban ki is verte a biztosítékot) stb, de azért többség megérti ezt a lépést. Nem értünk vele egyet, de megértjük.
Mert kérdem én, mi lett volna akkor, ha nem hívják meg? Ismerve a nyugati és a wahaabita-salafita oldal sajtóját máris arról írnának, hogy lám-lám Putyin a sajátjait védi, nem hajlandó az együttműködésre, "kirakatbéketárgyalásokat" rendez, ahova az "iszlamista mérsékelt-mérsékelt ellenzék" (már nem tudom milyen jelzőket találnak ki) nincs meghívva, tehát senki sem képviseli a teljes szíriai népet, így bármilyen megállapodás érvénytelen. Ezzel szemben ott a lehetőség, még ha nem is gondolják komolyan, de legalább a látszatra adnak. Legalább Putyin mondhatja, hogy ő megpróbálta, nyitott feléjük is, miközben a Nyugat egyszer sem tette meg Aszad irányába (legalábbis hivatalosan politikai szinten, mert pl. francia képviselők is jártak Aszadnál vagy német titkosszolgálatok). Persze ebből nem lesz semmi, mert ezek a csoportok nem fognak elmenni, vagy ha valakik meg is teszik, akkor hitetlenné vállnak, kiátkozzák őket a brigádból stb és azt mondják ez rájuk egyáltalán nem érvényes.
</blockquote>
Végső győzelemig? WTF? Te hülye vagy amúgy? Az orosz propagandát sem bírom, de amit te művelsz néha, az már durván túlmegy a tűrőképességem határain...
Ja, két dolog. Az egyik, természetesen van Szíriában "mérsékelt" ellenzék. A másik, ezen ellenzéknek csak elenyésző része fogott fegyvert a kormány ellen. Az FSA még talán annak nevezhető... Valamilyen szinten koherens egység. Csak az a bibi, hogy ők nagyon kevesen vannak. A többi harcoló egység leginkább iszlamistákból áll. Az iszlamisták meg se nem mérsékeltek, se nem demokratikusak és pont telibefossák a nyugati értékrendet is.